KIENEN MET 'DB vurham Moergestelse Raad nu ook ’Geschiedenis’ SPREEKUUR POLITIE Bedankt! HOOFDPRIJS: Vrijdag 20 december om 20.30 uur in de kantine van De Bosfazant BC De Aanstede Moergestel SLOGGI-AKTIE NU 4e SLIP GRATIS Poirters Driekoningenzingen 1997 Lekkerder dan Hangop!? Huub Hangop VOGG in Kerstsfeer PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 DECEMBER 1996 Badmintonclub De Aanstede wil de volgende sponsors bedanken voor hun financiële steun aan onze club: Aandachtsfunctionaris Jan Volleberg l.v.m. de feestdagen is er op vrijdag 20 en 27 december 1996 en vrijdag 3 januari 1997 GEEN spreekuur van aandachtsfunctionartis Jan Volleberg. U kunt na 3 januari 1997 met al uw vragen en verzoeken met betrekking tot politiezaken bij mij terecht. - Modarina - Rabobank Moergestel - H. Verheijen Isolatiebedrijf en voor.zijn verdienste en inzet M. van de Wiel, D'n Duyp 25. Modehuis Dit keer staan de prijzen zoals ieder jaar in december, geheel in het teken van het naderende Kerstfeest... Het kopje koffie met iets lekkers daarbij wordt u dit keer aangeboden door Frans Becx Tuinmachines. waren hamerstukken alhoewel er toch ook wel vinnig vuurwerk te beluiste ren viel. Omdat waarnemend burgemeester mr. J.J.M.Dosker vanwege zijn afscheid in Dongen niet aanwezig kon zijn stond deze allerlaatste raadsvergadering onder voorzitterschap van Loco-burgemeester Toon van Gils. De vergade ring duurde op de kop af 65 minuten. Het was tevens het laatste optreden van gemeentebode Ad Nouwens want hij verlaat na 16 dienstjaren de overheids dienst. Gisteren (17 december 1996) is afscheid genomen van de waarnemend burgemeester en de zittende raadsleden. Het grootste gedeelte van de agenda Hb Zowel dames- als herensloggi's f250.- De langverwachte verzamel-cd van Huub’s oeuvre verschijnt in 1993: De allerergste van Huub Hangop. In de eerste 4 maanden wor den er al 1000 exemplaren van verkocht. Dit komt neer op zo’n 3000 stuks per jaar. De ’Gou den CD’ wordt dan ook rond de eeuw-wisse- ling verwacht. Vele singles volgen elkaar op, ’Het Vracht- wagenchaufferslied’, dat in 1984 de nummer 1 van de Piraten Top 10 haalt 'Je wordt weer vent in de shoarma-tent’, Tk lauf lang’, ’Wo sind die Madchen von Tirol’ en ’Mop pie, waar is m’n floppy’, waarin Huub een meester in het snelrappen blijkt te zijn. dan schriftelijk worden benaderd. De verordening huisvesting onderwijs 1996 werd door de meeste raadsleden een ‘dikke pil’ genoemd. Wethouder Leon Loosveld had als excuus dat alles hierin genoemd dient te wor den om in de loop van de tijd geen misver standen te krijgen. Marion Jansen (SPM) was ook geschrokken van deze ‘ambtelijke pil’ en wist te melden dat sommige scholen nog steeds op bericht zaten te wachten. Het krediet van 390.000,= voor de aanpas sing van het Gemeente-kantoor in Oisterwijk als gevolg van de herindeling was ook een ha- merstuk. Jan Oerlemans vond echter geen of fertes voor het meubilair. De voorzitter stelde dat alles loopt via de ‘huisleverancier’. Ad Mutserts stelde voor de ambtenaren in de ge legenheid te stellen iets van hun oude werk plek voor een redelijke prijs te kopen. Voor het verwerven van overblijvend meubilair kon en kan men zijn wensen kenbaar maken volgens wethouder Leon Loosveld. Hierna sloot Loco-burgemeester Toon van Gils deze geanimeerde vergadering in een lokatie die eigenlijk sinds kort niet meer van de Gemeente is. Overigens is Huub ook boekhouder bij The Music Office en pianist bij The Jazz Janus Quartet. Huub is niet getrouwd en heeft geen kinderen, maar wel leuke buren, rijbewijs BCDE en de diploma’s Douanewetgeving, Bungy Jump en WordPerfect 5.1 Praktijkdi- ploma. Hij houdt niet zo van sport, maar wel van de natuur, Vincent van Gogh en taart eten en bier drinken. Optreden van Huub Hangop op 22 decem ber in Partycentrum ’Den Boogaard’. Entree 7,50. gemeentewege klopten. Mogelijk zal er in het komende jaar wel een beter overzicht ontstaan. Ad Mutsaerts (CDA) kon het namens zijn frac tie met het voorstel eens zijn en constateerde dat de cantine-inkomsten terecht buiten de subsidieberekening waren gehouden. Het afsluiten van een contract voor de leve ring van collectief aanvullend vervoer inge volge de Wet Voorziening Gehandicapten ontlokte bij Rikie Bergmans (CDA) de op merking dat plaatselijke bedrijven hiervan ook moeten kunnen profiteren. De gereali seerde kwaliteitsverbetering zal jaarlijks geë valueerd moeten worden. De telefonische enquête als evaluatiemiddel kon iedereen waarderen omdat ouderen liever mondeling Op maandag 6 januari 1997 zullen de kinde ren weer bij u langs de deur komen om te zin gen. Zoals elk jaar zullen ze ook dit keer weer collecteren voor het project van Theo Raayma- kers, in Cochabamba, Bolivia. De kinderen die mee willen zingen kunnen op vrijdag 2 januari en zaterdag 3 januari tus sen 14.30 uur en 16.30 uur de collectebussen ophalen bij Harrie Smolders, Burg, van Heeswijkstraat 9, Thea Wolfs, Griete Velde- ke 6 of bij Toos Reinders, Kriekenakker 24. Op 6 januari worden de kinderen tussen 18.00 uur en 19.00 uur in Den Boogaard verwacht. Elk kind krijgt een prijsje. Ook zal er weer voor elk kind chocolademelk en een eierkoek (met of zonder boon erin) zijn. Om 19.00 uur wor den de prijzen uitgereikt aan de winnaars. Er zijn prijzen voor kleding, zang en het hoogste bedrag. Wij hopen dat een groot aantal kinderen zal meedoen en door u hartelijk zal worden ver welkomd. Tevens hopen wij dat velen van u naar Den Boogaard zullen komen om te kij ken en te luisteren naar de koninkjes. Tijdens de vieringen van Driekoningen in het weekend van 4 en 5 januari zullen er ook ko ninkjes in de kerk zingen en collecteren. Werkgroep MOV (Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk). Tijdens de vorige raadsvergadering had Noud Smits (Onafhankelijke) het Gemeentebestuur verweten met de verwerving van de gronden voor het fietspad naar Oirschot hoger uit te komen dan gewenst was. Paul Gerlach (VVD) op zijn beurt schreef dit toe aan de interventie van Noud Smits bij tenminste 3 gevallen. Laatstgenoemde had de eigenaren geadviseerd hogere prijzen te bedingen dan door de Ge meente geboden waren. Noud Smits wenste hierop echter niet in te gaan. Ook was er nogal wat geharrewar over het loket voor bepaalde gemeentediensten wat voorzien was in de bibliotheek. Zowel Noud Smits, Paul Gerlach als Jan Oerle mans (PGB) snapten niet hoe deze berichten in de pers waren gekomen. Ook de raadsvoor zitter kon mededelen dat er nog niets besloten was. Het geheel is nog in het stadium van onderzoek bij de betreffende commissie. Met zekerheid kon echter gezegd worden dat het loket er komt en wel zo spoedig mogelijk na 1 januari a.s. Wel zal een en ander na verloop van tijd worden geëvalueerd. Ook de afwijzing van de trouwlokatie op het Nieuwenhof was nog niet definitief. Dat de herindeling consequenties zou kunnen heb ben voor de Vblksmuziekschool stond ook nog niet vast. Van de heer H.Franssen uit Oisterwijk was hierover een brief binnen gekomen. Bekeken zal worden of zelfstan digheid wel haalbaar is of dat samenvoeging met omliggende gemeenten voordelen op zou kunnen leveren. Voorlopig blijft echter alles nog bij het oude. Met het vaststellen van het voorlopige subsi diebedrag 1997 voor de bibliotheek kon Julia Burgers (PGB) het eens zijn. Zij wilde zelfs beide besturen complimenteren voor hun po sitieve inbreng. Het vaststellen van de voorlopige subsidie voor de Stichting Welzijn Ouderen Moergestel (SWOM) kon wel de goedkeuring weg-dragen. De berekening had nu plaatsgevonden op grond van een onvolledige begroting. Volgens Noud Smits was het aangeven van concrete cij fers zo kort na de privatisering nagenoeg on mogelijk gebleken. Ook waren er nog te veel onzekerheden die in de begroting pas later duidelijk te maken waren. Wethouder Leon Loosveld stelde wel dat de berekeningen van In voorgaande weken heeft U in Moergestel Nieuws kennis kunnen nemen van inmid dels afgeronde voorbereidingen voor de op richting van een nieuwe ’Stichting Openba re Bibliotheek' die ingaande 1997 in werking zal treden. In bestuurlijk opzicht zal deze nieuwe,Stichting verantwoordelijk zijn voor zowel de bibliotheek in de woonkern Moer gestel als de bibliotheek in de woonkern Oisterwijk. Voor wat betreft de financiën bent U ervan op de hoogte dat het College van B W van Moer gestel de begroting voor 1997 nog in behande ling zal nemen. Eenzelfde procedure wordt in Oisterwijk gevolgd. Begin volgend jaar zullen de begrotingen van zowel Moergestel als Oisterwijk met het oog op 1998 worden samen gevoegd en ingediend bij het nieuwe College van B W van Oisterwijk. Veel aandacht ook van het nieuwe Stichtingsbestuur voor een op te stellen beleidsplan. En dan dient zich ten slotte ook nog het fenomeen aan van budget financiering, voor het eerst van toepassing in 1998. Maar niet alleen bestuurlijke of financiële aspecten hebben in de voorbije periode aan dacht gekregen. Middels een ’actie-plan’ zijn tal van andere zaken in het overleg tussen beide besturen aan de orde geweest om niet alleen het voortbestaan van beide biblio theken te waarborgen maar om waar moge lijk ook de dienstverlening verder te verbe teren. Zo is de afstemming van eikaars tarieven stap voor stap in gang gezet. Ook zullen na 1 janua ri a.s. leden van de Moergestelse bibliotheek in Oisterwijk terecht kunnen en dat geldt dan vanzelfsprekend ook omgekeerd. Dit houdt dan weer in dat ook de openstellings-tijden op elkaar zullen worden afgestemd. Daarmee dient zich de mogelijkheid aan dat U ook op zaterdagen in de bibliotheek terecht zult kun nen. Voor de uitleen-collectie van boeken, muziek en moderne informatie-dragers als CD-I en CD-ROM geldt alweer hetzelfde. Het samengaan van beide bibliotheken moet zonder meerkosten leiden tot een groter en gevarieerder aanbod. Het samenvoegen van beide administraties, het samensmelten tot één personele organisa tie en de koppeling van beider automatic-sys temen bieden evenzovele kansen en mogelijk heden om enerzijds de dienstverlening verder uit te breiden en te verbeteren en anderzijds om te besparen op uitgaven. Maar ook een breder gebruik van de locatie behoort tot de mogelijkheden. Zo heeft het Stichtingsbestuur tegenover het nieuwe Col lege van B W aangeboden in de bibliotheek van Moergestel een ’gemeentelijk steunpunt’ in te richten waar de Moergestelse bevolking voor alledaagse gemeentelijke zaken terecht zou kunnen. Al met al voldoende basis om de komende ver anderingen met vertrouwen tegemoet te zien. Het zal vele Moergestelnaren veel deugd doen dat niet alleen ’onze bieb’ behouden blijft maar dat daarnaast de dienstverlening op tal van punten zal worden verbreed en vergroot. Het mag het nieuwe Stichtingsbestuur en het mag beide bibliotheken in lengte van ja- ren goed gaan! De carrière van de veelzijdige op 10 september 1960 te Hoeven (N.Br.) geboren zanger-enter- tainer, acteur, tapdanser en (tv-)presentator Huub Hangop start in 1982 met zijn eerste sin gle ’Wij hebben thuis een wasautomaat’. In datzelfde jaar komt Huub in de finale terecht van de Frank Sinatra Imitatie-wedstrijd (met in de jury Hans Vermeulen en Henny Huis man). Dus zingen kan ie dan al. Voor de leden van de VOGG afd. Oisterwijk e.o. (Udenhout, Berkel-Enschot, Haaren, Moergestel) is er op zondag 22 december een gezellige Kerstviering in de kapel van huize Vincentius in Udenhout. De Kerstviering wordt zoals altijd voorgegaan door Rector Merkx. Ook dragen onze leden, ouders en kinderen uit Udenhout, hun steentje bij aan deze viering, en wordt een musicale bijdrage geleverd door basisschool de Wichelroede, eveneens uit Udenhout. De viering begint om 17.00 uur en iedereen wordt hierbij van harte uitgenodigd. De in gang tot de kapel kunt u bereiken via de Groen straat. Voor leden van de VOGG is er aansluitend een koffietafel in het ontmoetingscentrum ’t Plein in Udenhout.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 9