KVOgg nr 15e Komtoer van Moergestel Postagentschap bij Broers geopend CURSUSSEN FRANS Aphrodite In Memoriam RADIO Dagelijks tel. ink: 013-513 2942 Hart van Brabantloop Cees van Esch ’Ondernemend Moergestel’ zet zich in voor a.s. bruidsparen Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1996 - 21e Jaargang - Nr. 924 Donderdag 26 sept. 19.00 uur: - Koningschieten Gilde St. Sebastiaan en Barbara - De jaarlijkse kermis - Het zeeaquarium van Gerard Poirters - Kelnerrace - Onweer actief langs de Reusel - Live: Gerard Kuijpers en Dré Hoef nagels: Santiago de Compostela -Toermee 1996 - Jeugdvakantieweek 1996 - Opening Rabobank -Opening sportcentrum ’Stokeind’ - Ingebruikstelling Markant Brabant Deze uitzending wordt herhaald op zondag 29 september om 13.00 uur en donderdag 3 oktober om 20.30 uur. Binnen enkele dagen na uitzending is de videoband te leen in de Bibliotheek. Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en ’t MTV-kanaal Faux-débutants, gevorderden, conversatie, grammatica Eerste lessen: maandag 30 september van Rijckevorsellaan 30 Moergestel h Huidverzorgingsinstituut v ’De Komtoer van Moergestel’ voor de 15e keer verreden. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Burgerlijke huwelijksvoltrekkingen moeten in Moergestel plaats blijven vinden Op de laatste zondag van september wordt dit jaar de plaatselijke wielerronde Vorige week werd het postagentschap officieel geopend bij Kadoshop Broers in de Kerkstraat. Voor alle zaken die men voorheen op het postkantoor kon doen, kan men bij het postagentschap ook terecht. In een klantvriendelijke omgeving zijn de medewerkers van het postagentschap u graag van dienst. Ook de openingstijden zijn aanzienlijk verruimd, want zelfs tussen de middag en op zaterdag is het agentschap geopend. Nog een paar dagen en dan brandt de strijd los. Loopgroep Physique en loopgroep van Schaatsclub de Vennen gaan hun krachten meten op een 103 km uitgezet traject in de omgeving van Tilburg. Deze estafette-loop wordt gehouden op zater dag 28 september. Elk team bestaat uit 15 deel nemers. Nu er 2 Moergestelse teams meedoen met deze loop, merk je zo links en rechts wel dat er spra ke is van enige rivaliteit. Na een intensieve voorbereiding heeft de trai ner van loopgroep de Vennen maar één wens: Winnen van Physique, daar gaan we voor! Na afloop gaan we met z’n allen naar sport school Physique, want één ding is zeker: sport verbroedert. Bingo Woensdag 2 oktober organiseert het VOGG (Vereniging van ouders en verwanten van ver standelijk gehandicapten) een bingo in Den Boogaard in Moergestel. Aanvang 20.00 uur. Er zijn leuke prijzen, en een geldbedrag van 250,- te winnen. Ieder een is van harte welkom!! |1 i luiuvun-uiyinyoiiiuuii. maal aantal toegestane renners aan de start. De starttijden van de wedstrijden zijn als volgt: 10.30 uur: Nieuwelingen 40 km; 11.45 uur: Junioren 60 km; 13.30 uur: Recreanten 30 km; 15.30 uur: Dames 60 km; 16.15 uur: Elite/NeoAmt. 80 km. Het centrum van Moergestel zal op 29 septem ber dus de gehele dag in het teken van de sport en (ont)spanning staan waardoor een bezoek aan dit evenement zeker de moeite waard zal zijn. Óp vrijdagmorgen, 20 september 1996, is geheel onverwacht, Cees van Esch, overle den. Toen wij het bericht ontvingen, heerste er grote verslagenheid in de gelederen van c.v. de Pierewaaiers. Een ex-Prins is van ons heengegaan. Maar niet zomaar een ex- Prins, nee, een bijzonder mens. Cees was een vriend van iedereen! Toevalligerwijs is hij bij onze vereniging gekomen. Enkel en alleen omdat iemand gevraagd had of hij ergens mee wilde hel pen. En nee zeggen heeft Cees nooit goed gekund. Al snel had hij een bestuursfunctie, bouw de de prinsenwagen, zette een nieuwe hof houding neer, ontwierp schitterende on derscheidingen, werd Stadsprins van Moergestel etc. Veel te veel om op te noemen. En Cees stond altijd en overal voor iedereen klaar. Hij hield de Pierewaaiers in moeilijke tij den overeind. En altijd weer wist hij met zijn aansteke lijk enthousiasme iemand warm te krijgen voor de Pierewaaiers. Zijn creativiteit scheen onuitputtelijk. Ie dereen kent toch nog de meest schitte rende creaties van hem in de carnavals optocht. Met de warmte die hij altijd en overal uit straalde maakte hij vele vrienden. Hij was niet alleen een goede carnavals-vriend, maar vooral een goed mens. Ook de nieu we generatie Pierewaaiers droeg Cees al snel, letterlijk en figuurlijk, op handen. En altijd was er wel een geintje of een kwa jongensstreek. Cees, wat hebben we een lol gehad, wat zijn we je dankbaar, maar wat zullen we je mis sen. We wensen zijn vrouw, Nel, zijn kinderen en kleinkinderen, heel erg veel sterkte en wijsheid toe in deze moeilijke tijden. Hopelijk is het voor jullie allemaal een troost, te weten dat, Cees, papa of opa ook in de harten der Pierewaaiers altijd zal blij ven bestaan en dat wij allemaal de mooiste herinneringen aan hem blijven behouden. C.V De Pierewaaiers. Dat de vereniging ’Ondernemend Moergestel’ een vooruitstrevende organisatie is hebben ze inmiddels al meerdere malen bewezen en ook nu hebben ze onze gemeentebestuurders een uniek plan voorgelegd. Tijdens een van haar vergaderingen, waarin veelal gesproken wordt om de komende sa menvoeging met Oisterwijk, werd geconclu deerd dat, als straks ons gemeentehuis geslo ten is, er geen burgerlijke huwelijken meer voltrokken kunnen worden. a.s. Bruidsparen zouden dan naar het Oister- wijkse raadhuis moeten. ’Ondernemend Moergestel’ ging op zoek naar een voor dergelijke gelegenheden ge schikte locatie in ons dorp, en kwam daar voor terecht bij de Zusters van Liefde die op de Nieuwenhof wonen. De zusters zijn spon taan bereid om hun oude kapel beschikbaar te stellen en zelfs te zorgen voor verwarming en het weer in gebruik stellen van de geluids installatie. Tevens is het mogelijk voor de bruidsparen om gebruik te maken van de kloostertuinen voor het maken van foto’s. Al met al een uniek en prachtig initiatief dat zeker de waardering zou moeten verdienen van het gemeentebestuur. De hoop is er tenminste op gevestigd dat de gemeenteraad in haar eerst volgende vergadering de goedkeuring aan het plan zal geven, zodat a.s. Moergestelse bruids paren het burgerlijk huwelijk gewoon in Moer gestel kunnen laten sluiten. En zo hoort het ook! De wedstrijden vinden dit jaar op het oude bekende, en gezellige parcours, in het centrum van Moergestel plaats. De start vindt plaats op het Rootven om vervolgens te rijden via de Krijtestraat, Korenstraat, de Schoolstraat en Kerkstraat weer naar het Rootven, waar de fi nish op de oude vertrouwde plaats is getrok ken. Door een intensieve voorbereiding en de fi nanciële medewerking van vele begunstigers is het weer mogelijk gebleken de ingrediën ten voor een mooi brokje wielersport te scheppen. De wielerwedstrijden worden verreden in 5 categorieën. Naast de al jaren gebruikelijke categorieën Nieuwelingen, Junioren, Elite/Neo-Amateurs en Dames is het ons dit jaar wederom gelukt om een uitbreiding aan het programma te ge ven. Nieuw dit jaar is de categorie Recreanten. In deze categorie is op uitnodiging inge schreven door de afdeling fietsclub van de Moergestelse schaatsclub ’De Vennen’. De leden van deze club strijden in hun wed strijd om het clubkampioenschap. Dit onder deel geeft een speciaal Moergestels tintje aan het wielerevenement. De wedstrijd voor de Amateurs-A telt mee voor het ’Brabants Dagblad Wielerklasse- ment’, welk na een heel wegseizoen zijn ontknoping nadert. In de laatste twee crite riums tellen de punten dubbel voor dit klas sement waardoor de spanning in dit klasse ment uitermate groot blijft Dit is voor vele topamateurs een reden om in de Komtoer aan de start te verschijnen. Het klassement wordt op dit moment aange voerd door Chris Mulders uit Haaren, welke samen met de top tien van het klassement aan start zal verschijnen. Renners als Richard Coe- horst, Paul Coehorst en Roger Coolen uit Til burg, Ludo van Overveld uit Schijf en Cas Graafmans uit Dongen zullen met behulp van de dubbele puntentelling alles in het werk stel len om een aanval te doen op de leidende posi tie van Chris Mulders. Naast deze zullen be kende renners uit de regio, zoals Jan-Pierre Leyten uit Udenhout, Wiljan van Riel, Erwin Stofmeel uit Tilburg, Jos Elen uit Loon op Zand aan de start verschijnen. Een maximaal gevuld deelnemersveld is een garantie voor een mooi en spannend wielerevemenent. Deze wedstrijden zullen worden voorafgegaan door de categorieën Junioren en Nieuwelingen. In beide categorieën staat eveneens het maxi- 9 Tij Schoolstraat 5 IX 1 MOERGESTEL ÏQ/J Tel. 013-513 1474 J M Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Ij

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1