V Oproep Algemene Vergadering van de Rabobank te Moergestel w I H F! Ai —4> A 1 Slijterij ’In den Korenmaaier 105*1 GEZELLIGHEID ONDER DE KU Gezellig genieten met plezier begint natuurlijk bier! Bokma T jonge graanjenever nu met GRATIS ZAKFLACON ter waarde van 5,95 33j£ t NU MET GRATIS GLAS BIJ 6-PACK! Rabobank Klein chemisch afval (KCA) I I W MiSOF 11 M 11 I L Wj Met de ’takkenronde’ binnenkort van uw grof snoeihout af ’Loop ’s voor diabetes’ 't Bacardi Glengoyne Single Malt Whisky^ Florijn Jonge aa TSi ffil 1. Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Jaarrekening 1995 De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering alsmede de jaarrekening 1995 liggen vanaf heden op het hoofdkantoor van de bank voor de leden ter inzage. Het Bestuur. Moergestel Het kca wordt 4 maal per jaar via de daarvoor bestemde blauwe miliebox aan huis opgehaald. Daarnaast bestaat de mogelijkheid om elke maandag van 10.30 uur tot 11.00 uur uw kca in Hierdoor roept de Coöperatieve Rabobank B.A. haar leden op tot het bijwonen van de Algemene Vergadering die gehouden wordt op 31 oktober 1996 om 20.00 uur in ‘t Draaiboompje te Moergestel. Het gaat om het apart houden van produkten of produktresten, die schadelijk zijn voor het milieu. Een lege verpakking, ook al staat het teken voor chemisch afval erop, hoeft u niet apart te houden en in de blauwe milieubox te doen. Heeft u grof snoeihout, waarmee u geen weg weet, dan is de ’takkenronde’ dé manier om van dat grof snoeihout af te komen. In samenspraak met de gemeente Oisterwijk en het Kringloop- bedrijf Oisterwijk heeft het gemeentebestuur besloten, om tweemaal per jaar gratis grof snoeihout op te halen bij mensen die zich daar voor aanmelden. Boomstammen vallen niet onder grof snoei hout en worden dus ook niet meegenomen. Het snoeihout mag een doorsnede van maximaal 10 cm hebben. Maar houd er rekening mee dat alles wat in de mini-container kan, zoals bla deren en takjes, normaal via de huisvuilroute in de bruine mini-container moet worden aan geboden. Hoe aanmelden? Mensen die na het snoeien hun grof snoeihout kwijt willen, kunnen dat vanaf maandag 21 oktober tot en met dinsdag 5 november 1996 melden bij het Kringloopbedrijf Oisterwijk. Dat kan telefonisch via het 06-nummer van het Kringloopbedrijf: 06-8212248. Wanneer ophalen? De ’takkenronde’ wordt in Moergestel gereden op woensdag 13 november 1996. Wel aanmelden De ophaalronde van het snoeihout moet ge pland kunnen worden. Daarom is het verzoek te melden dat u snoeihout kwijt wilt. Als u dat meldt, dan kan er zo efficiënt mogelijk worden gewerkt. Aanmelden kan alleen bij het Kring loopbedrijf Oisterwijk en wel vanaf 21 oktober t/m 5 november 1996 (tel. 06-8212248). Hoe aanbieden? Heeft u gemeld dat u grof snoeihout wilt aan bieden, dan moet u daarvan handzame pakket ten maken. U kunt die pakketten langs de rand van de weg leggen. Daar wordt het keurig op gehaald. De mensen van de ophaalwagen we ten immers dankzij u melding vooraf precies waar ze moeten zijn. Zelf brengen U hoeft met u vrijkomend snoeihout niet te wachten tot de takkenronde. U kunt het gehe le jaar door snoeihout gratis afleveren op de milieustraat van het Kringloopbedrijf aan de Veldweg 8 te Oisterwijk. Openingstijden milieustraat Bij de milieustraat kunt u wekelijks terecht op dinsdag, donderdag en vrijdag van 13.30 tot 16.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. 4. Verkiezingen leden Bestuur en Raad van Toezicht 5. Mededelingen en rondvraag Top-thema collectie over koken in de bibliotheek Sinds 1 oktober beschikt de bibliotheek over een nieuwe Top-thema collectie. Deze keer be staat de collectie uit 25 zeer fraaie, exclusieve boeken over het onderwerp koken. Kenmer kende voor de boeken uit een Top-thema col lectie is dat deze vaak niet te vinden zijn in de ’normale’ collectie van een bibliotheek. Dit omdat het hier vaak om zeer kostbare werken gaat. Door deze boeken te huren, zijn wij toch in de gelegenheid om U met deze materialen kennis te laten maken. Om U een indruk te geven wat voor boeken in de huidige collectie zijn opgenomen volgen hieronder enkele titels. China: een culinaire reis. Feestmenu’s: kookboek voor heuglijke gebeur tenissen. Genieten van geur en smaak: Christian Denis. Verfijnde voorgerechten: recepten voor fijn proevers: Manfred Kunz. Feestmeesters en feestkeukens: Jan Maesen. Dessert: de grote finale: Suzie Smith. Mijn keuken: Cas Spijkers. Tot ziens in de bibliotheek! Amersfoort - Van 3 tot en met 9 november or ganiseert het Diabetes Fonds Nederland de landelijke collecte ’Geef 's voor diabetes, met het oog op de toekomst’. In ons land hebben meer dan 450.000 mensen diabetes mellitus (suikerziekte). Met de op brengst van de collecte wordt wetenschappelijk onderzoek rond diabetes gesubsidieerd. Steeds meer onderzoekers proberen het raadsel van deze ongeneeslijke aandoening op te lossen. Er is dan ook steeds meer geld nodig om noodza kelijk onderzoek te subsidiëren. Helpt u ook mee dit onderzoek mogelijk te maken door één of meerdere avonden te col lecteren voor het DFN. Mede door uw inzet kan dan ook de komende collecte een succes worden. Meldt u als collectant bij: Rien Bertens, tel. 5131820 of bij Harry van Boxtel, tel. 5131450. Wat doet het DFN met het geld? Diabetes kan ernstige complicaties veroorza ken. Oogproblemen vanwege diabetes zijn bv. de belangrijkste oorzaak van slechtziendheid en blindheid in de westerse wereld. Naast de oogproblemen kan diabetes ook hart en vaatziekten, aandoeningen aan de nieren of zenuwbanen veroorzaken. Dankzij de hogere opbrengsten van de laatste jaren kunnen meer onderzoeken uitgevoerd worden naar de oorzaken en het vinden van een antwoord op de vraag: ’Hoe kunnen we deze complicaties terugdringen?’. Op dit mo ment subsidieert het DFN meer dan 85% van het wetenschappelijk onderzoek rond diabetes in Nederland. te leveren bij de chemocar, die dan voor de brandweerkazerne aan de Kloosterdreef staat. Het aanleveren van klein chemisch afval bij de chemocar is uitsluitend bestemd voor particu lieren. Bedrijven die chemisch afval hebben, kunnen tegen betaling van de kosten terecht bij de Milieudienst Tilburg aan de Ceramstraat 6. De hoogte van de kosten is niet alleen afhan kelijk van het gewicht, maar ook van het soort afval dat u aanlevert. De maximale hoeveelheid mag 50 kg op jaar basis bedragen. Een teken voor huishoudelijk che misch afval Chemisch afval is voortaan gemakkelijker te onderscheiden. Op huishoudelijke pro dukten die na gebruik bij het chemisch afval horen, staat in het vervolg het te ken dat u bij dit artikeltje ziet. Het is een minicon tainer met daar een groot kruis doorheen. Een produkt met dat teken moet in de blauwe box voor klein chemisch afval. Schoolstraat 18,5066 EE MOERGESTEL, Tel. 013 - 513 1350 l&f Verhuur tapinstallaties, tafels, stoelen, enz. ^HERFSTBOK o' PAGINA 5 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 OKTOBER 1996 I- i'l I FLÓRYN 1 Verkorte agenda Vieux. Liter De Rabobank is een coöperatieve bank met als doelstelling ledenondernemers te financieren tegen lage rente en gunstige voorwaarden. De Rabobank is een bank met leden. Betrokken mensen, die via een geko zen bestuur en de ledenvergadering invloed kunnen uitoefenen op het beleid van hun plaatselijke bank. Zo is gegarandeerd dat bij elke dienst die de Rabobank verleent het belang van de leden en cliënten zwaar meetelt. Hier vier vroegere vrienden tijdens een wandeling door de bossen. Vorige week zagen we Harrie Meeuwis en Joop Schepensaan de wandel... We kunnen weer foto's gebruiken voor deze rubriek. Doe ze in een envelop (met daarin 'n aan uzelf geadresseerde en ge frankeerde envelop) en stop die in de bus op ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43. U krijgt uw foto 's dan zosnel mogelijk terug! Liter^— Rum Carta Blanca tijdelijk met gratis longdrinkglas. Fles 70 cl. V. WT* Q 5- Z Ha fijn, spaar voor de gratis geschenken met Florijn. Jenever. \2Uiv2 Liter /’’Airi HERFST A, BOK

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 5