CDA CDA I Aphrodite VVD-kandidaten voor gemeenteraads-verkiezingen 1996 Nieuw: dag en nacht tanken met uw bank of giropas! p GEMEENTE BELANGEN Wij staan voor Veel oudgedienden en enkele nieuwkomers op de lijst van Gemeente Belangen Voorronde Nederlandse Karaoke Kampioenschappen in De Veerkes Opbrengst collecte Nierstichting Regionale vogeltentoonstelling Heemkundekring De Kleine Meijerij MB i FBOUW Een sterk CDA in de gemeenteraad betekent herkenbaar zijn voor U. Het CDA wil een bedrijventerrein realiseren, afgestemd op de plaatselijke behoefte. Het CDA zal er zich voor inzetten, dat ook na de herindeling in Moergestel een loketfunctie aanwezig blijft. Het CDA streeft naar een gezond klimaat voor milieu én economische bedrijvigheid. Een sterk CDA is ook üw belang; geef daarom op 27 november uw vertrouwen aan het CDA! Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Mobil-station Bijvelt-van de Ven Industrieweg 5, 5066 XJ Moergestel Met deze gelden kunnen weer vele nieuwe en lopende projecten worden gestart en uitge voerd. Coördinator Moergestel Ton Hoffmans. 'f3 p Lr, HEUKELOM MOERGESTEL OISTERWIJK Onlangs heeft Gemeente Belangen (GB) de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkie zingen op 27 november definitief vastgesteld. Gemeente Belangen is de grote lokale partij ontstaan uit de fusie van PGB uit Moergestel en Gemeente Belangen uit Oisterwijk. Lijsttrekker is Ruud Hora, thans namens Gemeente Belangen wethouder in de ge meente Oisterwijk. Op de tweede plaats staat Jan Oerlemans, raadslid en factie-voorzitter van PGB in Moergestel. Wat opvalt in de lijst is dat vele oudgedienden zowel uit Oister wijk als uit Moergestel weer op de kieslijst staan. Een aantal van hen heeft zelf jarenlang politie ke en bestuurlijke ervaring en staan dan ook op verkiesbare plaatsen. Als lijstduwer van Ge meente Belangen besluit Wim de Jong zijn lan ge loopbaan als raadslid van de gemeente Oisterwijk. Hij blijft wel politiek actief voor Gemeente Belangen. Leon Loosveld, wethou der van de gemeente Moergestel staat niet meer op de kieslijst. Toch zegt hij de politiek niet definitief vaarwel. Hij blijft op de achtergrond actief steun verlenen aan Gemeente Belangen. Op de lijst staan in totaal 21 Oisterwijkers en 9 Moergestelnaren. Hierdoor ontstaat op de kies- Aanstaande zaterdag 19 oktober zal er een voorronde van de Nederlandse Karaoke Kam pioenschappen worden gehouden in de Veer kes. Smile Entertainment, hét Entertainment bureau uit Obdam Noord-Holland organiseert al jaren de succesvolle provinciale karaoke kampioenschappen, en is nu gestart met de Nederlandse Karaoke Kampioenschappen. Aanstaande zaterdag 19 oktober bestaat de mogelijkheid om je te kwalificeren voor de halve finale waar reeds vele mooie prijzen te winnen zijn, maar de hoofdprijs die op de gro te landelijke finale wordt weggegeven liegt er niet om en is nl. een reis naar Amerika! CD- opname, de tweede prijs zal daar een reis naar Gran Canaria zijn en de derde prijs is een reis naar Parijs! Tijdens de aankomende voorronde kunnen de kandidaten zich opgeven bij de presentator en/ of de geluidstechnicus van de show. De uitge breide titellijsten zullen in het café aanwezig zijn. De beste zanger(es) van deze voorronde gaat rechtstreeks door naar de halve finale, en zal daar strijden met ongeveer 40 andere win- naars(essen). De beste zangers(essen) van die halve finale (±10) zullen doorbreken naar de superfinale met bovenstaande prijzen. Natuur lijk zijn er op de halve finale ook vele schitte rende prijs. Alle winnende kandidaten krijgen hoogstpersoonlijk een uitnodiging. daat Van der Aa is afkomstig uit de kern Heu- kelom. Voor kiezers die kennis willen nemen van het uitgebreide verkiezingsprogramma van de WD is het mogelijk om hiervan kosteloos in het bezit te komen. Men kan dit telefonische bestellen bij de PR- Commissie, telefoon 5217494 (mevr. I Coolen) of 5283016 (mevr. T. Pijpers). Van links naar rechts zijn onze kandidaten: Frank Smit, Mario van der Aa, Marijke van den Boogaard-van Poppel, Carine Gerlach- Aijer, Joop Rakhorst (lijsttrekker) en Joost Wagemakers. Onze kandidaten Van den Boogaard, Rakhorst en Smit zijn afkomstig uit de kern Oisterwijk, de kandidaten Gerlach en Wagenmakers af komstig uit de kern Moergestel en onze kandi- kers van Europese vogels meer ruimte hebben gekregen van Den Haag om met hun hobby naar buiten te treden, tevens aanwezig Zang lijster, Vinken en Groenlingen. Zo’n 45 liefhebbers uit de regio hebben deze vogels bijeengebracht en gezien de grote ver scheidenheid en de kwaliteit, mogen zij rustig trots zijn op de door hen behaalde kweekresul- taten. Een heel seizoen hebben zij hiernaar toe gewerkt en nu willen ze U laten zien wat ze hebben bereikt. U bent dan ook van harte welkom op zaterdag 26 oktober van 13.00 uur tot 22.00 uur en zon dag van 10.00 uur tot 17.00 uur. Overigens, mocht U naar aanleiding van Uw bezoek, interesse hebben in een lidmaatschap van onze vereniging, schroom dan niet, klamp een der aanwezige bestuur- of tentoonstelling- commissie-leden aan en vraag hen nadere in lichtingen. Zij helpen U gaarne. De collecte van de Nierstichting heeft dit jaar weer veel opgebracht. Dankzij u alle was de opbrengst dit jaar 4.161,45 fantastisch. Dit bedrag kon alleen maar mede tot stand komen door onze zeer aktieve collectanten, mensen nogmaals bedankt voor u gewaardeerde mede werking. Ook gaat een woord van dank uit naar Moergestel Nieuws en Rabobank Moergestel, voor de geweldige ondersteuning. Ook een woord van dank de gemeente Moergestel voor hun bijdrage aan de collecte week. De patiën ten en de Nierstichting zijn u erg dankbaar. lijst een perfecte afspiegeling van de grootte van de beide kernen in de nieuwe gemeente. In totaal staan 8 vrouwen op de kieslijst, waar van Julia Burgers ervaring heeft als raadslid en Berty Boogaards, Enny van Helden en Ricky Smetsers ervaring hebben als commissielid. Er zijn ook enkele nieuwkomers, met name uit Moergestel. Het zijn Pieter van Gisbergen (3i jaar) en Peter van de Wouw (45 jaar). Pieter van Gisbergen is als architect werkzaam in Boxtel en zal zijn kennis en ervaring met ruimtelijke ordening en volkshuisvesting als commissie lid inbrengen. Peter van de Wouw, oud-voor- zitter van de Pierewaaiers, is thans zwemleraar in De Leye in Oisterwijk en is zeer actief betrokken bij de lokale tv-omroep MTV Al deze mensen zullen zich ’NU SAMEN’ in zetten voor de belangen van alle burgers in de kernen Heukelom, Moergestel en Oister wijk. Vogelvereniging Moergestel, De Lindenvogels Oisterwijk en de Goudvink Udenhout ’Voor ieder wat wils’ zou je het motto van onze tentoonstelling, die wij samen met Oisterwijk en Udenhout organiseren, kunnen noemen. Ruim 400 vogels van allerlei kleur en plui mage zijn op 25, 26 en 27 oktober a.s. te be wonderen in de zaal van café ’t Stokske, Zandstraat 1 te Moergestel. Zo zijn er naast zo’n 20 kleuren en soorten ka naries, vele soorten grote- en kleine tropen, vele kleuren zebravinken en japanse meeuwen, grasparkieten in allerlei kleuren en meerdere soorten grote Parkieten te aanschouwen. Bovendien zijn, door het feit dat ook de kwe- |i Huidverzorgingsinstituut De heemkundekring ’De kleine Meijerij’ be gint het seizoen 1996/19978 met een lezing op dinsdag 22 oktober a.s. in Moergestel in café rest, de Brouwer, Rootven 11. De hr. Gerard Kuijpers, woonachtig in Moer gestel zelf, heeft dit jaar samen met de hr. Dré Hoefnagels een fietstocht gehouden naar San tiago de Compostela. Over deze reis, die enkele maanden geduurd heeft, vertelt de hr. Kuijpers. Uit de vele dia’s heeft hij een keuze gemaakt en bij het zien ervan volgt de toeschouwer de beide heren door België, Frankrijk (Auxerre, Massif Central, Lourdes, Pyreneeën, Burgos, Santiago de Compostella). Hij vertelt daarbij over de ervaringen, die ze opgedaan hebben, wat ze op cultureel-histo- risch gebied gezien hebben, hoe prachtig de natuur is en op welke wijze Santiago uitge groeid is tot één van de beroemdste bedevaart plaatsen. Een ieder is van harte welkom. De toegang is gratis en introducés zijn ook welkom op deze avond. De aanvang van de lezing is om 20.00 uur en om ongeveer 22.30 uur is de lezing af gelopen. De heemkundekring ’De kleine Meijerij’ om vat de gemeenten: Berkel-Enschot, Esch, Haaren, Helvoirt, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout. ^Kleine klant is. TERIEUR Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. ‘013-513 1474 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) 013 533 39 40 RENOVATIE TIMMERWERKEN ONDERHOUD Berkel-Enschot WOENSDAG 16 OKTOBER 1996 - 21e Jaargang - Nr. 927 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1