o KORFBAL^ Mark en Patricia nemen ’De Veerkes’ over Winnaars kleurwedstrijd Frans van Velthoven CDA heeft nieuwe partners gezocht voor een coalitie ’De Tweede Jeugd’ Verordening voorzieningen huisvesting onderwijs vastgelegd Alle prijswinnaars van harte proficiat! Nieuwe tarieven en uitleen- voorwaarden van de Stichting Openbare Bibliotheek gevestigd in de gemeente Oisterwijk, bestaande uit de bibliotheek Oisterwijk en de bibliotheek Moergestel met ingang van 1 januari 1997 5-2 Aanwezig: 10.30; 10.00 12.00; 11.00 11.05; 10.30 11.40; 11.10 12.35; 11.30 10.35; 9.50 12.15; 11.45 14.15; 13.30 De kleurwedstrijd die Frans van Velthoven enkele weken geleden organiseerde in verband met het 40-jarige bestaan leverde de volgende prijswinnaars op: le prijs (radio-cassetterecorder): Moniek Jon kers, Kriekenakker 56 2e prijs (klokradio): E. van de Wouw, Pijnen- dijk 4 3e prijs (walkman): Ilona van Antwerpen, De Hoefkens 38 4e t/m 7e prijs (zaklamp): Laura van Esch, De Looyakker 31Leonie van de Wouw, Krieken akker 32; Sanne Tops, Postelstraat 19b, Fabiën- ne Verheijen, De Hoefkens 9. De tarieven en uitleenvoorwaarden zullen voor de nieuwe gemeente Oisterwijk zoveel moge lijk gelijk zijn. De contributiebedragen worden per 1 januari 1997 gelijkgetrokken: - jeugd tot en met 17 jaar: gratis; - volwassenen 18 tot en met 20 jaar: ƒ18,-; - volwassenen 21 tot en met 64 jaar: 28,-; - volwassenen vanaf 65 jaar: 18,-; - met cultureel jongerenpaspoort: 18,-; - met 65+ pas: 18,-; - duplicaatpas (verlies, beschadiging): 5,-. Als in een gezin iemand een abonnement van 28,- heeft, dan bedraagt het tarief voor de volgende gezinsleden vanaf 18 jaar 18,-. De leengelden zijn onveranderd gebleven en worden geheven in de bibliotheek Oisterwijk en niet in de bibliotheek Moergestel, uitgezon derd voor cd’s, videobanden en CD-ROM’s. - boeken e.d. 0,25; - videoprogramma’s informatief 1,-; - cd’s en videofilms: 2,50; - software (CD-i, CD-ROM): 5,-. Het leengeld kan worden afgekocht in de bi bliotheek Oisterwijk, kosten jaarlijks: 15,-. De tarieven voor aanvragen en reserveren wor den gelijkgetrokken en gebracht op: - 1,- per reservering uit de eigen collectie van de Stichting; - 3,- per aanvraag buiten de eigen collectie van de Stichting. De boetegelden worden op een lijn gebracht, dat betekent: - 0,10 per materiaal per dag voor de jeugd tot 12 jaar; - 0,20 per materiaal per dag voor de andere leners; - 1,- per cd, videoband, software per dag. De uitleenvoorwaarden kennen met betrek king tot de maximaal te lenen materialen nog twee verschillen: - Moergestel handhaaft aantal romans/verha- lenboeken op 3 en videobanden op 1 - Oisterwijk handhaaft dit aantal op resp. 4 en 2. Tot ziens in de bibliotheek. Algemeen Belang van Noud Smits aan de kant Een verrassende ontwikkeling heeft zich voorgedaan in de coalitiebesprekingen voor het college in de nieuwe raad van de gemeen te. Een verklaring hiervoor kan het persbe richt dienen, dat het CDA afgelopen zater dag heeft uitgegeven: De afdeling van het CDA van de kernen Oisterwijk, Moergestel en Heukelom, die als grootste partij het voortouw heeft genomen, wil verantwoording afleggen over de tot op heden gevoerde coalitiebesprekingen. Afgetast is op de eerste plaats of samenwerking met de winnende partijen een basis zou kunnen zijn voor een nieuwe coalitie. Hoewel de bereidheid van de partijen van Algemeen Belang en Groen Links/PvdA, om met het CDA een coalitie te vormen in beginsel aanwezig lijkt te zijn, is die naar de mening van het CDA niet overtuigend gebleken. Daarnaast bestaat het gevoel bij het CDA dat er nog onvoldoende samenhang aanwezig is om de komende bestuursperiode succesvol in te gaan. Om die reden, alsmede omwille van de tijds druk wil het CDA nu eerst onderzoeken of de inhoudelijkheid en bereidheid tot samenwer king bij Gemeente Belangen en WD groter is. Daartoe zullen op zeer korte termijn met deze partijen besprekingen worden gevoerd. Over het verloop zullen wij u te zijner tijd in formeren. Rob de Nijscoman Op zaterdag 21 december a.s. organiseert Open Jeugd Jongerenwerk ”t Kwartierke’ een op treden van de Nederpop-band ’Rob de Nijsco man’ in café de Klaore, Rootven 22 te Moerge stel. S.V. Roef. Handbal Uitslagen: GJD: Roef! - Elshout6-5 MJC: Roef! - Tachos9-6 MJB: Roef! 1 - DESK3-7 JJB: Roef! - ODI7-21 MJB: Mountain Stars 2 - Roef! 26-14 DJA: Roef! - SVT 23-19 HJA: Roef. - Orion14-11 HES: Roef - Bergeijk13-15 HES: Roef. 2 - Taxandria 219-19 Recr.: Roef. 2 - DESK 14-8 De competitie is zowat halverwege en de re sultaten zijn goed tot zeer goed te noemen. Het is heerlijk om eindelijk thuis te kunnen spe len, wat bij de leden als zeer positief wordt er varen. We gaan dus lekker door... Programma 19 december: 22.00 Recr.: Roef 2 - Wh. Demons Programma 21 december: 15.00 Mini’s: Elshout - Roef ....vertrek 14.00 Programma 22 december: 13.30 DJA: Witte Ster - Roef. Programma 2 januari: Schoolhandbaltoemooi voor de groepen 3,4 en 5 van de basisscholen van 11.00 tot 14.00 uur. 20.30 Recr.: Roef 1 - Roef 2 Programma 5 januari: 11.40 MJB: Blauw Wit - Roef 1 14.00 GJD: DESK 2 - Roef. 10.00 JJB: Were Di - Roef 10.50 MJC: Were Di - Roef. Thuiswedstri j den 10.00 HES: Roef 1 - Taxandria 1 11.10 HJA: Roef.-GHV 12.20 HES: Roef 2 - Witte Ster 2 Wij wensen iedereen fijne kerstdagen en een heel gelukkig, gezond en sportief 1997! Handbal is altijd raak! In januari is het weer zover. Toneelclub ’De Tweede Jeugd’ komt dan met een toneelspel genaamd: ’Geen weg terug’, geschreven door D.J. Eggenoor, een bekend schrijver, van wie we al meerdere stukken gespeeld hebben. Ook dit is weer een prachtig stuk. We spelen op donderdag 16 januari a.s. in Den Boogaard, 's middags om 14.00 uur, speciaal voor de ouderen van Moergestel. Op zaterdag 18 en maandag 20 januari a.s. spe len we voor iedereen. Ook weer in Den Boog aard, aanvang 20.00 uur. Houd dus een van die data vrij en kom zeker kijken; het zal de moeite waard zijn! Op nadere bijzonderheden komen we natuur lijk nog terug. De gezamenlijke spelers van de toneelclub ’De Tweede Jeugd’. Voet je thuis in je sport Uitslagen: Asp. B: Rosmalen - Roef Programma 21 december: Pup. F: Roef - DSV Pup. D: Klimroos - Roef Asp. C: Roef - DSS Asp. B: Roef. - EDN Programma 4 januari: Pup. F: Vriendschap - Roef Pup. D: Roef - Rosoio Asp. C: Roef - Winty Asp. B: Roef - Altior Oproep! Zaterdag 21 december verwachten wij ieder een om 18.00 uur in het clubgebouw voor een gezellige kerstavond. Kom allemaal, het wordt heel erg leuk! Na een periode van precies elf jaar gaan John en Nicole Cornelissen de sleutel van Herberg ’De Veerkes’ over geven aan Mark Rijnen en zijn vriendin Patricia Vissers, ’n Nog erg jong duo dat volenthousiast aan het karwei wil beginnen. Mark begon zijn horeca-ervaring op te doen als glasophaler. Later werd hij DJ. en uiteindelijk kwam hij achter de bar terecht. Bezoekers van ’De Veerkes’ kennen hem al ruim 3 jaar als bar keeper. Ook Patricia draait inmiddels al bijna ’n jaar mee. ’De Federstube’ zal elk jaar gehandhaafd blijven alsmede de Swingavonden en de Amsterdamse avonden. Daarnaast is men nog op zoek naar meee thema-avonden. Ook in de zomer wil men op het terras wat meer activiteiten ontplooien, want daar zal men straks bijv, ook ’n broodje kunnen eten. Vanaf s.a. vrijdag 20 december is de definitieve overgave een feit en gaan John en Nicole zich helemaal richten op hun veel tijd vergende eetcafe ’De Tijd’ in Oisterwijk. Graag wenst ’Moergestel-Nieuws’ Mark en Patricia van harte alle succes toe met hun nieuwe onderneming... Proficiat! Voordat we ons gaan verdiepen in de biografie van ’Rob de Nijscoman’, eerst nog even dit! Stichting Open jeugd Jongerenwerk T Kwartierke heeft inmiddels bevestigd gekre gen dat zij medio 1997 over een eigen ruimte kunnen beschikken! Een eigen ruimte waar jeugd en jongeren uit Moergestel en omstreken zelf optredens van bands en andere activiteiten kunnen organise ren, is altijd een streven geweest van ’t Kwar- tierke’. Eindelijk is het gelukt!! Vandaar dat op zaterdagavond 21 december iedereen meer schriftelijke informatie in han den zal krijgen waar op alvast in grote lijnen staat vermeld waar Open Jeugd Jongeren werk ’t Kwartierke voor staat en wat zij met die eigen ruimte van plan zijn. Dan nu ’Rob de Nijscoman’. Deze band staat garant voor een avond pure Nederpop met smart. Voor artiesten als Ramses Shaffy, Jac ques Herb, The Scene of Doe Maar. Voor mee zingers als ’Bloedend hart’, ’De glimlach van een kind’ of’Kaap’ren varen’. Rob de Nijscoman weet hoezeer de harten ver vuld zijn van Nederpop. Al zo’n drie jaren ver zorgt de band optredens in het gehele Bra bantse zalen- en café-circuit, op studentenfees ten of swingende bruiloft. Avonden die altijd resulteren in saamhorigheid en hongerig op zoek naar een dosis frisse Nederpop! Rob de Nijscoman bestaat uit vijf ervaren mu zikanten, die hun vak verstaan. Die weten wat het publiek wil horen en brengen nummers natuurgetrouw, hier en daar bewerkt naar ei gen inzicht. Met een goede podium-presenta- tie en een portie gezonden enthousiasme weet Rob de Nijscoman ieders hart in vervoering te brengen! Dus zorg dat je er bent op zaterdag 21 de cember, aanvang: rond 21.00 uur, entree: 7,50. De gemeenteraad van Moergestel heeft in zijn vergadering van 12 december 1996 vastgesteld de ’Verordening voorzieningen huisvesting onderwijs’. De wet schrijft voor dat de gemeen te een verordening vaststelt voor het toeken nen van voorzieningen voor de huisvesting van het basis-speciaal en het voortgezet onderwijs. De nu vastgestelde verordening treedt in wer king met ingang van 1 januari 1997. In te zien De ’Verordening voorzieningen huisvesting onderwijs’ kunt u vanaf 18 december 1996 in zien bij Voorlichting in het gemeentehuis aan de Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Daar kunt u terecht van maandag tot en met vrijdag van 09.00 uur tot 12.30 uur. De verordening kunt u ook inzien in de open bare bibliotheek aan de Schoolstraat 37 in Moergestel. Daar kunt u tijdens de openingstij den terecht. Vragen? Voor eventuele vragen over deze verordening - kunt u contact opnemen met de heer H. Büg- sen van de afdeling onderwijs en welzijn van de gemeente Oisterwijk, telefoon 5291244 (doorkiesnummer). PAGINA 21 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 DECEMBER 1996 V jongerenwerk moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 21