’Concours bevordert teamgeest OPHEFFINGSUITVERKOOP!!! Profiteer van de fikse kortingen nu ALLES vanaf 50% korting! Aphrodite A Kom voetballen bij Audacia P.R. Blessing-van Luijt, huisarts afwezig op donderdag 5 december en vrijdag 6 december P. Terwindt P. Blessing-van Luijt HUISARTSEN vrijdag 29 november en dinsdag 2 december géén praktijk E.J. van Delft Oirschotseweg 2, 5066 CJ Moergestel, Tel. 013-513 1204 Thans definitief gevestigd: in associatie met P.N.L.H. Terwindt P. TERWINDT Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 Jongens Meisjes Dames Huidverzorgingsinstituut Wedstrijd en trainingen J eugdactiviteiten Dirigent Jan Hermans met harmonie naar concours: Muziekvereniging Prinses-Juliana staat aan de vooravond van een flinke krachttoer, want zo mag je tegenwoordig een concours voor harmonie orkes ten wel noemen. Reden om de man die dit muzikaal in goede banen moet leiden Jan Hermans, de dirigent van het orkest, eens wat nader te leren kennen. Woensdagmiddagvoetbal Jongens Meisjes U i Laat op tijd uw medicijnen vullen! 1 Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Supporters zijn natuurlijk van harte welkom. Het concours is op zondag 1 december in cultureel centrum “De Nobelaer”,Anna van Berchemlaan 2 4872 XE Te Etten-Leur.De toegang is ƒ5,- en voor kinderen ƒ2,50. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 HUISARTS Waarneming: E. VAN DELFT Oisterwijkseweg 67, Moergestel Telefoon 513 1424 Waarneming: Moergestel WOENSDAG 27 NOVEMBER 1996 - 21e Jaargang - Nr. 933 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. uit Moergstel nu is ingedeeld. Deze uitdaging wordt dus niet uit de weg gegaan. Typerend voor de persoon Jan Hermans in een poging de amateuristische muziekbeoefening naar een hoger niveau te tillen. We wensen hem en met hem het hele orkest veel succes toe en zullen u later over de uitslag informeren. Voetbalvereniging Audacia bestaat al bijna 50 jaar. Veel vrijwilligers, trainers/leiders, leden van 7 commissies en het bestuur zorgen ervoor dat ruim 350 leden elke week kunnen voetbal len en trainen. Verder beschikt Audacia over een moderne en gezellig kantine en er worden voor de leden regelmatig activiteiten georga niseerd. Al met al een club waar Moergestel trots op mag zijn. Palthe Stomerij blijft t/m eind december Kadoboetiek Carola tonen onmiddehjk worden gecorrigeerd; dit is overigens het allermoeilijkste van het muziek maken. Ook is het altijd af wachten, of de ze nuwen niet een te grote rol gaan spelen, de een kan hier beter mee omgaan dan de ander. En hoe reageren de jeugdigen die voor de eerste keer op concours gaan? Zijn gedrevenheid ten slotte is terug te vinden in het antwoord op de vraag wat hij van dit concours verwacht. “Als alles een beetje meezit verwacht ik een goed resultaat voor mij zou dit een punten aan tal van rond 300 zijn waarmee we een dikke eerste prijs zouden behalen. Ter verduidelijking,een eerste prijs krijgt men vanaf 288 punten de tweede prijs bij minder dan 288 punten. Een tweede prijs op een con cours wordt als mager ervaren. De verwach tingen zijn dus hoog gespannen. Op dergelijke concertwedstrijden wordt een tweetal werken ten gehore gebracht een verplicht stuk en een werk naar keuze. Uit de verplichte werken is gekozen voor Little Suite Nr.l (opus 53) van de componist Malcolm Arnold bestaande uit drie delen. Het werk naar keuze is Diagram van André Waignein een stuk uit de ere afdeling, dat is een hogere afdeling dan waarin de harmonie Audacia wil nog groter en nog beter worden. De uitbreiding wordt met name gezocht bij de jongens, meisjes en dames. Audacia zal ervoor zorgen dat ook voor deze eventuele nieuwe le den trainingen, wedstrijden en activiteiten ge organiseerd worden. Een greep hieruit: Elk lid krijgt minimaal een keer per week training van een trainer en speelt elk weekend een competitie- of vriendschappelijke voetbal wedstrijd. Bij de jeugd van Audacia wordt on der leiding van gediplomeerde trainers ge traind volgens de ’Zeister Visie’, waar het gaat om de combinatie tussen plezier en leren voet ballen. De jeugd is bij Audacia in goede han den. De jeugdcommissie organiseert regelmatig extra voetbalactiviteiten zoals het Kerstzaal- voetbaltoernooi, vier-tegen-vier, jeugdtoer- nooien, seizoenafsluiting etc. De activiteitencommissie organiseert overige activiteiten zoals Sint Nicolaas, Carnaval, speurtocht, teambuildingactiviteiten en be zoek aan topwedstrijden. Jan Hermans is sinds 10 jaar dirigent van deze muziekvereniging en ook van de harmonie uit Riel en Goirle, daarnaast is hij docent hobo aan de muziekscholen in Goirle, Dongen, Gilze- Rijen en Veldhoven. Na het gymnasium voltooide hij de opleidin gen uitvoerend en docerend musicus hobo bij Anne de Vries en harmonie- en fanfare direc tie bij Rocus van Yperen aan het concervato- rium. De ambities van de gedreven Jan Hermans lig gen in de amateuristische muziekbeoefening met daarbij de nadruk op de jeugd. Klinkende resultaten werden onlangs nog be haald toen “zijn”harmonie uit Goirle een eer ste prijs haalde met een zeer hoog aantal pun ten. Terug nu naar de aanleiding van dit artikel, het aanstaande concours en dan met name de doel stelling ervan. Jan Hermans daarover: “De doelstelling van een concours is het ver beteren van het muzikaaal niveau van het or kest. Of deze doelstelling wordt gehaald is nog maar de vraag. Veel orkesten hebben moeite om aan de steeds hogere muzikale eisen te vol doen. Daarnaast wordt door de componisten een steeds grotere orkest bezetting voorge schreven, zodat bijna alle korpsen die op con cours gaan zich gedwongen zien om muzikan ten in te huren. Deze ‘copetitievervalsing is een zorgelijke ontwikkeling waar voralsnog geen oplossing voor gevonden is. Af gezien daarvan is op concours gaan een goe de zaak. De te spelen werken worden hele maal uitgeplozen en iedere muzikant studeert zijn of haar partij nog meer en beter dan nor- maal(..). Alle instrumenten dienen in perfecte staat te zijn. De interne organisatie van de vereniging wordt, door een veelheid van aktivitieten in korte tijd, danig op de proef gesteld. Ook zijn er een aantal extra repetities, waardoor er toch enige ‘teamgeest’ ontstaat. Al deze zaken zijn goed voor de muziek maar tevens goed voor de vereniging. De ruime ervaring van Jan Hermans in het op concours gaan met orkesten brengt hem tot het volgende: “Voor mij persoonlijk wordt het de 17’ keer dat ik met een orkest op concours ga, het nieuwtje is er dus af. Niettemin blijft het op de dag zelf een spannende aangelegenheid. Er blijven altijd dingen over, die de ene dag wat beter lopen dan de andere. Vooral het zuiver spelen is vaak een probleem, waarmee je wat geluk moet hebben. De meeste amateurs heb ben niet zo’n goed gehoor, dat alle onzuivere Elke woensdagmiddag kunnen basisschool kinderen uit Moergestel vrij voetballen bij Audacia. Ook niet-leden van Audacia zijn van harte welkom en deelname kost niets. Tussen 2 en 3 uur spelen kinderen van 5 tot en met 7 jaar en tussen 3 en 4 spelen de 8 tot en met 12 jarigen. Iedereen kan vrijblijvend meedoen op woensdag en zelf beoordelen of voetbal leuk genoeg is om lid te worden bij Audacia. Iedereen tussen 6 en 18 jaar kan jeugdlid van Audacia worden. Er wordt twee keer per week getraind en een keer is er een competitie wedstrijd. Verder zijn er veel overige activitei ten. Meer informatie en aanmelding bij Nico Oerlemans, Pater Helmerplein 22 te Moerge stel, tel. 5131283. In het lopende voetbalseizoen is Audacia ge start met een meisjesvoetbalteam. Zij trainen - een keer in de week en spelen zaterdags voor de competitie. Alle meisjes vanaf 6 jaar (ook meisjes buiten Moergestel) zijn van harte wel- kom om deze groep uit te breiden en wellicht te komen tot een tweede team. Meer informa tie bij Mieke Cornelissen, Kerkackerstraat 7, tel. 5131381. Dames Alle vrouwen vanaf 14 jaar (tot....) kunnen te zamen een damesvoetbalteam vormen bij Au dacia. Het damesvoetbal is namelijk in oprich ting. Momenteel zijn reeds enkele dames ac tief, maar het moeten er meer worden om een echt team te vormen. Een keer per week wordt er getraind en in het weekend worden vriend schappelijke wedstrijden gespeeld. Het ligt in de bedoeling vanaf volgende zomer competi tie te gaan spelen. Meer informatie bij Will Habraken, Huijsackerstraat 27, tel. 5133317. Voor algemene informatie over Audacia kunt u terecht bij Ton Bouwmans, De Voorbeemt 14, tel. 5133527. Binnen de Audacia-familie gebeurt altijd wat dus daar wil je bij zijn.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1