Van 21 - 26 oktober Voor al onze kleine spaarders ligt een leuk kadootje klaar Het is weer Rabobank Moergestel WC. ’t Feest van de Langste Nacht Brief van Theo Raaijmakers Musica Futura gaat de uitdaging aan 2-8 1997 1937 1938 1939 1940 1946 1949 1955 1961 1966 1941 1947 1950 1952 1956 1962 1967 Wanneer uw geboortejaar niet in het boven staande staatje voorkomt, hoeft u de komende twee jaar geen oproep te verwachten. Heeft u vragen over uw oproep dan kunt u contact op nemen met de GGD Midden-Brabant, tel. 4643274. Vragen over het onderzoek kunt u aan uw huisarts stellen. Beste mensen van Moergestel en omstreken Even een korte brief vanuit Bolivia om jullie allemaal heel hartelijk te danken voor alle werk wat gedaan is voor de Toermee van dit jaar! Het was dit jaar nog grootser dan gewoonlijk, voor al omdat er ook gestart kon worden in Óister- wijk en Oirschot. Voor zover is het heb kun nen bezien was het weer een prachtige route en het is dan ook weer een groot succes gewor den, ondanks de regen die er hier en daar ge vallen is. Jullie zien wel dat ik al een beetje op de hoogte ben van de voorbereidingen en van hoe de dag verlopen is! Heel veel dank aan iedereen die de Toermee van ’96 tot een succes hebben gemaakt!! Op de eerste plaats natuurlijk aan alle mensen van de M.O.V die er zoveel van hun tijd in heb ben gestoken om alles voor te bereiden; de ke ren dat ik er bij was heb ik kunnen zien hoe veel tijd dat vergt en hoeveel maanden ze daar mee bezig zijn. Maar ook veel dank natuurlijk aan alle andere mensen die zich op-wat-voor- manier-dan-ook hebben ingezet voor de Toer- mee! Er zijn op zo’n dag zelf altijd extra helpers, zo als bv. op de posten en bij de start en finish; ook zijn er de brigadiers die heel de dag aktief en attent moeten zijn; mensen die moeten zor gen voor soep en melk, etc. En uiteraard zijn er ook de mensen die gefietst hebben en de men sen die hen gesponsord hebben. Heel erg veel dank aan jullie allemaal, en ik hoop dat jullie ook volgend jaar en de jaren daarop met het zelfde enthousiasme aan de slag kunnen gaan voor jullie medemensen in de Derde Wereld! Zonder jullie hulp kunnen wij niet vel doen. Veel dank dus en blijf zo doorgaan!! Hier beginnen we intussen zo ongeveer met de wereldhits voorziet van een koldertekst, weet altijd de zaal op zijn kop te zetten. Eén van de bekendste hits van deze Raams- donksveerse groep is ’Voile Shitzooi’. Dit is een parodie op de hit ’We will rock you’ van Queen. Mede doordat de bierpullen en de maïs weer aanwezig zullen zijn, belooft het dus weer een te gekke avond te worden, die je niet mag mis sen. Tot ziens op ”t Feest van de Langste Nacht’ in de feesttent tegenover ’t Draaiboompje in Moergestel. Op zaterdag 26 oktober a.s. organiseert C.V De Durdraaiers het jaarlijkse ’Feest van de Lang ste Nacht’. Dit evenement, dat ook wel bekend staat als ’De Bierfeesten’, vindt dit jaar een maand later plaats, omdat de klok voortaan een maand la ter wordt verzet. Niet te vergelijken met Oliver Twist Op zaterdag 14 juni heeft de voorzitter van de Stichting CUE Oisterwijk het startschot gege ven voor de repetities van de musical Musica Futura. Hij legde er de nadruk op dat Musica Futura (‘Er is me verteld dat ik het 100 keer moet zeggen, met de u’s uitgesproken als in muziek’) niet te vergelijken is met Oliver Twist. Om te beginnen speelde die musical zich in dezelfde tijd en dezelfde sfeer af. Musica Futu ra daarentegen, zo werd al snel tijdens een door ongeveer 120 deelnemers bezochte kennisma- kings- en werkdag duidelijk, is van een kom pleet andere opzet. Veel verschillende tijdsbeel den, met de daarbij horende muziek en even- zovele decor- en kostuumwisselingen zullen ervoor zorgen dat de toeschouwers op het punt je van hun stoel blijven zitten. Ook het verhaal is natuurlijk volledig anders. Een tipje van de sluier lichten we voor u op: We maken een sprong naar het jaar 2300. Een tijd waarin een mens geen eigen gezicht en per soonlijkheid meer heeft. Alles is standaard. Standaard kleuren. Standaard muziek. Stan daard liefde. Standaard kleding. Alles en ieder een wordt streng gecontroleerd door de heer sende macht. De minste of geringste afwijking van de regels wordt zwaar gestraft. Toch leeft er bij de jeugd een gevoel dat er meer mogelijk moet zijn op deze trieste aarde. Een stokoude, maar nog helder in zijn hoofd zijnde geschie denisleraar vertelt verhalen over zijn jeugd en de jeugd van zijn voorvaderen. Over de mu ziek, de dans, de zang en de manier waarop men met elkaar omging. Was alles vroeger be ter? Totdat we de musical uitvoeren houden we de rest natuurlijk geheim. We beloven wel dat Musica Futura u alles biedt wat u van een ech te musical mag verwachten. Spanning, humor, serieuze momenten en vooral veel, heel veel dans, zang en muziek. Over acht maanden, eind mei 1997 zult u dat kunnen zien. Tot die tijd zult u nog van alles ‘horen’ over de tot standkoming van deze produktie. zomer; een paar dagen geleden lag de sneeuw nog op de bergen rondom Cochabamba, maar nu is het overdag meestal al erg heet; ik denk dat het hier nog heter is omdat er zo weinig wolken zijn en omdat we zo hoog zitten. De zon kan echt verschrikkelijk branden. Maar ik heb dat toch liever dan de koude van de win ter. De scholen zijn nu aan het laatste deel van het jaar begonnen, en daarna volgen er een paar maanden zomervakantie, van december tot begin februari. Dat is eigenlijk veel te lang. Zowel voor de leerlingen als voor de ouders. Ook al omdat er toch al zoveel vrije dagen zijn gedurende het hele jaar, en bovendien zijn er ook altijd de stakingen van het onderwijzend personeel. Het onderwijs moet hier nog hel wat veranderen voordat het echt een beetje op ni veau zal zijn. En toch zal het van het onderwijs moeten komen als het gaat om de vooruitgang en ontwikkeling van een land zoals Bolivia. Er is nog een lange weg te gaan.... Maar gelukkig zien we ook veel positieve din gen, ook al zijn ze dan heel klein: ik zie het zelf in hoe een aantal kinderen en jongeren zo’n stuk vooruitgegaan zijn in de afgelopen jaren, door het onderwijs en door de hele vorming die ze hebben ontvangen. En de hoop is dan dat zij straks meer gaan doen voor hun eigen kinderen; de veranderingen komen niet alle maal in één generatie. Beste mensen, ik laat het hierbij voor nu. Nogmaals heel erg veel dank aan iedereen die zo zijn/haar best heeft gedaan bij de Toer mee! Heel veel groeten en de allerbeste wen sen, en tot een volgend keer!! .ph WANNEER KRIJGT U EEN OPROEP? Alle vrouwen tussen de 30 en 60 jaar in de re gio Midden-Brabant krijgen de komende 5 jaar een oproep om een uitstrijkje te laten maken bij de huisarts. Dit gebeurt in het kader van de vroege opsporing van baarmoederhalskanker. In onderstaand overzichtje kunt u opzoeken in welk jaar u een oproep kunt verwachten. U zoekt uw geboortejaar op en kijkt welk oproep- jaar daarbij vermeld staat. Oproep jaar 1996 1936 Aan gezelligheid zal het echter ook dit jaar niet ontbreken. Naast de muzikale omlijsting door Radio Fantasy, zal WC Experience een optre den verzorgen. Deze ’Rock en Lol Band’, die Op maandag 7 okto ber jl. speelden bei de teams hun com- petitie-wedstrijd thuis. Voor het eer ste team liep alles weer gesmeerd. Bart de Cort wist twee maal te winnen en Theo Sprengers won tweemaal en Herman Reinders won alle drie de partijen. De dubbel ging helaas verloren. Ga zo door heren! Uitslag: Moergestel 1 - Interpolis 37-3 Het tweede team speelt dit seizoen nog niet zo best, maar we blijven hopen op hun eerste overwinning. Alleen René van lersel wist twee partijen te winnen, Eric Bax en Ronnie Galle konden hun partijen helaas niet in hun voordeel beslissen. Kom op heren, de volgende wedstrijd lukt het misschien wel. Uitslag: Moergestel 2 - Tios’51 14 PAGINA 7 SPAARFEEST 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 OKTOBER 1996 hi 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 7