Wat maakt dat nou uit opgaan in een grote gemeente? li 40-Jarig bestaan Frans van Velthoven ■jiczr De Rabobank wijzigt de spaarrente met ingang van 6 november 1996 Jan Oerlemans nieuwe voorzitter s.v. Roef! Succesvolle expositie fotogroep FoMo Nou. dat kan toch nog wel wat verschil uitmaken. Kijk maar eens naar de toevoeging van: En wat zo mooi is: dat krijgt u er allemaal gratis bij. Alleennatuurlijk wel VVD stemmen op 27 november. Want alleen dan kunnen VVD-raadsleden op de bres staan voor behoud van dit voorzieningenniveau, voor een duidelijk beleid, voor bewaking van dit erfgoed. Als u dat van wezenlijke betekenis vindt, een actief kunst- en cultuurbeleid, stem dan VVD, goed voor de artistieke dingen des levens. - een voorziening als het natuurtheater - een Kunstkring of een nieuwe opzet daarvoor zoals een kunstcluster - een expositieruimte voor kunstenaars - een Israëlitisch kerkhof - financiële armslag voor nieuwe voorzieningen en voor experimenten - een muziekschool die de basis legt voor nieuw muziektalent Rabobank Moergestel Ik heb in vogelvlucht een wereldreis gemaakt en ontzettend genoten. Start verkoop materialen afgeschreven H - w i PAGINA 5 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 20 NOVEMBER 1996 Spaar- Vrij-Rekening 1,75 96' 2,50% 2,50% RaboJongerenrekening 3,0 Zilvervloot** 2,75%* Wijzigingen voorbehouden Rabo Tele Sparen vanaf f 500,- 70,-totf 500,- Werknemerssparen ambtenaren/premie-spaarregeling spaarloonrekening wins tdelingsspaarrekening Spaar-Vast-Rekening* (m.i.v. 3 oktober 1996) looptijd 2 jaar looptijd 3 jaar looptijd 4 jaar looptijd 5 jaar looptijd 6 jaar looptijd 7 jaar looptijd 8 en 9 jaar looptijd 10 jaar 3,85% 3,25% 2,75% 2,50% 3,85% 3,25% 2,75% 2,50% 2,50% 1,75% 1,50% 4,10%* 0,00%* 3,85% 3,85% 3,85% 2,50% 1,75% 1,50% 3,25 3,75% 4,25% 4,75% 5,00% 5,25% 5,50% 5,75% Rabo Rendement Rekening vanaf f 25.000,- vanaff 10.000,- vanaff 1.000,- f0,- totf 1.000,- Ongewijzigd Zodra het tegoed een saldogrens overschrijdt, wordt het hogere rentepercentage vergoed over het gehele saldo. Deze rekening kan niet meer worden geopend. Tijdens de extra algeme ne ledenvergadering op 13 november jl. hebben de leden van s.v. Roef! unaniem ingestemd met de voordracht van een nieuwe voorzitter: Jan Oerlemans. Na het overlijden van Jan Roosen is het be stuur naarstig op zoek gegaan naar een geschik te kandidaat. Gezocht werd naar iemand die sport- en verenigingsleven na aan het hart lig gen over bestuurlijke kwaliteiten beschikt en contacten kan onderhouden met diverse in stanties w.o. gemeente. Door deze profielschets bij enkele mensen neer te leggen, kwam men al vrij snel bij de nieuw benoemde voorzitter uit. J. Oerlemans (49), in het dagelijkse leven werk zaam in het bankwezen, heeft grote interesse in de sport en voelt zich thuis op het sociale vak. Onderstaand een aantal functies die hij bekleed heeft: -12 jaar bestuurslid waarvan 5 jaar voorzitter van een 400 leden tellende personeelsvereni ging bij zijn werkgever; een vereniging die sportieve activiteiten hoog in het vaandel draagt; - 5 jaar bestuurs-/commissielid waarvan 2 jaar voorzitter bij buurtvereniging Oistelvoirtjes; - 6 jaar penningmeester bij de scheidsrechters- vereniging Tilburg e.o. -15 jaar actief voetbalscheidrechter bij de KNVB, waarbij ook menig duel bij Audacia geleid werd; Rabo Beleggersrekening** vanaf f 25.000,- vanaf f 10.000,- vanaff 1.000,- f0,- totf 1.000,- Spaarplan Rekening*** - voorzitter, gemeenteraadslid/fractievoorzitter voor de politieke partij PG.B. Moergestel. Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 27 novem ber staat hij op de 2e plaats voor Gemeente Belangen, waarmee PG.B. onlangs gefuseerd is. Gesteld mag worden dat J. Oerlemans een be hoorlijk verenigingsleven achter de rug heeft en daarmee veel (bestuurlijke) ervaring heeft opgedaan. Wij wensen zowel s.v. Roef! als Jan Oerlemans veel succes toe. Rabo Woonspaarplan*** vanaf f 5.000,- f 2.500,-tot f5.000,- f0,-totf2.500,- Rabo Kinderspaarplan*** Spaar-Groei-Rekening vanaff5.000,- f2.500,-totf5.000,- f0,-tot f2.500,- De achtste expositie in het dertienjarige be staan van fotogroep FoMo is wederom succes vol te noemen. Na een rustige start op vrijdag werd het via een goed bezochte zaterdag, ge zellig druk op zondag. Onze bezoekers bleken zowel uit Oisterwijk als de wijde omgeving te komen. De belangstelling uit met name Oister wijk, Tilburg, Haaren en Berkel-Enschot is sterk gestegen. Daar staat tegenover dat wij helaas veel van onze Moergestelse bekenden hebben gemist. Dat vinden wij erg spijtig! Veel bezoekers die meegedaan hebben met de wedstrijd om drie mooiste foto’s van de ten toonstelling te kiezen gaven aan dit vaak zeer moeilijk te vinden. Er hingen zoveel mooie goede foto’s! Veel mensen gaven aan de expo sitie prachtig, zeer divers en goed verzorgd te vinden. Sommigen wisten dat op een heel poë tische manier te beschrijven. Zoals de me vrouw die bij haar opmerkingen vermeldde: ’Ik heb in vogelvlucht een wereldreis gemaakt en ontzettend genoten. Het effect van een goed concert’. Enkele andere opmerkingen die wij aantroffen op de wedstrijdformulieren waren: ’knap om zeer eenvoudige dingen zo mooi te fotograferen’. ’Je komt iets te weten voer ver schillende culturen’. ’Ik vind de foto’s heel apart en met veel oog voor cultuur en objec ten’. ’Voor zover ik het kan beoordelen zit er een duidelijke groei in veelzijdigheid, creativi teit en techniek’. ’Wij zijn erg blij met al deze lovende woorden van onze bezoekers, ze geven aan dat we met een gerust hart door kunnen gaan op de ingeslagen weg, om zo onze hobby verder uit te diepen. Fijn te weten dat we daar mee veel mensen een plezierige middag heb ben bezorgd. De foto die het meest gekozen werd was foto nummer 125 ’Spanish garden’ gemaakt door Riet Vugs. Uit de bezoekers die voor deze foto gekozen hebben werd door loting 1 win naar aangewezen. Dit is mevrouw Maas uit Oisterwijk. Zij zal een dezer dagen de prijs overhandigd krijgen. Enkele andere foto’s die veel gekozen werden waren: nr. 57 ’Tra’ en nr. 60 ’Blinden’ van Leo Roosen, nr. 65 ’Vakantie’96' van Jeanne de Bont, nr. 38 ’Noortje’ van Co Mei, en nr. 98 ’Te Gras’ van Bertus van Berkel. De fotowedstrijd die gehouden werd onder de eerste klassers van scholengemeenschap Du- rendael werd gewonnen door: Tess Heerkens, de tweede prijs was voor Carolijn Schoones en de derde prijs voor Maria van Spaandonk. Zij kregen ieder tijdens de expositie een prijs over handigd. De winnende foto’s van deze leerlin gen zijn op dit moment te zien in de entree van Duren dael. Mocht U na het zien van onze expositie zin hebben gekregen om meer met uw foto’s te doen, dan is het misschien een goed idee om U bij een fotoclub aan te sluiten. Bij FoMo zijn nieuwe leden van harte welkom. De clubleden komen elke veertien dagen op donderdag avond van 20.00 uur tot circa 23.00 uur bij el kaar in de Kunstkring, Stationsstraat 3 te Oisterwijk. De eerstvolgende bijeenkomst is op donderdag 21 november a.s. Vanaf woensdag Tl november verkoopt de bi bliotheek in Moergestel een partij afgeschre ven boeken en andere materialen. Het gaat om materialen waar, vanuit de bibliotheek gezien, iets aan mankeert: letterlijk stukgelezen of be schadigd. Of: geen vraag meer naar, of: de in formatie die erin staat is niet meer actueel. Wat is er te koop? Er zijn o.a. romans, in allerlei soorten en ma ten, leuke, spannende en vrolijke kinderboe ken, tijdschriften, hobbyhoeken, informatieve boeken, strips, cd’s etc. De prijzen variëren van twee kwartjes tot een paar gulden. Kom eens kijken of je er iets tus sen kunt vinden, ook als je geen lid bent van de bibliotheek. Let op: woensdag 27 november zijn eveneens de gemeenteraadsverkiezingen. In de biblio theek is dan een stembureau gevestigd. In ver band hiermee zijn de openingstijden van de bibliotheek die dag gewijzigd namelijk van 08.00 uur tot 19.00 uur. De verkoop start daar om om 08.00 uur. Om iedereen evenveel kans te geven iets van zijn of haar gading te vinden wordt de voorraad afgeschreven materialen ongeveer elke twee uur aangevuld. Tot ziens in de bibliotheek! Onder enorme belangstelling heeft de firma Frans van Velthoven afgelopen weekend haar 40- jarig bestaan gevierd. Velen kwamen kijken naar de totaal vernieuwde voorgevel en gingen daar na graag binnen een kijkje nemen om Frans, Riet, Jack en Brigitte de hand te schudden en ’n kopje koffie te drinken. Op de foto’s zien we PSV-voetballer Marc Degryse die vrijdagavond onder enorme belangstel ling zo’n vijftig gesigneerde voetballen kwam uitdelen. Op de andere foto zien we Brigitte en Jack van Velthoven samen met Mare Degryse een toast uitbrengen. Graag ook namens ’Moergestel-Nieuws’ onze welgemeen felicitaties!!! WfS ■;x,.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 5