Stem Met uw hulp wordt het CDA zo sterk, dat het CDA het voortouw kan nemen! Linschoten Een woordje van de aandachtsfunctionaris Actie Zon in de Schoorsteen Politiek debat voor de gemeenteraads verkiezingen Zo komt Splinter door de winter! Met uw hulp wordt het CDA zo sterk, dat het CDA het voortouw kan nemen! zon c inde schoopl steen S 12 Burg. Bardoelstraat 32, Moergestel Verkrijgbaar in drie kleurcombinaties. Ze zijn er in de maten 36 t/m 41 en zijn leuk geprijsd! (Denk aan 5 december...) Schots geruite sloffen, verpakt in bijpassend tasje. 1 Heeft U er al aan gedacht? Aan Sinterklaas? Bij de Zonnebloem zijn ze er al mee bezig. Misschien heeft U ook nog even tijd om een verrassing te maken voor een langdurig zieke, een lichamelijk gehandicapte of een hulpbe hoevende oudere. Vaak gaat aan deze mensen het Sinterklaasfeest ongemerkt voorbij. Om hen een beetje op te beuren organiseert de Zonnebloem jaarlijks de actie ’Zon in de Schoorsteen’, want ook deze mensen mogen weten dat ze erbij horen. Het hoeft geen groot cadeau te zijn; een nutti ge attentie, feestelijk ingepakt, met een ge dichtje of een briefje erbij. Als U mee wilt doen neem dan contact op met mevt E Merheyen, teL 5132351. Dit graag voor 16 novembet Alvast hartelijk dank. Veranderingen Deze komen met ingang van het nieuwe jaar 1997 op ons af. U als inwoner van de gemeente Moergestel krijgt te maken met de gemeente lijke herindeling en gaat met ingang van het nieuwe jaar inwoner worden van de gemeente Oisterwijk. Dit is toch een wijziging, waar ver schillende gevolgen aan vast zitten, denk daar bij aan de balie in het gemeentehuis, maar ook aan vergunningverlening etc. Maar ook wij, de politie, hebben te maken met de gemeentelijke herindeling en dan spreek ik nog niet eens over de bedrijfsvoering, waarin we te maken hebben met de verschillende ge meentebesturen. Het politieteam Oisterwijk staat vóór de 2e keer binnen 3 jaar een gebiedswijzigintg te wachten, wat tevens een wijziging met betrek king tot personeelsbezetting inhoudt. Wat gaat er veranderen? De gemeenten Berkel-Enschot en Udenhout worden bij de gemeente Tilburg gevoegd, ten minste voor het grootste deel. Dit houdt in dat de politiezorg voor deze twee dorpen wordt overgedragen naar het politieteam Tilburg- Noord. Verder wordt het politieteam Hilvarenbeek opgeheven. De gemeente Oost, West- en Mid- voor de nieuwe gemeente Oisterwijk, bestaande uit de kernen Oisterwijk, Moergestel en Heukelom Op maandag 25 november a.s. om 20.00 uur zal er een politiek debat plaatsvinden in ’Den Boogaard’ waar iedereen van harte welkom is. Indien mogelijk zal dit debat live op de TV in Moergestel worden uitgezonden en op dins dagavond 26 november zullen opnamen hier van door LOVO worden uitgezonden in Ois terwijk. Spannend Het debat zal worden geleid door Jan Gerrits. Hij heeft dat eerder in Moergestel al drie maal gedaan en heeft er dus zeker ervaring mee. Jan zal het debat strikt neutraal leiden, maar wil wel dat het boeiend en zelfs spannend wordt en daarom wil hij de politici confronte ren met dingen die echt leven bij de kiezers. Oproep Jan Gerrits roept bij deze de kiezers op hem schriftelijk te laten weten waarover hij of zij de dames en heren politici aan de tand moet voelen. Hebt u bijvoorbeeld een ergernis, een zorg, een vraag, een idee of een wens waarvoor u aan dacht wenst van de gemeentepolitiek, dan kunt u dit kenbaar maken aan de forumleider. Dit geeft hem precies de gespreksstof die no dig is om een fair, maar spannend debat moge lijk te maken, waardoor de kiezer meer zicht krijgt op wat de politici van plan zijn als ze ge kozen zijn. En daar gaat het toch om in onze plaatselijke democratie. De kiezers kunnen hun ergernissen, zorgen, vragen, ideeen en wensen tot uiterlijk 19 no vember a.s. toesturen aan: J. Gerrits, Krijten- bogtstraat 1,5066 BJ Moergestel. delbeers en Hoge en Lage Mierde gaan qua politiezorg vallen onder de politieregio Eind hoven. De gemeente Hilvarenbeek, met Diessen, gaan met ingang van het nieuwe jaar behoren tot het verzorgingsgebied van het politieteam Oister wijk. Dit heeft voor ons, buiten een grote uitbrei ding van het te bestrijken gebied, ook perso nele gevolgen. Dit heeft ook gevolgen voor de politiezorg binnen de verschillende in ons verzorgingsgebied gelegen dorpen. Wat zullen de gevolgen zijn voor de politiezorg in Moergestel? In de politiezorg voor Moergestel zal weinig tot niets veranderen. De aandachtsfunctiona ris blijft bestaan. U kunt dus, ook na 1 januari 1997, met u zorgen/vragen, die betrekking heb ben op het Moergestelse bij mij terecht. U kunt mij dan ook nog steeds bereiken via het politiebureau te Oisterwijk, tel. 013- 5219111 of u kunt langs komen op het spreek uur. Spreekuur politie: vrijdagmiddag van 14.00 uur tot 15.00 uur in ontmoetingscentrum ’Roozendries’, Pr. Margrietstraat 1 te Moergestel, tel. 013-5132785. Jan Volleberg PAGINA 13 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 13 NOVEMBER 1996 CDA •namMtl nummer 3 op ae CDA-lijst Als helft van een tweeling geboren op 25 januari 1952 te Tilburg, kwam be gin 1958 in Oisterwijk wo nen. Guus is sinds I99I getrouwd met de TilburgseTonny Boogers. Vanaf 1971 is hij werk zaam in de technische handel, eerst acht jaar in de DHZ-branche te Til burg en nu alweer 16 jaar bij een technische handels- onderneming te 's-Hertogenbosch. In zijn vrije tijd is hij naast het politieke werk voor het CDA al ruim 22 jaar in touw voor de Oisterwijkse jeugd bij Scouting Oisterwijk. Hij maakt al ruim I0 jaar deel uit van de CDA-fractie in Oisterwijk, begonnen als lid van de commissie Volks- huisvesting-Sociale zaken, daarna een periode lid van de commissie Openbare Werken en Verkeer en in de huidige periode lid van de commissie Financiën en Openbare Werken. Ger van Hest nummer zes op de CDA- lijst Achtentwintig jaar geleden werd hij ge boren in het ‘Broek’ aan de Driehuizerweg als tweede telg van het gezin. Ger volgde de reguliere opleidin gen Mavo en Havo, maar toch ging de agrarische hoek trek ken. Hij is tenslotte voorlichter in de rund veehouderij van de CeHaVe van beroep geworden en zijn werkgebied ligt in de Kempen. In zijn vrije tijd is Ger werkzaam op het boerenbedrijf. Ook rundvee beoordelen heeft zijn warme belangstel ling, maar dit doet hij als hobby in het Agrarische Jongeren Kontakt. Sportief houdt hij zich met voet ballen bezig bij ‘t Draaiboompje. Ger zit sinds 1994 in de gemeenteraad van Moergestel en vertegen woordigt het CDA in de commissie O.W.N.M. (Openbare Werken, Natuur en Milieu). Ger vindt het erg belangrijk dat de Jonge Boerenstand ook betrokken is bij de plaatselijke politiek. Ad Mutsaers, de nummer vier op de CDA-lijst Samen met zijn broer heeft Ad zich in 1983 ge vestigd in Moergestel aan het adres van de Heikant 7, op de plaats, waar in I976 begonnen is met de overplaatsing van de melkveehouderij van Til burg naar Moergestel. Ad is in I947 in Tilburg geboren. Na de opleiding aan de Hogere Agrarische Scholen in‘s-Hertogen- bosch, heeft hij onderwijsakten gehaald om theorie en praktijkonderwijs te kunnen verzorgen op middelbare scholen. Hij geeft nu les aan het Agrarisch opleidingscentrum Midden- en Oost-Brabant, voornamelijk bedrijfsvoe ring en informatica. Hij zit in een werkgroep die zich bezig houdt met kwaliteitszorg om er voor te zorgen dat het onderwijs blijft aansluiten aan de eisen die het bedrijfsleven stelt aan toekomstige medewerkers. De docent is daarbij niet meer de leraar die voor de klas staat en vertelt hoe het moet, maar veel meer de be geleider die de leerling helpt en stuurt bij het oplossen van taken. Ad is secretaris/penningmeester van agrarisch afdeling van de Katholieke Onderwijsvakorganisatie (K.OV). Daarnaast is Ad zoveel mogelijk binnen het eigen be drijf bezig. Dat laatste lukt steeds minder omdat de politiek hem gegrepen heeft, vooral nu hij ook fractie voorzitter van het CDA is geworden en diverse taken erbij gekregen heeft. In de gemeente politiek draait hij mee in de commissie Algemeen bestuurlijke zaken. Ruimtelijke ordening en de commissie financiën en be lastingen. Bij de vorming van de nieuwe gemeente Oisterwijk is hij betrokken via de adviesgroep samenwerking en in tegratie Oisterwijk/Moergestel. Ad heeft er zin in om ook na de herindeling zich in te blijven zetten voor de belangen van de kernen in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. An-18-00^r; zat. 10.00-16-00^ Jos Schoenmakers is nummer drie op de CDA-lijst Jos is op I9 april I938 geboren in Oisterwijk. Hij is geboren en geto gen onder de molen. Samen met zijn vrouw heeft hij 5 kinderen, 3 zonen en 2 dochters. Zij hebben een aartje naar zijn vaartje, want ze zijn allen actief in het verenigingsleven. Jos runt samen met zijn oudste zoon Mare de kwekerij ‘De Molen’ aan de Pannenschuurlaan. In de kassen wordt paprika gekweekt. Sinds februari I996 is hij raadslid. Commissiewerk doet hij al vanaf 1977. Thans zijn zijn activiteiten in de politiek: lid van de commissie Ruimtelijke Ordening en Milieu en Ver keer, heeft zitting in het georganiseerd overleg en de Sociale vernieuwing. In Oisterwijk is Jos Schoenmakers voorzitter van de bond van ouderen, waarin hij naast zijn leiding gevende functie zich ook bezighoudt met diverse organisaties zoals onder andere de subsidie-verle- ning, woningbouw voor senioren, de zorgverlening, de woonomgeving, het nieuwe zorgcentrum. Hij is als voorzitter van de K.B.O. eveneens lid van het ouderen platform in Oisterwijk waarbij de be langen van alle ouderen behartigd worden. In zijn beroep is hij de afgelopen dertig jaar tevens schadetaxateur van Hagelunie Agrarische Verzeke ring voor de categorie glastuinbouw. Guus Bertens

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 13