Met het CDA naar de verkiezingen! B&W Garantieverzekering Aquarellen van Francis Regeer in Oude Kerkje Zaterdagavond: Concert in de schalm te Berkel-Enschot Vlag in top op Papenacker II in Moergestel 2. 3. 8. 4. 5. Het college als afspiegeling van de verkie zingsuitslag. Zaterdag 2 en zondag 3 november exposeert Francis Regeer uit Maarheeze haar aquarellen in het Oude Kerkje te Middelbeers. Gedurende 6 jaar aquarelleert zij hoofdzake lijk bloemstillevens. Zij heeft reeds twee maal geëxposeerd in de Smeltkroes te Maarheeze en recentelijk met succes in Oostenrijk. De afgelopen jaren volgde zij in Eindhoven en Weert diverse cursussen aquarelleren. Momenteel volgt zij aan de Academie voor Schone Kunsten te Arendonk de opleiding schilderen, waarvan ook enkele werken op de expositie te bezichtigen zijn. Op zaterdag is het Kerkje open van 13.00 uur tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 uur tot 17.00 uur. Het Oude Kerkje is gelegen aan de Willibror- dusstraat 25. De entree van 1,50 is bestemd voor het on derhoud van dit middeleeuwse monument. 19. Ad van den Meijdenberg, Schoolstraat 22, Moergestel. 20. Jan de Bresser, Burg. Verwielstraat 50, Oisterwijk. 21. Ad Ketelaars, Elsdijk 2, Moergestel. 22. Jan Verhoeven, Spreeuwenburgerweg 30, Oisterwijk. 23. Mark van Velthoven, Burg. Poortstraat 21, Moergestel. 24. Hanneke de Rooij, Dille 9, Oisterwijk. 25. Jos van de Sande, De Hoefkens 4, Moerge stel. 26. Wil Wagemans, Frans Halsstraat 21, Oisterwijk. 27. Esther van den Heuvel-van de Loo, Oirschotseweg 25, Moergestel. 28. Trees Huberts-Fokkelman, Groenstraat 2, Oisterwijk. 29. Mathieu Bruurs, Bosstraat 15, Moergestel. Wanneer het CDA goed uit de bus komt, is het denkbaar dat het CDA actief betrokken is bij het dagelijks bestuur (College van B W) van de nieuwe gemeente Oisterwijk. Na de verkiezingen zal het CDA, op basis van de verkiezingsuitslag, deelnemen aan de be sprekingen voor de vorming van de coalitie. Het CDA gaat daarbij uit van het eigen pro gramma en met waardering en respect voor de mening van anderen. zingen op 27 november, ziet er als volgt uit: De kandidatenlijst van het CDA is de lijst waarop de Moergestelse mensen het best op geplaatst zijn. Bij de eerste 10 kandidaten staan de leden van de huidige gemeenteraad. Toon van Gils is lijsttrekker, op nummer 4 staat Ad Mutsaers, Ger van Hest neemt de 6e plaats in en Riky Bergman-van de Loo staat op de 9e plaats. Mevrouw Betsy Denissen- Welten verlaat de actieve politiek, maar blijft het CDA steunen. Op de lijst staan 14 mensen uit Moergestel, 13 uit Oisterwijk en twee uit Heukelom. De kleinere kernen zijn daarmee goed op de lijst vertegenwoordigd. De CDA-lijst, voor de gemeenteraadsverkie- 1 1- 1 Toon van Gils, Raadhuisstraat 25, Moerge stel. Lambert van den Bosch, Eikenven 20, Oisterwijk. Jos Schoenmakers, Pannenschuurlaan 256, Oisterwijk, Ad Mutssaers, Heikant 7, Moergestel. Guus Benens, Moergestelseweg 8, Oister wijk. Ger van Hest, Driehuizerweg 5, Moerge stel. Michel Vredebregt, Scheibaan 9, Oister wijk. Harry Schellekens, Hoog Heukelom 1, Heukelom. Riky Bergman-van de Loo, Past. Janssen- straat 15, Moergestel. 10. Jeff Denissen, Hoog Heukelom 11, Heuke lom. 11. Piet van den Oetelaar, Esschebaan 24, Oisterwijk. 12. Petra van Nuenen-Hoffmans, Past, van Doorenstraat 11, Moergestel. 13. Guido Bosman, Gasthuisstraaat 18, Oister wijk. 14. Ton Bouwmans, De Voorbeemt 14, Moer gestel. 15. Silvia Hamerlinck-De Kleermaeker, Sch. Beyhartsstraat 2, Oisterwijk. 16. Frans Verhoeven, Hildsven 4, Moergestel. 17. Louis Kennes, Hondsberg 4, Oisterwijk. 18. Lian Kocx-Jonkers, Ruymheuvel 14, Moergestel. feestje. ’We hopen dat de weergoden ons goed gezind blijven. Mijn complimenten gaan uit naar de beide bouwbedrijven, die in 3,5 maand tijd enorm veel werk hebben verzet. Onze dank gaat uit naar het college van B. W. en alle betrokken ambtenaren voor de medewerking die wij van hen hebben ondervonden in de voorbereidingsfase. Ook is een woord van dank op zijn plaats voor de andere bouwpartners, zoals onder meer het architectenbureau en het adviesbureau, die bij het realiseren van het nieuwbouwplan Papenacker II betrokken zijn’, zo sloot directeur Van de Berk zijn toespraak af. En toen was het moment aangebroken, dat loco-burgemeester Loosveld de vlag van de gemeente Moergestel in top kon hijsen. Een applaus van alle aanwezigen bevestigde nog eens deze feestelijke handeling. Vervolgens kregen alle aanwezigen nog ruimschoots de gelegenheid om de in aanbouw zijnde wonin gen nader te bekijken. Daarna was er voor ie dereen een informeer samenzijn. Hier werd nog heel wat afgepraat onder het genot van een drankje. Uitstraling Eind juni van dit jaar werd gestart met de bouw van de in totaal 60 woningen in Papenacker II, bestaande ui 10 sociale huurwoningen en 50 koopwoningen. De woningen kennen voor wat betreft de te bouwen typen een rijke variatie: zo vindt men er naast geschakelde woning bouw ook halfvrijstaande woningen en klassie ke villa’s. En hoewel de verschillende typen sterk in koopprijs variëren is er straks toch een zekere homogeniteit te bespeuren. Zo worden de woningen uitgevoerd met overeenkomsten op het gebied van materiaalgebruik en kleur stellingen. Hierdoor krijgt de wijk een bijzondere uitstra ling. Papenacker II heeft daarnaast als wijk ook een bijzonder indeling, omdat de woning op rui me percelen zijn gesitueerd. Hierdoor zijn de bewoners straks verzekerd van een optimale privacy. Met de 60 in aanbouw zijnde woningen wordt nu al duidelijk dat de wijk in zijn totaliteit ruim van opzet is en bijzonder speels van in deling. Ook het middelpunt van de wijk, dat zal worden gevormd door een pleintje, tekent zich op dit moment al duidelijk af in Papen acker II. Voeg bij dit alles nog eens de ver keersarme en speels aangelegde wegen, de fiets paden en het nodige groen dan kan men te recht spreken van een prestigieus plan op een riante locatie. Daar waren alle aanwezigen het roerend over eens. Oplevering De bouwbedrijven Derksen en Houta Bouw streven ernaar om alle woningen nog voor Kerstmis onder de pannen te hebben. En men hoopt de eerste woningen in april/mei op te kunnen leveren. Beide bouwers gaan er voor alsnog van uit, dat men voor de bouwvakva- kantie 1997 van de bouwlokatie af is en dat de bewoners dan allemaal definitief zijn gesetteld in hun nieuwe woning. Natuurlijk kan het weer een spelbreker zijn in het halen van de bouwplanning, maar deze factor is in de bouw nu eenmaal niet uit te sluiten. Met dit alles voor ogen was het directeur C. van de Berk van Berlaere Vastgoedontwikke- ling B.V. uit Best, die aangaf dat het hijsen van de vlag, ten teken van het bereiken van het hoogste punt, altijd reden genoeg is voor een Eerste uitreiking Deze unieke regeling is van kracht sinds 1 sep tember 1996. De eerste kopers die deze verze kering via Van den Elzen Garantiemakelaars kregen aangeboden waren de heer en mevrouw Van Opstal uit Esch. Zij werden op 2 septem ber jl. de trotse eigenaars van hun nieuwe bun galow aan de Burgemeester Vogelslaan 107 te Oisterwijk. Die dag werd hen dus ook de verzekering aan geboden. Helaas moest de feestelijke bos bloe men op zich laten wachten, aangezien me vrouw Van Opstal tijdens de verhuizing in het ziekenhuis werd opgenomen. Enigszins later dan gepland werd dit alsnog goed gemaakt door mevrouw Van den Elzen-Winkelman, welke hen de bungalow verkocht. De familie Van Opstal begint al aardig inge- burgerd te raken in Oisterwijk en zeggen nu al niet meer weg te willen! Inmiddels zijn zij ook druk aan het informeren om hun sportieve en sociale activiteiten naar Oisterwijk te gaan ver leggen. Wij wensen hen dan ook vele jaren woongenot in hun nieuwe woning en woonomgeving. Wie ook kiest voor zekerheid vindt Van den Elzen Garantiemakelaars aan de Baerdijk 24 te Oisterwijk, tel. 013-5285285. Wie heden ten dagen via van den Elzen Ga rantiemakelaars en huis koopt, of met begelei ding van de deskundigen van dit kantoor een huis aankoopt, krijgt voortaan de unieke ga rantieverzekering waarmee de koper verzekerd is tegen verborgen gebreken aan de woning die binnen het eerste jaar van bewoning worden ontdekt. Zekerheid Deze verzekering wordt gratis aangeboden via uw garantiemakelaar. Voorafgaande aan de ver zekering wordt van elk huis dat wordt verkocht of wordt aangekocht, een bouwtechnokeuring verricht door een onafhankelijke deskundige. Het bijbehorende rapport is voor de koper in spé, en geeft hem gedetailleerde informatie omtrent de nieuwe woning. De verkoper heeft het vertrouwen dat hij dankzij deze keuring ook alles omtrent zijn te verkopen huis heeft medegedeeld. Door het afsluiten van een garantieverzekering worden de kopers van een huis beschermd te gen verborgen gebreken. Hierbij geldt als voor deel dat de koper in het eerste jaar na aankoop niet wordt geconfronteerd met extra kosten - met uitzondering van een eigen risico van vijf honderd gulden per schadegeval - als na over dracht van het huis eventueel verborgen gebre ken zichtbaar worden. Na het concert in de Broekhovense kerk te Til burg in de concertserie “Verrassende Ontmoe- tingen”afgelopen zondag, is Muziekvereniging Prinses Juliana komende zaterdag 3 november alweer te beluisteren en wel in Berkel-Enschot. Deze snel op elkaar volgende concerten zijn geen toeval doch maken onderdeel uit van de voorbereidingen voor het concours dat onze harmonie op 1 december a.s. te wachten staat. Concertwedstrijden voor harmonie orkesten Een concours is voor een harmonie een test waarin wordt vastgesteld wat muzikaal het ni veau van het orkest is. Harmonie orkesten zijn in klassen ingedeeld zo speelt de harmonie uit Moergestel in de afdeling uitmuntendheid waarin ze haar plaats op het komende concours in Etten-Leur zal moeten verdedigen. Promo veren maar de ere afdeling of degraderen naar een lagere afdeling is ook mogelijk. Er zijn nog drie afdelingen onder en twee afdelingen bo ven de klasse uitmuntendheid. Twee stukken worden dan ten gehore gebracht een zogenaamd verplicht werk en een werk naar keuze. U zult begrijpen dat deze muziek stukken terdege moeten worden voorbereid, vandaar dus dit concert in Berkel-Enschot dat gegeven zal worden in de Schalm gezamenlijk met Muziekvereniging Concordia. Naast de concours stukken zullen natuurlijk ook ande re werken worden gespeeld van uiteenlopende genres. Muziekvereniging Concordia zal in november deelnemen aan soortgelijke con certwedstrijden in Veldhoven zodat ook voor hen dit concert als voorbereiding hierop ge zien moet worden. Beide orkesten spelen in dezelfde afdeling uitmuntendheid zodat een vergelijk voor de kenners goed mogelijk moet zijn. Het wordt dus een concert op het puntje van de stoel dat ook U kunt komen beluisteren U bent zaterdag 2 november van harte wel kom in de Schalm de aanvang is 20.00 uur. Sinds vrijdag 18 oktober wappert fier de vlag in het prestigieuze nieuwbouwplan Papen acker II in Moergestel. Het was loco-burge meester Loosveld, die de vlag mocht hijsen, ten teken dat van de eerste woningen het hoogste punt was bereikt. Deze officiële handeling verrichtte hij in het bijzijn van veel genodigden waaronder de ko pers van de zestig woningen van het in aan bouw zijnde nieuwbouwplan. ’Ik wil graag de bij de bouw betrokken bedrijven en met name Berlaere Vastgoedontwikkeling van harte feli citeren met het bereiken van het hoogste punt van de eerste woningen. Berlaere Vastgoedont wikkeling heeft uitstekend werk geleverd met het realiseren van zo’n mooi project. Maar ook wil ik vanaf deze plaats de toekomstige bewo ners nu alvast veel woongenot toewensen in hun nieuwe woning. Ik wens u allen voor de toekomst veel plezier en veel goed in Papen acker II’, zo liet de heer Loosveld de aanwezi gen weten. De reacties van de toekomstige bewoners lie ten aan geen duidelijkheid te wensen over. Ve len maakten van de gelegenheid gebruik om hun in aanbouw zijnde woning te bekijken. En men was meteen al onder de indruk van de woning, die zij op termijn kunnen betrekken. ’Het ziet er allemaal heel erg goed uit. Je kunt nu zien dat we straks ook een grote tuin krij gen. De bouw loopt zo te zien lekker, laten we hopen dat het weer goed blijft’, waren een aan tal reacties, die uit de mond van de aanwezige kopers op te maken waren. Kortom, alle toekomstige bewoners - waarvan er van de 60 woningen maar liefst 58 uit Moer gestel komen - waren dik tevreden en zeiden blij te zijn, dat met gekozen had voor een aan koop van een woning in Papenacker II. Ook de meegekomen kinderen waren tevre den, want speciaal voor hen was er een clown die de kinderen voorzag van ballonnen; als passend geschenk voor deze toch wel feestelij ke gebeurtenis. fik B b. - X PAGINA 8 MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 30 OKTOBER 1996 6. 7. 9. 1. - - -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 8