zcouting Opheffingsuitverkoop! J Aphrodite Jubileum op de Graaf van Ursel WIJ STAAN VOOR Op alle artikelen 20% tot 50% korting! o® Snoepgoed 10% korting! REIJRINK t r c Rootven35b - Moergestel Nieuw: dag en nacht tanken met uw bank of giropas! Prinsenbal bij ’De Dorstvlegels’ Kerstkaartenaktie Scouting E.J. van Delft afwezig op donderdag 7 november en vrijdag 8 november Collecte 1996 Ontspanningsmiddag Zonnebloem afdeling Moergestel Als pas geslaagde van de Pabo ging ze eerst op We hopen op Uw steun. Scouting St. Jan Mobil-station Bijvelt-van de Ven Industrieweg 5, 5066 XJ Moergestel Een sterk CDA is ook üw belang; geef daarom op 27 november uw vertrouwen aan het CDA! Het wordt weer de hoogste tijd dat we onze kuiten gaan smeren. Een mooie gelegenheid daarvoor is natuurlijk het Prinsenbal van ’De Dorstvlegels’. Zaterdag 2 november is het weer zover. Het bal begint om 20.30 uur en onze huidige Prins Paul I gaat ons om plm. half tien verlaten. Elk minuten over elf wordt de nieuwe Prins op originele Dorstvlegelmanier aan u voorge steld. Iedereen is natuurlijk van harte welkom. Het belooft weer een supergezellige avond te wor den. Tot ziens bij ons in Cafe't Centrum. De Dorstvlegels Zoals voorgaande jaren zullen leden van onze scoutinggroep, weer bij U langskomen om kerstkaarten te verkopen, van 1 tot 30 novem ber. Stel ze niet teleur. Koop kerstkaarten aan de deur. P. TERWINDT UIT EIGEN KWEKERIJ Ambachtelijk gerookte paling Aandacht voor iedereen komen, even op een brommer, maar al snel per auto. De feestelijke viering op 17 oktober is, naar de wens van juffrouw Willy, öp bescheiden wijze op school gevierd. In de voormiddag hebben alle groepen door muziek, dans, toneel, play back bijgedragen aan een plezierige morgen met alle kinderen in de aula. De ochtend werd besloten met een gezamenlijk lied en de aan bieding van een cadeau namens kinderen, ouders en team: een gouden armband, ‘s Mid dags volgde een voorstelling door een aan staande collega die de kinderen van onderbouw en bovenbouw in twee delen op aansprekende manier vermaakte. Voor de kleuters begon toen de herfstvakantie. De dag werd afgesloten met een drankje in klei ne kring, waarbij de meest nauw betrokkenen bij de school aanwezig waren: bestuur, OKG, MR, collega’s van Hertog Jan en Graaf van Ursel en enkele genodigden. Een zilveren jubileum in het onderwijs en aan de school heeft zo de aandacht gekregen die hierbij past. We hopen dat juffrouw Wil ly, ondanks het feit dat ze opzag tegen het vieren, er een plezierige herinnering aan over heeft gehouden. Dit jaar wordt de landelijke collecte van de Nederlandse Brandwonden Stichting gehouden van 27 oktober tot en met 2 november Met de opbrengst van de collecte kan de Ne derlandse Brandwonden Stichting verder wer ken aan de realisering van haar doelstellingen: verbetering van de behandeling van brand- wondenpatiënten, wetenschappelijk onder zoek, het voorkomen van brandwonden en het in stand houden van de huidbank. Er is ook geld nodig om aandacht te besteden aan nieu we uitdagingen, zoals het voorkomen en be perken van littekenweefsel. Voorts moet onder zocht worden welke behoefte er is aan onder steuning en begeleiding van de talloze patiën ten die, naast blijvende lichamelijke gevolgen, ook psychische problemen overhielden aan hun brandwondongeval. Nationale Brandpreventieweek In 1995 werden in zo’n zevenduizend huizen de bewoners opgeschrikt door brand. Resul taat: 800 meer of minder ernstig gewonden en bijna 80 doden. In totaal liepen ook door ande re oorzaken bijna 50.000 mensen brandwon den op. Daarom wordt in 1996 voor de vierde keer, tegelijk met de collecte, de Nationale Brand preventie Week gehouden De Brandpreventieweek wordt georganiseerd door de Nederlandse Brandwonden Stichting in samenwerking met de Brandweer, het Ver bond van Verzekeraars en de Stichting Consu ment en Veiligheid. De opzet van de brandpre ventieweek is om, met zo veel mogelijk publi citeit, de publieke aandacht voor brandveilig heid te vragen. Op de donderdag voor de herfstvakantie, 17 oktober 1996, was het een feestelijke dag op de Graaf van Ursel. Op die dag vierde de school, dat het 25 jaar was geleden dat juffrouw Willy Peltzer haar onderwijsloopbaan begon op de Graaf. Juist terug van vakantie werd ze ge vraagd op sollicitatiegesprek te komen. Op de eerste schooldag van schooljaar 1971-1972 kon ze voor de klas. Op donderdag 7 november aanstaande wordt er door de Zonnebloem een gezellige middag georganiseerd in Den Boogaard. De middag begint om 13.30 uur en is gratis toegankelijk. De ontspanning wordt verzorgd door een zanggroep uit Best met Oudhollandse deuntjes en luisterliedjes die op humoristische wijze ten gehore worden gebracht. U wordt ontvangen met koffie en iets lekkers. Daarna volgt een optreden van de groep van 1 uur. In die pauze krijgt u een consumptie aangebo den. Na de pauze vervolgt de groep haar optre den. Na afloop van de middag wacht u nog een leuke attentie. Om deze middag te bezoeken willen we u er op attenderen dat u geen ondersteunend lid van de Zonnebloem hoeft te zijn. Wanneer u, als Zonnebloemgast, denkt dat is iets voor mij, geef u dan voor 1 november op bij één van de onderstaande personen: W. de Laat, tel. 5132531, L. de Laat, tel. 5133251, A. Hoppenbrouwers, tel. 5132248, D. Boogaers, tel. 5131775 of bij J. van Beers, tel. 5132368. Zonnebloem Moergestel vakantie en zou wel zien hoe het daarna ging: verder studeren voor hoofdakte, zoals dat toen nog kon, of wellicht een baan. Dat laatste is het geworden. Meteen aan het werk en dat is 25 jaar zo gebleven. Onderwijs geven heeft ze vooral gedaan aan de kinderen in de onder bouw. Een korte periode was ze werkzaam bij de kleuters en sinds dit schooljaar heeft ze op nieuw een kleutergroep. Omdat het onderwijs, ook aan jonge kinderen, steeds verandert, volgt ze een nascholingscursus samen met de colle ga’s van de kleutergroepen. Terug naar het begin van haar loopbaan. Het eerste contact met de school en de kennis making met het team heeft een onvergete lijk moment opgeleverd. Bij het inschenken van de eerste kop koffie ging er wat mis en kreeg ze hete koffie over haar bovenbeen, dat behoorlijke brandvlekken toonde. Maar al les is goed gekomen en ze bleef naar de Graaf ITERIEUR kleine In Laat op tijd uw medicijnen vullen! Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Zekerheid CDA Lijst 2 Om te onthouden CDA Lijst 2 WOENSDAG 30 OKTOBER 1996 - 21e Jaargang - Nr. 929 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. HUISARTS Waarneming: Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 Verse en levende paling Geopend: iedere vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 18.00 uur Vossenhoorn 9, Moergestel, Tel. 013 - 513 2328 CDA CDA Lijst onze moderne samenleving is sprake van grote verwevenheid.Veel vraagstukken, zoals een leefbaar milieu, werkgelegenheid en gezondheidszorg overstijgen de plaatselijke situatie. Deze moeten via samenwerking met andere gemeenten, regionaal en soms provinciaal worden aangepakt. Voor deze en nog vele andere belangrijke zaken staan op de lijst op nummer 3 en 4: I p iiuiuwiLuiyiiiyuiiiouiu' A 71 Schoolstraat 5 U i MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Jos Schoenmakers Ruime aandacht voor ouderen, invaliden en minderheden. Loyale ondersteuning van vrijwilligerswerk. Bestemmingsplannen in hoofdlijnen Ad Mutsaers fractieleider Moergestel Lege plekken verantwoord opvullen. Bevorderen actief verenigingsleven. Betaalbare woningen voor alle doelgroepen. l AFBOUW/VERBOUW 013 533 39 40 RENOVATIE rnmiu/ "mmerwerken rBUUW ONDERHOUD Berkel-Enschot

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1