ZOEKERTJES BRABANT OMROEP Zo is er maar één! Vogelvereniging Moergestel Vrouwen tussen 40 en 60 Joy op zoek naar nieuwe leden De Nederlandse vereniging voor slechthorenden K.V.O.-nieuws Aan alle Oud- Militairen Indiëgangers/Nieuw- Guineagangers: H.S.V. ’De Rietvoorn’ Al een kaartje voor de spelinstuif in de herfstvakantie in zwembad De Leye? Trst unne toer dorsen’, deel 6 Brabantse boeren hadden moeite met overschakelingen in land- en tuin bouw De veranderingen in de land- en tuinbouw hebben grote gevolgen gehad voor de Brabant se boeren en boerinnnen. Dat blijkt uit de vele verhalen, die opgetekend werden voor de serie ’Irst unnen toer dorsen’. Deze serie is gemaakt door de stichting Document en is iedere zon dagmiddag na twaalf uur te beluisteren bij Omroep Brabant. In de zesde aflevering, die zondag 13 oktober wordt uitgezonden, vertelt Piet Kimenai uit Dongen zijn levensverhaal. Hij werd in 1944 geboren. Zij vader stierf al vroeg, zijn moeder zette het kleine boerenbedrijf met veel moeite voort. Langzaamaan werd de overschakeling ge maakt van gemengd bedrijf naar tuinbouwbe drijf. Piet Kimenai leidt nu het bedrijf, hij heeft zich helemaal gespecialiseerd op de kweek van champignons. Het verhaal van Piet Kimenai gaat over de ar moede in zijn jeugd, over het geloof, de eerste dansavonden en de overproduktie. (Omroep Brabant, 13 oktober, 12.05 uur). Onze tentoonstelling in café ’t Stokske van 25 tot en met 27 oktober 1996 zal onze basisscho len in de leeftijdsgroepen 4-5 jaar, 6-7 jaar en 8-9 jaar. Aangezien het een soort wedstrijd be treft zijn hiermee enkele mooie prijsjes te win nen. Nu zijn er in Moergestel ook jongens en meis jes in deze leeftijdsgroepen die elders naar school gaan en ook zij hebben uiteraard het recht aan deze wedstrijd mee te doen. Winnaars van verhalenwedstrijd bekendgemaakt De belangstelling voor de afsluiting van de ver halenwedstrijd was overweldigend. Op dinsdag 1 oktober kwamen de 8 kinderen die door de jury uitverkoren waren om hun verhaal voor te lezen naar de bieb. Zij brachten erg veel supporters mee, o.a. va ders, moeders, broers, zusjes, opa’s en oma’s, klasgenoten en leerkrachten. Het was een drukte van belang. Iedereen luisterde aandachtig naar de verha len. In de eerste ronde vertelden de kinderen van groep 5/6 hun verhaal. Bij deze categorie werd Nicole Mutsaers uit geroepen tot winnaar. Maar de jury vond dat ook de verhalen van Annemieke Witteveen, Nick Lapien en Yvon ne van Haaren een grote pluim verdienden! In de tweede ronde werd geluisterd naar de kinderen groep 7/8. Hier streden Perry van de Wouw, Suzy Lapien, Chris van de Ven en Eveline Vugts om de eer. Na rijp beraad van de jury werd het verhaal van Eveline Vugts uitverkoren. Haar verhaal en dat van Nicole worden door gestuurd naar de provinciale jury. Of de Moergestelse winnaars in de prijzen val len valt te beluisteren op Omroep Brabant op zaterdag 12 oktober tussen 13.00 uur en 14.00 uur. Wij zullen voor ze duimen! Hollandse avond Op vrijdag 11 oktober houden we een oerge zellige Hollandse avond in D’n Tob. Die avond zal er alleen Nederlandstalige muziek gedraaid worden. En misschien dat de culinaire staf van de KPJ ook nog een paar echte Hollandse bor relhapjes op tafel zet. Dus komt dat zien en kom op vrijdag 11 okto ber naar D’n Tob. Aanvang: 21.00 uur. Touwtrekken KPJ Diessen organiseert op 20 oktober een touwtrektournooi in Manege Taxandria in de Haghorst. Wil je daaraan meedoen dan moet je even bellen naar Bart van Korven, tel. 5132358. KPJ Krantje ’D’n Tobberd’ Binnenkort zal ons KPJ Krantje ’D’n Tobberd’ weer verschijnen. Mocht je daar nog stukjes, foto’s, recepten e.d. voor hebben, bel/fax of stuur deze dan voor 11 oktober door aan Mo nique van Daelen, De Stappen 36, 5066 MG Moergestel, tel. 5132900. Najaarsuitstapje Het is weer zover. KPJ Moergestel trekt er weer op uit, maar deze keer niet alleen!! Dit keer gaan we samen op stap met KPJ Biest-Houtak- ker. De bestemming die we samen uitgekozen hebben is: ’De Morgenzon’ in het plaatsje Zee land. We rijden daar op zaterdag 16 november naar toe. Je kunt dus nu op twee plaatsen op de bus stappen. Om 20.45 uur bij de kerk in Biest- Houtakker of om 21.00 uur op het St. Jansplein in Moergestel. Leden kunnen gratis met de bus mee, niet-leden betalen ƒ15,- per persoon voor de busreis. Wat we wel van je verwachten als je mee gaat, is dat je je voor 8 november even opgeeft bij de volgende personen: Biest-Houtakker: Rian van Oort, tel. 505 1932; Moergestel: Judith Ketelaars, tel. 513 1262; want vol is vol!! PS. Terugreis is om 01.30 uur. Ledenvergadering Deze vindt plaats op vrijdag 18 oktober om 21.00 uur. Bij deze nodigt het bestuur alle le den van KPJ Moergestel uit om deze vergade ring bij te wonen. De bedoeling van deze ver gadering is dat de leden op de hoogte worden gebracht van het ’wel en wee’ van de vereni ging, en dat zij ook hun zegje kunnen doen over de vereniging. Het is altijd nog een gezellige bijeenkomst ge weest, dus schroom niet en kom op vrijdag 18 oktober naar D’n Tób. Met vriendelijke groeten, het bestuur van KPJ Moergestel. Heb je behoeften aan contact met leeftijd genoten? Uitwisselen van je levens ervaringen? Kom dan naar de Informatie middag op dins dag 15 oktober om 14.00 uur. VIDO Tilburg start binnenkort weer een ge spreksgroep voor vrouwen uit Tilburg en om geving. Elke eerste en derde dinsdag van de maand, van 14.30 uur tot 15.30 uur bieden wij U gele genheid om kennis te maken met VlDO, door en voor vrouwen in de overgang. Veel vrouwen hebben baat gevonden in een van onze ge spreksgroepen. Een ervaringsdeskundige be geleider is aanwezig om met raad en daad te helpen. U wordt verwacht in het wijkgebouw Loven- Besterd, Koestraat 164, te Tilburg. Men neme ingang Park de Horion, zaal 2. Voor informatie: 013-4562738 en/of 013- 5426591. Dus jongens en meisjes, indien jullie tot deze groep behoren, ga dan vlug naar Toon Moor man, Raamackerstraat 6 te Moergestel en haal daar de wedstrijdpapieren. Hij zal jullie vertellen wat je moet doen, wanneer de te keningen terug moeten zijn, wanneer de win naars bekend worden gemaakt enzovoorts. Jongens en meisjes, doe ons een plezier, haal een tekening en probeer een van die prijzen te winnen. Veel succes. Heb jij wel eens (van) zanggroep Joy gehoord? Nee? Wat jammer, want zanggroep Joy is een Oisterwijkse zanggroep, die veel populaire muziek in haar repertoire heeft en dit met veel enthousiasme ten gehore brengt. Joy heeft heel wat muzikale noten op haar zang, zoals mu ziek van bijvoorbeeld Billy Joel, Nana Mous- kouri, Billy Ocean enzovoorts. Binnenkort wil len w met Joy gaan werken aan o.a. een grote musicalmedley en er zullen nog heel wat po pulaire muziekstrukken volgen. Vind je het ook leuk om pop(ulaire)-muziek te zingen met een groep enthousiaste men sen, dan nodigen we jou hierbij uit om eens een repetitie bij te wonen. Misschien word je dan net zo enthousiast als wij. We repeteren elke woensdagavond van 20.30 uur tot 22.30 uur in de Kunstkring in Oister- wijk en na afloop is er altijd nog gelegenheid een glaasje te drinken en wat na te praten aan de bar van de Kunstkring. Wij zijn met name op zoek naar tenorstemmen, maar in principe zijn alle stemmen welkom. Voor evt. nadere informatie: Lydia Staps, tel. 5219354. afd. Tilburg en omstreken Lezing over Tinnitus Oorsuizen, een afschuwelijke kwaal. Sommige mensen worden geplaagd door ui terst hinderlijke geluiden in het hoofd, die nooit ophouden. Het kan klinken als fluiten, piepen of ruisen. Ook andere geluiden komen vaak voor. Het kunnen hoge of lage, harde of zachte tonen zijn. Tinnitus Aurium is de officiële medische naam voor deze aandoening. Een ernstige tinnitus kan aanleiding geven tot slaapstoornissen, con- centratieproblemen, angsten en depressies. Helaas valt er medisch weinig aan te doen. De patiënt moet zelfleren ontdekken hoe hij zijn tinnitus de baas kan worden. Lotgenotenhulp is daarbij heel belangrijk. Op donderdag 17 oktober om 20.00 uur zal de Hr Kei, deels uit eigen ervaring, een inleiding houden over oorsuizen en het werk van de Commissie Tinnitus van de Nederlandse Ver eniging Voor Slechthorenden. Eenieder is welkom. Er wordt gebruik gemaakt van de ringleiding en overheadprojector. Plaats van bijeenkomst: Rode Kruisgebouw, Leonard van Vechelstraat 2 te Tilburg. Voor meer informatie: dhr. D. Smits, tel. 013- 5217447 (na 18.00 uur). Beste leden, Donderdag 10 oktober organiseert de kring Tilburg van de KVO een inspraakavond voor de leden over alle vernieuwingen bij het Ge west. Eenieder weet dat ook een vereniging met de tijd moet meegaan. Om ook met de wensen van de leden rekening te houden moeten deze wel kenbaar worden gemaakt, daarvoor is deze avond. De gewestelijke voorzitster Lia van Helvoort zal alle plannen duidelijk uitleggen, en ook naar UW mening wordt geluisterd. Het is van groot belang dat ook uit Moergestel veel leden komen. Deze avond wordt gehouden in Den Boogaard om 20.00 uur. Stel ons niet teleur en wees er ook! Dit artikel komt van de vereniging Militai ren Indiëgangers Noord-Brabant Oost Kortweg genoemd VOMI Noord-Brabant Oost, een vereniging van Oud-Militairen, die gediend hebben in het voormalig N.O. Indië en/of Nieuw-Guinea. Omdat ook u destijds in dat gebied uw dienst tijd heeft vervuld, nodigen wij u uit om eens met de VOMI kennis te maken. Inmiddels zijn in Nederland al meer dan 8300 Oud-Militairen lid van de VOMI en meer dan 750 daarvan zijn lid van onze vereniging VOMI Noord-Brabant Oost. Wij houden op donderdag 24 oktober a.s. een contactmiddag in de zaal van restaurant, par ty- en congrescentrum Boerke Mutsaers, Vij- verlaan 2 te Tilburg. Aanvang: 13.30 uur. Er zal een (korte) uiteenzetting worden gege ven over de doelstelling van de VOMI en er zal een videofilm over een bataljon tijdens de ’In dische’ jaren worden vertoond. Deze film is samengesteld uit destijds gemaakte foto’s en is verder voorzien van toepasselijke muziek en toelichting. Tenslotte is er nog een verloting om leuke prij zen. De toegang is gratis en wij schenken u en uw echtgenote/partner een gratis kopje koffie, dus er is alle reden om deze middag aanwe zig te zijn. De zaal ligt op loopafstand van het station Til burg West. Alle Oud-Militairen Indiëgangers/Nieuw-Gui- neagangers zijn welkom op deze middag, dienstplichtige of vrijwilliger, of u nu gediend heeft bij de Landmacht, de Luchtmacht, de Marine of de Mariniers, ongeacht de rang of positie die u heeft bekleed. Bij de VOMI is ieder lid gelijk want wij stre ven gezamenlijk naar erkenning, die niet mag ophouden bij de verstrekking van de Vetera nenpas. Overwin uw schroom en kom eens met ons kennismaken; u zult er geen spijt van hebben. Ook de echtgenotes van de overleden Indië gangers zijn uiteraard welkom. Bestuur VOMI Noord-Brabant Oost. Najaarsvergadering Op donderdag 17 oktober is de jaarlijkse na jaarsvergadering van onze vereniging. Wij ver wachten onze leden om 20.00 uur in café de Klaore. Tevens zal na de vergadering de eindrangschik king van het algemeen klassement bekend ge maakt worden. En natuurlijk worden de daar bij behorende prijzen aan de gelukkige uitge reikt. Dus heeft u iets te vragen, kom dan op 17 oktober om 20.00 uur naar de vergadering, heeft u niets te vragen maar bent u geïnteres seerd, in het wel en wee van uw vereniging komt u dan gerust eens even kijken en luiste ren. Graag tot ziens op donderdag 17 oktober. Op maandag 21 oktober in de herfstvakantie is er spelinstuif in De Leye. Van kwart voor tien ’s morgens tot kwart voor twaalf kan iedereen onder begeleiding diverse spelletjes spelen in en rond het water. Meedoen kost 3,25. Daarvoor krijg je naast twee uur plezier ook een verfrissing aangebo den. De kaartjes voor deze spelinstuif kun je nu al kopen bij de kassa van De Leye. De kaartjes voor deze spelinstuif kun je nu al kopen bij de kassa van De Leye. Maar let op: Kom snel want op op!l Tot ziens in De Leye! worden alleen geplaatst bij contante betaling) Zoekertjes die anoniem worden aangeboden worden niet meer geplaatst! 11 VU-RIO, riolering ontstoppen en vernieu wen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013- 5333864. Problemen met uw gewicht? Probeer Herbali fe! Wereldwijd een succes. Informatie na 19.00 uur: tel. 013-513 3112. De gekochte rijwielen van Schepens Tweewie- lers met 10 t/m 40% korting: normale garantie en drie servicebeurten. Indien gesloten maak tel. afspraak 013-513 2864 (of op nr. 15). Wereldwinkel: U kunt nu uw Novib-kalenders bestellen! Kindercursussen en kinderfeestjes: er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de kindercursus. Textielverven voor beginners start di. 15 okt. van 15.45-17.30 u. 7 lessen; Textielverven gevorder den start di. 22 okt. van 15.45-17.30 u. 8 lessen; Pergamano start do. 17 okt. van 15.30-17.30 u. 11 lessen. Alle cursussen zijn om de 14 dagen. Tevens de mogelijkheid voor knutselkinderfeest jes. Info: Wilhelmien Dirkx, 013-513 2632. Te koop: antieke Biedermeier tafel (maho nie) en Eng. hangoortafel (groot). Tel. 411 - 621852. Gevraagd: hulp in de huishouding voor een ochtend per week, liefst op maandag. Telefoni sche reakties na 6 uur 's-avonds tel. 513 1860. Mevr, van Heesewijk, Raadhuisstraat 11Moer gestel. Wereldwinkel: vooreerlijke handel. Te koop: Super Nintendo 2 joysticks scoop-spel div. spellen 10 stuks, o.a. Donky- kong, Yoshis Island e.v.a. Tel. 513 1971. 4^' PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 9 OKTOBER 1996 ■r» De drie broers van enkele weken geleden waren Frans, Ries en Geert op t Hoog (zo nen van Marinus). Deze week twee vrienden tijdens een win- terwandeltng. We kunnen weer foto’s gebruiken voor deze rubriek. Doe ze in een envelop (met daarin n aan uzelf geadresseerde en ge frankeerde envelop) en stop die in de bus op ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43. U krijgt uw foto's dan zo snet mogelijk terug! '*vb

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 5