Uncle Han 1 Uitnodiging schooljeugd Moergestel Tennis- en sportcentrum geopend Hans Versnelde Nederlandse Tommy Cooper en inmiddels wel bekend van de TV (Uncle Hans en Ter Land, Ter Zee en in de Lucht) geeft een voorstelling in Partycentrum ’Den Boogaard’. Rabobank Moergestel Houd zondag 6 oktober vrij voor de echte Moergestelse Hobbybeurs voor ’t gehele gezin PV Over Berg en Dal Heel veel plezier toegewenst! Hb Na de officiële opening en de open dag, is het nu tijd om de schooljeugd van Moergestel te betrekken bij de feestelijkheden van de nieuwe Rabobank. Het belooft een plezierige middag te worden met een voorstelling van ca. P/2 uur, boordevol met grappen en grollen. In de pauze krijgen de kinderen een traktatie en na afloop nog een leuke attentie. Hans Versnel begint met zijn show om 14.00 uur. Vanaf 13.45 uur staan de deuren van de grote zaal van ’Den Boogaard' open om jullie allemaal te ontvangen. In het bijzijn van de Gemeentenbestuurderen van Moergestel en Oisterwijk alsmede vele genodigden opende waarnemend burgemeester Mr.J.J.M. Dosker zaterdag het nieuwe sportcomplex op het Stokeind. In zijn openingstoespraak haalde hij ook de “zeepbel” uitspraak aan van de toenmalige wethouder Paul Gerlach die eveneens uitgenodigd en aanwezig was. Ook memoreerde hij de voortrekkersrol van de helaas te vroeg overleden Roef-voorzitter Jan Roosen. Zijn echtgenote had ook aan de uitnodiging gehoor gegeven en zij kreeg een warm applaus. Dat de Vonder te klein was wisten velen al lang maar uit diverse berekeningen was gebleken dat een sportaccommodatie zoals die er nu staat voor de gemeente niet haalbaar was. Bereke ningen van onderhoud van de Vonder tot nieuwbouw lieten toch een exploitatietekort zien. Tot Aannemersbedrijf Gebrs. Janssen b.v. met een voorstel kwam om een hal te bou wen en op de “Vonder-plaats” woningen Alle kinderen (tot 12 jaar) uit Moergestel worden uitgenodigd op woensdagmiddag 2 oktober a.s. om deze leuke show bij te wonen. Ook dit jaar organiseert men weer een echte Moergestelse Hobbybeurs voor mensen die willen genieten van wat anderen in hun vrije tijd hebben gemaakt. Er zijn dit jaar weer vele Moergestelse deelne mers en zij tonen U onder andere: poppen maken, glas-in-lood, chocolade gieten, beelden ontwerpen, fychsia’s kweken, brooddeeg, fimo- kleien, paddestoelen maken, kaarten maken, miniatuurkastjes, sierboeken, 3-dimensionaal snijwerk, wanddecoraties, wasknijpermandjes, enzovoorts. Bij goed weer worden er buiten oude stationaire motoren gedemonstreerd. Het is wellicht een goed idee om eens een kijk je te gaan nemen bij deze Moergestelse men sen die hun hobby demonstreren en U ook graag te woord willen staan, volgende week meer hierover. sport- en tennishal. Daarom dankte de heer Dosker nog eens speciaal de heren Ad en Jos Janssen alsmede hun uitvoerder Jos van Hout. Aan de infrastructuur heeft de gemeente ook nog snel een duw in de goede richting kunnen geven. Hierna bood hij het electronische kastje voor het scorebord aan wat hij gistermiddag bij de opening van de Rabo-bank had gekregen. Door een oorverdovend schot te lossen uit een starterspistool ging de deelwand om hoog met daaraan de Moergestelse vlag en een dundoek met daarop “Proficiat Moerge stel”. Onderwijl speelde harmonie Prinses Juliana haar vrolijke klanken de hal in. Een vijftal junior Roef-ers kwamen in sport outfit naar voren en een hiervan bood de bur gemeester een mooie bloementuil aan. Het sco rebord werd achtereenvolgens onthuld door wethouder Leon Loosveld en Rabo-directeur Piet Huijnben. Ook kwam Peter Janssen nog met een verrassing voor waarnemend voorzit ter Fons Smits van Roef. Voor de overlast tij dens de bouw ondervonden kreeg hij een aan tal nieuwe barkrukken aangeboden. Hierna kon Fons Smits nog eens benadruk ken dat de vereniging erg blij was met een zo mooie accommodatie in hun “voortuin” en stak ook nog een pluim op de hoed van de Gebrs. Janssen die zo correct waren geweest tijdens de bouw een eventuele overlast zo klein mogelijk te houden. Tijdens zijn speech liet hij ons kennismaken met de nieuwe sport-tak van Roef: de zeepbel- lenblaas-afdeling. Overigens ontging een aan tal toeschouwers hiervan de clou. De opening van de tennishal, die door Mare de Groot uit Tilburg gerund gaat worden, ging gepaard met een onder leiding van een clown gespeelde tenniswedstrijd tussen de burge meesters Dosker en Kortmann. Met boven maatse rackets en bal moest burgemeester Kortmann dit wel verliezen maar na 1 januari 1996 is hij misschien wel degene die het laatst lacht met een zo mooie recreatie gelegenheid in zijn toekomstige gemeente waaraan Moerge stel dan als kerkdorp is toegevoegd. Hierna konden de aanwezigen onder het genot van een drankje en hapje de zaak goed bekijken. ‘s-Middags is er een open dag gehouden wat een gezellige drukte teweeg bracht voor de liefhebbers die tevens naar verschillende demonstraties van diverse sporten konden kijken. neer te zetten ging men serieus aan de haal baarheid denken. De zaak diende ook nog getoetst te worden met de nieuwe aanstaande gemeente Oisterwijk omdat die straks voor de kosten moeten op draaien. De officiële vergunning-kanalen haal den de eindstreep en de gemeenteraad kon toen ook instemmen. In een goed half jaar is deze fantastische accommodatie uit de grond gestampt als een eigentijdse combinatie van Zaterdag 14 september vond alweer de voor laatste vlucht voor onze duiven plaats. Los- singsplaats was deze keer St. Ghislain, waar onze duiven het afgelopen jaar regelmatig ge lost zijn. Dit is voor de duiven uit Moergestel een afstand van ca. 156 km. In onze vereniging zijn voor deze vlucht 48 oude en 63 jonge dui ven ingemand. De totale deelname in Het Sa menspel Oisterwijk bedroeg 199 oude en 373 jonge duiven. In onze vereniging wint Henk Schepens wederom bij de oude en de jonge duiven de eerste prijs om resp. 11.08.19 uur en 11.04.10 uur. Dit nadat de duiven om 09.00 uur met een matige noordwesten wind gelost wa ren. In Het Samenspel is dit goed voor de acht ste prijs bij de oude en de eerste bij de jonge duiven. Verenigingsuitslag oud: H. Schepens 1, 2, ,4 ,6 7, 8, 9, 10, 11, 12 (24 mee) L. Kennes 3,5, (16 mee) Verenigingsuitslag jong: H. Schepens 1,2,3,4,5,6,8,11,12,13,14,15, 16 (22 mee) Th. Colsen 7 (14 mee) L. Kennes 9,10 (22 mee) PROFICIAT PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1996

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 9