H. VERHEIJEN HL 00 OOH RONDOM DE KERK Musica Futura zoekt meer acteurs Cursiefje Wat we in beweging zetten... ...laten we ook gesmeerd lopen! I.S. - KLOOSTERLAAN 61, MOERGESTEL, TELEFOON 013 - 513 3633 Kunststof en houten kozijnen deuren Dubbele en enkele beglazing Rolluiken en zonneweringen MOTOR BRANDSTOFFEN OK SMEERMIDDELEN OK BULKGAS TANKS EN LEKBAKKEN UIT DE PAROCHIEVERGADERING MEDEDELING JONGERENPASTORAAT ISOLATIEBEDRIJF Nog meer volwassenen kunnen meedoen Twee weken geleden heeft u kennis kunnen nemen van een verkorte inhoud van de musi cal Musica Futura. In enkele alinea’s is een tip je van de sluier opgelicht en u heeft kunnen zien dat met grote inspanning van iedereen een geweldige musical op de planken zal komen te staan. OLIE- EN B E N Z I N E H A N D E L WESTGEEST B.V. worden in figurantenrollen. Omdat het pro- duktieteam graag met een zo volledig mogelij ke rolverdeling wil werken worden volwasse nen daarom bij deze uitgenodigd om mee te doen. Aanmelden kan op telefoonnummer 013-5285499 (Mieke of Henk de Ruyter). De repetities spelen zich af op dinsdag- of don derdagavond en op zaterdagmiddag. Gezien het grote aantal deelnemers wordt zeker in het begin overigens niet door iedereen op alle drie de dagen gerepeteerd. Naarmate de uitvoerin gen in mei 1997 naderen neemt de frequentie natuurlijk wel toe. Heeft u tot nu toe getwij feld of een megamusical wel iets zou zijn om in mee te spelen, bel dan. U bent van harte wel kom! Wie zeker op de planken staan, zijn de acteurs. Daarvan zijn er al zo’n 120 in de weer met de eerste repetities. Door het regie-team, Jan van Eijndhoven, Jeanny Kooijmans en assistente Anja Zegers worden de acteurs gevormd tot echte sterren. In eerste instantie met weinig aanwijzigingen en met veel improvisatie wor den de eerste scènes vorm gegeven. Daardoor krijgen de acteurs de mogelijkheid om ook de eigen denkbeelden naar voren te brengen. In mei 1997 zult u zien of de inbreng van de acteurs gecombineerd met de aanwij zingen van de regie een grandioos schouwspel zal vormen. Tegelijkertijd werken de beide zangpedagogen, Lisette Joore uit Haaren en Frank Hermans uit Tilburg aan de gouden keeltjes van de zin gende acteurs. Hoofdrolspelers worden indi vidueel bijgeschaafd en de koorpartijen wor den ook al langzaam ter hand genomen. Volop actie en mogelijkheden bij Musica Futura dus. Voor een aantal volwassen acteurs (in spé) die nog mee willen doen zijn er nog mogelijkhe den. Nu het script gereed is en de verschillende scènes en bezettingen goed in kaart zijn ge bracht is namelijk een eerder vermoeden van het produktieteam duidelijk geworden. De grens van het aantal acteurs die gelegd was bij 120 kan, en moet zelfs, omhoog. Er kunnen nog zeker een twintigtal volwassenen geplaatst MENSEN UIT DE PAROCHIE Ziekenpastoraat. Derde Wereld Kraam Koster Koor Dagkapel en H.Missen Raad voor Katechese 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 OKTOBER 1996 PAGINA 9 SN Vraag vrijblijvend offerte! Ziek. Ziek zijn is bijzonder vervelend. Zeker, als het gepaard gaat met veel pijn, of ais de ziekte lang duurt. Het is niet alleen om het lichamelijk gevoel, ziek zijn brengt ook vaak isolement met zich mee. Soms komt er wel bezoek. Maar niet alle bezoek is weldadig voor zieken. Als mensen nauwelijks aandacht besteden aan de zieke, maar druk over zichzelf zitten te vertellen, kan bezoek zelfs vermoeiend zijn. Het gaat bij bezoek om aandacht, om begrip. Als iemand psychisch ziek is, worden aandacht en begrip extra moeilijk. Psychisch zieke mensen zeggen het wel eens: je kunt beter een gebroken been hebben... dat is duidelijk, dat geeft een herkenbaar ge nezingsproces. In de christelijke traditie is altijd veel aandacht geschonken aan zieke mensen. Geen wonder, want uit het levensverhaal van Jezus blijkt, dat Hij bijzondere aandacht besteedde aan zieken en gehandicapten, zij genoten duidelijk zijn voorkeur. Zijn volgelingen treden in zijn voetspoor door ook aan zieken en gehandicapten extra aan dacht te schenken: niet door hen te betuttelen, maar door een luisterend oor en een meele vend hart. Gelukkig kent onze parochie een goede werk groep ziekenpastoraat en een goede afdeling van de zonnebloem. Beide groepen proberen op een juiste manier zieken nabij te zijn. Soms wordt er in ons dorp wat te vanzelfspre kend aangenomen, dat die groepen wel we ten, wie er ziek is...en wie er in het ziekenhuis ligt. Dat is lang niet altijd het geval. En ALS zij het hebben gehoord, is daarmee niet perse duidelijk, dat bezoek van hen op prijs wordt gesteld. We kunnen allemaal een beetje helpen bij de aandacht voor zieken: door berichtgeving aan de parochiële werk groep of de zonnebloem maar ook door onszelf even te vergeten Om U op de hoogte te houden waar we zoal in de parochie mee bezig zijn deze keer een wat uitgebreider verslag van de parochiever gadering. Daarnaast extra aandacht voor onze ziekengroep. Waar zijn ze mee bezig en hoe is hun manier van werken. Ook het cursiefje van de pastor speelt daar op in. Pastor H. van den Broek Redactie: Ton van Elsdingen Sjef Nijtmans Jo van Os Julia van Rijsingen j Ireen Stieger Peter Verheijen en het centrum van ons denken even te ver leggen naar de ander, die ons haar of zijn ver haal best wil vertellen, omdat het bij ons veilig is.... Pastor H. v.d. Broek De geplande aktiviteiten van het jongeren pastoraat kunnen helaas nog geen door gang vinden. De reden is dat de werk groep jongerenpastoraat momenteel on derbezet is en Anton Smits ivm ziekte op dit moment nog niet beschikbaar is voor parochiewerkzaamheden. Zodra de akti viteiten weer op de normale manier door kunnen gaan, ontvangen de jongeren groepen direkt bericht. We hopen uiter aard dat er van uitstel geen afstel zal ko men en dat dus ook de opschorting van korte duur zal zijn. We doen ons best! opg.1876 A. Westgeest, Boxtelsebaan 24, 5061 VD Oisferwijk, Tel. 013-5282305 zijn in deze maatschappij. Zij trachten dit waar te maken door middel van het regelmatig be zoeken van zieke, eenzame of bejaarde dorps genoten. Zij willen die mensen daarmee dui delijk maken dat ze er ook bij horen. De houding en opstelling van de bezoeker is daarbij natuurlijk heel belangrijk. De bezoeker moet vooral goed kunnen luisteren, hij mag zeker niemand uithoren en natuurlijk moet de pricacy gewaarborgd zijn. Uiteraard mogen daarbij, als de bezochte dat aanreikt, ge loofsvragen aan de orde komen maar die moe ten niet het hoofddoel van de bezoeker zijn en die mogen zeker niet opgedrongen worden. De bezoekers ervaren dit werk als heel fijn maar vaak ook erg emotioneel en het is daarom van groot belang dat de leden van de groep een goede toerusting voor dit werk krijgen en re gelmatig hun ervaringen onderling kunnen be spreken. Zij komen daarvoor maandelijks bij een, waarbij ook bezinning op de taak en be spreking van de aktiviteiten aan de orde ko men. De toerusting wordt verzorgd door Pastor van den Broek en richt zich in het bijzonder op: praktijkgerichte verhalen uit de bijbel, pastora le theologie, aktiviteiten en boekbespreking omtrent ziek zijn en sterven. Aktiviteiten De taakomschrijving is veel omvattend. Zo worden niet alleen de zieken in Moergestel bezocht maar ook zij die in een ziekenhuis of verpleeg- en verzorgingscentrum elders verblijven. Aansluitend aan een periode van ziekenbezoek kan ook stervens- en rouwbege leiding aan de orde komen. Bij afwezigheid van de Pastor verzorgen de leden van de groep ook het rondbrengen van de communie op eerste vrijdag. Niet alleen het bezoeken van zieken maar ook een aantal daaraan verwante aktiviteiten wor den door de groep verzorgd, zoals: het orga niseren van de jaarlijkse ziekendag in septem ber, de Allerheiligengedachtenis en het bezor gen van Kerst- en Paasattenties. Ook moet steeds weer aandacht worden besteed aan de werving van nieuwe leden. Zoals uit het vorenstaande blijkt heeft de groep een veelomvattende taak, maar ook een dank bare taak en natuurlijk is niet elk bezoek zwaar of emotioneel. Er wordt tijdens die bezoeken ook hartelijk gelachen. De bezoekers ervaren het zo dat achter elk mens een diepe waarde schuilt en dat heeft niets met rang of stand te maken. Door zijn ziekte leert een mens vaak de waarde van het leven kennen en leert hij veel te relativeren. Vaak blijven uit de bezoe ken diepe warme vriendschappen over. Hoe zeer de zieken de bezoeken op prijs stellen moge blijken uit het feit dat ze de bezoeker opbellen met de vraag: "Waar blijf je”. Onze aandacht gaat deze keer uit naar een grote groep mensen uit de parochie die zich dienstbaar maakt voor de medemens en wel speciaal voor de zieke medeparochiaan.’ln de parochiewijzer, die in april 1996 huis aan huis is bezorgd, vinden we een schema van de to tale opbouw van het parochiebestuur en de parochievergadering. Daarin zien we dat de parochievergadering is samengesteld uit een vier tal raden, waaronder de raad voor Diakonie. Deze is weer opgebouwd uit een viertal werkgroepen, waar onder de werkgroep Zie kenpastoraat. Deze werk groep bestaat uit elf da mes ën drie heren. De coördinatie van de werkgroep wordt verzorgd door Joop van den Berg. We zochten hem op voor een gesprek over de doelstelling, de mid delen daartoe en de taak van de werkgroep. Doelstelling Als doelstelling wordt gezien het vanuit de ge loofsbeleving gestalte geven aan het Christen Medio september kwam de parochievergade ring weer voor het eerst bijeen na de vakantie. Een lange agenda lag voor ons. Een korte sa menvatting van de belangrijkste punten: Dhr.P.Dijckmans kon bij het punt ‘mededelin gen’ met enige trots vertellen dat er sinds een paar weken op de weekmarkt een kraam staat van de 'Derde-Wereld-Winkel'. Het was een initiatief van de MOV-groep en voorlopig is ge kozen voor deze vorm. Voor men daadwerke lijk van start kon gaan bleken er eerst een aan tal vergunningen nodig te zijn. Een paar maan den aan voorbereiding heeft dat wel gekost, maar nu staat er dus een heuse kraam op de markt. De ontvangst was goed en nu maar ho pen op een flinke omzet. Produkten als Max Havelaar-koffie, thee en chocolade zijn verkrijg baar. Maar ook kunstvoorwerpen en zelfs speelgoed uit de Derde Wereld landen. Beslist de moeite waard om eens extra te gaan kijken (en kopen). De p.v wenst hen alle succes toe en was zeer ingenoemen met dit initiatief. Toermee was ook dit jaar weer een succes. Meer dan 650 mensen deden mee en de op brengst was ruim Fl 11.000,- De huidige koster gaat ons per 1 november verlaten. Een advertentie voor een nieuwe kos ter is inmiddels geplaatst. De taken van de werkgroep vrijwillige kosters kunnen wel met een weekend per maand uitgebreid worden. Hoe een en ander precies vorm gaat krijgen is nog niet geheel duidelijk. Het is mede afhan kelijk van de reacties die op de advertentie bin nenkomen. Het koor gaat een wat andere opstelling krij gen achter het altaar. Het orgeltje moet om technische redenen verplaatst worden en ook het huidige ‘oude’ altaar krijgt een nieuwe plaats. Een en ander zou voor Kerstmis gerea liseerd moeten zijn. Het bouwbureau van het bisdom in Den Bosch heeft ons goede en nut tige adviezen gegeven. Aan de uitvoering wordt momenteel gewerkt. Zo is ook het bestuur en parochievergadering al langer aan het bekijken of er in onze kerk een mogelijkheid is om een dagkapel c.q. ge bedsruimte in te richten. Tegenwoordig blijkt dat veel mensen er de voorkeur aan geven om, in plaats van hele kerkdiensten bij te wonen, even een kortdurend bezoekje aan een devo- tieplaats te brengen. Om in te spelen op deze behoefte is er ook weer kontakt gezocht met hetzelfde bouwbureau. Er lag een conceptplan op tafel waarvoor het bestuur de opdracht meekreeg dit nader uit te werken. Het zou mooi zijn als de gemeente bij de verdere reconstuc- tie van het plein rekening zou kunnen houden met de toegang tot deze nieuw te creëren ruim te. De ingang zou nml. aan de kant van de Raadhuisstraat moeten komen. Tegelijk met de vraag wat te doen met deze nieuwe kapel, kwam ook de vraag aan de orde wat te doen met de H.Missen op dinsdag- en donderdagavond en ook de H.Mis op zondag van 11.30 uur. De bezoekersaantallen zijn te genwoordig zo laag dat we ons af moeten vra gen of de pastor daar nog wel mee door moet gaan. Een besluit hierover is nog niet genomen, maar als er op korte termijn geen duidelijke verandering optreedt dan tendeert men toch naar opheffen van deze diensten. Wellicht dat juist de dagkapel dan een goed alternatief biedt. De werkzaamheden van de raad voor kateche se werden geëvalueerd. Daarbij bleek dat na langere afwezigheid ivm ziekte van onze paro- chiekatecheet Anton, de gevolgen zo langzamerhand voelbaar worden. Een aantal aktiviteiten ligt op dit moment stil. Dat is niet helemaal te wijten aan de afwezigheid van Anton, maar mogelijk nog meer aan het feit dat een aantal werkgroepen op dit moment een tekort aan mensen hebben. En dat zijn met name de werkgroepen doopkatechese en jongerenpastoraat. Men zit eigenlijk te sprin gen om een paar nieuwe mensen. De aktiviteiten, b.v. voor de jongeren, kunnen op dit moment geen doorgang vinden gewoon omdat er onvoldoende begeleiders beschik baar zijn. Omdat het natuurlijk doodzonde zou zijn om bepaalde aktiviteiten, zeker voor jon geren helemaal te moeten stoppen, wil het be stuur en de p.v. alles in het werk stellen om toch weer de juiste mensen te vinden. Daarom ook nu, via Moergestel Nieuws nog eens een oproep aan ouders, vrijwilligers, zich aan te melden om mee te doen ën de eigen verant woordelijkheid niet uit de weg te gaan. Want het is toevallig ook nog eens zo, dat het werk in de parochie gezellig is, nuttig, sociaal, leuk en vormend voor jezelf, het gaat nml. ergens over. Het levert dan in materiële zin misschien wel niets op, maar de voldoening is des te groter. Alle leden van de p.v. krijgen de opdracht mee naar huis om nog maar eens goed na te den ken wie in aanmerking komt voor een van deze eervolle funkties. En mocht u benaderd wor den, zeg niet te vlug nee of denk niet te vlug, dat kan ik niet. Deskundige hulp is altijd aan wezig.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 9