5 Hoeveel vakantiedagen heeft u nog? Op naar de verkiezingen Rabobank Moergestel Rabobank Oogaandoeningen neveneffect van diabetes ’Low Budget Dreams’ met onder ander Stekenloterij Healingavond Oisterwijk Het CDA nodigt u uit Last-minutes: vanaf 325,- p.p. vanaf 299,- p.p. ƒ1.495,- p.p. vanaf 795,- p.p. Amersfoort - Oogaandoeningen en diabetes staan centraal in de landelijke campagne van het Diabetes Fonds Nederland. Door diabetes kunnen bijkomende oogproblemen ontstaan. Dit kan leiden tot slechtziendheid of zelfs blindheid. Vandaar de slogan ’Geef’s voor dia betes, met het oog op de toekomst.’ Bijna iedere diabeet krijgt op den duur in meer of mindere mate te maken met deze oogaan doeningen. Vanwege het hebben van diabetes treden er in het oog allerlei veranderingspro cessen op. Kleine bloedvaatjes raken afgesloten of gaan stoffen doorlaten die normaal niet in het net vlies van het oog thuishoren. Ook komt staar, vertroebeling van de ooglens, vaker voor bij mensen met diabetes dan bij mensen zonder diabetes. Oogproblemen vanwege diabetes is de belangrijkste oorzaak van slechtziendheid en blindheid in de westerse wereld tussen het 20ste en 74ste levensjaar. Oogklachten kunnen al ontstaan voordat ge constateerd is dat iemand diabetes heeft. Aan houdende oogklachten als het gevoel dat de ogen branden, rode ooglidranden of soms dub bel zien kunnen voorbodes zijn van diabetes. In dergelijke gevallen wordt aangeraden de huisarts te bezoeken. Bijna 30.000 vrijwilligers gaan van 3 tot en met 9 november collecteren. Met de op brengst wordt wetenschappelijk onderzoek naar diabetes en de bijkomende neveneffec ten als oogaandoeningen betaald. Christine Borgers en Ton Fransen Zaterdag 9 november a.s. zal er in café de Klaore, Rootven 22 te Moergestel een optre den plaatsvinden van de band: ’Low Budget Dreams’. Hun repertoire is vooral te zoeken in de Funk- Rock en Rhythm Blues-sound, waarvan de nummers op zich versies zijn van bestaande nummers, welke door de bandleden dikwijls naar eigen inzicht zijn aangepast. ’Low Budget Dreams’ speelt nummer van o.a. Janis Joplin, Sweet d’Buster, Bertha, Brainbox, Aretha Franklin, Tina Turner, enz....! De band bestaat uit de volgende musici: Frans Heuvelmans: Weet een vette ’Hammond-sound’ te creëren op zijn synthesizer met dubbele ’Leslie’ boxen. Jan van den Berg: Zorgt voor flitsend gitaar werk, en scheurende solo’s waar nodig! Christine Borgers: Zij zorgt voor de zang met daarbij een zeer dynamisch, en vooral waar nodig, een hart ver scheurend stem geluid. Eit Huitema: Afkomstig uit het noorden van Nederland, opgegroeid in de Blues, die bij Low Budget Dreams zijn muzikale horizon wil verbreden. Ton Fransen: Zeker geen onbekende in Moergestel! De ge doodverfde plectrum -bassist met de onmis kenbare ’Fender-sound’. Dus zorg dat je er bent op zaterdag 9 novem ber a.s. in de Klaore. Aanvang: ongeveer 21.00 uur, entree is gra tis!! Er is geen steek of er zit wel een vlekje op. Onder dit motto werd een commissie be noemd welke er zorg voor moest gaan dra gen dat er nieuwe steken werden aange schaft voor de hofhouding van c.v. De Piere waaiers. Wij kunnen u vertellen dat het heel erg veel denkwerk, zweet en tranen heeft gekost voor dat er een goed idee op tafel lag. Via vetplanten, dakpannen, luchtballonnen, pullen-verkoop, droogstukjes en steken in plas tic, kwamen we dan uiteindelijk op het idee van een loterij. De ledenlijst werd geraadpleegd, op zoek naar goede sponsors. Uitgekomen bij de W, viel de keuze al snel op dhr. Hedwig Wassing. Dit is een gewezen lid van de jeugdraad en momenteel werkzaam bij KLM. Wat schetst onze verbazing als hij spontaan reageert en meteen een vliegreis voor twee personen, retour, Parijs regelt. Van hem krij gen we dan nog enkele namen en adressen en de Rabobank in Moergestel, toen nog in het oude pand, completeerde ons prijzenpak ket. (In het nieuwe pand kunt u nu trouwens ook loten gaan kopen van onze leden.) Om het groots en goed aan te pakken werd be sloten om slechts 1000 loten te verkopen. De spanning zou hiermede naar een hoogtepunt gedreven kunnen worden en je kreeg toch meer kans voor minder geld! Er zijn in Moergestel diverse verkoop-adres- sen. Deze zijn altijd te herkennen aan de zeer originele en duidelijk affiches van Mickey Mouse. Daarop kunt u ook nog eens het totale prijzen pakket bestuderen. Als saillant detail moeten wij u wel even ver tellen dat de trekking van de loterij samen valt met het bekend maken de nieuwe Stadsprins van Moergestel nl. d.d. 9 november 1996 en niet, zoals vermeld op de loten, d.d. 10 novem ber 1996!!! Tijdens het Prinsenbal van de Pierewaaiers, in de zalen van de Brouwer, zal dus de trekking gedaan worden door Prins Pier d’n 34ste. Uw hoofd staat misschien nog niet helemaal naar carnaval, maar als we er nu niet alvast aan denken, lopen er straks jongens in burger rond tijdens de carnaval. En daar moet je toch ook weer niet aan denken. Voor 5,- heb je al een lot. Misschien trouwens een leuk kadootje van De Sint of de Kerstman, zo’n weekendje Euro Dis ney Paris. Koop dus loten a.u.b. en bedenk dat een ge waarschuwd iemand altijd voor twee telt dus De komende carnaval en de verkoop van de Stekenloterij gebeurt allemaal onder het motto: D’r is gin houwen aon!! De Stekencommissie van c.v. De Pierewaaiers. Eén stem kan beslissen Eerst wordt het totaal aantal stemmen dat op een partij is uitgebracht, gedeeld door de kies deler. Op die manier kan een groot gedeelte van de in totaal 21 te verdelen raadszetels worden verdeeld. Stel u eens voor dat op die manier 20 van de 21 zetels worden verdeeld. Hoe wordt dan de enige overgebleven restzetel verdeeld? De verdeling van de restzetel gebeurt via het systeem van de ’grootste gemiddelden’. Vroe ger was het zo dat die partij de restzetel toege wezen kreeg, die na het verdelen van de zetels die via de kiesdeler werden verdeeld, de mees te stemmen over had. Nu gaat het om het grootste gemiddelde. De berekening daarvoor is eenvoudig: het totaal op een bepaalde lijst uitgebracht stemmen wordt gedeeld door het aantal toegewezen zetels, de toegewezen rest zetel plus één. De lijst met het grootste gemiddelde krijgt weer een restzetel. In theorie zou een partij die al een restzetel gehad heeft er dus nog een bij kunnen krijgen, als die partij weer het hoogste gemiddelde zou halen. Voor de verdeling van de restzetels telt overigens ook een partij mee die nog géén zetel heeft gehaald. Volgende week: Stemmen kan op diverse manieren. Op zondag 3 november wordt om 20.00 uur weer de maandelijkse healingavond georgani seerd, deze keer in wijkgebouw De Bunders, Frans Halsstraat 34 in Oisterwijk, door spiri tueel genezer en paragnost Gustave Raaijma- kers geassisteerd door gevorderde healers. Thema van de avond: ’Uw geloof heeft u ge red....’. Iedereen is van harte welkom. Informa tie: Gustave Raaijmakers, tel. 013-5285446. geving Bakseven en omgeving Pannenschuur) de leden voor de nieuwe ge meenteraad kiezen. Die raad treedt aan op 1 januari a.s., de dag waarop de oude gemeenten Oisterwijk en Moergestel ophouden te bestaan en samen met Heukelom en de omgeving Bakseven en om geving Pannenschuur opgaan in de nieuw te vormen gemeente Oisterwijk. In de komende weken informeert het gemeentebestuur van Oisterwijk u over de verkiezingen en alles wat daarbij komt kijken. Heeft u vragen, dan kunt u daarmee terecht bij Voorlichting van de ge meente Oisterwijk, telefoon 013-5291213. Daar kan men u informeren of naar de juiste per soon verwijzen. Hoeveel stemmen zijn nodig voor een raadszetel Hoeveel stemmen heeft een kandidaat nodig om lid van de gemeenteraad te kunnen wor den? Dat lijkt allemaal met ingewikkelde be rekeningen te maken te hebben, maar de prak tijk is veel minder ingewikkeld. Er zijn voortaan eenentwintig plaatsen in de nieuwe Oisterwijkse gemeenteraad. 21 Plaat sen te verdelen dus. Het gaat er nu om dat be kend wordt wat de zogenoemde ’kiesdeler’ is. Als die bekend is, dan leert een simpel reken sommetje hoeveel stemmen er nodig zijn om één kandidaat aan een plaats in de gemeente raad te helpen. Maar het probleem is alleen op dit moment nog, dat die kiesdeler pas bekend is, als de verkiezingen achter de rug zijn. Pas dan kun je de kiesdeler berekenen.... Kiesdeler Wat is dat dan, die kiesdeler? De kiesdeler kun je bepalen door het aantal geldig uitgebrachte stemmen te delen door 21 (het aantal beschik bare plaatsen in de gemeenteraad). Een voor beeld: als er 10.500 geldige stemmen worden uitgebracht op 27 november, dan is de kiesde ler 10.500 gedeeld door 21 en dat is 500. Dat zou betekenen dat er 500 stemmen nodig zijn om één raadszetel te kunnen bemachtigen. Niet helemaal Die rekensom kun je niet volhouden tot alle eenentwintig zetels verdeeld zijn. Want dan zouden immers alle partijen en groeperingen een veelvoud van die 500 stemmen moeten halen om zo alle 21 zetels te kunnen verdelen. Dat gebeurt in de praktijk nooit. Er zijn par tijen die minder halen dan die 500 stemmen en er zijn er ook die er meer halen dan vijfhon derd. Daarom wordt het volgende systeem ge hanteerd om tot een zo eerlijk mogelijke ver deling te komen. Met de KLM naar Toronto 4-Daagse busreis naar Londen Isla Margarita 9 dagen hotel all inclusive Egypte 8 dagen hotel LO Woensdag 27 november 1996 worden gemeenteraadsverkiezingen gehouden. Die dag kunnen de kiesgerechtigde inwoners van Oisterwijk, Moergestel, en de gebiedsdelen van de huidige gemeente Berkel-Enschot (Heukelom, om- Het CDA nodigt haar leden en andere belang stellenden uit voor de achterbanvergadering van dinsdag 5 november. De achterbanvergadering begint om 20.30 uur in De Roozendries. In de achterban worden de agendapunten van de raadsvergadering van 7 november bespro ken. Een belangrijk agendapunt is onder meer het bestemmingsplan kom. Andere zaken die voor Moergestel van belang zijn, kunt u ter bespreking, in de achterban inbrengen. PAGINA 5 bestemming er toevallig tussen zit. En als u er toch bent, dan rege- Dat komt mooi uit dat u nog wat dagen over heeft en dat len we meteen vast ook de overige vakantiezaken voor u. Uw reis- u vanochtend opstond met het gevoel dat u aan vakantie toe was. verzekering bijvoorbeeld, Travellers cheques en buitenlands geld. Want zoals u ziet, heeft de Rabobank prachtige last-minutes Dan kunt u daarna wat ons betreft zo voor u in de aanbieding. Maar we hebben er nog veel meer. snel mogelijk uw koffers gaan pakken. Kom dus snel langs om te kijken of uw favoriete vakantie- 4 'n Nog jonge dame die onlangs moeder werd... Wie is zij? Vorige week zagen we Killeke en Louis van Boxtel in deze rubriek. Louis (Kloos- terlaan) is nog steeds 'n aktief duivenmel ker. We kunnen weer foto's gebruiken voor deze rubriek. Doe ze in een envelop (met daarin 'n aan uzelf geadresseerde en ge frankeerde envelop) en stop die in de bus op ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43. U krijgt uw foto's dan zo snel mogetijk terug! MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 30 OKTOBER 1996

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 5