I Aphrodite Boek over de zelfstandige gemeente Moergestel Nog één week en dan.... WIJ STAAN VOOR... Gemeenteraads vergadering KVO nieuws Actie zon in de schoorsteen zon c inde schoopl steen E Politiek debat voor de gemeenteraads verkiezingen BON Ondergetekende Naam: Adres: Wil wel/niet vermeld worden in het boek. Handtekening: Let op onze advertentie in 'Moergestel-Nieuws' op 13 november a.s. Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! treft u bij ons een vernieuwde voorgevel aan en gedurende drie dagen vele spectaculaire aanbiedingen en demonstraties. PSV-voetballer Mare Degryse zal op deze dagen onze winkel komen bezoeken!!! WOENSDAG 6 NOVEMBER 1996 - 21e Jaargang - Nr. 930 tar Voor de Moergestelse inwoners bestaat de mogelijkheid het boek voor slechts 10,- aan te schaffen. U hoeft daartoe alleen onder staande bon in te vullen. Indien u dat doet, zal bovendien uw naam achterin het boek vermeld worden. U heeft het boek dan gegarandeerd voor Sin terklaas in de bus. besteltexemplaren (maximaal 3 per huishouden) voor de prijs van 10,- van het boek Merk toch hoe sterk. Moergestel schreef geschiedenis. Bon opsturen naar: Gemeentebestuur Moergestel, t.a.v. Corke Kolen, Raadhuisstraat 21, 5066 AP Moer gestel. U kunt de bon ook afgeven op het gemeen tehuis of in de brievenbus van het gemeen tebestuur deponeren. Donderdag 7 november is er om 19.30 uur weer gemeenteraadsvergadering in het ge meentehuis. Op de agenda o.a. het voorstel tot het aanvaar den twee schenkingen (monumentale inlandse eiken); voorstel tot verhuur van het Jonge rencentrum (aanbouw verenigingsgebouw Den Donk) en het voorstel tot het vaststellen van de subsidielijst 1997. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J Ger van Hest Aandacht voor iedereen Maandag 28 oktober jl. hield de KVO haar jaarvergadering. Na een moeilijk jaar met 2 bestuursleden en een secretaris penningmeester buiten bestuur is ons bestuur nu weer volledig. De dames Dilia de Brouwer, Maria Akker- mans, Mien Becx, José Kastelijn en Marriët van Laarhoven vormen nu het bestuur van de KVO. Veel succes wensen wij hun. Willen de leden die met een van de aktiviteiten willen meedoen, zich zo spoedig mogelijk op- geven, tel. 5131873 bedankt!! Een sterk CDA is ook üw belang; geef daarom op 27 november uw vertrouwen aan het CDA! p Huidverzorgingsinstiti h Huidverzorgingsinstituut JB elektrotechnisch buro De eerste burger van Moergestel Burgemeester Bardoel en zijn vrouw worden op de foto verwelkomd door onderwijzer Klom- berg. De schooljongens en -meisjes kijken beleefd en in gescheiden rijen toe. In 1951 vierde Bardoel zijn 25-jarig ambtsjubileum. Tijdens zijn burgemeesterschap was Moergestel compleet veranderd. De schoenindustrie stak de landbouw naar de kroon, er kwam elektriciteit en een waterleiding. Dat laatste was hard nodig want in de jaren vijftig werd Moergestel landelijk nieuws omdat het dorp zonder water zat. Jan zal het debat strikt neutraal leiden, maar wil wel dat het boeiend en zelfs spannend wordt en daarom wil hij de politici confronte ren met dingen die echt leven bij de kiezers. Oproep Jan Gerrits roept bij deze de kiezers op hem schriftelijk te laten weten waarover hij of zij de dames en heren politici aan de tand moet voelen. Hebt u bijvoorbeeld een ergernis, een zorg, een vraag, een idee of een wens waarvoor u aan dacht wenst van de gemeentepolitiek, dan kunt u dit kenbaar maken aan de forumleider. Dit geeft hem precies de gespreksstof die no dig is om een fair, maar spannend debat moge lijk te maken, waardoor de kiezer meer zicht krijgt op wat de politici van plan zijn als ze ge kozen zijn. En daar gaat het toch om in onze plaatselijke democratie. De kiezers kunnen hun ergernissen, zorgen, vragen, ideeen en wensen tot uiterlijk 19 no vember a.s. toesturen aan: J. Gerrits, Krijten- bogtstraat 1,5066 BJ Moergestel. Heeft U er al aan gedacht? Aan Sinterklaas? Bij de Zonnebloem zijn ze er al mee bezig. Misschien heeft U ook nóg even tijd om een verrassing te maken voor een langdurig zieke, een lichamelijk gehandicapte of een hulpbe hoevende oudere. Vaak gaat aan deze mensen het Sinterklaasfeest opgemerkt voorbij. Om hen een beetje op te beuren organiseert de Zonnebloem jaarlijks de actie ’Zon in de schoorsteen’, want ook deze mensen mogen weten dat ze erbij horen. Het hoeft geen groot cadeau te zijn; een nut tige attentie, feestelijk ingepakt, met een ge dichtje of een briefje erbij. Als U mee wil doen neem dan contact op met mevr. P Verheyen, tel. 5132351. Graag voor 16 november. Alvast hartelijk dank. Guus Bertens voor de nieuwe gemeente Oisterwijk, bestaande uit de kernen Oisterwijk, Moergestel en Heukelom Op maandag 25 november a.s. om 20.00 uur zal er een politiek debat plaatsvinden in ’Den Boogaard’ waar iedereen van harte welkom is. Indien mogelijk zal dit debat live op de TV in Moergestel worden uitgezonden en op dins dagavond 26 november zullen opnamen hier van door LOVO worden uitgezonden in Ois terwijk. Spannend Het debat zal worden geleid door Jan Gerrits. Hij heeft dat eerder in Moergestel al drie maal gedaan en heeft er dus zeker ervaring mee. Ambtsjubileum burgemeester J.H. Bardoel 25 jat Bardoel was nog een burgemeester van de oude stempel. Oppositie in de gemeenteraad wist hij niet te waarderen. Met wethouder Janus Spaninks en raadslid Josephine van Dussel- dorp-Geise had hij herhaaldelijk aanvaringen. Toen de raad debatteerde over het zwemmen in het Allemansven kreeg de burgemeester zelfs een motie van wantrouwen aan zijn broek. Over deze en andere turbulente raadsverga dering in het verleden kunt u meer lezen in het binnenkort te verschijnen boek over de geschiedenis van Moergestel Waarom dit boek over Moergestel? Per 1 januari 1997 houdt de gemeente Moer gestel op te bestaan. Het gemeente-bestuur heeft daarom besloten de geschiedenis van de zelfstandige gemeente Moergestel op te laten schrijven. In december a.s. verschijnt dit boek, getiteld ’Merk toch hoe sterk! Moergestel schreef ge schiedenis’. Het 200 pagina’s dikke boek met ruim 100 fo to’s geeft een volledig overzicht van de boeien de geschiedenis van Moergestel: van de pre historie en Middeleeuwen via ’grootmoeders- tijd’ tot het heden. De auteurs, Ad van den Oord en Paul van Dun beschrijven de onderwerpen op populaire maar wetenschappelijk verantwoorde wijze. Het is een duidelijk en zeer leesbaar boek geworden met talrijke en onthullende anekdotes en illus traties. Een mus voor elke Moergestelnaar... Het boek zal straks in de winkel 25,- gaan kosten. Voor deze en nog vele andere belangrijke zaken staan op de lijst op nummer 5 en 6: Bij het toepassen van het milieu-beleid in het buitengebied, wil het CDA de provinciale en landelijke richtlijnen volgen. Uitgangspunt is een economisch levensvatbare landbouw, die het milieu niet onaanvaardbaar belast. Zekerheid CDA Lijst 2 Om te onthouden CDA Lijst 2 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Bij reconstructies, werk met werk maken. Veiligheid voor iedereen en overal. Reëel Landbouw-, natuur- en milieubeleid. CDA Lijst 2 iel. uiö-oij 14/4 s mi i Jh Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) E I Overschotten moeten terug naar de burger. In hoofdlijnen op de kleintjes letten. Betaalbare woningen voor alle doelgroepen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1