Gouden paar Jos en Jo de Kort-van Gestel J WIJ STAAN VOOR... lili BIJVERDIENSTE BEZORG(ST)ER voor Heuvelstraat/Broekzijde en omgeving. Liefst met brommer. Ik Kinderkoor Kinderboekenweek 1996 afgesloten Hb Naam: Adres: Leeftijd: Tel.nr.: Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! WOENSDAG 23 OKTOBER 1996 - 21e Jaargang - Nr. 928 Voorkeur: dinsdagmiddag donderdagmiddag Inlichtingen tijdens kantooruren: 013-5375207 013-5375315 Toon van Gils wethouder Moergestel Hou ’t nu bij lijst twee, Ga met het CDA in zee. Lambert van den Bosch fractieleider Oisterwijk Voor meer rechtvaardigheid, voor meer duidelijkheid. Het Brabants Dagblad zoekt per direkt Anders was men aangewezen op de enige zui- velschool in Bolsward en dat was echt te ver weg. Hij volgde daarna nog de nodige tuin- bouwcursussen, haalde zijn Middenstandsdi ploma en leerde voor het vakdiploma kruide nier. Naar Eindhoven en ’s-Hertogenbosch moest dit steeds op de fiets. Moeder de Kort stimuleerde haar kinderen indertijd erg om toch te gaan leren. En dit alles moest gedaan worden in de avonduren terwijl er ook normaal gewerkt moest worden. Zij eigen kinderen heeft hij dit ook altijd voorgehouden. In zijn post-actieve periode heeft hij ook niet stil gezeten want bij de kinderen was altijd wel iets te karweien en hij had nou eenmaal geen twee linker handen. Toen Nistria zich vestigde in Moergestel heeft hij Jan van Nistelrooy nog een lange tijd met raad en daad bijgestaan in de oude fabriek. Nu hoeft het allemaal niet meer zo nodig maar hij ’heuft’ toch nog steeds bij zijn 2 dochters in Moergestel en neemt hiervan bij tijd en wijle wat verse groenten mee. Jo van Gestel Jo van Gestel zag het levenslicht op 12 augus tus 1920 in Hooge Mierde. Zij moest in Lage Mierde naar de nonnen-school omdat er in Hooge Mierde alleen maar ’misters’ waren. Na de school was het werken geblazen dus ging zij ’dienen’ in Tilburg zoals dat in die tijd ook voor een boerendochter gebruikelijk was. Haar eer ste dienst beviel niet zo goed maar via via kwam zij na 9 maanden terecht bij de familie Mutsaerts (broer van de Bossche bisschop) in Tilburg en later in de oorlogstijd verhuisd naar Moergestel. Op het ’boterfabriek’ moest boter gehaald wor den voor de familie en op het Putven werd wel eens geschaatst. Zo ontmoette zij Jos de Kort. Na 3 jaar ’gegaan’ te hebben werd er getrouwd en trok men in bij de familie v.d.Biggelaar (een nicht van haar vader). Na 3 jaar trokken zij naar Groep 5 tot en met 8 Hallo jongens en meisjes, beste ouders. Een paar weken geleden is er een bericht ver schenen betreffende de oprichting van een kinderkoor. Het bleek dat voor veel jongens en meisjes de woensdagavond slecht uitkwam, o.a. door het sporten. Vandaar een nieuwe oproep. Vul hieronder in op welke dag je zou kunnen repeteren. Kun je zowel op dinsdag als op don- derdagm kruis dan beide dagen aan. Bij voldoende belangstelling willen we op 5 of 7 november a.s. beginnen met de repetitites. Welke dag het wordt, hoor je zo snel mogelijk. De repetitietijd is van 15.30 tot 16.30 uur in het Parochiecentrum. Heb je zin om mee te doen, vul dan onder staand strookje in en lever dit in bij Angela Huijben, Schoolstraat 49a, MoergesteL Voor nadere informatie kun je bellen naar telnr. 513 1862. ’den Bult’ wat op de hoek Rootven/Krijtestraat lag. Ruim 3 jaar later verhuisden zij naar de Kloosterlaan. Toen kwam de Postelstraat 23 in zicht. Eerst werd er gehuurd en later is dat hun eigendom geworden tot voor 2 jaar. Toen gingen zij naarde Reuselhof30 met uit zicht op het mooie pleintje Mispelbos. Zij hebben het daar goed naar hun zin en dat is hen ook aan te zien. Toch hebben zij tijdens de huwelijkse jaren ook slechte periodes ge kend. Zowel Jos als Jo hebben het zieken huis dikwijls van de binnenkant moeten be kijken maar alles is toch goed gekomen en zij genieten er dagelijks nog zoveel mogelijk van. Alle kinderen, Toos, Kees, Wilhelmien, Corry, Maria (Frankrijk) en Rian zijn ’goed op hun plaats gekomen’, ’goed gezond’ en ’goed onder elkaar’ en ook daar genieten zij van. Naar Maria in Frankrijk gaan ze niet meer al leen doch willen nog wel eens meerijden. Overigens rijden beiden nog met de auto en een ritje naar Koog aan de Zaan slaan ze beslist niet af. Vroeger heeft Jo veel gehandwerkt maar dat is nu over. Een aantal avonden in de week kaarten en de bejaarden-gym zijn nu haar bezigheden. ’Zachtjes aan, dan breekt het lijn tje niet’ is beider levensspreuk en zij varen er wel bij. Uiteraard hebben de kinderen en kleinkinde ren de voorbereidingen voor het feest getrof fen. Zij weten er niets van maar rekenen er op dat het een fijne dag gaat worden. Misschien dat Jos er dan nog wel een glaasje wijn op zal drinken. Jo mag beslist geen alcohol hebben maar geniet toch maar dan van een glaasje fris. Wij van ’Moergestel-Nieuws’ wensen hun nu reeds een fijne dag toe en nog vele jaren in goede gezondheid. Jos de Kort Jos de Kort, erg bekend in Moergestel, is gebo ren aan de Heusdensebaan in Oisterwijk op 13 november 1919 en heeft dus ’ginne Gèsselsen biest op’. Hij mag zich ’ginne ichte Gèsselse’ noemen. Hij is het eigenlijk wel want tot de opheffing van het ’boterfabriek’ heeft hij hier gewerkt als machinist/stoker en kende dus het wel en wee van ons dorp zéér goed. In Oisterwijk heeft hij maar 3 jaren gewoond en trok toen met zijn ouders naar Zandstraat 9. Hij was het derde kind in het gezin de Kort waar er van de 10 kinderen nog 8 over waren. Na zijn schooltijd heeft hij 2 jaren gewerkt als boerenknecht bij ’Fransoom’. Als jongen van 16 jaar kwam hij op het ’boterfabriek’ terecht. Na 27 jaar kwam door de sluiting van de fabriek een periode van 18 jaar bij de CTM te Tilburg wat natuurlijk wel even wennen was. Ook hier kwam sluiting in zicht en op 20 maart 1981 kwam hij op 61-jarige leeftijd in de ver lengde WW terecht. Hij had er toen 45 jaar hard, soms dag en nacht, werken op zitten. Dat werken heeft hem nooit verveeld ook niet als het ’s-nachts of op zondag moest gebeuren. Er moest dan thuis met oppas wel eens iets gere geld worden om toch naar de kerk te kunnen, want zo ging dat destijds. In de oorlogstijd heeft hij zelfs nog licht ge draaid op de stoommachine van het ’boterfa briek’. Een aantal gestrandde technici van Phi lips Eindhoven wikkelden een dynamo op nieuw. Goris Janssen bouwde het blok waarop deze dynamo gemonteerd werd en Jos met de stoommachine deden de rest. Moergestel had stroom zij het mondjesmaat. Als ’s-avonds het licht een keertje aan/uit ging dan wist Jo dat het werk van Jos er die dag op zat. Wat studie betreft heeft hij ook niet stil gezeten. Hij haalde zijn machinisten-diploma van het FNZ tijdens een cursus in Eindhoven. p Huidverzorgingsinstiti De kinderboekenweek is inmiddels afgesloten. Het was een hele sfeervole, gezellige week. ’Heksenketel’, er was een heks te bewonderen, de Zevenmijlslaarzen van Klein Duimpje en het mandje van Roodkapje waren in de biblio theek te vinden. De sprookjes stonden dit jaar in het middelpunt van de belangstelling. De kinderen van groep 4 hadden de bibliotheek versierd met allemaal verschillende draken. Jongens en meisjes bedankt. Verder waren er nog enkele wedstrijden uitge schreven: - Kleurwedstrijd voor kinderen van groep 1 tot en met 3. Voor de volgende kinderen ligt in de biblio theek een prijsje klaar: Birgit Janssen, de Stappert 67 (haar tekening was het allermooiste ingekleurd); Ivo Verheijen, de Hoefkens 9; Anke Denissen, Vooskerbos 10; Natalie Willems, Schoolstraat 31a. - Wie maakt de mooiste heks van Moergestel? De mooiste heks werd ingeleverd door: Miranda Mutsaers, Oirschotseweg 48. Ook voor haar ligt een prijsje klaar. Jongens en meisje allemaal heel hartelijk gefe liciteerd. Op dinsdag 29 oktober a.s. zullen de bloemetjes eens buiten gezet worden. Het is dan 50 jaar geleden dat Jos en Jo elkaar het ja-woord gayen. En dat moet natuurlijk gevierd worden samen met de kinderen en kleinkinderen. Reuselhof 30, hun huidige woonstede, is daarvoor te klein en daarom is men uitgeweken naar Party-centrum “Den Boogaard”. ’s-Morgens is er om 11 uur een H.Mis in de parochiekerk van St.Jans’s Onthoofding. De receptie zal gehouden worden tussen 18.00 en 19.30 uur. 3 713 Schoolstraat 5 HX MOERGESTEL WJ Tel.-013-513 1474 pj Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) lij Een sterk CDA is ook üw belang; geef daarom op 27 november uw vertrouwen aan het CDA! interieur J Huidverzorgingsinstituut A 1 Kennis van zaken CDA Lijst 2 Om te onthouden CDA Lijst 2 Zekerheid CDA Lijst 2 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Aandacht voor iedereen Onze eerste opdracht is om van de nieuwe gemeente Oisterwijk een eenheid te maken. Daarbij moeten Heukelom, Moergestel en Oisterwijk hun eigenheid behouden. Voor deze en nog vele andere belangrijke zaken staan op de lijst op nummer I en 2: lll|i013 533 3» 40 RENOVATIE TIMMERWERKEN OkTUUUW ONDERHOUD Berkel-Enschot

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1