ptmrc WC ZIJN CR VOOR U NOG c T/M EIND DECEMBER... Nu alles tegen bodemprijzen!! Super van Balkom opende haar deuren tehuis Tijdelijke regeling Koudetoeslag 1996 Vluchtelingen Werkgroep Moergestel Sluiting gemeentehuis en openbare werken o - U kunt uw Palthe stomerij nog ophalen t/m 28 december Carola - Christine Graag willen wij al onze klanten bedanken voor het in ons gestelde vertrouwen en wensen wij iedereen prettige feestdagen en een voorspoedig 1997! Maandag 23 december koopavond; dinsdag 24 december om 16.00 uur gesloten! Algemeen Binnenkort verzendt Intergas de jaarafreke- ning. De gemeente Moergestel constateert dat de strenge vorst in de winterperiode 1995/1996 heeft geleid tot een gemiddeld meerverbruik aan gas. Vooral voor mensen met een minimuminkomen komen de gevolgen daar van hard aan. Voor huishoudens die aangewezen zijn op een minimuminkomen stelt de gemeente daarom een eenmalige koudetoeslag van maximaal 100,- beschikbaar indien de afrekening (exclu sief het nieuwe voorschot) meer bedraagt dan 100,-. Indien de afrekening minder bedraagt dan 100,- (exclusief het nieuwe voorschot) dan komt het lagere bedrag voor tegemoetko ming in aanmerking. Deze koudetoeslag kunt u aanvragen bij de afdeling Sociale Zaken. U kunt de koudetoeslag alleen aanvragen op ba sis van de te ontvangen gasafrekening 1996. In dit artikel komen de belangrijkste vormen over de koudetoeslag aan de orde. Woensdag, 11 december vond om 19.30 de officiële opening van de nieuwe supermarkt aan het vang Asielzoekers) door de gemeente beschik baar gesteld. Momenteel zijn er 7 huizen met gezinnen, 4 R.O.A. huizen en 3 huizen met gezinnen met een verblijfsvergunning. Tot nog toe is alles goed verlopen. Dit is te dan ken aan de inzet van de vrijwilligers, maar vooral ook door de positieve manier waarop buren en buurtbewoners reageren. Ook ande ren hebben zich vrijwillig, in overleg met de werkgroep, ingezet. Veel dank hiervoor. Er gaat ook een woord van dank en waarde ring naar de 3 basisscholen en de sportvereni gingen. De kinderen, die vaak maar enkele Nederland se woorden spraken, konden daar dezelfde week van aankomst al terecht. Geweldig! De samenwerking met de Gemeente en de des betreffende ambtenaar is in al die jaren heel goed verlopen. Zo terugkijkend zijn wij niet ontevreden. Moergestel voldoet aan de norm(percentage) dat door het ministerie wordt bepaald. En wat Oisterwijk betreft, wij zien met vertrouwen de toekomst met ’Vluchtelingen Werk Oisterwijk en Moergestel’, tegemoet. In verband met de gemeentelijke herindeling per 1 januari 1997 heeft onze werkgroep al eind 1995 contact opgenomen met de Oisterwijkse Vluchtelingen Werkgroep. In januari 1996 is stichting Vluchtelingen Werk Oisterwijk, gewijzigd in Stichting Vluch telingen Werk Oisterwijk en Moergestel. Het nieuwe bestuur bestaat uit: 3 leden uit Oisterwijk en 2 leden van onze Moergestelse werkgroep. In het afgelopen jaar hebben wij kennis geno men van eikaars werkwijze en zijn er duidelij ke afspraken gemaakt voor na 1 januari 1997. Bij deze gesprekken was de consulente van Vluchtelingen Werk Nederland ter ondersteu ning aanwezig. De Vluchtelingen Werkgroep Moergestel is in 1988 opgericht. De werkgroep telt 7 leden, waarvan 5 nog van het eerste uur. Eind 1988 is het eerste R.O.A. huis (Rijks Op- -w De dagen tussen Kerstmis en Nieuwjaar zul len het gemeentehuis en de dienst openbare werken voor het publiek gesloten zijn. Dat be tekent dat u nog tot en met dinsdag 24 decem ber 1996 bij de gemeente terecht kunt. Pas poorten en rijbewijzen kunnen echter - zoals reeds eerder is gepubliceerd - slechts tot en met donderdag 19 december 1996 worden aange vraagd. Op 1 januari 1997 is de gemeentelijke herin deling voor Midden-Brabant voltooid. Met in gang van het nieuwe jaar vormen Oisterwijk, Moergestel en Heukelom tesamen de nieuwe gemeente Oisterwijk. Het gemeentekantoor is gevestigd aan De Lind 44, 5061 HX Oister wijk en is telefonisch bereikbaar onder num mer 013-5291311. De afdelingen zijn voor het publiek geopend van maandag tot en met vrij dag van 08.30 uur tot 17.30 uur. Wanneer aangifte van geboorte of overlijden? De laatste week van het jaar 1996 is alleen het bureau burgerlijke stand twee keer gedurende een uur bereikbaar. Op maandag 30 december en dinsdag 31 december a.s. is het gemeente kantoor in Oisterwijk ook voor de inwoners van Moergestel beide dagen van 09.00 uur tot 10.00 uur geopend voor het doen van aangifte van geboorte en overlijden. Ophalen van huisvuil en GFT-afval De feestdagen van Kerstmis en Nieuwjaar val len dit jaar wat betreft het ophalen van huis vuil en GFT-afval gunstig uit. Zowel de tijd stippen als de routes blijven dan ook ongewij zigd. Wel is mede namens de ophaaldienst het verzoek aan u ervoor te zorgen, dat uw contai ner telkens tijdig aan de kant van de weg komt te staan. Aan de leden, hun echtgenote/partner en de bedrijfsopvolgers van de N.C.B. afd. Moergestel Hierbij nodigen wij U uit tot het bijwonen van de Algemene Vergadering van de N.C.B. afd. Moergestel. Deze zal gehouden worden op donderdag 9 januari a.s. in ’t Draaiboompje. Aan vang 19.45 uur. Agenda: 1. Opening; 2. Vaststelling notulen Algemene Vergadering 25 januari 1996; 3. Jaaroverzicht; 4. Financieel overzicht; 5. Verslag kascommissie; 6. Bestuursverkiezing; 7. Mededelingen; 8. Rondvraag en sluiting; 9. Inleiding dhr. L. Vollebregt, medewerker dienst grondgebruik van de N.C.B.. De heer Vollebregt zal ingaan op ruilverkaveling (voor de boer, de natuur, voorlichting, stemmen, kos- tenanalyse, plan van toedelen). Wij hopen U allen te mogen begroeten en te vens wensen wij U Prettige Feestdagen en een gezond en gelukkig 1997. Bestuur N.C.B. Moergestel. Wie komt er in aanmerking voor een koudetoeslag? U moet in elk geval aan de volgende voorwaar den voldoen: 1. U woont in Moergestel. 2. Het totale inkomen van u (en uw eventuele partner) mag niet meer zijn dan het minimum inkomen. 3. U dient een gasafrekening 1996 te hebben ontvangen. Deze dient op naam van de aan vrager van de koudetoeslag te staan. 4. U hebt geen inwonende verdienende kinde ren of andere inwoning. Wie kan aanvragen? Iedere inwoner van Moergestel die aan de voor waarden voldoet kan een aanvraag indienen. Wanneer kan de koudetoeslag aange vraagd worden? Vanaf 16 december 1996 tot en met 31 januari 1997. Bij de aanvraag voor de toeslag moeten kopieën van de gasrekeningen 1995 en 1996 gevoegd worden. Op die manier toont u aan dat u als aanvrager een gasafrekening hebt ge kregen. Het is van belang dat u bij moet beta- len tengevolge van meerverbruik, hetgeen moet blijken uit de gasafrekeningen. Hoeveel is het minimuminkomen op dit mo ment? Een netto-inkomen (exclusief vakantiegeld) per maand bedraagt per 1 juli 1996: - voor een echtpaar of samenwonenden: 1.851,-; - voor een alleenstaande ouder: 1.666,-; - voor een alleenstaande van 23 jaar en ouder: 1.296,-. Indien uw meerinkomen niet meer bedraagt dan 2.000,- per jaar dan kunt u de aanvraag ook indienen. Waar levert u uw aanvraag in en hoe ontvangt u bericht? Een ingevuld aanvraagformulier en de kopie ën van de gegevens die (in bepaalde situaties) gevraagd worden, kunt u inleveren in de brie venbus van het gemeentehuis of afgeven aan de balie van de afdeling Sociale Zaken. Opstu ren kan natuurlijk ook. Het adres is: Sociale Zaken, Koudetoeslag, Postbus 90, 5066 ZH Moergestel. Binnen 4 weken nadat u uw formulier hebt ingeleverd, ontvangt u schriftelijk een bericht van toekenning of afwijzing. Bij toekenning volgt ongeveer tegelijkertijd de uitbetaling van de toeslag per bank of giro. Wat gebeurt er met uw gegevens? Sociale Zaken gaat zorgvuldig om met privacy. De door u verstrekte gegevens worden alleen voor de beoordeling van uw aanvraag voor een koudetoeslag gebruikt en niet aan derden ver strekt. Hulp en informatie Komt u er niet uit? Vraag dan meer informatie bij de afdeling So ciale Zaken. U kunt op werkdagen tussen 9.00 uur en 12.30 uur terecht bij de balie van de af deling Sociale Zaken. U kunt daar ook hulp krijgen bij het invullen van het aanvraagfor mulier. St.Jansplein plaats. Belangstellenden konden onder het genot van een hapje en drankje het be drijf daarna komen bezichtigen tot 21.30 uur. Op donderdag 12 december ging de verkoop van start. De winkel is iedere dag open van 08.30 uur - 20.00 uur. Zaterdags sluit men om 17.00 uur de deuren. De jonge ondernemer Mario van Balkom (29) en zijn vrouw Ellen van Balkom-van Ruth zijn begonnen aan het spannende avontuur van zelfstandig ondernemer. Mario zit al 12 jaar in het vak. Als Havo- student werkte hij regelmatig in supermarkten op groenten-afdelingen. Na zijn studie ging hij naar het Centrum voor Opleiding in de Levensmiddelenbranche in Driebergen voor zijn opleiding. Hij werkte later in diverse supermarkten en deed nog diverse cursussen. Deze supermarkt heeft een vloeroppervlak van 920 m2. De nieuwste scanningkassa’s, een fles- sen-automaat alsmede een modern winkelmeubilair behoren tot de inrichting. Het vlees en de vleeswaren wordt op ambachtelijke wijze voorverpakt aangeboden maar de slager kan het ook op verzoek a la minute voor de klant klaarmaken. Een veertig-tal medewerkers zullen zowel in full-time als part-time de klanten met een 11.000 artikelen in de food of nonfood van dienst zijn. Achter de winkel zowel als op het St.Jansplein is er een ruime parkeergelegenheid. Zondag 22 december zijn wij geopend van 11.00 tot 16.00 uur - 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 18 DECEMBER 1996 PAGINA 19 1 •4. 60 t/m 90% korting! neb Noordbrabantse Christelijke Boerenbond

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 19