’Algemeen Belang’ domineert gemeenteraadsverkiezingen! Aphrodite Onze nieuwe gemeenteraad Bl Hb Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Ad Graumans Groenlinks Ad v/d Oord Groenlinks Piet Meeuwis GemeenteBelangen Noud Smits Algemeen Belang Hans Denissen Algemeen Belang Daniëlle Hulskes Algemeen Belang De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Theo op ’t Hoog Algemeen Belang WOENSDAG 4 DECEMBER 1996 - 21e Jaargang - Nr. 934 Ad Mutsaers CDA Guus Bertens CDA Joop Rakhorst VVD Joost Wagenmakers VVD Toon van Gils CDA Lambert v/d Bosch CDA Wil van Roessel D66 Jac Meerbach GemeenteBelangen Brillen Contact lenzen Ferry Pörtzgen Algemeen Belang Nu is het dan tijd voor de coalitie-besprekin- gen die voorwaar geen eenvoudige zaak zullen zijn. Donderdagavond was de eerste bijeen komst voor de nieuwe raadsleden reeds ge pland om te komen tot benoeming van een ver trouwenscommissie voor de burgemeesters benoeming. Begin januari echter komt de raad in nieuwe samenstelling in Oisterwijk pas echt bijeen. Misschien zijn tegen die de tijd de kaar ten geschud want dan zullen de wethouders gekozen moeten worden en zal het politieke ’bedrijf’ voor de komende tijd zich weer aan de bestuurstaken kunnen wijden. In totaal waren er maar 21 blanco/ongeldige stemmen. Zou dit toch komen door de stem machines Wat de verdeling van de raadszetels betreft kan het niet mooier want er komen nu 14 raadsle den uit Oisterwijk en 7 uit Moergestel wat ook ongeveer de verdeling is wat betreft het aantal inwoners. Voor sommige gevestigde Oisterwijkse par tijen kwamen de uitslagen wel slecht aan. Gemeente Belangen zopas gefuseerd met de PGB uit Moergestel moest maar liefst 2 ze tels inleveren. D66 en de PvdA kwamen op 1 zetel minder uit. Het CDA bleef nagenoeg gelijk evenals de WD. Groen Links kreeg 2 zetels en dat was dan 1 zetel meer als wat men reeds had. De lijstverbinding met de PvdA leverde hen de restzetel op. De grootste winnaar was echter Noud Smits. Nadat hij een jaar geleden uit de PGB was ge stapt had hij een nieuwe partij Algemeen Be lang opgericht. Vanuit het niets eiste hij zowaar 5 zetels op. Dit is natuurlijk voer voor mensen die graag uitslagen analyseren. In de wandel gangen werd vernomen dat veel Moergestelse kiezers Noud Smits vereenzelvigd zouden heb ben als lijsttrekker van zijn vroegere PGB-par- tij. Ook zou de naamsverwarring tussen Alge meen Belang en Gemeente Belangen meege speeld kunnen hebben. Mogelijk is dat nog eens duidelijk te krijgen. Van de 2065 stem men kreeg hij er als lijsttrekker toch 1346 wat alleen al een 3-tal zetels opleverde. Jan Gerrits verzorgde op MTV het verkie zingsprogramma en wilde hier in de komen de tijd toch wel eens een forum-discussie aan wijden. Mogelijk wordt dan wel een en ander duidelijk. Marij v/d Boogaard VVD Jos Schoenmakers CDA Ineke Depmann PvdA Omdat de herindeling van gemeenten in Midden-Brabant per 1 januari 1997 wettelijk een feit is geworden dienden er nieuwe gemeenteraden gekozen te worden. Na een wat rustige en tamme verkiezingsstrijd was dit dan afgelopen woensdag het geval. Velen hebben de uitslag op zowel de Moergestelse Tele visie (MTV), de LOVO in Oisterwijk, op Omroep Brabant of op het Raadhuis in Oisterwijk gevolgd. Spannend was het wel want ondanks de stemmachines die op de 11 stembureaus stonden duurde het toch nog ruim 2 uren voordat de uitslagen bekend waren en de einduitslag opgemaakt kon worden. Wij heb ben de foto’s van de nieuwe bestuurders voor U op een rijtje gezet zodat U kunt zien wie U straks als vertegenwoordigers kunt aanspreken. De grootste verliezer bleek dus Gemeente Belangen te zijn. De eerste man op die lijst Ruud Hora stak dit na afloop ook zeker niet onder stoelen of banken. Leden de landelijke partijen in diverse ge meenten in Noord Brabant stemmenverlies dan kon dit niet gezegd worden van het CDA in onze contreien. Toon van Gils was ook bijzonder blij met de goede verkiezingsuitslag alhoewel die hoger had kunnen zijn als de Oisterwijkse kiezers de lijn van de Moergestel se kiezers gevolgd zouden hebben. Groen Links, D66 en de PvdA hebben niet veel stemmen in Moergestel gehaald. Hier tegenover staat dat Algemeen Belang in Moergestel wel goed scoorde en goed was voor 67,85% van de stemmen. Het leek een beetje op het 'Rosmalen Effect’. Het opkomstpercentage was echter slecht te noemen. Waar Moergestel ruim boven de 60% opkomst scoorde bleef Oisterwijk maar aan de lage kant wat uiteindelijk een algeheel op komstpercentage van 47,62% te zien gaf. Over dit opkomstpercentage is echter na afloop nog het meest gefilosofeerd. Wat houdt kiezers thuis en waarom maken zij geen gebruik van hun stemrecht Gaat het de kiezers te goed Heeft men duidelijk het gezicht van de poli tiek afgewend omdat het metier hen te onbe kend is Denkt men geen enkele inbreng te J Huidverzorgingsinstituut 71 Schoolstraat 5 MOERGESTEL 1 1^—1 Tel. 013-513 1474 I r De Lind 35a Oisterwijk 013-5284899 Vrijdag koopavond hebben omdat politici toch maar doen waar zij zin in hebben en alleen naar hen luisteren als er weer verkiezingen in aantocht zijn Of was het misschien een protest tegen de herinde ling? In Amsterdam en Rotterdam zijn destijds referenda gehouden voor geplande herindelin gen die door het kiezersvolk duidelijk afge stemd zijn. Hier in Brabant is de herindeling zonder overleg met de kiezers of betrokkenen door ieders strot geduwd nagenoeg zonder de geringste wijzigingen gezien de geuitte protes ten en gehouden protestdemonstraties. ItT 11 Jan Oerlemans GemeenteBelangen Ruud Hora GemeenteBelangen SO Wordt wekelijks gratis tiuis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. •**w**^- J I I Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.)

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1