Oproep Algemene Vergadering van de Rabobank te Moergestel Op naar de verkiezingen 4 Loopgroep Physique I I GEMEENTE BELANGEN in de Eindhovense marathon Softbal rekreanten Rabobank i rM- Moergestel HEUKELOM MOERGESTEL OISTERWIJK Meer stemmen 'n Fervent postduivenhouder hier samen met zijn zoon. Niet al te moeilijk denken PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 OKTOBER 1996 Gil Verkorte agenda 1. Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Jaarrekening 1995 Woensdag 27 november 1996 worden gemeenteraadsverkiezingen gehouden. Die dag kunnen de kiesgerechtigde inwoners van Oisterwijk, Moergestel, en de gebiedsdelen van de huidige gemeente Berkel-Enschot (Heukelom, om geving Bakseven en omgeving Pannenschuur) de leden voor de nieuwe ge meenteraad kiezen. De Rabobank is een coöperatieve bank met als doelstelling lèdenondernemers te financieren tegen lage rente en gunstige voorwaarden. De Rabobank is een bank met leden. Betrokken mensen, die via een geko zen bestuur en de ledenvergadering invloed kunnen uitoefenen op het beleid van hun plaatselijke bank. Zo is gegarandeerd dat bij elke dienst die de Rabobank verleent het belang van de leden en cliënten zwaar meetelt. Hierdoor roept de Coöperatieve Rabobank B.A. haar leden op tot het bijwonen van de Algemene Vergadering die gehouden wordt op 31 oktober 1996 om 20.00 uur in ‘t Draaiboompje te Moergestel. Door omstandigheden is in de vorige uitgave van Moergestel Nieuws de kandidatenlijst van Gemeente Belangen niet opgenomen. Onderstaand alsnog de volledige kandidaten lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen van de gefuseerde politieke partij (PGB en GB): Ge meente Belangen. Onderstaand treft u de kandidatenlijst van de fractie Gemeente Belangen aan t.b.v. Gemeen teraadsverkiezingen d.d. 27 november 1996 a.s. 1Hora, Ruud, Kloosterbeemd 22, Oisterwijk; 2. Oerlemans, Jan, de Looijakker 8, Moerge stel; 3. Meeuwis, Piet, PP Rubenspad, Oisterwijk; 4. Meerback, Jac, Burg. Verwielstraat 91, Oisterwijk; 5. Ermen, Mart, Lanvennen Oost 103, Oister wijk; 6. Bongaards-Probst, Berty, Burg. Verwielstraat 36, Oisterwijk; 7. Rijnen, Kees, Oliviersweg 2, Oisterwijk; 8. van den Akker, Rob, Gender 62, Oisterwijk; 9. van Gisbergen, Pieter, Burg. Poortstraat 39, Moergestel; 10. Burgers-Maas, Julia, Krijtestraat 24, Moer gestel; 11van Hel den-Spreeuw, Enny, Esschebaan 40, Oisterwijk; 12. Denissen, Jos, de Stappen 8, Moergestel; 13. van lersel, Frans, Tilburgseweg 82, Oister wijk; 14. Smetsers-Bakx, Rikie, Kollenburgsebaan 11a, Oisterwijk; 15. van Beekhoven, Con, Dommel 4, Oister wijk; 16. Mol-Domstorff, Jo, Burg. Ariënsstraat 2, Oisterwijk; 17. van de Wouw, Peter, Hopveld 17, Moerge stel; 18. Diepens, Theo, Boxtelsebaan 75, Oister wijk; 19. Vrijhoeven, Peter, Burg. Maeijerstraat 9, Moergestel; 20. van lersel-Snellen, Corry, Tilburgseweg 57, Oisterwijk; 21. Kunt, Hasan, ’t Seuverick 10, Oisterwijk; 22. Marcelissen, Jan, Telstarlaan 9, Oisterwijk; 23. van Zon, Piet, Akkerstraat 33, Oisterwijk; 24. Brands, Carel, Joh. Vermeerstraat 9, Oister wijk; 25. Puts, Jos, Pannenschuurlaan 86, Oister wijk; 26. Simons-van Weert, Jet, Kromweistraat 4, Moergestel; 27. Goudsmits, Jac, Spreeuwenburgerweg 14, Oisterwijk; 28. Zuman-v.d. Donk, Ankie, Kriekenakker 28. Moergestel; 29. van Os, Jo, Pr. Beatrixstraat 14, Moerge stel; 30. de Jong, Wim, Tilburgseweg 80, Oisterwijk. Voor de ambitieuze lange-afstandsloper is het ooit nog eens lopen van een marathon (42,195 km) het doel dat hij/zij voor ogen houdt. Hoe wel de atleet ervan overtuigd is dat deze afstand zeer veel en langdurig voorbereiding vraagt, wordt het afleggen van deze afstand in een ge organiseerde wedstrijd een steeds lonkender doel. En als dan eenmaal de beslissing geno men is om de training aan te vangen, dan staat ook alles in het teken van DE MARATHON. Alle gebeurtenissen rond dit tijdstip worden teruggebracht tot VOOR of NA de marathon. Bij de Moergestelse loopgroep Physique zijn weer twee leden toegetreden tot het “elite corps” van de Marathonlopers. Hans van Gils en Theo Ratelband zijn maan den in de weer geweest om deze lange-afstand- sloop tot een goed einde te brengen. Het aantal trainingskilometers werd wekelijks opgevoerd, terwijl de intensiteit van de trainin gen daarmee gelijke tred hield. Urenlang werd in de bossen van Moergestel, Oisterwijk en aangrenzende gemeenten gelopen om voldoen de trainingskilometers in de benen te krijgen. Leergierig werd geluisterd naar twee andere leden van de groep: Rien Schilders en Theo Colsen. Ook zij hadden ingeschreven en van de ervaringen van deze twee werd gretig ge bruik gemaakt. Toen dan ook op zondag 13 oktober het start schot viel was de afvaardiging van Physique mentaal en fysiek goed voorbereid. De weers omstandigheden waren echter niet optimaal. Terwijl de gemiddelde burger het weer die zon dagochtend als zeer positief ervoer en plannen maakte voor een wandel- dan wel fietstocht in dit fraaie nazomerweer, beschouwden de ma- rathonatleten dit weer voor hun al zo lang ge plande activiteit als minder geslaagd. Het bleek al snel te warm en het was noodzaak voldoen de vocht in te nemen. Er werden zowel in de wedstrijd als bij de re creanten dan ook geen snelle tijden gelopen en velen moesten genoegen nemen met een tijd die onder het verwachtingspatroon lag. De Moergestelnaren kunnen echter terugzien op een prima prestatie. De twee debutanten steunden elkaar in de lan ge mars naar de finish en kwamen gezamen lijk over de streep in een tijd van 4.14 uur. Theo Colsen kwam in zijn vierde marathon van dit jaar een halve minuut later binnen. Hij maakt zich op voor zijn 25ste marathon begin november dit jaar in Amsterdam. Rien Schilders liep de snelste tijd en finishte, gezien de omstandigheden in een zeer accep tabele tijd van 3.37 uur. Weer zijn twee Physiquelopers opgenomen in de rangen van de Marathonlopers en zij kun nen trots zijn op hun bijzondere prestaties. Het is maar een fractie van de Nederlandse bevol king dat daartoe in staat is. In het voorprogramma werd er ook nog een halve marathon gelopen. Ad Oerlemans liep daar een prima tijd van 1.31, terwijl Kees van Opstal kort daarna in 1 uur en 39 minuten de finishlijn passeerde. bk 4. Verkiezingen leden Bestuur en Raad van Toezicht 5. Mededelingen en rondvraag Die raad treedt aan op 1 januari a.s., de dag waarop de oude gemeenten Oisterwijk en Moergestel ophouden te bestaan en samen met Heukelom en de omgeving Bakseven en om geving Pannenschuur opgaan in de nieuw te vormen gemeente Oisterwijk. In de komende weken informeert het gemeentebestuur van Oisterwijk u over de verkiezingen en alles wat daarbij komt kijken. Heeft u vragen, dan kunt u daarmee terecht bij Voorlichting van de ge meente Oisterwijk, tel. 013-5291213. Daar kan men u informeren of naar de juiste persoon verwijzen. Gaan stemmen, maar hoe weet ik op wie? Eind oktober worden ze weer neergezet: de aanplakborden voor de komende gemeente raadsverkiezingen. Op die borden prijzen par tijen en groeperingen die aan de gemeente raadsverkiezingen meedoen, zich aan. Op 27 november kunt u gaan kiezen. Maar u wilt na tuurlijk graag weten op wie u uw stem kunt uitbrengen. Vooral ook omdat het extra moei lijk kan zijn. Omdat Moergestel, Oisterwijk en gebiedsdelen van Berkel-Enschot samen één gemeente gaan vormen, komt u op de lijst van verkiesbare mensen ongetwijfeld namen en gezichten tegen, die u niet kent. Iemand die lid van de gemeenteraad wil worden, noemen we kandidaat. Elke kandidaat behoort bij een groep mensen die in grote lijnen hetzelfde den ken over het nieuwe Oisterwijk, over de aan pak van de problemen en over het regelen van allerhande zaken. Meestal is zo’n groep een politieke partij of groepering. Elke partij of groepering zet belangrijke voor nemens, dingen die veranderen moeten, nieuwe ideeën en uitgangspunten op een rij in een zogenoemd verkiezingsprogramma. Daarin kunt u lezen hoe kandidaten die tot die partij horen, over bepaalde onderwerpen denken. Verkiezingsprogramma’s kunnen behoorlijk van elkaar verschillen. Het loont de moeite om ze bij de secretariaten van de politieke partijen aan te vragen. Door de programma’s met el kaar te vergelijken, kunt u uw keuze wellicht wat gemakkelijker bepalen. Om plaats te kunnen nemen op een van de 21 raadszetels, heeft een kandidaat natuurlijk eer dan 1 stem nodig. Maar als je je stem uitbrengt, stem je dan op een bepaalde persoon als kandidaat of op de partij of groepering waar die kandidaat op de lijst staat? Dat is beide mogelijk. Alle partijen gaan de verkiezingen in met elk een lijst met daarop kandidaten. Het totaal aan tal stemmen dat in heel de nieuwe gemeente Oisterwijk op één bepaalde politieke partij wordt uitgebracht, bepaalt het aantal zetels dat vertegenwoordigers van die partij in de ge meenteraad zullen gaan innemen. Weet u niet precies op welke persoon u gaat stemmen, maar wel op welke partij of groe pering, dan kunt u stemmen op de man of vrouw die als kandidaat bovenaan op de lijst van de partij van uw keuze staat. Zo’n man of vrouw noemen we lijsttrekker Vorige week zagen we natuurlijk geen vier maar drie vrienden aan de wandel: Jan van Elderen, Goris Kogels en Hans van Kerkoerie. We kunnen weer foto’s gebruiken voor deze rubriek. Doe ze in een envelop (met daarin ‘n aan uzelf geadresseerde en ge frankeerde envelop) en stop die in de bus op ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43. U krijgt uw foto’s dan zo snel mogelijk terug! Zodra die lijsttrekker genoeg stemmen heeft om te worden gekozen, dan gaat de rest van de stemmen die op de lijsttrekker zijn uitge bracht, automatisch over naar de nummer twee op diezelfde lijst. Heeft dier er weer voldoen de, dan wordt het restant overgeheveld naar de nummer 3 en zo verder. U kunt echter ook een voorkeurstem uitbren gen. Dat doet u door op een persoon te stem men, die uw voorkeur heeft, gewoon omdat u hem of haar extra geschikt acht om uw belan gen in de gemeenteraad te behartigen. Wan neer genoeg mensen samen met u op deze kan didaat stemmen, dan kan hij of zij ook geko zen worden in de gemeenteraad, ook al staat de kandidaat op een zogenaamde ’onverkies bare’ plaats. (Dat is een plaats in de achterhoe de van een kandidatenlijst.) Men noemt dat ’met voorkeurstemmen’ gekozen zijn. De kan didaat moet dan wel meer dan de helft van de zogenoemde lijstkiesdeler op zijn naam heb ben. Hoe dat precies werkt kan de verkiezings- coördinator, de heer P van Abeelen u eventueel haarfijn uitleggen. Volgende week: Hoeveel stemmen zijn er no dig voor één zetel? Bij Roef! speelt men ook softbal op een rekrea- tieve manier. Dit wil zeggen dat men wedstrij den speelt, maar niet in echt kompetitie ver band. Er wordt gemengd gespeeld, plezier staat voorop. We spelen vanaf april tot oktober om de 14 dagen een wedstrijd. Deze wedstrijd wordt meestal op een doordeweekse avond ge speeld. De thuiswedstrijden spelen we op vrijdag. Als er geen wedstrijd is dan willen we gaan trai nen. Helaas is onze groep nogal wat uitgedund, daarom kunnen we wel wat versterking gebrui ken. Je hoeft geen softbalervaring te hebben. Heb je interesse laat ons dat dan even weten. Annie Hekker 013-5132932 De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering alsmede de jaarrekening 1995 liggen vanaf heden op het hoofdkantoor van de bank voor de leden ter inzage. Het Bestuur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 5