WAAR LAAT JE HET? Bert Verhoeven opnieuw Stadsprins GEMEENTE MOERGESTEL “ïs GEMEENTE MOERGESTEL s GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Glas, hup in de glasbak BESCHIKKING WET MILIEUBEHEER Kennisgeving Algemene wet bestuursrecht BEKENDMAKING BEKENDMAKING Spreekuur wethouders vervallen C.V. de Durdraaiers Bibliotheek nieuws ■F o i Afgelopen zaterdag vond de onthulling plaats van de Stadsprins van C.V ’De Pierewaaiers’. In een bomvolle zaal van café de Brouwer vond aan de hand van een persiflage op het populaire (gedeeltelijk intrekken vergunning) ’P ’P er >P ur )0 >P or :n ie )k er -g a- :r- n. Aangevraagde bouwvergunningen en meldingen Verleende bouwvergunningen/meldingen In verband met de drukte rond de feestdagen en de gemeentelijke herindeling komt het spreekuur van zowel wethouder Van Gils als wethouder Loosveld in de maanddecember 1996 te vervallen. ding tussen het College van B W en het Be stuur van de bibliotheek buitengewoon goed en plezierig zijn geweest. Beste carnavalsvrienden, Eindelijk is het dan bijna bekend wie de nieu we prins gaat worden van de C.V de Dur draaiers. Want, op zaterdag 7 december is het jaarlijkse prinsenbal in onze residentie party- boerderij ’t Draaiboompje. Vanaf20.30 uur zal er weer het nodige te doen zijn over het aftre den van prins Rien d’n Urste en het aantreden van de nieuwe prins...? van 1997. Om ongeveer 21.30 uur zaal Prins Rien d’n Urste aftreden. Om precies 23.11 uur wordt de nieuwe prins van de C.V de Durdraaiers be kend gemaakt met het nodige spektakel wat iedereen van ons gewend is. Het belooft dus weer een ouderwetse gezellige feestavond te worden die tot in de vroege uur tjes zal duren. Graag nodigen wij ook U uit op zaterdag 7 december in partyboerderij ’t Draai boompje aan de Hild 1 in Moergestel, gemeen te Moergestel. C.V de Durdraaiers. MTV-spelletje, voor deze gelegenheid omgedoopt naar ’Wie zut zèn?’, de feitelijke bekendma king plaats. Het talloos opgekomen publiek kreeg eerst het zgn. ’straatfilmpje’ te zien, waarin aan zomaar ’n aantal mensen op straat werd gevraagd van wie zij dachten dat de nieuwe Stads prins zou worden. Drie namen kwamen daarin nadrukkelijk naar voren: Hans op ’t Hoog, Peter Swinkels en Bert Verhoeven. Het vertrouwde MTV-panel, bestaande uit Denis Mulders, Ad Nouwens en Jan Burgers, ging vervolgens met elkaar in de slag. Het uiteindelijke resultaat, en dus het ware verhaal, werd verteld door Denis Mulders. Bert Verhoeven werd opnieuw tot Stads prins gekozen. Onder de naam Prins Hubert I zal hij Moergestel het komende carnaval weer voorgaan, bijgestaan, evenals vorig jaar, door zijn adjudant Nick op ’t Hoog. In ’Moergestel-Nieuws’ van verleden week hebben wij U ervan op de hoogte gebracht hoe het Bestuur van de Openbare Bibliotheek van Moergestel in goed overleg met het Bestuur van de Openbare Bibliotheek van Oisterwijk voorbereidingen heeft getroffen om het voort bestaan van ’onze bibliotheek’ na de herinde ling te waarborgen. Met ingang van 1 januari 1997 zal een nieuwe Stichtingsbestuur voor zowel de bibliotheek in de woonkern Moerge stel als in Oisterwijk in bestuurlijk opzicht ver antwoordelijk zijn. Een ander en heel belangrijk aspect van de bibliotheek, en dat zeker met het oog op de toekomst, willen wij nu kort samengevat voor het voetlicht brengen: de financiering. Een bibliotheek is immers een kostbare aan gelegenheid. Daarover geen misverstand, en al evenmin een geheim. De personele kos ten, een eigentijdse collectie, de huur van het gebouw en de inrichting, om maar eens wat zaken te noemen, brengen jaarlijks heel wat lasten met zich mee. Het zal ook duidelijk zijn dat het ’eigen inko men’ van een bibliotheek b.v. op basis van de bijdragen van de leden volstrekt ontoereikend is en dat derhalve jaarlijks sprake is van wat dan heet een exploitatie-tekort. Het verschil dus tussen het totaal van de werkelijke kosten minus het ’eigen inkomen’ vormt het bedrag dat de Gemeente Moergestel tot nu toe voor haar rekening heeft willen nemen. Nou gaat dat natuurlijk niet zomaar. Op de eer ste plaats heeft het Bestuur zich te houden aan een met de gemeente overeengekomen beleids plan. Daarvan afgeleid wordt telkenjare in maart een begroting opgesteld en voorgelegd aan het College van B W Meestal daarna ge volgd door nader mondeling overleg ten gemeentehuize. Ook komt het voor dat een schriftelijke toelichting gewenst wordt. Zo omstreeks december neemt vervolgens het College een besluit en daarmee kent dan het Bestuur van de bibliotheek haar financiële grenzen voor het komende jaar. Tenslotte hoort tot het goede gebruik om na afloop van een boekjaar een jaarrekening voor te leggen waar mee het Bestuur tegenover de gemeente Moer gestel rekening en verantwoording aflegt. Het mag hier in dit verband wel eens worden vermeld dat in al die voorbije jaren de verhou- Als u een van beide wethouders in de loop van de maand december 1996 wilt spreken, kunt u dat kenbaar maken op het gemeentehuis. De betreffende wethouder zal vervolgens zo spoe dig mogelijk telefonisch contact met u opne men. ME, J? 934-2 934-4 934-1 934-3 Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak Moergestel, 29 november 1996. De burgemeester van Moergestel, mr. J.J.M. Dosker. Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken be schikken meestal over een vergunning op grond van de Wet milieubeheer. Het bevoegd gezag kan op eigen initiatief, op verzoek van derden of op verzoek van de vergunninghouder, een vergun ning op grond van de Wet milieubeheer intrekken, mits het belang van het milieu zich daartegen niet verzet. De procedure voor het intrekken van een milieuvergunning bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de intrekking en vervolgens het nemen van het definitieve be sluit. jn ir- Bugrmeester en wethouders maken bekend dat zij op 26 november 1996 hebben besloten een ge reserveerde invalidenparkeerplaats te realiseren op het direct naast de woning Reuselhof 25 gele gen dwarsparkeervak. Het besluit ligt met ingang van 6 december 1996 voor een ieder tijdens kantooruren ter inzage ter gemeentesecretarie Raadhuisstraat 21. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit een bezwaarschrift indienen binnen een termijn van zes weken na plaatsing van deze bekendmaking bij het College van burgemeester en wethouders, Postbus 90, 5066 ZH Moergestel. Indien tegen dit besluit een bezwarschrift is ingediend kan tevens binnen genoemde termijn aan de President van de Arrondissementsrechtbank Breda, Postbus 90110, 4800 RA Breda om een voorlopige voorziening worden verzocht. in ee et ik in tr il. Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/melding binnengeko men. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen kunt u geen bezwaar indie nen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan het college van burgemeester en wet houders kenbaar maken. In week 48 van 1996 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengeko men: - het uitbreiden van de garage’aan D'n Duyp 25; - het bouwen van een schuilhut voor pony's aan de Krijtestraat 11 - het bouwen van een garage en carport aan de Eysenbrand 14; - het bouwen van een bedrijfsloods aan de Kerkstraat 14 (langs Van Hultenspadje); - het verbouwen en uitbreiden van de woning aan de Burg. Bardoelstraat 12. Burgemeester en wethouders van Moergestel zijn voornemens bouwvergunning te verlenen voor het: - bouwen van een mobilofoonantenne aan de Duyvekotstraat 6. Het bouwplan ligt met ingang van maandag 9 december 1996 gedurende veertien dagen ter inza ge op de gemeentesecretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Moerge stel, Postbus 90, 5066 ZH Moergestel. Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reage ren op een melding voor één van de hieronder omschreven onderwerpen rechtstreeks in uw be lang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Moergestel, postbus 90,5066 ZH Moergestel. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling VROM, mevr. S. Meijer, tel. 5291221. PAGINA 11 Moergestel, 4 december 1996. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de wnd. burgemeester, J.J.M. Dosker, de secretaris, A.A.M. van Zundert. Moergestel, 4 december 1996. Burgemeester en wethouders voornoemd, de wrn. burgemeester, mr. J.J.M. Dosker. de secretaris, A.A.M. van Zundert. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arron dissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110,4800 RA Breda. Een derge lijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Burgemeester en wethouders hebben positief gereageerd op de melding tot: - het bouwen van een tuinhuisje aan de Tilburgseweg 9. Moergestel, 4 december 1996. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de wnd. burgemeester, mr. J.J.M. Dosker de secretaris, A.A.M. van Zundert. Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Moergestel hebben besloten om de volgende vergunning ge deeltelijk in te trekken: - de heer A.H.A.J. Ketelaars Aard inirchting rundveebedrijf Adres inrichting Heikant 6, Moergestel Datum vergunning: 13 november 1990 Inhoud en reden van de ontwerpbeschikking: De ammoniakrechten worden verplaatst naar een tweetal bedrijven in Oost-, West- en Middel- beers. De ontwerpbeschikking en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 5 december 1996 gedu rende twee weken ter inzage bij de sector Grondgebiedzaken in het gemeentehuis aan Raadhuis straat 21 te Moergestel. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantoor uren na telefonische afspraak met de sector Grondgebiedzaken. Tijdens de inzagetermijn van twee weken kan iedereen bij het college van burgemeester en wet houders schriftelijke bedenkingen indienen tegen de ontwerpbeschikking. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen inbrengt, niet be kend gemaakt. Als u dat wenst dient u dat in een aparte brief te vermelden (tegelijk met de beden kingen). 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 4 DECEMBER 1996

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 11