W r i 1,4 BESTUURSLID F.C. Den Draai presenteert nieuwe kleding beschikbaar gesteld door sponsors openbare bibliotheek Het Stichtingsbestuur van de MOERGESTEL Openbare Bibliotheek van Moergestel Feestelijk december Beste biljartliefhebbers Jh 1 Hartelijk dank Met een dankbare terugblik.... W F- 5-270.7 punten; 5-265.8 punten; 5-262.6 punten; 5-262.4 punten; 5- 256.2 punten; 6- 247.7 punten; 5-237.0 punten. 52.7- 47.7; 52.8- 53.7; 40.6-59.2. een goed puntentotaal behaalde wordt het in de kop van het klassement dringen geblazen, ook ’t Draaiboompje blijft op enige afstand goede kansen behouden. Ook de spelers van de Schouw hadden goede vooruitzichten om er iets moois van te maken, in hun thuiswedstrijd tegen de spelers van ’t Centrum waren ze duidelijk de sterkste. Met een puntentotaal van ruim 52 punten wisten ook zij zich te mengen in de strijd om de eerste plaatsen. De spelers van ’t Centrum hebben hun juiste vorm deze kompetitie nog niet ge vonden en zijn daardoor op een aardige ach terstand komen te staan. Voor de laatste ronde van de eerste kompetitiehelft is er nu een inte ressante ranglijst ontstaan, daarbij dient nog vermeld te worden dat de nrs. 1 en 2 in deze ronde tegen elkaar uitkomen. De uitslagen: de Schouw - ’t Centrum ’t Stokske - ’t Draaiboompje ’t Krijtje - de Klaore De stand: 1. de Klaore 2. Rommen 3. de Schouw 4. ’t Stokske 5. ’t Draaiboompje 6. ’t Krijtje 7. ’t Centrum Het is zover: de Sint uit Spanje is er. De gezel lige avondjes staan u weer te wachten. Peper noten, marsepein en chocoladeletters vliegen eenieder weer om de oren. En staat bij u de bisschopwijn ook al warm, dat ’heilige’ drank je waar je op koude avonden zo van geniet? En al vliegend door december komt Kerstmis er weer aan, overal kerstbomen en lampjes, pak jes onder de boom, dennegroen en sfeer. Kerst stollen en kerstkransjes kijken u verlokkend aan, wijn glinstert in de glazen, uitgebreide kerstdiners. En dan glijden we door naar oud en nieuw, waar de oliebollen dampend liggen te wachten om gegeten te worden en de champagne rijke lijk vloeit. Heel december biedt diverse gelegenheden om ons te goed te doen aan zoete versnaperingen en alcoholisch geneugten. Het is een feest om hiervan te genieten, maar laat dat feest niet vergallen door te veel van dit alles. Rij alcohol vrij en geniet met mate van alle lek kere dingen. Wij wensen u fijne feestdagen toe! Voor meer informatie kunt u terecht bij de •GGD. Afgelopen week werd de 6de ronde van de Moergestelse biljartkompetitie gespeeld. De leider van het klassement Rommen lag in deze ronde stil en zodoende konden de verenigin gen die op de loer lagen voor de 1ste plaats hun slag proberen te slaan. Nu de vereniging die de meeste kans hiervoor maakte was de Klaore. Nu werd er wel het een en ander vooraf gesproken over deze moge lijkheid om leider te worden, maar volgens een lid van deze vereniging was het mooier om net niet de koppositie over te nemen. Helaas kwam deze bespiegeling niet uit, want in de uitwed strijd van de Klaore bij de dames van ’t Krijtje werd bijna het ideale tQtaal behaald. De dames konden te weinig tegengas geven en haalden net de 40 punten grens, de Klaore won dan ook met royaal verschil met een totaal van ruim 59 punten. De spelers van ’t Draaiboompje zijn in de ’win- ning-mood’, want nadat erin de vorige ronde uit van Rommen werd gewonnen moest nu ook ’t Stokske thuis buigen voor deze vereniging. De strijd om de winst in deze wedstrijd ging goed gelijk op, echter ’t Draaiboompje trok net aan het langste end. Doordat ’t Stokske toch Zaterdag 16 en zondag 17 november brachten wij ons jaarlijks bezoek aan Moergestel. Via dit berichtje willen wij de gehele Moergestelse ge meenschap danken voor de hartelijke ont vangst en medewerking, waardoor dit bezoek grandioos werd. In het bijzonder danken wij het Sint Nicolaas Comité Moergestel voor de perfecte organisa tie, de harmonie voor de muzikale opluistering van de optocht, de kleine Pietjes voor hun be geleiding tijdens de optocht, Burgemeester Dosker, Wethouder van Gils en dhr. Nouwens voor het ontvangst op het gemeentehuis, fami lie Verbakel voor de persoonlijke verzorging, de directie en personeel van Den Boogaard voor de gastvrijheid, Bjorn voor de assistentie tijdens de kindervoorstellingen, de mensen van Audacia voor het beschikbaar stellen van de sanitaire voorzieningen, de scholen voor de prachtige versiering van Den Boogaard, en tot slot Theo Verbakel van MTV voor de vakkun dige verzorging van de speciale Sint Nicolaas- uitzending. Het was voor ons wederom een feest om een weekend in Moergestel te zijn en wij beloven nu reeds dat we volgend jaar weer een bezoek aan Moergestel zullen brengen. Sint en Pieten. seizoen trachten om hoge ogen te gooien in de hoogste klasse van de regio-competitie. Voor dit laatste is reeds een stevige fundering gelegd, daar EC. Den Draai de ranglijst aanvoerd na 6 wedstrijddagen. Hierbij wil EC. Den Draai hun sponsors dan ken en de namen van hun bedrijven café/eet- boerderij ’t Draaiboompje en grondverzet- en bestratingsbedrijf Wim Ketelaars op het voet balveld op een positieve manier nog meer be kendheid geven. borst mee. Hierna golfde de oude warme stem van de Goedheiligman over de hoofden van de kinderen, die vol aandacht stonden te luiste ren wat Hij allemaal te vertellen had. Zijn woorden waren woorden van dankbaar heid, hij begon met de warme ontvangst die hij hier altijd genoot, dank ook aan het comité voor de goed georganiseerde voorbereiding, de bevolking en diverse instanties die het finan cieel mogelijk hebben gemaakt om dit kinder feest te doen laten slagen. Hij hoopte dat hij tijdens zijn tweedaags bezoek vele kinderen mocht gaan begroeten, als hij in Den Boogaard zou zijn gearriveerd. Na deze toespraak van de Goede Sint en een kort bezoek aan het Gemeentehuis, kregen de kinderen de gelegenheid om de Sint van nabij te mogen begroeten. En dat werden twee druk ke dagen voor de Sint meer dan 600 kinderen yitte hun kleine verlangens aan hem, terwijl de ene Piet alles noteerde, waren andere weer bezig met het uitdelen van wat de Goede Sint allemaal voor hen had meegebracht. De kin deren straalde van geluk, en vele stonden be duusd te kijken van hoe moet ik dat allemaal vasthouden. En nadat het laatste kinder, op zondagmiddag, de laatste hand gaf aan Sint Nicolaas, sprak hij zijn volle tevredenheid uit over de gang van zaken. De Goede Sint verzekerde ons, dat ondanks het samengaan van Oisterwijk en Moergestel tot één gemeente, hij altijd de Moergestelse kin deren zal blijven bezoeken. Met deze gerust stelling zien wij de zoveelste verjaardag van de Goede Sint met blijheid tegemoet. Ook de Pie ten blijven hun Goede Baas trouw, en wij had den niet anders verwacht, met dank ook aan hen voor het leuke maar toch spannende to neelstukje dat ze weer opvoerde Het feest van Sint Nicolaas 1996 was een dank bare terugblik. St. Nicolaascomité Moergestel. Het tweedaagse bezoek van St. Nicolaas en zijn Pieten, aan onze gemeente Moergestel, behoort weer tot het verleden. Hij beloofde echter wel dat hij de komende tijd de scholen en diverse verenigingen met een kort bezoek zal vereren. De intocht was als vanouds, nabij de Molen aan het eind van de Schoolstraat werd de Goed heiligman begroet door het St. Nicolaascomité en stond onze Koninklijke Harmonie Prinses Juliana paraat om hem muzikaal te gaan ver gezellen naar het Gemeentehuis. Tijdens deze tocht stonden op de hoeken van de straten heel veel ouders met hun kinderen te juichen en te zingen, en werden vele kleine handjes van kinderen reeds gevuld met lekker nijen die door de zwarte Pieten werden uitge deeld. De Goede Sint had dit jaar wat kleine Spaanse kinderen meegebracht die met hun vrolijk ge kleurde Spaanse pakjes, veel vreugde gaven aan de Moergestelse kinderen, vooral door hun gymnastische buitelingen. Bij het Gemeente huis aangekomen, waar Burgemeester Dosker reeds zijn opwachting maakte, stonden naar schatting een kleine 300 kinderen te juichen en te springen. En nadat de Burgemeester, de Goede oude Sint, uit het rijtuig had geholpen en de Goed heilig Man vele handen van kinderen had ge schud, sprak de Burgemeester hem een harte lijk welkom toe. En hoewel St. Nicolaas voor de laatste maal, vanaf de verhoging van het Gemeentehuis de kinderen aanschouwde, hoopte de Burgemees ter dat dit niet voor de laatste keer was dat hij de Moergestelse kinderen zou bezoeken. Na dit welkomstwoord, kon de Harmonie zich weer wat warm blazen met enkele St. Nicolaaslied- jes, en zongen de aanwezige kinderen uit volle EC. Den Draai heeft in grondverzet- en bestra tingsbedrijf Wim Ketelaars een nieuwe spon sor gevonden, naast de al bestaande sponsor café/eetboerderij ’t Draaiboompje. Nadat een duosponsor van ’t Draaiboompje zich had teruggetrokken stelde het jonge grondverzet- en bestratingsbedrijf van Wim Ketelaars sponsorgeld beschikbaar voor onder meer nieuwe shirt-reclame en nieuwe trai ningspakken. In deze nieuwe kleding zal EC. Den Draai dit ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 NOVEMBER 1996 PAGINA 5 Nadere informatie wordt u met genoegen verstrekt door: - Mevrouw Jolanda Jansen, hoofd van de bibliotheek, telefoon 013 - 513 2243 (overdag) - de Heer J.A.C. Mos, voorzitter van het Stichtingsbestuur; 013-513 1866 fs-avonds) Bent u geïnteresseerd? Neem dan contact op met Openbare Bibliotheek Moergestel t.a.v. Mevr. Jolanda Jansen Schoolstraat 37, 5066 ED Moergestel Voor een eerste kennismaking wordt snel een afspraak gemaakt. Zie ook het BIBLKJTHEEK-NIEUWS elders in dit blad. wenst in contact te komen met kandidaten met belangstelling om toe te treden als van de per 1 januari 1997 op te richten Stichting Openbare Bibliotheek, gevestigd in Oisterwijk. Kandidaten zijn meerderjarig en woonachtig in Moergestel. Vanwege de verhoudingen binnen het nieuwe Stichtingsbestuur gaat bij gebleken deskundigheid de voorkeur uit naar een vrouw. Het nieuwe bestuurslid wordt voorgedragen door de medewerk(st)ers van de bibliotheek Moergestel, zodat hun belangen mede tot haar speciale aandacht gaat behoren. Van de kandidaten wordt verder verwacht: - een positief-critische inbreng; - liefst enige bestuurlijke ervaring; - maar vooral enthousiasme en affiniteit met het werk van de bibliotheek 4 X. Drie broers vaneen bekende Moergestelse familie die van tijd tot tijd terugkeert in deze ru briek. De jonge dame met het geitje van afgelopen week was Eliy Verkooyeh-Brekefmans uit de Burg. Bardoelstraat. De foto dateerde van 1968. We kunnen trouwens nog steeds foto's gebruiken voor deze rubriek. Hebt u n leuke foto uit vroegerjaren (met daarop het liefst niet meer dan 3 personen) doe ze dan in een envelop en stop ze in de bus op ons redaktie-adres. Oisterwijkseweg 43. Zet wel even 'Moergestef- Nieuws' op de envelop. Als u er dan nog een aan uzelf geadresseerde en gefrankeerde en velop bijdoet dan krijgt u de foto's zo snel mogetijk terug!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 5