KORFBAL^ M DO 00 H RONDOM DE KERK Werken bij de Luchtmacht Nederlandse Ver. voor Slechthorenden E.H.B.O. Vereniging St. Christoffel I.S. VOELT U ZICH AANGESPROKEN? 6-5 4-8 0-8 14-20 6-20 .25-4 19-23 7-6 MENSEN UIT DE PAROCHIE Kerkoor Cantate Domino Programma 14 december: 9.30 uur: JJB: Roef! - Odi 10.20 uur: GJD: Roef! - Elshout 11.10 uur: MJB: Roef! 1 - Desk 2 12.00 uur: MJC: Roef! - Taches 11.00 uur: MJB: Mount Stars 2 - Roef! 2 in Raamsdonksveer. 15 december: 10.00 uur: HJA: Roef! - Orion 11.15 uur: DJA: Roefl - SVT 2 12.30 uur: HES: RoeP. 1 - Bergeyk 13.45 uur: HES: Roefl 2 - Taxandria 2. Handbal is altijd raak! 1- 3 2- 5 0-5 Muziek en emotie ALSHETKERSTWORDT RKK IN DE LUCHT PftROCMf SI JMfMTWOFMK De Koninklijke Luchtmacht is op zoek naar mensen die gedurende een aantal jaren, mini maal vier jaar, willen werken als beroeps militair voor bepaalde tijd, binnen de Lucht macht ook wel BBT’er genoemd. Degenen die solliciteren en door de selectie komen krijgen een aanstellling als beroeps militair. De selectie bestaat uit een psycholo- S.V. Roef handbal Uitslagen JJB: White Demons - RoeP MJB: Elshout - RoeP 1 MJB: Avanti - RoeP 2 HES: GHB4-RoeP 2 HJA: RHV - RoeP DJA: Avanti 2 - RoeP. HES: HVT 2 - RoeP 1 GJD: White Demons - RoeP. De jongste jeugd van RoeP. speelt hele leuke wedstrijden. Ze weten zich goed te handhaven. Zo ook afgelopen weekend. Jammer dat ze in de laatste seconde, de scheidsrechter had de Puit al in de mond om af te fluiten, nog verlo ren. Maar dat ze fijn gespeeld hadden was wel weer het belangrijkste. Kom eens kijken, dit week end speelt zowat iedereen thuis in ’t Stokeind. Op maandag 16 december is er in het gebouw van Arbeidsvoorziening aan de Besterdring 235 te Tilburg om zeven uur ’s avonds een voorlichtingsbijeenkomst voor jongeren die geïnteresseerd zijn in een baan bij de Ko ninklijke Luchtmacht. De Koninklijke Luchtmacht is een modern, technisch en militair vliegbedrijf dat te allen tijde overal op de wereld ingezet kan worden voor het uitoefenen van humanitaire en/ofvre- des operaties. Dit dynamische bedrijf zoekt momenteel ge motiveerde jongeren die het niet erg vinden om militair te worden en het dragen van een behoorlijke portie verantwoordelijkheid niet uit de weg gaan. Het kunnen werken in team verband is een ’must’, maar ook zelfstandig kunnen werken is één van de kwaliteiten die de luchtmacht van haar werknemers eist. Vanwege de ondervertegenwoordiging van met name allochtonen organiseert de Koninklijke Luchtmacht in nauwe samenwerking met het arbiedsbureau een extra wervingsactie ter be vordering van de instroom van allochtonen, op diverse functies bij de luchtmacht. SURROGAAT Behoefte aan meer De pastor kan niet alles alleen Kerstfolder afd. Tilburg en omstreken Op donderdag 19 december wordt de Kerst viering gehouden. Aan vang 17.30 uur. Deelname is alleen moge lijk door middel van een inschrijfformulier. Er is een optreden van een kinderkoor en daarna een broodmaaltijd. Er wordt gebruik gemaakt van de ringleiding en overheadprojector. Plaats van bijeenkomst: Rode Kruisgebouw, Leonard van Vechelstraat 2 te Tilburg. Voor meer informatie: dhr. D. Smits, tel. 013- 4217447 (na 18.00 uur). Voej je thuis in je sport Uitslagen: Pup. F: D.D.W. - Roef! Pup. D: Roef! - D.D.W. Asp. C: Bladella - Roef! Asp. B: Roefl - B.M.C Programma 14 december: Asp. B: Rosmalen - Roef! 14.00 uur, vertrek 12.45 uur. Overige teams zijn vrij. Let op: Op zaterdag 21 december verwachten wij iedereen om 18.00 uur in het clubgebouw voor een gezellige kerstavond. gisch en medisch onderzoek, waaronder ook een sporttest. Men begint met een militaire opleiding op de Koninklijke School Luchtmacht in Woensdrecht of bij de Koninklijke Militaire Academie te Breda. Na deze opleiding volgt nog een functiegericht opleiding. Geslaagden gaan daarna een functie vervullen op één van de luchtmachtonderdelen in Nederland. Jongeren die nu in het laatste jaar van het MAVO (met zes vakken op D-niveau), het HAVO, het VWO, het MBO of een HBO op leiding zitten kunne nu reeds solliciteren. Ook voor diegenen, tot 27 jaar, die reeds in het be zit zijn van een diploma van deze opleidingen heeft de Luchtmacht belangstelling. Op de informatie-avond waar, zoals reeds ver teld, in het bijzonder allochtone jongeren wel kom zijn, wordt naast informatie over de Luchtmacht, de functies en de opleidingen ook alles verteld over de beloning, premies, studie mogelijkheden en contracten. Per 1 januari legt onze huidige secretaris mevr. G. van Gisbergen haar functie neer, en wordt ze bestuurslid, Gerry bedankt voor alle jaren als secretaris en we hopen nog lang van je dien sten gebruik te mogen maken. De vacante functie van secretaris wordt inge vuld door Jan van Loon, De Stappert 65, 5066 ME, tel. 013-5133673 en we wensen hem hier bij veel succes. Beste gediplomeerde leden: donderdag 12 de cember hebben we een oefenavond met lotus slachtoffers. Allemaal komen1 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 11 DECEMBER 1996 PAGINA 7 (naar Ad Booyen) L.v.Raaij. We komen dichter en dichter in de buurt van Kerstmis. Bij veel mensen staat de boom al opgesierd en wel in de kamer. De dagen zijn nog maar kort. Nog even en de langste nacht is weer bereikt. Een omkeerpunt voor heel veel mensen want je weet dat je weer mag gaan bij tellen, het wordt weer licht en dat is goed. De redactie van Rondom de Kerk wenst u in deze dagen alvast hele goede en gezegende kerstdagen toe en zij hoopt voor u allen dat het licht van Christus tot diep in alle harten van de mensen voelbaar mag zijn Redactie: Ton van Elsdingen Sjef Nijtmans Jo van Os Julia van Rijsingen 11 Ireen Stieger Peter Verhei jen Het leek ons een goede gedachte om in deze Kersttijd eens extra aandacht te schenken aan het kerkelijk zangkoor omdat dit vooral bij hoogfeestdagen zo'n belangrijke plaats in- Als het kerst wordt krijgen alle kerken ‘t 7 maal zo druk, stromen vol tot groot geluk van pastor, dominee en kapelaan Als de kaarsen in de kerken haast devoot te branden staan blinkt in menig oog een traan, want een ieder zingt de mooie liederen mee. GLORIA 1-1 Gehoord.Als ik het Wilhelmus hoor, Heintje en Stille Nacht dan krijg ik altijd kippevel'. Als het kerst wordt wil elk een CD-i-apparaat, de verkopers maken het laat, om de mensen het allernieuwste model te la ten zien en dan zetten zij zich neer om het kerstfeest in vernieuwde kleur te zien. GLORIA Als het kerst wordt krijgen alle juweliers het ra zend druk, adviseren aan één stuk, neemt u een smalle ring, een brede ring, 't staat beiden even fijn. Als de kaarsjes in de kerstboom branden ziet men in het licht een tevrêe, voldaan gezicht want met kerst wil ieder veilig binnen zijn. GLORIA Als het kerst wordt krijgen alle reisbureau 's het razend druk, adviseren stuk aan stuk, de vele ski-oorden zijn ook dit jaar in. Het gevolg is dat een ieder naar de wintersport gaat, het is er barstensvol op straat en des s avonds sneeuwen alle dorpen in. GLORIA Als het kerst wordt krijgen alle drankwinkels het druk, sjouwen zich een ongeluk, kratten vol champagne, rode en witte wijn. Als de kaarsjes in de kerstboom branden, wordt er keer op keer gedronken op de goede s feer tot we allen in de juiste stemming zijn. GLORIA 24 december: Kerstnachtmis De KRO-telvisie verzorgt in de Kerstnacht een live-uitzending van de nachtmis in de Gertu- diskek in Bergen op Zoom. In deze mis wordt aandacht besteed aan het thema ‘de vreem deling in ons midden’. Voorganger is mgr. Mus- kens, bisschop van Breda. De mis wordt inge leid met een programma waarin onder andere dit thema al aan bod komt. Het is de eerste keer dat de KRO op deze wijze de Kerstnacht verzorgt. De gedachte achter de voorgenomen opzet is dat het kerstgevoel tijdens de uitzen ding zal groeien: het moet als het ware Kerst wórden. Het is de bedoeling dat de volgende jaren de Kerstnachtmis steeds vanuit een ander bisdom wordt uitgezonden. Van dinsdag 24 op woensdag 25 dec. 00.00 uur, Nederland 1. Maaike Horsten-van Aaien is ook afkomstig uit Tilburg en woont nu in Oisterwijk, Jeroen Boschstraat 40. Zij volgde een opleiding tot on derwijzeres en ging zich in de muziek bekwamen. Zij volgde met goed gevolg de opleiding koordirectie en stu deerde bij de stichting Ne derlandse Koren te Utrecht en volgde daar ook een cursus semcologie (oude gregoriaanse handschriften). Ze is thans vakleerkracht muziek aan twee scholen te Tilburg. Zowel voorzitter als diri- gente zijn trots op het koor vanwege het goede peil van de zang maar zeker ook vanwege de goede onderlinge sfeer die er heerst. Het is een warme groep mensen. Nieuwe aanwas Een probleem noemen ze allebei dat de ge middelde leeftijd van de leden hoog begint te worden. Het zou daarom goed zij als er wat aanwas van jongeren kwam. Het koor bestaat nu uit 48 leden en drie ereleden. Van de actie- ven zijn 18 heren en 30 dames. Omdat stem men op hogere leeftijd wat terug kunnen gaan zijn drie leden van boven de 80 tot erelid be noemd. Vanwege hun grote verdienste voor het koor moeten ze er wel bij blijven horen. De re petities zijn elke donderdagavond in het parochiecentrum en wel van 7 - 8 uur voor de dames, van 8 - 9 uur gemengd en van 9-10 uur voor de heren. De dirigente zegt zelf dat er best wel een strenge dicipline heerst tijdens de repetities maar dat er ook veel gelachen wordt. Omdat het koor elke week een mis ver zorgt moet er ook wel hard gewerkt worden. neemt bij vieringen. Zonder een goed koor zou het heel moeilijk zijn om deze vieringen ook echt tot een hoogte punt binnen de kerk te maken. In het verleden is in deze rubriek al eens aandacht besteed aan de organiste van het koor Sonja van Sprang. Nu hebben we contact gezocht met de voorzitter en de dirigente van het koor, de heer Fons Smits en Mevr. Maaike Horsten. Voorzitter Fons is geen geboren Moer- gestelnaar, maar hij is het wel met hart en ziel. Hij is gebo ren in Tilburg en heeft tot zijn VUT gewerkt bij de gemeen te Tilburg, laatstelijk als directievoerder civiele tech nische dienst. In 1963 kwam hij naar Moergestel waar hij tot 1976 woonde aan de Donkhorst. In die tijd heeft hij samen met Ja nus v.d. Wouw en Bart Meeuwis meegewerkt aan de oprichting van het jongerenkoor. Ook op andere terreinen binnen de gemeenschap was hij actief, zoals bij de oprichting van de scouting, hij was lid van de gemeenteraad en nu is hij nog secretaris-vice voorzitter van Roef en ook nog betrokken bij het vluchtelingen werk. In 1976 verhuisde hij naar Berkel-Enschot maar hij miste daar de gemoedelijke sfeer van Moergestel en daarom kwam hij in 1988 terug en woont nu aan de Eysenbrand 3. Dirigente Geloof in de sterren, reïncarnatie, in de boven natuurlijke krachten van Jomanda, in bomen waar je mee kunt praten, in geneeskrachtige kringen in graanvelden, het kan niet op. Er zijn meer (bij)gelovigen in ons land dan we voor nuchter volkje mogelijk zouden houden. De nieuwste trend is New Age. New Age pre dikt de evolutie van de geest. Stelt dat God, het goddelijke, niet iets is dat boven ons staat, maar in ons zelf huist. We zijn dus allemaal een beetje onze eigen god. Hoe is het te verklaren dat de kerken aanhang verliezen terwijl het aantal ‘gelovigen’ toe neemt? De media hebben er uitvoerig aan dacht aan besteed. Religie is weer ‘in’. Maar dan wel een religie die buitenkerkelijk is. Er is duidelijk behoefte aan ‘meer’! Aan meer dan alleen het gewone aardse bestaan. Kennelijk voorzien de kerken voor veel mensen niet of op onvoldoende wijze in die behoefte. Kerken zouden zich wat beter op de religie-markt moe ten presenteren, is een suggestie die ik las. Het geloof is geen ‘markt-artikel’. Je kunthpt betreuren dat zovelen de kerk goedendag zeg gen. Maar je moet je als kerk natuurlijk wel af vragen waarom? Een bezinning op het eigen functioneren in de moderne samenleving is immers nooit weg. Luisteren naar en begrip tonen voor kritische geluiden vanuit de eigen kerkgemeenschap hoort daarbij. Maar toegeven aan welke vorm van bijgeloof dan ook, dat kan natuurlijk niet. Ik herinner me de oorlogsjaren. Echte koffie was er niet. In plaats daarvan kwam surrogaat. 'Smaakt niet eens zo gek' waren de reacties. En een jaar later was die koffie zelfs bijna net zo lekker als de echte. De mensen maakten elkaar en zich zelf wat wijs. Het was en bleef echter surro gaat. We hebben al vaker geschreven over de vele werkgroepen die onze parochie rijk is. Een rijk bezit en dat willen we heel graag zo houden. Want als het er werkelijk op aan komt, dan kun nen en willen de meeste mensen toch niet zon der kerk? Maar de kerk van nu vraagt dan wel aan mensen om zélf aktief mee te doen en zélf mee de kerk te dragen en vorm te geven. Ook al lijkt onze pastor soms wel eens iets van een duizendpoot te hebben en ook al weten veel mensen dat hij in weinig tijd heel veel kan doen, toch heeft hij heel wat ‘hulptroepen’ no dig om zijn parochie een ware gemeenschap van gelovigen te laten zijn. Een parochie die met elkaar en door elkaar gevormd wordt; een parochie waarin op een juiste manier aandacht is voor elkaar. Als u dit leest, hopen we dat u zich aangesproken voelt en vooral ook mede verantwoordelijk om dit in stand te houden. In deze kersttijd een oproep aan ALLE paro chianen om de komende kerstfolder met extra aandacht te lezen en nog eens heel serieus te kijken welke vacature mogelijk iets voor u zou kunnen zijn. Want in deze folder staan de va catures van de diverse werkgroepen nog eens bij elkaar. Wellicht een heel goed voornemen voor het nieuwe jaar? De pastor zei het al eens eerder: geen woorden, maarU kunt altijd op onze pastor rekenen, mag hij dan ook nu eens op u rekenen? Bijzondere uitvoeringen Hoogtepunten voor het koor zijn kersttijd en de paastijd, met het verschil dat met Kerstmis veel dezelfde liederen gezongen worden en er in de paastijd juist veel verschillende diensten zijn. Het optreden voor de televisie vonden.ze best wel spannend en leuk en zal mogelijk in de toekomst nog wel eens herhaald worden. Van de andere kant was het ook erg belastend omdat er veel eisen gesteld werden. De voor bereiding daarvoor maakte inbreuk op de re gelmaat. Vaker optreden voor TV zou mis schien wel goed zijn voor de aanwas van nieu we Leden. Naast de zang in eigen kerk verzorgt het koor een maal per jaar een dienst in het St. Elisabeth Ziekenhuis in Tilburg en gaat dit jaar voor het eerst een kerstconcertje verzorgen in de Reuzelhof. Ook tijdens het jaarlijkse mei-uit- stapje wordt in een andere kerk in de omge ving de mis gezongen. En, zoals een goed kerkoor betaamt, wordt elk jaar het Ceciliafeest gevierd met overdag een uitstapje voor de le den en s avonds een gezellig samenzijn met de partners. Vanwege het grote aantal leden is op het pries terkoor in de kerk onlangs een nieuw podium gebouwd waardoor een ruimere opstelling mogelijk is zonder dat de pastor daar hinder van ondervindt. Er is nu ook nog ruimte voor nieuwe leden, dus als iemand eens nader ken nis wil maken dan is die van harte welkom. S.N.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 7