2 Op naar de verkiezingen RADIO Musical Opbrengst kledingactie le Clubkampioenschappen Fietsclub de Vennen ’t Feest van de Langste Nacht Jaarlijkse St. Nicolaas- collecte Bewoners Zandstraat zetten zich in voor verbetering H uidverzorgingsinstituut n Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen a.s. Zondag 13 oktober vindt de 100e radio-uitzending plaats van MTV-radio en dat wordt ’n heel speciale... Luister daarom zeker a.s. zondag tussen 11.04 en 13.00 uur op de 87.6 Mhz of naar het tv-kanaal van MTV. WOENSDAG 9 OKTOBER 1996 - 21e Jaargang - Nr. 926 Brillen Contact lenzen De toneelvereniging Biest-Houtakker zal op 19 oktober 1996 om 20.00 uur de musical ’De kunst wordt duur betaald’ opvoeren in cultu reel centrum ElckerLyc te Hilvarenbeek. Aan vang 20.00 uur. Vanwege herhaald succes pre senteert de groep zich nog een keer, maar nu in c.c. Elckerlyc te Hilvarenbeek. De kledingactie voor Mensen in Nood die on langs is gehouden heeft 2500 kilo opgebracht. Mensen in Nood wil allen die daar aan hebben bijgedragen oprecht hartelijk danken. Uw kle ding is bij Mensen in Nood in goede handen. Mocht u vergeten zijn kleding te brengen, of was u er nog niet voor klaar, u kunt het hele jaar door terecht bij mevr, van Esch, School straat 46, of bij mevr, van Oort, Stokske 1, tel. 5131389. goed verloopt en dat alle afspraken nagekomen worden. De ambtenaren bereiden de voorstel len voor en voeren beslissingen uit. Informatie over stemmachine In Oisterwijk wordt voor de verkiezingen ge bruik gemaakt van stemmachines. Dat bete kent voor de mensen die nu nog wonen in Heu- kelom, omgeving Bakseven en het gedeelte Pannenschuur dat bij Berkel-Enschot hoort, dat ze hun stem op 27 november op een andere wijze gaan uitbrengen. In plaats van het rode potlood en een stembus waarin u uw stembil jet deponeert, is er en stemmachine in het stemlokaal opgesteld. Daarmee kunt u na en kele simpele handelingen uw stem uitbrengen. Uiteraard geheim. Om die mensen alvast te kunnen laten wennen aan het stemmen per stemmachine houdt de gemeente Oisterwijk een informatiebijeenkomst in het wijkcentrum Pannenschuur in Oisterwijk. Daar zal de ver- kiezingscoördinator van de gemeente u uitleg geven over het stemmen met de stemmachine. Er zal ook een stemmachine aanwezig zijn, zo dat u naar hartelust kunt oefenen voordat het echte werk op woensdag 27 november voor de deur staat. De informatie-avond ’Stemmachi ne’ wordt gehouden op dinsdag 12 november in wijkcentrum Pannenschuur aan de Laven- del/Pannenschuurplein in Oisterwijk en begint om 19.30 uur. U bent van harte welkom. Op de kandidatenlijst die uiterlijk 23 november 1996 moet zijn bezorgd op de adressen van de kies gerechtigden, wordt nog eens in het kort aan gegeven hoe het stemmen met de stemmachi ne gebeurt. Volgende week deel 3: de gemeenteraad en zaken die u raken. Op zondag 29 september jl. zijn tijdens de jaar lijkse Komtoer de le clubkampioenschappen wielrennen van de Vennen verreden. In 2 categorieën werd er gestreden om de titel clubkampioen. Het spel was al vroeg op de wagen, want na enkele rondes was de groep van 22 deelnemers al uit elkaar geslagen. Een compliment aan de renners voor de zeer gedisciplineerde manier van fietsen. Voor de toeschouwers was het een boeiend eve nement, zeker omdat je zoveel bekenden ziet fietsen. Een fietsgebeuren wat zeker een ver volg verdient. De uitslagen: Categorie senioren: 1. Jan de Laat, 2. Peter Hoffmans, 3. Pieter Burgers. Categorie veteranen: 1. Harrie Smits, 2. Jan Zoontjens, 3. Cees Vennix. Op zaterdag 26 oktober a.s. organiseert C.V. De Durdraaiers het jaarlijkse ’Feest van de Lang ste Nacht’. Dit evenement, dat ook wel bekend staat als ’de Bierfeesten’, vindt dit jaar een maand later plaats, omdat de klok voortaan een maand la ter wordt verzet. Aan gezelligheid zal het echter ook dit jaar niet ontbreken. Naast de muzikale omlijsting door Radio Fantasy, zal WC Experience een optre den verzorgen. Deze ’Rock en Lol Band’, die wereldhits voorziet van een koldertekst, weet altijd de zaal op zijn kop te zetten. Eén van de bekendste hits van deze Raamsdonksveerse groep is ’Voile Shitzooi’. Dit is een parodie op de hit ’We will rock you’ van Queen. Mede doordat de bierpullen en de maïs weer aanwezig zullen zijn, belooft het dus weer een te gekke avond te worden, die je niet mag mis sen. Tot ziens op ”t Feest van de Langste Nacht’ in de feesttent tegenover 't Draaiboompje in Moergestel. Het St. Nicolaas-comité is weer volop bezig met de organisatie van het jaarlijkse bezoek van de Sint en zijn Pieten in Moergestel. Dat dit kinderfeest een traditioneel feest is, moge blij ken uit het feit dat het Spaans gezelschap al jarenlang ons dorp bezoekt. Een reden dus om dit feest voor de kinderen weer te laten slagen. Daarom houden wij weer onze jaarlijkse enve- loppen-aktie, die gehouden zal worden van 13 tot 19 oktober a.s. Onze collectant is in bezit van een vergun ningsbewijs waarna U altijd kunt vragen en Moergestelse kinderen van 2 tot 8 jaar ontvan gen van hen een toegangsbewijs voor een be zoek aan de Sint in Den Boogaard. Wij hopen dat U ons werk weer zal steunen, zodat wij dit nostalgisch gebeuren hoog kunnen houden. Voor verdere berichtgeving over intocht en bezoeken van Sint en Pieten volgt bekendma king in Moergestel Nieuws. De intocht zelf zal gehouden worden op zater dag 16 november a.s. De enveloppen voor een bijdrage kunt U binnenkort verwachten. Het Sint Nicolaas-comité. De afgelopen week hebben bewoners en veel vuldig gebruikers van de Zandstraat een ver zoek ingediend bij het college van B en W van Moergestel. Dit verzoek had de volgende in houd: Geacht college van B W Wij, bewoners en veelvuldig gebruikers van de Zandstraat in Moergestel, verzoeken u drin gend op een zo’n kort mogelijke termijn de Zandstraat in Moergestel te verbeteren. Het scheuren van het wegdek door wortels, het afbrokkelen van de kanten, het hoogteverschil tussen weg en berm, de verzakking bij de brug, de opgelapte stukken van de weg, brengen onze fietsende schoolgaande jeugd, fietsende oude ren en de toeristische fietsers in levensgevaar lijke situaties. Ook in het kader van Markant Brabant mag een stevige opknapbeurt aan de Zandstraat niet ontbreken. Wij willen geen race-baan in de Zandstraat, maar een veilige weg, voor elke weggebruiker. Bij een opknapbeurt van de Zandstraat, wor den wij graag vooraf in kennis gesteld, zodat wij ook inspraak kunnen hebben in de verbete ring. Wij hopen en verwachten dat u de noodzaak van onze vraag inziet. Deze hoop spreken alle mensen uit die hun naam onder deze brief hebben gezet. Hopende op een positieve reactie groeten wij u, Bewoners en gebruikers Zandstraat Moerge stel p/a Fransebaan 2a, 5062 TD Oisterwijk. De Lind 35a Oisterwijk 013-5284899 Vrijdag koopavond 9 VU Schoolstraat 5 1 Woensdag 27 november 1996 worden gemeenteraadsverkiezingen gehouden. Die dag kun nen de kiesgerechtigde inwoners van Oisterwijk, Moergestel, en de gebiedsdelen van de huidige gemeente Berkel-Enschot (Heukelom, omgeving Bakseven en omgeving Pannen schuur) de leden voor de nieuwe gemeenteraad kiezen. Die raad treedt aan op 1 januari a.s., de dag waarop de oude gemeenten Oisterwijk en Moergestel ophouden te bestaan en samen met Heukelom en de omgeving Bakseven en omgeving Pannenschuur opgaan in de nieuw te vormen gemeente Oisterwijk. In de komende weken informeert het gemeentebestuur van Oisterwijk u over de verkiezingen en alles wat daarbij komt kijken. Heeft u vragen, dan kunt u daarmee terecht bij Voorlichting van de gemeente Oisterwijk, telefoon: 013-5291213. Daar kan men u informeren of naar de juiste persoon verwijzen. Het gemeentebestuur Een stad besturen kun je moeilijk met zijn allen doen. In het nieuwe Oisterwijk zou dat al neerkomen op zo’n 25.000 bestuurders. Als je telkens als er iets geregeld moet worden met z’n allen zou moeten vergaderen, werd het al snel een rommeltje. Daarom kiezen de bewo ners van een gemeente hun eigen bestuur. Een bestuur dat namens de bevolking de zaken be spreekt en regelt. Die mensen, gekozen door alle inwoners-met-kiesrecht, vormen samen de gemeenteraad. In alle gemeenten is de gemeenteraad niet even groot. In een kleine gemeente kan de gemeenteraad uit zeven mensen bestaan; in een grote stad uit 45 bijvoorbeeld. Het nieu we Oisterwijk krijgt een gemeenteraad die uit 21 leden bestaat. Dat betekent dat de in woners van het nieuwe Oisterwijk op woens dag 27 november 21 mensen gaan aanwijzen die namens hen de gemeente gaan besturen. De gemeenteraad vergadert elke maand één keer over alle mogelijk zaken. Wat de gemeen teraad beslist is belangrijk, want de gemeente raad of kortweg de raad, is de hoogste baas bin nen de gemeente. Niet de burgemeester zoals veel mensen denken. Gemeenteraadsleden zijn niet in diens van de gemeente. Het zijn gewone inwoners die hun normale dagtaak of daginvulling hebben, of gepensioneerd zijn; mannen zowel als vrou wen. Om lid te kunnen worden van de gemeen teraad hoef je geen speciale functie, opleiding, bezit of salaris te hebben. Dat is vroeger wel anders geweest. De enige voorwaarde nu is, dat je door de ingezetenen als vertegenwoordiger in de gemeenteraad wordt gekozen. Maar op die verkiezingen komen we later uitgebreid terug. Het duurt nog even voordat het woens dag 27 november is. Dagelijks bestuur Gemeenteraadsleden hebben niet de hele dag de tijd om Oisterwijk te besturen. Daarom kie zen de gemeenteraadsleden uit hun midden de wethouders. Die vormen - samen met de bur gemeester en ondersteunt door de gemeente secretaris - het dagelijks bestuur van de gemeente. Dat dagelijks bestuur noemen we het College van burgemeester en wethouders. Wethouders blijven gewoon lid van de gemeen teraad. Het dagelijks bestuur van de gemeente zorgt ervoor dat de voorstellen worden voor bereid die aan de gemeenteraad worden voor gelegd. Ook zorgen burgemeester en wethou ders ervoor dat de besluiten die door de ge meenteraad genomen worden, ook worden uit gevoerd. De wethouders hebben elk een eigen taak, ’portefeuille’ zo wordt dat wel eens genoemd. Zo behartigt de ene wethouder bijvoorbeeld alle zaken die met het bouwen en wonen te maken hebben. Een andere wethouder houdt zich bezig met sport, welzijn en cultuur of met verkeer en milieu om maar eens wat onderwerpen te noemen. Op die manier worden alle taken van de ge meente over de wethouders verdeeld. Ook de burgemeester neemt een gedeelte voor zijn re kening. Burgemeester De burgemeester wordt in Nederland niet ge kozen maar benoemd door de koningin. Ieder een kan solliciteren om burgemeester te wor den. De burgemeester heeft een eigen taak. Hij is voorzitter van het college van burgemeester en wethouders en voorzitter van de gemeen teraad. Hij zorgt voor onder meer politie- en brandweerzaken en de openbare orde. Tijdens de vergaderingen van de gemeenteraad mag de burgemeester niet meestemmen. Hij is ook geen gemeenteraadslid. Hulptroepen Het besturen van een gemeente is geen vrij blijvende zaak. De gemeenteraad moet zich aan alle mogelijke wetten en voorschriften houden. De gemeente-secretaris zorgt ervoor dat alles HI ic525aS2S2.r Moergestel Wordt wekelijks gratis huts-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties toten met zondagavond. HX MOERGESTEL Tel. 4)13-513 1474 J Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) T h I iuiu voiLui yn igon louu

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1