Nou dan, Algemeen Belang, een beste keus! Wij willen toch, dat de stem van Moergestel in de nieuwe gemeenteraad écht gehoord wordt?! 5 ZOEKERTJES NOUD SMITS JAN WOLFS A A <0 Eerste winnares in Winkelaktie bekend ffD Knl@ÏÏ Koude toeslag komt er aan KPJ Auto- oriëntatietocht 1996 Van de emancipatieraad i.o. Moergestel in oude handschriften worden tijdens de finale-trekking op zaterdag 14 december om 10.00 uur in de Rabobank. •.r NOUD SMITS Afgelopen zaterdag vond de eerste trekking in de Winkelaktie van de Moergestelse midden stand plaats door mr drs H. van Heesewijk, notaris, wonende te Moergestel. Als gelukkige trok hij uit de stapel ingeleverde zegelvellen mevr. K. Chalkidis, Pastoor Janssen- straat 4. Zij heeft dus in elk geval een reis gewonnen maar de bestemming zal haar pas bekend - Op voorstel van EG.B. De afgelopen winter kenmerkte zich door ex treem koude periodes. Als gevolg hiervan ont kwam men er niet aan dat de stookkosten enorm zouden stijgen. De PG.B. (inmiddels gefuseerd met Gemeente Belangen) heeft in februari jl. het gemeentebe stuur verzocht te onderzoeken in hoeverre het mogelijk zou zijn om de inwoners van Moer gestel met een minimum/laag inkomen in aan merking zouden kunnen komen voor een kou de toeslag. Destijds werd ons geantwoord dat Op zondag 24 november a.s. organiseert KPJ Moergestel weer de jaarlijkse auto-oriëntatie- tocht. De organisatie is er weer in geslaagd een leuke gevarieerde tocht uit te zetten, die u de nodige spanning en ontspanning zal bieden. Naast uw oriëntatie-gevoel, zal ook uw algemene kennis op de proef worden gesteld. U kunt starten tussen 12.30 uur en 13.30 uur vanaf D’n lob (aan de Kerkstraat; tussen de kerk en ’t Parochie centrum). De tocht zal ongeveer 3 uur duren. Na afloop zal de prijsuitreiking plaatsvinden in D’n Tob. Heeft u komende zondag dus nog niets te doen. Laat u zich dan niet weerhouden en kan naar D’n Tob. Iedereen is van harte welkom! De koffie staat klaar. Hopelijk tot ziens in D’n lob. Uit het Vrouwenoverleg Moergestel is medio juni van dit jaar de Emancipatieraad i.o. gefor meerd. Deze Raad heeft als doel het gevraagd en ongevraagd advies geven aan het gemeente bestuur in dit geval het nieuwe Gemeentebe stuur van de samengevoegde kernen van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. In deze verkiezingstijd verschijnen de verkie zingsprogramma’s. Wij zijn als Emancipatie raad tevreden om te zien dat iedere politieke partij op haar manier emancipatie onder de aandacht brengt. Door deze oproep attenderen wij eenieder op het belang van het bewust uitbrengen van zijn of haar stem. Het zou een goede zaak zijn als Wie zelf op zoek gaat naar de geschiedenis van bijvoorbeeld de familie of de eigen woonplaats, komt al snel terecht op het archiefdienst. Al daar krijg je te maken met oude handgeschre ven documenten. Die zijn vaak lastig te lezen: de letters wijken af van het ons vertrouwde beeld en daarnaast ontstaan er problemen met de afwijkende datumaanduidingen, onbeken de geldeenheden en de grote variatie aan Bra bantse maten en gewichten. Het lezen van oude teksten is door iedereen te leren. Vele archiefdiensten organiseren cursus sen. Zo ook het streekarchief Het Kwartier van Oisterwijk. Op maandagavond 6 januari 1997 start in het streekarchief een cursus van 10 les sen, waarin diverse handschriften uit het dorpsarchief gelezen en toegelicht zullen wor den. Zo komt U in aanraking met onder ande re dorpsbesluiten, armenzorg, zorg voor wezen, testamenten, criminele vonnissen uit de perio de 1500-1800. Van alle behandelde teksten ont vangt u een transcriptie of vertaling, zodat u het handschrift thuis nog eens rustig kunt be kijken. De cursus is bedoeld voor beginners die nog geen specifieke kennis bezitten van de aanwe zige archiefbronnen. Uw docent is drs. WC.M. van Oosterhout die als adjunct-streekarchiva- ris verbonden is aan het streekarchief. Voor verdere inlichtingen kunt U zich tot hem wen den: streekarchief Het Kwartier van Oister wijk, Burgemeester Verwielstraat 44,5062 GD Oisterwijk, tel. 013-5287444. Aanmelding dient te geschieden voor 31 december 1996 op het streekarchief. elke kiezer zich bewust zou zijn van het begrip ’emancipatie’ en het belang daarvan. Daarbij is de visie van de Emancipatieraad dat eman cipatie een groeiproces is, gericht op de opti male ontplooiing van alle vrouwen én mannen. Zoals bij voorgaande verkiezingen is er ook nu weer een forse onderbezetting van kandidatuur van vrouwen, gehandicapten, alleenstaanden en groepen die in de maatschappij veelal een achterstand hebben, zoals allochtonen en niet heterosexuelen. Als deze groeperingen al ver tegenwoordigd zijn, dan zijn zij toch nog altijd sterk in de minderheid en behoeven zeker on dersteuning. U denkt nu, dat is waar of u denkt, dat is onzin, die mensen willen zelf niet. Zo lang u dit blijft denken blijft emancipatie een moeizaam proces., Wij doen derhalve een dringend beroep op u, uw stem uit te brengen met bovenstaande in uw gedachten. PAGINA 7 daar eind 1996 op terug gekomen zou worden. Het doet de PG.B. deugd dat de koude toeslag er aankomt. Aan de hand van de binnenkort te ontvangen jaarlijkse afrekening van het gasbedrijf, die vergeleken zal worden met de vorige jaaraf- rekening (u moet dus beide inleveren), en het invullen van een aanvraagformulier zal bezien worden wie er in aanmerking komen voor een koude toeslag tot maximaal 100,-. Nadat de afrekeningen van het energiebedrijf verzonden zullen zijn zal er een bericht met verdere toelichting in ’Moergestel-Nieuws’ verschijnen. Laat uw kans niet voorbij gaan. De PG.B. is graag bereid, indien nodig de burgers, te hel pen bij de aanvraag. :._7. jriam t W5 A L' .X, o ALGEMEEN i' Wei worden alleen geplaatst bij contante betaling! Zoekertjes die anoniem worden aangeboden worden niet meer geplaatstlll MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 20 NOVEMBER 1996 3 ELAN A

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 7