I Als u uitkijkt naar de vakantie geven wij u een mooi vooruitzicht. Oud papier met Kerst en Nieuw Rabobank Wij zijn elke zaterdag geopend van 09.30 uur tot 12.30 uur Kans op gratis vakantie met Rabobank Moergestel Driekoningen Expositie ’Was getekend....Moergestel’ Nog géén lid van de KPJ??? r* J? Boek vóór 31 maarten win uw reissom terug. Kalenders Reizen I Meer kans Trend Ouderen wekken veel fraais met pot lood en olieverf tot leven Krantje 3 januari: Nieuwjaarsreceptie i -ft - PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 DECEMBER 1996 En... het Reissom Retour Rabobank Reizen heeft nu een Wedstrijdformulier. Want als u persoonlijk informatiepakket vóór 31 maart 1997 boekt, voor u. Met een selectie van de A kunt u uw reissom terugwinnen. Loop binnen- En alles over kort eens vakantieplaats. Plus de nieuwste editie van Het informatiepakket is gratis. de Leukste Vakantie Krant, het RaboKompas en het En wie weet, uw vakantie straks ook. Koerskaartje. Muziekvereniging Prinses Juliana Daar Kerstmis en Oudjaar op een woensdag vallen wordt op deze dagen geen oud papier opgehaald. De route oost, Kruysackerbuurt, Heidvelden, Oirschotseweg enz., die normaal 25 december opgehaald zou worden zal nu op Woensdag 8 januari worden gereden. De route west, Prinsessenbuurt, groot en klein bungalowpark, Papenacker enz., wordt in plaats van woens dag 1 januari op 15 januari gereden. Op 8 en 15 januari wordt met twee auto’s gereden. De één start aan het begin en de ander aan het eind van de route zorg dus dat het papier tijdig bui ten staat. Op dinsdag 31 december wordt nor maal gereden men start echter om 17.00 uur in plaats van 18.00 uur. Overgebleven kalenders van oud Moergestel zijn verkrijgbaar bij Chris van den Bijgaart. Oude maar nog bruikbare spullen zijn steeds van harte welkom u steunt daarmee de muziek vereniging en bovendien opgeruimd staat net jes. U kunt ze brengen naar Gerard Antonis Oirschotseweg 41 of een telefoontje naar Theo v. Nuenen tel. 513 1114 of naar Gerard Anto nis tel. 5131713 en het wordt bij u thuis opge haald. Bijvoorbaat dank voor uw medewerking en steun. nieuwe reisgidsen naar wens. uw favoriete binnen bij uw Broothuys ontbreekt uiteraard niet. Een expo sitie met Moergestel als onderwerp zonder dit monument zou niet compleet zijn. Hetzelfde geldt voor de molen, een boerderij aan De Zelt of het aandoenlijke boerderijtje dat geen adres nodig heeft omdat het door de volksmond ’De boerderij van Noudje Vriens’ wordt genoemd. Een beetje postbode weet dat hij aan De Hild moet zijn. Dat Noudje’s zus er ook woont, laat de volksmond helaas onvermeld. Zelfs slaagt Moergestel er in waardevolle ge bouwen als het ware opnieuw tot leven te wek ken, ze een tweede kans te geven. Pieter van den Berg tekende een klein huisje aan de Zandstraat. Eens was het een bouwval, tot er zich iemand over ontfermde en nu staat het daar terecht te pronken. Een sterk voorbeeld van het gunnen van een tweede leven is wat wel 'Bouwplaats De Mulder’ wordt genoemd. Op de hoek van de Prinses Margrietstraat en Het Rootven wordt de recent gesloopte mole naarswoning in de oude stijl herbouwd. Ruim twintig 55-plussers uit Moergestel heb ben op deze manier hun visie gegeven op het dorp. De tentoonstelling ’Was getekend... Moergestel’ is vanwege het onderwerp en de uitwerking daarvan onder leiding van teken lerares Hennie van Schooten uit Moergestel een aanradertje voor alle inwoners. De expositie in de Roozendries aan de Prin ses Margrietstraat is geopend op Tweede Kerstdag, op 27, 28 en 29 december en op Nieuwjaarsdag. De openingstijden zijn: 26 december en 1 januari van 12.00 uur tot 16.00 uur, de overige dagen van 11.00 uur tot 16.00 uur. reizenverkopende Rabobank. Moergestel - Rabobank Moergestel biedt bin nenkort haar klanten de kans op een gratis va kantie. Iedereen die bij de Rabobank voor 31 maart 1997 zijn of haar vakantie boekt, kan hei bedrag van de reis terugwinnen. Hij of zij kan meedingen naar de hoofdprijs in de Reissom Retour Wedstrijd. De klant moet dan een aan tal vragen beantwoorden en zo origineel mo gelijk een slagzin afmaken. Iedere twee weken beoordeelt een deskundige jury van Rabobank Nederland de antwoorder en de slagzinnen. Wie alle vragen goed heefi beantwoord en de meest originele slagzin heefi bedacht, is de winnaar. In het totaal zijn er ze ven rondes. Het maximum terug te winner bedrag is f 5.000,= per reisovereenkomst. De antwoorden op de vragen kunnen de deel nemers vinden in de nieuwste editie van de Leukste Vakantie Krant (nummer 1, jaargang 4). Deze krant is een uitgave van Rabobank Reizen en wordt in de kerstvakantie huis aan huis verspreid. Hoe eerder iemand boekt, hoe meer kans hij ol zij maakt om zijn reissom terug te winnen. Als iemand bijvoorbeeld begin januari zijn zomer vakantie boekt, kan hij in alle zeven juryron- des meedingen naar de hoofdprijs. De Rabobank wijst erop dat vroeg boeken meer profijt geeft dan alleen extra kansen in de Reis som Retour Wedstrijd. Door vroeg te bespre ken, heeft de klant meer mogelijkheden om kortingen en voordelen te verkrijgen, zoals drie weken op vakantie voor de prijs van twee ol logies/ontbijt betalen en halfpension genieten. Bovendien heeft iemand die eerder boekt dan anderen, vanzelfsprekend meer keuze in ac commodaties en soorten vervoer. Afhankelijk van de reisorganisatie, is gratis annuleren tot 1 maart 1997 mogelijk. De vroege beslisser krijgt tevens de mogelijkheid de reissom in ter mijnen te betalen. Iemand die echter op het laatste moment boekt, zal alles in een keer moeten afrekenen. Over de voorwaarden hier van kan de reisadviseur van de Rabobank Moergestel volop informatie geven. Met deze actie neemt Rabobank Reizen het voortouw om de lastminute-trend in de vakan- tiemarkt te doorbreken. Zij doet dat door ener zijds een spelelement te introduceren via de Reissom Retour Wedstrijd en anderzijds door de potentiële reizigers te wijzen op de voorde len van het vroeg boeken. De laatste jaren boeken steeds meer vakantie gangers hun vakantie op het allerlaatste mo ment. Dit heeft voor vakantiegangers het na deel dat ze minder keuze hebben. Vooral de goedkopere accommodaties zijn dan al vol. In dien een groot aantal mensen op het laatste moment nog op vakantie wil, zoals afgelopen jaar het geval was, zal een last-minute boeker eerder “gedwongen” zijn een duurdere reis te boeken dan hij aan vankelijk van plan was. De Rabobank vindt het belangrijk de klant hierop te wijzen en doet dit met een speels tintje in de vorm van de Reis som Retour Wedstrijd. Rabobank Reizen is het grootste reisbureau van Nederland met 1.200 reizenverkopende kantoren. Hier is een zeer uitgebreid assorti ment beschikbaar met een breed scala aan be stemmingen voor iedere vakantiebudget. Zes januari: het feest van de koningen. Mijn kinderen wilden graag meedoen. ’Zingen voor de arme kinderen mam, doe jij ook mee?’ Het had gesneeuwd dus die dag zouden wij toch wel grotendeels buiten doorbrengen. Kle ren moesten er komen. Wij naar oma, die heeft wel gordijnen liggen. Ja, die had ze en zelfs haar jurken werden gebruikt. Het enthousiasme was zo hoog dat ik ook be sloot om mee te doen. Tenslotte waren het ook drie (wijze) koningen die uit het oosten kwamen. We hebben ons een hele middag kostelijk ver maakt met o.a. veel zingen, sneeuwballen gooien en een bus voor geld. Daarna zijn we in Den Boogaard nog verwend met chocomel en koek. Om half zes keerden we voldaan weer huis waarts. Dus ouders wat let je om dit ook eens te gaan doen. Wie weet komen we elkaar tegen. Tot ziens op zes januari met een koningengroet. Anne-Marie Antonis. Of het nou overdag is of ’s nachts, zomer of winter, in de kapel Onze Lieve Vrouw van de Vrede branden altijd kaarsjes. Tienduizenden per jaar. Er komen dus altijd mensen, jong en oud, in wat misschien wel de drukst bezochte kapel van Midden-Brabant is. De kapel staat op een heel mooi plekje daar langs de weg van Moergestel naar Öisterwijk. Het is er een beet je het paradijs op aarde. Geen wonder dat dit bedehuisje, een van de herkenningspunten van Moergestel, twee keer is vereeuwigd door deel nemers aan de tentoonstelling ’Was getekend... Moergestel’. Riet Rijnen-Vermeer en haar broer Jan leg den de door Carol Schade gebouwde kapel op tekening vast. Van de zeventig weken die op de tentoonstelling in De Roozendries zijn te zien, geven 45 een beeld van Moergestel en omge ving, zoals het was, zoals het nu nog herken baar is of zoals het wordt! Het kapelletje is bij wijze van spreken ’spring levend’ en dat is verheugend, maar verschil lende werkstukken van de exposanten stem men triest omdat ze laten zien wat Moergestel aan fraais moet missen. Neem het door Eddie Hurkmans getekende hotel Het Fortuintje. Eens was dat het enige hotel van Moergestel. Het stond op de plaats van de huidige Rabo bank. Hurkmans vereeuwigde met potlood ook De Cambrinus, zoals de gesloopte huisjes rond de kerk werden genoemd. De naam alleen al: de god van het bier en de bierbrouwers in de onmiddellijke nabijheid van de kerk. Zou dat typisch Gèssels zijn? Wie de tentoonstelling bezoekt, zal echter ook tot de conclusie komen dat Moergestel nog steeds heel wat fraais te bieden heeft. Het Geef je voor 1 januari ’97 op bi j Miranda van Korven, tel. 5133322. Degene die al lid zijn en nog geen machtiging hebben afgegeven, wordt de contributie voor die datum opgehaald. Het contributiebedrag is nog steeds hetzelfde. Het kerstkrantje ligt vanaf 21 december weer bij jullie in de bus. Als je geen krantje hebt ge kregen in verband met adres wijziging of nog maar pas lid, bel dan even naar Monique van Daelen, tel. 5132900 en je krijgt alsnog je krant je. Ben je pas verhuisd geef dit dan even door aan Miranda van Korven, tel. 5133322, zodat zij de administratie kan bijwerken. Kerstbingo Vrijdag 20 december is weer de jaarlijkse kerst bingo die is bedoeld voor alle leden met hun vriend of vriendin, man of vrouw. Graag wil len wij om 21.00 uur beginnen, dus zorg dat je er bent en ga voor die mooie prijzen onder het genot van een hapje en een drankje. 27 december Weer zo’n heerlijke clubavond met als thema: ’Wie ben ik?’. Wat dit inhoud? Geen idee, kom zelf maar naar D’n Tob, dan weet je het zo. Vanaf 21.00 uur heb je de gelegenheid om el kaar de hand te schudden voor een gezond en goed 1997 voor jullie persoonlijk maar ook voor de KPJ. Wij hopen dat we weer zo’n goed jaar zullen hebben als 1996. Daarom zijn alle leden (met aanhang) van harte welkom in ons clubgebouw D’n Tob. Tot dan! 10 januari gaan we schaatsen in Eindhoven. Verder bericht volgt nog maar noteer deze da tum alvast in je agenda.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 5