7 il a.s. Zondag zijn wij open! Poirters Op naar de verkiezingen "Een hoge rente... en ik kan altijd bij mijn geld!" Rabobank Moergestel /etter lady 4,1 %r Bestuursvergadering Openbare Bibliotheek Rabo TeleSparen: gemakkelijk sparen per telefoon De herfst Kom maar eens kijken! MODEHUIS Bel voor meer info! Onderzoek PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 13 NOVEMBER 1996 Kentewijzigingen voorbehouden. vraagt om Zo makkelijk is Rabo TeleSparen: Sparen per telefoon Een hoge rente Uw spaargeld altijd binnen handbereik Lage telefoonkosten (geen duur 06-nummer!) Tot 25.000,- is uw spaargeld vrij opneem baar Altijd en overal inzicht in uw actuele spaarsaldo Uitnodiging voor de allerlaatste bestuursver gadering van de Stichting Openbare Biblio theek Moergestel op donderdag 28 november om 20.00 uur in de bibliotheek. 1Agenda 2. Opening 3. Verslag van de vergadering d.d. 10 septem ber 1996 4. Mededelingen van de bibliotheek 5. Fusie met de bibliotheek Oisterwijk 6. Gesprekken met colleges van B W Oister wijk en Moergestel 7. Samenstelling en werving nieuw bestuur 8. Feestelijke afsluiting op 15 december 9. Rondvraag 10. Sluiting. Wilt u meer weten over deze gemakkelijke manier van sparen per telefoon? Bel dan gratis: 06-0502 (maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 23.00 uur en 's zaterdags van 09.00 tot 17.00 uur) van uw TeleSpaar- rekening naar uw Betaalrekening of omgekeerd. Woensdag 27 november 1996 worden gemeenteraadsverkiezingen gehouden. Die dag kun nen de kiesgerechtigde inwoners van Oisterwijk, Moergestel, en de gebiedsdelen van de huidige gemeente Berkel-Enschot (Heukelom, omgeving Bakseven en omgeving Pannen- schuur) de leden voor de nieuwe gemeenteraad kiezen. Die raad treedt aan op 1 januari a.s., de dag waarop de oude gemeenten Oisterwijk en Moergestel ophouden te bestaan en samen met Heukelom en de omgeving Bakseven en om geving Pannenschuur opgaan in de nieuw te vormen gemeente Oisterwijk. In de komende weken informeert het gemeentebestuur van Oisterwijk u over de verkiezingen en alles wat daarbij komt kijken. Heeft u vragen, dan kunt u daarmee terecht bij Voorlichting van de ge meente Oisterwijk, tel. 013-5291213. Daar kan met u informeren of naar de juiste persoon ver wijzen. Wie doen er allemaal mee? Het gemeentebestuur zorgt ervoor dat u een deze dagen een kandidatenlijst in de brieven bus krijgt. Die lijst wordt huis-aan-huis be zorgd. Op die kandidatenlijst staan alle par tijen en groeperingen die meedoen aan de ge meenteraadsverkiezingen. Samen met het geitje op de foto. Wie is het? Vorige week zagen we Rien, Ad en Jan Timmermans in deze rubriek. Jan (Stoks- ke) en Ad wonen in de Zandstraat. Rien woont in Diessen. We kunnen weer foto's gebruiken voor deze rubriek. Doe ze in een envelop (met daarin 'n aan uzelf geadresseerde en ge frankeerde envelop) en stop die in de bus op ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43. U krijgt uw foto's dan zo snel mogelijk terug! Sparen is prachtig maar ik wil wel altijd bij m’n geld kunnen. Als Tele- spaarder kan ik dat. Ik bel gewoon de Rabofoon en binnen enkele minuten heb ik geld naar mijn Betaalrekening over geboekt en kan ik weer volop pinnen. Ondanks dat uw spaargeld 24 uur per dag en 7 dagen per week bereikbaar is, krijgt u vanaf 500,- spaargeld tóch een hoge rente. En uw persoonlijke toegangscode zorgt ervoor dat als enige saldo- informatie kunt opvragen en geld overmaken Algemeen Belang. Het CDA heeft een lijst met 29 kandidaten. Groen Links heeft een lijst met 20 namen en de WD en de Rv.d.A. hebben er ieder achttien op hun lijst staan. D66 gaat met zestien kandidaten de verkiezingen in. Op 27 november gaat u uitmaken wie van al deze kan didaten een zetel in de gemeenteraad van de nieuwe gemeente Oisterwijk innemen. En na 27 november.... Op woensdag 27 november kunt u tussen acht uur ’s morgens en zeven uur ’s avonds uw stem gaan uitbrengen. Op die avond van die woens dag is ook bekend hoe de kiesgerechtigde in woners van de nieuwe gemeente Oisterwijk hun stem hebben uitgebracht. Vroeger moest uitgebreid met de hand geteld worden en het duurde dan ook enkele uren voordat de uitslag van de verkiezingen bekend kon worden gemaakt. Maar sinds er gebruik wordt gemaakt van de stemmachine, kan de computer het werk doen en is al vrij snel be ken hoe er in de nieuwe gemeente Oisterwijk gestemd is. In elk geval kan vanaf het sluiten van de stembureaus op de avond van woens dag 27 november a.s. begonnen worden met de stappen die in de Kieswet zijn voorgeschreven. Procedure Twee dagen na de verkiezingen, op vrijdag 29 november is er een bijeenkomst gepland van het hoofdstembureau. Die wordt gehouden in het gemeentekantoor en begint om 10.00 uur. Die groep mensen stelt officieel de uitslag van de verkiezingen vast. Als dat gebeurd is kan aan elk van de op 27 november gekozen raads leden worden meegedeeld dat hij of zij be noemd is. Het benoemde raadslid moet vervol gens laten weten of hij of zij de benoeming aan neemt. Dat moet schriftelijk gebeuren. Een benoemd raadslid moet tevens een lijst meest uren van openbare betrekkingen die hij of zij vervult. Dat is nodig om te kunnen bekijken of een kandidaat eventueel een betrekking heeft die volgens de wet niet gecombineerd mag worden met het lidmaatschap van de ge meenteraad. Een voorbeeld: een ambtenaar mag in de gemeente waarin hij ambtenaar is, geen raadslid worden. De betrokkene mag ove rigens wel op de kandidatenlijst staan. Een commissie uit de huidige gemeenteraad van de gemeente die de verkiezingen organi seert (in ons geval dus Oisterwijk) gaat bekij ken of niets de benoeming van de raadsleden nog in de weg staat. Die commissie wordt ’Commissie voor het onderzoek van de geloofs brieven’ genoemd. Die commissie komt bijeen op 12 december en geeft aan de gemeenteraad van Oisterwijk nog tijdens de vergadering het advies om wel of eventueel niet tot het toelaten van de gekozen raadsleden over te gaan. En dan is het wachten op 1 januari 1997, de dag waarop de oude gemeente Oisterwijk, Moergestel en Berkel-Enschot ophouden te be staan. Op 2 januari 1997 komt de nieuwe ge meenteraad bijeen. Tijdens die eerste vergade ring moeten de raadsleden onder meer de wet houders kiezen. Daarover kunt u te zijner tijd meer lezen in de aankondiging van die eerste vergadering van de nieuwe gemeenteraad. Volgende week: de stemmachine. Op de achterkant wordt uitgelegd hoe het kie zen met behulp van de stemmachine in zijn werk gaat. Elke deelnemende partij of groepe ring heeft een nummer toegewezen gekregen. De kandidatenlijst die u thuisbezorgd krijgt, is dus precies dezelfde als de lijst met num mers en namen die u op de verkiezingsdag aan treft op de stemmachine. U kunt dus tevoren thuis al uw keuze bepalen, als u dat wenst. Dat maakt de druk op de knop wel extra gemakke lijk. Laten we eens even doornemen, uit welke po litieke partijen en groeperingen u een keuze kunt maken. Onder lijst 1 doet Gemeente Belangen mee aan de verkiezingen. Lijsttrekker, -de nummer 1 op die lijst- is Ruud Hora. Lijst 2 is voor het Christen Democratisch Ap pèl (CDA). De nummer 1 op die lijst is Toon van Gils. De VVD. gaat met lijst 3 de verkiezingen in. De lijsttrekker van die partij is Joop Rakhorst. Will van Roessel is de lijsttrekker van Demo craten ’66 (D66), die lijstnummer 4 toegewe zen kregen. De Partij van de Arbeid (Rv.d.A.) heeft lijst 5 en Ineke Depmann is de lijsttrekker. De Rv.d.A. is gecombineerd met lijst 6 van Groen Links. Lijsttrekker van lijst 6 is Ad Graumans. Lijst 7 tenslotte is voor Algemeen Belang. De lijsttrekker van die groepering is Noud Smits. Elk van de zeven kandidatenlijsten bevat een groot aantal kandidaten. Zo staat op de lijst van Gemeente Belangen 30 kandidaten evenals Rente nu:

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 7