Q GEALAN "Een hoge rente... en ik kan altijd bij mijn geld!" Rabobank Moergestel Van den Meijdenberg Jongeren uiten hun onvrede over gemeentebestuur Oisterwijk 4,1%! Rabo TeleSparen: gemakkelijk sparen per telefoon j ■W I BOUWBEDRIJF Zo makkelijk is Rabo TeleSparen: Sparen per telefoon Een hoge rente Hild 20, Moergestel Tel. 013-5132172 (b.g.g. bellen na 17.00 uur) Bel voor meer info! WFj Gaat Moergestel de komende jaren in Oisterwijk de dienst uitmaken? MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 11 DECEMBER 1996 PAGINA 5 weer Rentewijzigingen voorbehouden. Uw spaargeld altijd binnen handbereik Lage telefoonkosten (geen duur 06-nummerl) Tot 25 000,- is uw spaargeld vrij opneem baar Altijd en overal inzicht in uw actuele spaarsaldo - Bouw- en onderhoudswerken - Ramen - kozijnen in kunststof en hout Wilt u meer weten over deze gemakkelijke manier van sparen per telefoon? Bel dan gratis: 06-0502 (maandag t/m vri|dag van 08.00 tot 23.00 uur en ’s zaterdags van 09.00 tot 17.00 uur) van uw TeleSpaar- rekening naar uw Betaalrekening - of omgekeerd. Sparen is prachtig maar ik wil wel altijd bij m’n geld kunnen. Als Tele- spaarder kan ik dat. Ik bel gewoon de Rabofoon en binnen enkele minuten heb ik geld naar mijn Betaalrekening over geboekt en kan ik volop pinnen. Rente nu: ken rondom de openbare gebouwen. De jeugd is ontevreden en ook de wijkbewoners uiten regelmatig hun ontevredenheid. Toe zeggingen die door bestuurders gedaan blij ken in de praktijk van geen enkele waarde te zijn. Er is in Oisterwijk geen zaal van voldoende omvang om evenementen te organiseren en de discussie over een nieuwe Kunstkring duurt nu al jaren. Initiatieven van particuliere onder nemers worden zodanig vertraagd dat ze on haalbaar worden. Alle partijen hebben de mond vol van optre den tegen permanente bewoning van vakan tiebungalows, maar er iets aan doen ho maar. Het is in Oisterwijk een publiek geheim dat veel bekende Oisterwijkers een vakantiebun galow permanent bewonen, maar het gemeen tebestuur wast zijn handen in onschuld. Geluidsoverlast vormt in ons dorp een bron van ergernis, maar alles gaat gewoon door en klachten worden op zijn beloop gelaten. Je kunt immers beter géén antwoord geven aan briefschrijvers dan een verkeerd antwoord. Ons dorp is smerig en vuil. Volle afvalbak ken, kapotte banken, smerige verkeersbor den en lantaarnpalen en ga zo maar door. On- kruidbestrijding komt in het woordenboek van dit gemeentebestuur niet meer voor en dat zie je dagelijks in heel Oisterwijk. Ons gemeentebestuur besteedt zijn tijd aan sta pels (externe) adviezen over alle mogelijke on derwerpen en die prachtige boekwerken sie ren de boekenplanken van de bestuurders. Dat er in de praktijk niets mee wordt gedaan schijnt niemand te deren. Het gekrakeel over de Van Tienhovenlaan haal de zelfs de landelijke pers. Waarom moet die weg in hemelsnaam afgesloten worden? Over al in Nederland lopen er wegen dwars door het natuurgebied en binnenkort laat onze regering zelfs de hogesnelheidslijn dwars door natuur gebied lopen. In Oisterwijk schrijft echter Na tuurmonumenten de wet voor en daarom moet die weg worden afgesloten. Dat wil zeggen voorbij het Bezoekerscentrum want anders zijn ze zelf niet meer bereikbaar per auto. Als het dan écht afgesloten moet worden zet dan een slagboom bij Kleyn Speyck want vanaf dat punt begint het bosgebied. De Dorpsstraat is ook een unicum in Neder land. Verkeer slchts in één richting behalve voor fietsers, bromfietsers, vergunninghouders en och al die automobilisten die weten dat er van controle toch geen sprake is. Sluit de Dorpsstraat af en maak er voetgangersgebied van of laat het zoals het was en maak een einde aan die lachwekkende situatie. tiek werd bedreven of misschien wel niet werd bedreven. Zowel het College van B&W als de gemeenteraad hebben er een zootje van ge maakt. De vaststelling van de noodzakelijke bestem mingsplannen is jaren achter, er is geen grond beschikbaar voor industrie-investigingen en zelfs niet meer voor sociale woningbouw. Als er al eens iets gerealiseerd kan worden moet in Oisterwijk alles met toepassing van het be roemde artikel 19. Belangen van derden wor den daardoor nodeloos geschaad. Bij het aan vragen van vergunningen zijn er voor niemand rechten en is iedereen afhankelijk van de wijze waarop tegen de aanvraag en vaak ook de per soon van de aanvrager wordt aangekeken door ambtelijk apparaat en vooral het bestuur. Het Jeugdbeleid in Oisterwijk wordt inhoud gegeven door het plaatsen van grote hekwer- Ondanks dat uw spaargeld 24 uur per dag en 7 dagen per week bereikbaar is, krijgt u vanaf 500,- spaargeld tóch een hoge rente. En uw persoonlijke toegangscode zorgt ervoor dat als enige saldo- informatie kunt opvragen en geld overmaken Heel Oisterwijk wordt één grote drempel. Na de mislukking van de Oirschotsebaan gaan ontwerpers en uitvoerders stug door en zo wordt heel Oisterwijk van drempels voorzien. Met het aantal drempels neemt ook de erger nis toe van de inwoners, die het effect van die drempels nooit hebben zien zitten, maar ja, dat zal de politici een rotzorg zijn. De verspilzucht van ons gemeentebestuur kent geen grenzen en zo tegen het naderende einde van deze regeerperiode doen ze er nog maar een schepje bovenop. Voor bijna ‘n halve ton worden er onder de bomen van het trouwlaantje en de linden- en eikenboom spaarlampen aangelegd. Blijkbaar alleen om iets te hebben want het effect is ni hil. ‘Sfeerverlichting’ noemen we dat in Oister wijk. De prachtige lampjes in de beide bomen voor en achter het gemeentehuis mogen niet meer branden. Twee jaar geleden pas aangeschaft, voor, juist ja, ook ‘n dikke halve ton. In geld uitgedrukt zijn we een ton verder en nog heb ben we helemaal niets. Misschien kunnen de bestuurders en hun ad viseurs eens gaan kijken in Rotterdam, Maast richt of wat dichter bij huis in Tilburg. Daar branden lampjes die je wel kunt zien en die geven die steden een warm feestelijk aanzicht. Ook het door het bestuur van de hockeyclub gevoerde wanbeleid moet op de valreep nog vorstelijk worden beloond. Een extra inves tering van ruim duizend gulden per lid! Sportverenigingen die al jaren moeten wach ten op de voor hun leden zo noodzakelijke voorzieningen kunnen hun leden misschien het best adviseren om maar lid te worden van de hockeyclub. Want geld daarvoor zal er de komende jaren wel niet meer zijn. Toch vragen de politici zich af waarom zo wei nig Oisterwijkers naar de stembus gingen. Het waren vooral de ouderen, waarbij het besef van stemmen nog zo sterk leeft, die hun stem uit brachten. Misschien hadden we de jeugd goed moeten benaderen vragen de politici zich af. Waarom? Om hen nóg eens te vertellen wat er allemaal niet voor hen gedaan is? Dat weten we zelf bijzonder goed! Het vertrouwen in de politiek in Oisterwijk is volledig weg en daarom was de opkomst bij de verkiezingen zo laag. Het wordt tijd voor een volledig nieuw colle ge dat met frisse moed te fouten van de voor bije jaren gaat herstellen en Oisterwijk gaat inrichten zoals wij Oisterwijkers dat willen. De brief is ondertekend door: Jurgen Jansen, Manon Verbiesen, Alex de Laat, Gerd Jan Ma- rees en Saskia Marcelissen. Vier vriendinnen die, aan de kerkboeken te zien, ter kerke zijn geweest Wie zijn het? Vorige week zagen we weer eens de familie Mertens: Ad (gewoond hebbend in Amerika, in middels overleden), Mart (eveneens overleden) en Piet die aan het Mispelbos woont. We kunnen trouwens nog steeds foto's gebruiken voor deze rubriek. Hebtu 'n leuke foto uit vroegerjaren (met daarop het liefst niet meer dan 3 personen) doe ze dan in een envelop en stop ze in de bus op ons redaktie-adres. Oisterwijkseweg 43. Zet wel even 'Moergestel- Nieuws' op de envelop. Als u er dan nog een aan uzelf geadresseerde en gefrankeerde en velop bijdoet dan krijgt u de foto 's zosnel mogelijk terug! onvrede op papier. Letterlijk had de brief de volgende inhoud: Open brief aan de politieke partijen in Oisterwijk Zwakke excuses, vermeende oorzaken, ze wa ren allemaal te horen tijdens de LOVO-uitzen- ding op de avond van de verkiezingen in Ois terwijk. U kunt er echter niet omheen: Moergestel gaat de komende jaren in Oisterwijk de dienst uitmaken. Er zijn geen diepgaande onderzoeken noodza kelijk om te achterhalen waarom de belangstel ling van de Oisterwijkers tot een dieptepunt is gedaald. Die politici die weten wat er leeft on der de inwoners zullen dat alleen kunnen be vestigen. Oisterwijkers zijn ontevreden over de wijze waarop de afgelopen jaren in Oisterwijk poli- I brengt kunststof in vorm Afgelopen week schreven boze jongeren een open brief aan de politieke partijen in de ge meente Oisterwijk. Met name het laatst zitting gehad hebbende college en gemeenteraad krijgen er van langs, want in niet mis te verstane taal zetten de jongen hun boosheid en

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 5