Rabobank officieel geopend i i GEMEENTE BELANGEN H KPJ Moergestel ■I m middel ondanks haar lelijkheid. Rabo heeft vestigingen in veel kleine gemeentekernen en dit betekent dus ook dat men kort bij de klanten staat. Hij was blij met HEUKELOM MOERGESTEL OISTERWIJK Bij ontvangst van de gasten werd en videopresentatie vertoond van de bouw. De opnames werden verzorgd door Moergestel TV. Tijdens het draaien van de film, die in vogelvlucht de bouw van het nieuwe kantoor liet zien, stroom den de genodigden Partycentrum ’Den Boogaard’ binnen, om de officiële opening van het mooie nieuwe bankgebouw aan het St. Jansplein bij te wo nen. - Om te leren kijken en luisteren hoeft nie mand moeilijke boeken door te worstelen, een ingewikkelde techniek te bestuderen of veel te weten. - De k.b.o. vindt het belangrijk, dat kunst wat dichter bij de mensen wordt gebracht, dat kunst in uw dagelijkse leefwereld wordt ge haald. Met de cursus “Wat een kunst” kan dat op heel ongedwongen en prettige manier in uw eigen omgeving. - De k.b.o. Moergestel en de stichting welzijn ouderen Moergestel, wil daarop inhaken en zal het komend najaar een aantal middagen orga niseren, waarin kleine groepen (8 tot 15 perso nen) samen met enkele getrainde leiders leren kijken, luisteren en vooral genieten van kunst. In deze bijeenkomsten worden schilderijen, beeldhouwwerken, literatuur en muziek en mogelijk ook andere kunstvormen samen be keken, beluisterd, besproken en onderling ver geleken. U leert zo op een andere manier kij ken en luisteren en soms ook doen en U leert van el kaar door er samen over te praten en door uw ervaring, uw eigen mening of ideeen met elkaar uit te wisselen. Kunst, in welke vorm dan ook, staat hierbij centraal, maar het zijn geen lessen, waarvoor u iets moet leren; en ze ker geeb lezingen met heel veel dia’s of mu ziek. - De eerste serie bijeenkomsten is gepland op 31 oktober en 7,14,21 en 28 november 1996. De aanvangstijd is telkens om 13.30 uur; ein de circa J6.30 uur. - De bijeenkomsten worden gehouden in De Roozendries aan de Pr. Margrietstraat. - U kunt zich voor deze cursus nu al vast opge ven door in te schrijven op de intekenlijst die in De Roozendries ligt. Kosten fl.!0,=, niet k.b.o.-leden fl 15,=. Zie ook de affiches in De Roozendries. N?dere informatie bij mevr. Thea van Os, tel 013 513 1638. en van 14.30 tot 15.30 uur vrij dansen met kof- fie-pauze. De cursus bestaat uit 18 lessen on der deskundige leiding, en 14 keer, twee uur vrij dansen om de danspassen onderling nog eens te oefenen. Wij streven niet naar perfec tie, of het behalen van brons, zilver of goud, maar naar een goede sfeer, om gezellig samen iets te ondernemen. Ook belangstellenden uit de omgeving van Moergestel zijn van harte welkom. Voor meer informatie kunt u bellen met, mevr. T. Jansen, Mispelbos 2,5066 MB te Moergestel. Tel. 013 513 2059 en mevr. Th. van Os, Pr. Beatrixstraat 14, 5066 BC te Moerge stel. Tel. 013 513 1638. Cursus geheugentraining Het is de bedoeling een cursus geheugen training te gaan organiseren. Dit kan echter alleen bij voldoende deelname. Heeft u belang stelling, dan kunt u zich opgeven aan de in de Roozendries. Houtbewerken Wij zoeken nog 2 of 3 mensen die belangstel ling hebben voor de club houtbewerken. Als dan compleet zijn starten we half oktober. Voor nadere informatie kunt u bellen naar de heer Th. Jansen, tel 013 513 2059 Wat een kunst (cursus k.b.o.) Wat houdt deze cursus in - Fr zijn veel mensen, die denken dat kunst niets voor hen is; kunst is onbegrijpelijk, hoog dravend, of tenminste moeilijk. - Om van kunst te kunnen genieten, heb je niet meer nodig dan een paar ogen en een paar oren. Die moet je dan wel de kost geven. Je moet dus leren kijken en leren luisteren en dat hebben we eigenlijk niet, of niet goed geleerd en zo is voor velen kunst een onbekend en dus onbe mind gebied gebleven. En dat is jammer want er is heel veel moois te zien, te horen en te be leven, ook in uw direkte omgeving. Voorzitter Wim Helmer verwelkomde eenie der op deze voor de Rabo-bank Moergestel zo bijzondere dag. Hij dook meteen in de geschie denis van de bank die al lang kampte met ruim tegebrek. Aankoop van het pand van Jan Lar- mit zou uitkomst kunnen bieden. Beslissingen waren moeilijk totdat de grond van garage Ber tens in zicht kwam. Inmiddels was Aannemersbedrijf Gebr. Janssen b.v. eigenaar van deze grond gewor den en vroeg aan het Bestuur of men nog in teresse had. Alles was toen vlug in kannen en kruiken. Men kon niets beters wensen; direct in het ’hart’ van het dorp. Want een bank heeft een sociale functie in een ge meenschap en men kon dan ook niet beter zitten. De vergunningen waren binnen een jaar geregeld en de bouw kon beginnen. In een tijdsbestek van een jaar staat het schit terende pand er en hij was apetrots op dit nieu we kantoor alhoewel hem van het hart moest dat de verbinding tussen bank en supermarkt hem nog steeds superlelijk voorkwam. Hij bedankte iedereen die daadwerkelijk heeft bijgedragen aan de bouw van de nieuwe bank. Bij de opening had men als cadeau-tip een donatie gevraagd om video-apparatuur aan te bieden aan het Verzorgingstehuis “de Reuselhof”. Bejaarden kunnen dan vanaf hun kamer of eventueel bed de vieringen in de kapel bekijken. Als geschenk voor de de cadeaus en dankte de gever hiervoor na mens de gemeenschap. De heer RC.M. van den Borne dankte namens het Kringbestuur van Rabobanken het Moer- gestelse bestuur voor de rol die het altijd ver vuld had vanwege de centrale ligging van Moergestel in de kring. Ook dankte hij voor zitter Helmer voor zijn jarenlange bestuurs lidmaatschap en kennis van zaken op bankge- bied. Dit werd in de kring ook als verdienste lijk ervaren en hiervan is dikwijls gebruik ge maakt. Door komende regiowijzigingen ligt Moergestel aan de rand van de kring ZO-Bra- bant en daarom noemde hij dit voortaan een ’grensbank’. De positieve inbreng zal er altijd wel blijven en aan het nieuwe gebouw zal het zeker niet liggen. Marinus Wolfs biechtte als architect op liever achter de tekentafel te staan dan achter deze katheder. Het door hem ontworpen gebouw heeft een uitstraling naar de gemeenschap zo wel door vormgeving, kleurstelling als inrich ting. Hij was erg kort van stof maar wist toch iedereen in een paar zinnen te bedanken die dit pand in goede samenwerking hadden ge realiseerd. Een speciaal woord van dank ging uit naar Piet Huijben omdat alles tot stand was geko men binnen het budget. Niet zo verwonder lijk want Piet zou ’met twee knieën op de knip’ hebben gezeten. Samenwerking met Han ten Houten vanwege het nieuwe Rabo-concept was hem uitstekend bevallen. Ook Aannemersbedrijf Gebr. Janssen die het werk zo voorspoedig voltooiden bracht bij hem een dankbaar gevoel en gaf vertrou wen voor de toekomst. Namens het gehele personeel werd dank uit gebracht aan de directeur en het bestuur van de bank voor het vertrouwen dat men steeds mocht krijgen. Ook was het totale personeel steeds bij de plannen en uitvoering betrok ken. ’Van feestjes houden wij, ook van dit openingsfeest, maar als alles weer voorbij is, is het toch fijn weer gewoon aan het werk te kunnen gaan, gewoon het bankvak uitoefe nen’, aldus de personeelsvertegenwoordiger. Hierna trok het gezelschap, voorafgegaan door twee lakeien naar het nieuwe bankgebouw om de deuren te openen en de ballonnen de vrije lucht te geven. Onder het genot van een hapje, drankje en muziekje kon men daarna het nieu we bankgebouw bezichtigen. Het personeel van de bank verzorgde hierbij de rondleiding. Sprekend is de moderne en uiterst mooie inrichting. Geen enkele mede werker zit nog achter glas. Op de begane grond zijn voor overleg met klanten advies plekken en spreekkamers ingericht en zo doende is de privacy toch gewaarborgd. Men kan binnen ook ’pinnen’ of grotere sommen geld ophalen. Op de beide verdiepingen had fotogroep FoMo een foto-expositie ingericht en kon men kij ken naar een dia-presentatie. Met een bezoek aan de stijlvol ingerichte di rectiekamer kwam er een einde aan onze rond leiding. Hierna kon men in de party-tent aan de achterzijde nog gezellig van een borreltje of drankje genieten. Voor de muzikale noot zorg de het trio Theo de Vries met zang van Lonne- ke van Geel en men bracht voor elk wat wils. Al met al een fijne openingsdag waarover het bestuur, medewerkers, en genodigden nog lang zullen napraten. jjb Uitslag Touwtrekweekend ’96 Poule A: 1. De Maandonks 2; 2. De Mukken; 3. De Maandonks 1; 4. Zak Hooi; 5. Hubo Vromans; 6. KPJ Haaren; 7. B.O.T; 8. De Koremaaiers/ Slagerij Ketelaars; 9. De Trekhengsten. Poule B: 1. AVR1; 2. Gebr. v.d. Zanden; 3. Bar Baloe; 4. Hendrix van Liempt; 5. KPJ De Beerzen; 6. Café 't Centrum; 7. Tieten en Bier; 8. De Touwtrekploeg. Poule C: 1. AVR 2; 2. KPJ Diessen; 3. ’t Spulleke; 4. Haarens Dreamteam; 5. Flessentrekkers; 6. Bouwbedrijf J. Smits; 7. Trekpoppen. Poule D: 1. Dovako/KPJ Moergestel; 2. DAT 13. GVT; 4. AVR 3; 5. DAT 2; 6. De Rampetampers; 7. Speklappen. Poule E: 1. Ojee; 2. KPJ De Beerzen; 3. De Flessentrek kers; 4. AVR Dames 2; 5. van Riemsdijk; 6. AVR Dames 1; 7. De Brouwer; 8. De Merry’s; 9. De Veerekes. Poule F: 1. De Mumzels; 2. De Beste Trekkers; 3. ’t Spulleke 3; 4. van Spaandonk/Bekkers; 5. Da mes Dreamteam; 6. De Tatoo Henkies; 7. Taxi v.d. Heyden; 8. De Rampetampers; 9. De Sjouwsjanen; 10. DAT 3. Verder willen we iedereen bedanken die zijn steentje bijgedragen heeft om dit weekend zo succesvol te laten verlopen. KPJ Moergestel-bestuur leden. sport bood men de gemeente een scorebord met apparatuur aan voor in de nieuwe sport hal. Voorde Moergestelse gemeenschap had men twee granieten banken laten plaatsen in het voetgangersgebied met uitzicht over het gehele St.Jansplein. Regio-directeur Th.M.Martens wilde het be stuur, personeel en klanten graag feliciteren met een zo’n mooi gebouw. Juist een plaats die centraal staat om diensten te ontvangen, net werken te koppelen en de cultuur van samen werken uit te voeren. Als geschenk bracht hij een replica van de paarden mee welke voor het Rabo-hoofdkantoor in Utrecht staan. “Rabo en Moergestel zijn er klaar voor” al dus waarnemend burgemeester Mr. J.J.M. Dosker. Na Markant Brabant, de reconstruc tie van het dorpscentrum, de voltooiing van het St.Jansplein, de grondsanering, de bouw van de bank, de supermarkt en het notaris kantoor mocht deze opmerking door hem best eens gemaakt worden. De lelijke verbindingsboog tussen de twee ge bouwen zou wel eens overeenkomsten kunnen gaan krijgen met het Franse lelijke eendje. Het heeft het ook jaren volgehouden als vervoer- -Stichting "Zt?elzijn (Ouderen ^y^toergestel (in samenwerking met K.B.O.) Kom eens kijken Nu de dagen weer gaan korten en de winter voor de deur staat is het misscien leuk eens een keertje de deur uit te kunnen om actief bezig te zijn en andere mensen te ontmoeten. Daar voor bieden wij u veel mogelijkheden, b.v. handwerken, gym, volksdansen enz.. Te veel om allemaal op te noemen. Kijk eens in het onlangs verspreide blauwe boekje 50+ punten. Wellicht is er iets van uw gading bij. Informeer vrijblijvend bij de contactpersonen van de di verse activiteiten (zie pagina 18 tot en met 22), bij de Roozendries, tel 013 513 2785 of bij Mevr, van Os, tel 013 513 1638. U kunt natuur lijk ook gewoon eens komen kijken. U bent van harte welkom. Cursus kaarten maken Degenen die zich hebben opgegeven voor de cursus kaarten maken, worden donderdag 26 september om 13.30 uur verwacht in de Roozendries. Cursus leiding geven voor contactper sonen De cursus leiding geven voor contactpersonen is weer op donderdag 26 september, aanvang 9.30 uur in de Roozendries. Stijldansen Wij organiseren wederom voor u in Moerge stel en omgeving, een cursus stijldansen voor 50+ sers. Deze lessen, maar liefst 32 in totaal zullen worden gegeven in het verenigingsge bouw d’n Donk, Bosstraat la te Moergestel. De les is op woensdag van 13.30 tot 14.30 uur Op maandag 16 september heeft Gemeente Belangen, de lokale partij ontstaan na de fusie van PGB uit Moergestel en GB uit Oisterwijk een ledenvergadering gehouden. Op deze goed bezochte vergadering zijn de eerste 10 kandi daten op de kieslijst voor de te houden gemeen teraadsverkiezingen op 27 november gekozen. Alvorens tot verkiezing over te gaan is door de vergadering met algemene stemmen be sloten de kandidaat uit Moergestel, de heer Jan Oerlemans en huidig raadslid plaats 2 toe te wijzen. Vervolgens heeft een stemming onder de leden het volgende resultaat opgeleverd: 1. Ruud Hora, Oisterwijk; 2. Jan Oerlemans, Moergestel; 3. Piet Meeuwis, Oisterwijk, 4. Jac Meerbach, Oisterwijk; 5. Mart Ermen, Oister wijk; 6. Bertie Bongaards, Oisterwijk; 7. Kees Rijnen, Oisterwijk; 8. Rob van den Akker, Oisterwijk; 9. Piet van Gisbergen, Moergestel; 10. Julia Burgers, Moergestel. Ruud Hora, de huidige wethouder van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordeningen, Milieu en Verkeer in Oisterwijk heeft tevens aangege ven beschikbaar te zijn voor het wethouder schap in komende bestuursperiode. Jac Meerbach heeft bij aanvang van de verga dering aangegeven wel beschikbaar te zijn als raadslid, maar in de nieuwe raad een stapje te rug te willen doen. De eerste vrouw op de kies lijst van Gemeente Belangen is Bertie Bon gaards, welke thans lid is van de commissie Onderwijs en Welzijn in Oisterwijk. Vervolgens zijn door de vergadering Piet van Gisbergen en Julia Burgers uit Moergestel ge plaatst op plaats 9 en 10 van de kieslijst. Zo doende is er onder de eerste 10 plaatsen op kies lijst een redelijke verdeling tussen de leden van Gemeente Belangen uit Oisterwijk en Moer gestel. Jammer genoeg hebben zich geen kan didaten uit Heukelom aangemeld. Door de campagne-commissie zal vervolgens worden gecompleteerd met leden en sympathi santen uit Oisterwijk en Moergestel. Plaats 30 zal worden ingenomen door het raadslid Wim de Jong uit Oisterwijk, welke na jarenlange inzet in de gemeenteraad zich niet meer be schikbaar heeft gesteld. Wim de Jong zal ove rigens wel actief blijven binnen Gemeente Be langen. Gemeente Belangen zal de komende raads verkiezingen ingaan onder het motto ’Nu Sa men’. Dit motto staat voor het ’Nu Samen’- gaan van de drie kernen Heukelom, Moer gestel en Oisterwijk in de nieuwe gemeente. Met name het behoud van de eigen identi teit van de kernen staat hoog in het vaandel. Maar ook voor het ’Nu Samen’-gaan van PGB uit Moergestel en GB uit Oisterwijk in een ster ke lokale groepering Gemeente Belangen. Een groepering die door bundeling van de krach ten veel invloed zal kunnen uitoefenen in de nieuwe gemeenteraad. Tenslotte staat het mot to ’Nu Samen’ voor het team van leden van Gemeente Belangen voor het zich actief inzet ten in de nieuwe gemeenteraad en de verschil lende vakcommissies. Het verkie zingsprogramma, welke thans in concept ge reed is zal zo spoedig mogelijk in de openbaar heid worden gebracht. KM r 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1996 PAGINA 4 'M GB JJ

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 4