Géén huwelijksvoltrekking en gemeentelijk servicepunt in Moergestel na herindeling! Wvillems Aphrodite ’Brabants Dagblad’ sauwelt weer... 1 Kerstmis 1996 Kerstnummer '/Vloergestel-Nieuws' - Kerstbomen - Kerststerren 1 - Kerststukjes - Kerstartikelen - Kerstideeën - enz. enz. Judo vereniging St. Jan BLOEMISTERIJ Verkoop kerstklokken jeugd Audacia 4 k Die Naemloose Speelers brengen speciaal voor jullie: 'De ToOVerSpieghel' geschreven door: Adriaan de Beer. Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Woede en teleurstelling bij Ondernemend Moergestel WOENSDAG 11 DECEMBER 1996 - 21e Jaargang - Nr. 935 Op woensdag 18 december 1996 verschijnt ons Kerstnummer. In dat nummer o.a. de dokters- en kerkdiensten voor de periode tot na Nieuwjaar. Op de woensdagen 25 december 1996 en 1 januari 1997 zal ’Moergestel-Nieuws’ n.l. NIET verschijnen. Aan onze adverteerders het verzoek om tijdig hun advertentie in te leveren, omdat we er graag de nodige aandacht aan besteden. Voor wat betreft de Kerst- en Nieuwjaarswensen die in het Kerstnummer worden opgenomen, als u daarvoor niet automatisch wordt benaderd, wilt u dat dan even doorgeven op tel. 513 1136 of 513 2268? Adverteerders waarvan wij weten dat zij jaarlijks een Kerstwens plaatsen hoeven niet te reageren. Spccl«5 p Huidverzorgingsinstiti Schoolstraat 5 MOERGESTEL .013-513 1474 n Dat was eigenlijk ’n betere titel geweest voor het artikel zoals dat dinsdag 3 december jl. onder de kop ’Moergestel sauwelt weer’ in het ’Brabants Dag blad’ werd geplaatst. Met name werden in het artikel uitspraken gesuggereerd van Ruud van de Ven die door hem absoluut niet gedaan zijn. JfHuidverzorgingsinstituut Ij Dl en D2 pupillen opgelet Ondernemend Moergestel had het zo keurig voor elkaar: een trouwlokatie in Moergestel in de voormalige kapel van huize Nieuwenhof aan de Klooster- dreef. Jonge Moergestelnaren zouden daar elkaar het ja-woord’ kunnen geven, ook na de samenvoeging met de gemeente Oisterwijk. H 1' 4T .conoöOööW Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Judo vereniging St. Jan behaalde in Hilvaren- beek 3 bekers. 1ste: Wendy Ratelband; 2de: Niels van de Broek; 3de: Niek Lapien. Zoals altijd belooft het weer een spannend en leuk stuk te worden, dat deze keer nog in deze eeuw speelt, maar wel in een periode, zoals alleen je oma of opa die misschien nog heb ben meegemaakt, met sjieke families met dienstmeisjes en butlers en zo. Er is feest, want Tantantonia is jarig en dat moet ’sjiek’ gevierd worden, maar ja....er komen ook kinderen op haar feestje en met kinderen weet je natuurlijk maar nooit, hé. Trouwens ook niet alle tantes en ooms vallen bij haar even goed in de smaak. Maar als een van de kinderen, Janneke, dan een interessant Op 2 juli blijkt echter de Adviesgroep Samen werking en Integratie Oisterwijk/Moergestel in meerderheid te hebben besloten in de nieu we gemeente voor het sluiten van burgerlijke huwelijken uit te gaan van één lokatie, name lijk het Raadhuis te Oisterwijk. Ook op de vraag naar een gemeentelijk ser vicepunt, waar de Moergestelnaar terecht zou kunnen voor paspoortaanvragen, aangif ten geboortes e.d. werd negatief gereageerd. In een vergadering van 11 november heeft de zelfde adviesgroep het voorstel van Onderne mend Moergestel nogmaals besproken. ‘De door u aangedragen argumenten heeft de adviesgroep geen aanleiding gegeven tot her ziening van het eerder genomen besluit’, zo zegt de brief die Ondernemend Moergestel afgelopen week over dat onderwerp ontving. De vertegenwoordigers van Ondernemend Moergestel voelden zich behoorlijk in de wiek geschoten en hebben onmiddellijk een brief gestuurd aan alle nieuw gekozen gemeente raadsleden van de nieuwe gemeente Oister wijk. ‘De woede en teleurstelling’, zo citeert de brief, ‘zijn niet alléén gericht op de afwijzing van de mogelijkheid van huwe lijksvoltrekking in Moergestel en de vraag naar een mogelijk servicepunt, maar meer nog het feit dat deze beslissing bewust over de verkiezingen heen is gelicht. Dit ondanks het feit dat bijna alle politieke partijen toe zeggingen in deze richting gedaan hadden. De vergaderdatum en datering van het ant woord aan Ondernemend Moergestel laat daar over geen twijfel bestaan’. Met andere woor den: Ondernemend Moergestel ziet dit liever vertaald als ‘kiezersbedrog’. Door het enorme tekort aan woningen in Moergestel vertrekken al veel jongeren uit Moergestel, als nou straks de huwelijks voltrekkingen ook nog buiten Moergestel plaats moeten gaan vinden, dan wordt de uit tocht van de jongeren alleen nog maar groter. En dat terwijl er zo’n prachtig alternatief in ons eigen Moergestel aanwezig was waaraan iedere betrokkene zo graag zijn medewerking had gegeven, mede in het kader van het altijd voor opgestelde gezegde dat ‘Moergestel zoveel mo gelijk zijn eigenheid moet kunnen behouden’. Ook de alinea over het vervangen van de vroe gere Sauwelavonden van ’De Pierewaaiers’ (...eerst het Pierevariété en later het Pierege- blèr. Bonte avonden zijn dat met veel inge huurd amusement...) klopt inhoudelijk niet. Het afgelopen jaar gehouden Pieregeblèr werd verzorgd door maar liefst 300 Moergestelna- ren. Niet bepaald ’ingehuurd amusement’ te noemen dus. Verder is er in de groep Sauwelaars, zoals die op 25 januari a.s. in de ton komen, nooit ge sproken over het hoe en waarom destijds met de Sauwelavonden gestopt is. De organisa toren Ruud van de Ven, Martien Oerlemans en Eddie Hurkmans hebben zich daaraan ook niet gestoord. Opzet was enkel en alleen te proberen om een Sauwelavond te organi seren, en dat is dus gelukt. Gegevens die uit andere bronnen komen zijn niet voor de verantwoordelijkheid van de or- Schoolstraat 31 W 5066 EC Moergestel Tel. 013-513 1442 groot boek vindt dat ’De Tooverspieghel’ heet, blijkt al gauw dat dat niet voor niets zo heet en dan wordt het toch nog een leuk feestje, tenminste....voor enkele van de kinderen, en vast ook voor jullie!! Komen dus!! Natuurlijk kom jij (met de hele familie) ook kijken op: vrijdag 13 december om 19.00 uur en/of zondag 15 december om 15.00 uur in Partycentrum Den Boogaard. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij enkele buurt verenigingenof aan de kassa. Entree prijs: 4,50 (let op: met GRATIS snoepgoed in de pauze!) (PS. bewaar daarvoor je kaartje, o.k.? Tot dan!) ^ll Aangesloten pij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) ||j ganisatie. Volgens Pierewaaiers-voorzitter Peter Swinkels liep de animo bij het publiek destijds terug, waarna men nog heeft geprobeerd om alleen de zgn. ’beste’ Sauwelaars in de ton te krijgen. De Sauwelaars zelf zagen echter niets in het selecteren binnen de groep. Vandaar dus dat het Sauwelen achter de rug was, waarna begon nen werd met het Pierevariété. Op de Sauwelavond op 25 januari a.s. wordt geen Oppersauwelaar gekozen. De avond is nl. ingevuld geheel naar wens van de zes deelnemers, die ongetwijfeld zullen probe ren het publiek een gezellige avond te bezor gen. De eventuele opbrengst van de avond komt ten goede aan een door de Sauwelaars zelf aan te geven goed doel. Meer daarover en over de kaartverkoop e.d. kunt u binnenkort in deze krant lezen. Op zaterdag 14 december is er weer de jaar lijkse verkoop van kerstklokken. De D-pupil- len van Audacia komen er meer bij U aan de deur. Stel ze niet teleur s.v.p. Ze komen vanaf 13.00 uur bij U aan de deur. De opbrengst 5,- per stuk) is voor onze jeugd. Steun ze door er één of meerdere te kopen. Willen jullie zaterdag 14 december weer kerst klokken gaan verkopen. Jullie hulp bij het ver kopen is hard nodig. Graag allemaal met een helpende hand en goede verkoopzin om 13.00 uur bij de kantine van Audacia. Dus tot zaterdag 14 december! Wat dat laatste betreft slaat de laatste alinea van de brief die Ondernemend Moergestel afgelo pen week als antwoord van de gemeente ont ving dan ook werkelijk alles. Wij citeren: Wel danken wij u voor uw meedenken in ONS streven om Moergestel na herindeling een eigen gezicht en eigen voorzieningen te laten behouden Dat valt volgens ons moeilijk of helemaal niet te rijmen, daarom zullen we dit artikel maar beëindigen met: wordt vervolgd... want het be stuur van Ondernemend Moergestel kennen de zal zij het er zeker niet bij laten zitten! M.O.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1