Hobbybeurs voor het hele gezin! I Aphrodite 1 Super’ wil vóór Kerstmis nog openen BRABANT TV RADIO B.C. De Aanstede Bingo Gemeenteraads vergadering ’Crescendo’ naar korendag OMROEP^I Uitgifte koopwoningen plan De Aanstede J; Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en hetTV-kanaal Donderdag 3 okt. 20.30 u.: Onze club kan nog nieuwe leden plaatsen. Dus als je wilt gaan sporten is badminton een leuke en gezellige sport. We spelen op maandagavond van 21.00 uur tot 23.00 uur in Sporthal Stok eind. Kom vrijblijvend een keer kijken en of meedoen. Voor informatie, bel: 013-5133394. Woensdag 2 oktober organiseert het VOGG (vereniging van ouders en verwanten van ver standelijk gehandicapten) een bingo in Den Boogaard in Moergestel. Aanvang 20.00 uur. Er zijn leuke prijzen, en een geldbedrag van 250,- te winnen. Ieder een is van harte welkom. Donderdag 3 oktober is er om 19.30 uur weer een gemeenteraadsvergadering. Op de agenda o.a. de beëdiging van M.G.G. Jansen tot lid van de gemeenteraad en het voor stel tot het invoeren van een beeldmerk voor de nieuwe gemeente Oisterwijk. Zondag 6 oktober in ‘t Draaiboompje te Moergestel Ook dit jaar organiseert men weer een echte Moergestelse hobbybeurs voor mensen die willen genieten van wat anderen in hun vrije tijd hebben gemaakt. 0 7E Schoolstraat 5 U bent van harte welkom op de Hobbybeurs die plaatsvindt op zondag 6 oktober van 11.00 uur tot 17.00 uur in de zaal van ‘t Draaiboom pje. Entree voor volwassenen is: 1,50 en kinde ren tot twaalf jaar: 0,50. Er is tevens een gratis loterij op de toegangsbe wijzen. Op de foto boven van links naar rechts: Wal ter van den Oetelaar, Rian van de Wouw, Thea Roosen, Carla Mutsaers, Ton Schellekens, Maartje Janssen, Wilhelmien Dirkx, Johan van Oosterhoud, Ingrid Dirkx, Jan Wolfs, Marieke Heijkants. 2e rij van links naar rechts: Elly van den Meij- denberg, Pieter van Bijsterveldt, Bart van der Zanden, Ineke van Gisbergen. Niet op de foto: Ans Scheffers, Susan Roosen, Rian Burgers, Dirk Willems, Bettie Nagel, Marja Verheyen, Corry Laurenssen, Mariëttf en Anthony Bax. [f Huidverzorgingsinstituut Het is alweer een hele tijd geleden, maar op zondag 6 oktober neemt gemengd zangkoor Crescendo deel aan een korendag. Deze is ge organiseerd door gemend koor Zang en Vriendschap uit Diessen. Toen we deze uitno diging van hen ontvingen, hebben we daar po sitief op gereageerd. Deze korendag staat ge heel in teken van Brabant. Namelijk het 200- jarig bestaan van Brabant, en de muziek en tekstschrijver Louis Toebosch, die kort gele den 80 jaar is geworden u allen bekent. Ieder koor is verplicht om een lied te zingen uit zijn album, dus ook Crescendo, deze zingen het lied Quo-Libet, moeilijk maar wel erg mooi. Als tweede lied (een vrij te kiezen nummer) heb ben we gekozen Qantique de Jean Racine van Fouré, u ook wel bekent. Wij zouden het op prijs stellen als er een aantal symphatiezanten en supporters naar Diessen komen ter onder steuning van ons koor. De korendag is dus op zondag 6 oktober in zaal Hercules in Diessen. Het begint al ‘s morgens vroeg, maar Crescen do treed op om 11.45 uur. Als u wilt komen, zorg er dan voor dat u ruimschoots op tijd bent, want vol is vol. Het probleem is namelijk, dat tijdens het optreden, de deuren gesloten zijn. Wij rekenen op uw aanwezigheid. Bestuur en leden Crescendo. Er zijn dit jaar 24 Moergestelse deelnemers en zij tonen U onder andere: poppen maken, glas- in-lood, chocolade gieten, beelden ontwerpen, fuchsia’s kweken, brooddeeg, fimo-kleien, pad destoelen, kaarten maken, miniatuurkastjes, sierboeken, 3-dimensionaal snijwerk, wandde coraties, wasknijpermandjes, keramiek, kran sen maken enzovoorts. Bij goed weer worden er buiten oude stationaire motoren gede monstreerd. Het is wellicht een goed idee om eens een kijk je te gaan nemen bij deze Moergestelse men sen die hun hobby demonstreren en U ook graag te woord willen staan. Ook dit jaar worden Uw kinderen in de gele genheid gesteld (tegen een kleine vergoeding) om bijvoorbeeld zelf een naamplaatje te ma ken of een vogelverschrikker te ontwerpen. Na tuurlijk ook dit jaar kunnen ze zich gratis la ten schmincken en als extra verrassing is er voor jullie een ballonnenlakei. ‘Irst unne toer dorsen’, deel 5 Boerenemigranten over hun heimwee naar Brabant In 1951 vertrekt het boerenechtpaar Toon en Tonnie van der Heijden uit Nistelrode naar Australië. Ze zien weinig mogelijkheden om hier in Brabant een bestaan op te bouwen. Ze volgen het voorbeeld van andere dorpsgeno ten en emigreren naar Australië. Het leven in Australië is financieel aantrekke lijk, maar de geboortegrond blijft trekken. In 1954 besluiten ze terug te keren. Over die keuze praat het echtpaar in de vijfde aflevering van de serie ‘Irst unnen toer dorsen’, een historische documentaire over de veran deringen op het Brabantse platteland. De serie wordt gemaakt door de stichting Document uit Tilburg en wordt uitgebracht in het kader van het 100-jarig bestaan van de NCB. Iedere zondagmiddag, na twaalf uur, is een aflevering van de serie te horen bij Omroep Brabant. (Omroep Brabant, 6 oktober om 12.05 uur.) drijf Gebr. Janssen B.V 20 woningen gebouwd. De koopprijzen liggen tussen 169.000,- en 270.000,-. Woningzoekenden, die ingeschreven staan voor een premiekoopwoning, krijgen de gele genheid in te schrijven voor deze woningen. Zij ontvangen deze week de projectinformatie en een inschrijvingsformulier. De toewijzing van de woningen geschiedt op basis van het puntensysteem uit de Woonruim- teverordening. De volgorde van de categorie premiekoopwoningen op de lijst van woning zoekenden is bepalend. Eind oktober a.s. start makelaarskantoor Har- kema Honders te Oisterwijk met verkoop gesprekken met de hoogst genoteerde kandida ten. Ieder die heeft ingeschreven krijgt van de makelaar bericht of men al dan niet in aanmer king komt. Als de lijst van woningzoekenden onvoldoen de belangstellenden oplevert, zal een tweede uitgifteronde plaatsvinden. Hieraan kunnen alleen inwoners van Moergestel en Oisterwijk meedoen. Middels een advertentie in dit blad zal de tweede uitgifteronde aangekondigd wor den. Voor informatie over het bouwplan en de uit gifte van de woningen kunt u terecht bij ma kelaarskantoor Harkema Honders. Burgemeester en Wethouders van Moergestel. Donderdagmiddag 26 oktober 1996 werd de vlag geplaatst op het derde grote bouwproject van Beheersmaatschappij Gebr. Janssen, het jaar 1996 zou daarmee wel eens de analen in kunnen gaan als hét bouwjaar van deze initiatiefnemers, immers de Rabobank en de sporthal zijn inmid dels opgeleverd. Voor de bouw van de supermarkt en de acht appartementen zijn de gebruikers al bekend. Unigro Nederland heeft onder andere de ’Super’ onder haar beheer en de formule van deze supermarkt is aan Moergestel toebedacht. Hoewel het schema iets achter ligt denkt Janssen dit snel in te kunnen lopen en de wens om voor Kerstmis te openen waar te maken. Alle acht appartementen hebben al een eigenaar en namens deze nieuwe bewoners sprak Ad Janssen een dankwoordje bij het vlaggefeest. Achter deze bouw komen nog drie woonhuizen en veertig parkeerplaatsen. In de afgelopen maanden bent u via de pers regelmatig geïnformeerd over de bouw van sportcentrum Stokeind en de sloop van sport zaal De Vonder. Op het vrijkomende terrein aan De Aanstede worden door aannemersbe- 5 WOENSDAG 2 OKTOBER 1996 - 21e Jaargang - Nr. 925 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Koningschieten Gilde St. Sebastiaan en Bar bara; De jaarlijkse kermis; Het zeeaquarium van Gerard Poirters; Kelnerrace; Onweer ac tief langs de Reuse); Live: Gerard Kuijpers en Dré Hoefnagels: Santiago de Compostela; Toermee; Jeugdvakantieweek; Opening Rabobank; Opening Sportcentrum ’Stokeind’, Ingebruikstelling Markant Brabant. De band van deze uitzending is ook te leen in de bibliotheek. rvogg |i i iuiuvuli yn lyon ionn HX MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J3 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) g I.MM. I Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! I —HUW

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1