--- a KORFBAL*? V rouweno verleg Moergestel vijf jaar 100 Jaar N.C.B. een feest ook voor uü Strijd in Moergestelse loopwereld? Voel je thuis in je sport f Concours steeds dichterbij Audacia-nieuws bk AUDACIA-JEUGD FRANS TEKATH Programma 25 september: Recr.: Rosoio - Roef! Programma 28 september: Pup. F: Roef! - DSV Pup. D: Roef! - Vessem Asp. C: Roef! - Vessem Asp. B: Roef! - Concordia 13.30 13.15 12.15 12.00 ..9.30 10.15 ..9.30 ..9.30 ..9.30 10.00 ..9.45 10.45 11.15 10.45 11.00 11.30 S.V. Roef. Handbal Programma 28 september: Kampioenswedstrijd: 12.40 uur: MJC: Roef. - DESK 2 op het buitenveld. 11.50 JJC: DESK 2 - Roef, in Kaatsheuvel 11.00 GJD: Roef! - Taxandria 11.50 MJB: Roef! 1 - Tachos 13.30 MJB: Roef! 2 - Havedo 4 Programma 29 september: 11.00HJA: DESK-Roef! 11.00 DJ ARoef! - Avanti 2 12.10 HES: Roef! - Groene Ster 2 Handbal is altijd raak! 19.30 vertrek Aanwezig: 10.00; 9.30 10.00; 9.30 13.00; 12.30 11.30; 11.00 Programma junioren-pupillen en meisjes za terdag 28 september: Aanwezig: Audacia Al - Nemelaer 1 Viola 1 - Audacia BI Audacia B/C - FC Drunen 1 Oirschot 1 - Audacia Cl Audacia Dl -GSBW1 Beerse Boys 2 - Audacia D2 Audacia D3 - Spoordonkse Boys 1 Audacia El - GFC ’93 1 Audacia E2 - Spoordonkse Boys 1 Zouavia 3 - Audacia E3 Berkdijk 2 - Audacia E4 Audacia Fl - Sarto 2 Nevelo 2 - Audacia F2 Audacia F3 - Nevelo 3 Taxandria F4 - Audacia F4 Audacia meisjes - Beerse meisjes AFD. FIETSCLUB Schaatsen en fietsen, schaat sen of fietsen? Dit kan allemaal bij schaats- club De Vennen, opgericht i oktober 1987 na de twee on vergetelijke Elfstedentoch ten!! Inmiddels is deze vereniging een jaar voor ’t 10-jarig jubi leum uitgegroeid tot een schitterende sport club met veel aktiviteiten en met maar liefst 240 leden. Tijdens de jaarvergadering van 5 oktober 1995 is de fietsclub, welke al jarenlang (6) traint op de dinsdagavonden, op verzoek van het be stuur, onderdeel geworden van schaatsclub De Vennen. Het doel van deze fietsclub is primair om op dinsdagavonden in de zomertijd te blijven trai nen en om gezamenlijk toertochten te gaan rij den. Het ligt ook in de bedoeling om in de toe komst jeugdleden van de vereniging fietsen te leren. De fiètsclub is een hechte club, met een prima regelement wat hoge eisen stelt aan veiligheid en discipline aan deelnemers. De fietsclub is verder zeer actief in de moutain- bike sport (inmiddels een zeer populaire tak van de wielersport) mede dankzij Bart Brentjens, welke ook in de wintermaanden pri ma tot zijn recht komt. Het laatste initiatief van de fietsclub is een prachtige impuls voor de komtoer van Moer gestel. 22 Wielrefiners van de Fietsclub willen hun krachten meten met elkaar en laten zien aan de Moergestelse wielerliefhebber. In 2 catego rieën zullen zij strijden voor de titel clubkam pioen van afd. fietsclub van schaatsclub De Vennen. Ik wens de organisatie van het wielergebeuren alle succes toe, hoop dat er heel veel Moerge- stelnaren komen kijken en vooral heel goed weer.... de rest moeten de jongeren doen. Dat de wedijver tussen beide Moergestelse verenigingen geen extreme vormen aanneemt, moge blijken uit het feit dat beide groepen el kaar ‘s avonds in de bar van sportschool Physi que ontmoeten om na te genieten van een dag van lopen, fietsen en autorijden (begeleiders), organiseren en coördineren Piet van de Schoot en Leo Boogaers voor Physique). Het Vrouwenoverleg Moergestel bestaat vijf jaar. Dit gedenkwaardige feit zal op gepaste wijze worden gevierd op woensdag 25 septem ber a.s. bij gelegenheid waarvan de vrouwen van het eerste uur, oud-leden, leden en de ver tegenwoordigers van het Gemeentebestuur met elkander het glas zullen heffen. De Gemeente Moergestel is het voorbeeld van een Gemeente die de eerste stappen heeft gezet op het beleidsterrein van de emancipatie in de ruime zin des woords, dus als een proces van bewustwording en veran dering gericht op keuzevrijheid van vrouwen en mannen. In juli 1991 heeft de Gemeenteraad van Moer gestel besloten een emancipatie-nota te laten concipiëren door het Vrouwenoverleg Moer gestel in samenwerking met het gemeentelijk apparaat. Nadien is in het College-programma ’Bouwstenen voor het gemeentelijk beleids plan Moergestel 1992-1994’, opgenomen dat het Gemeentebestuur erop vertrouwt dat de aangekondigde emancipatie-nota voldoende aanknopingspunten zal bieden voor het formu leren van eigen beleid. Voor de Gemeen te Moergestel is vorengenoem de emancipatie-nota gerealiseerd en handvat voor het emancipatiebeleid binnen de Ge meente Moergestel geworden. Thans breekt een nieuw tijdperk aan. Nu de samenvoeging van de Gemeenten Moergestel en Oisterwijk met ingang van 1 januari 1997 een feit is, heeft ook het Vrouwenoverleg Moer gestel haar blik vooruitgeworpen. Opgericht is thans het Emancipatie Raad Ois- terwijk-Moergestel i.o.. Een eerste bijeenkomst van dit nieuwe overleg heeft reeds plaatsgevon den op 17 juni jl.. De komende maanden zal door deze Raad i.o, die overigens een draag vlak in de beide Gemeenten Oisterwijk en Moergestel heeft plaatsgevonden, worden be zien welke juridische vormgeving binnen de nieuwe Gemeente zal kunnen worden gekozen en vervolgens is materieel beschouwd het uit gangspunt, dat de eerste stappen zullen wor den gezet om te komen tot een emancipatie nota voor de nieuwe Gemeente. Het moge duidelijk zijn, dat ook daarop bij gelegenheid van de Lustrumviering het glas zal worden geheven! christelijke visie op mens en samenleving. Terugblikkend op een periode van 100 jaar mag je stellen dat onze organisatie naast belangen behartiging voor haar leden, ook veel heeft be tekend voor de ontwikkeling van het platte land en de mensen die er wonen en werken. De groep boeren en tuinders wordt kleiner, maar nog steeds beheren zij een groot gedeelte van uw woon- en leefomgeving. En denk ook maar eens aan uw voedselpakket. De N.C.B. mag trots zijn op het geheel wat ze presteert. Niet alleen voor haar eigen beroeps groep, maar zeker ook voor de gemeenschap. Ook feest voor U die dit leest! Honderd jaar N.C.B. maag gevierd worden. Naast een feest voor de leden, ook een feest voor haar omgeving; vandaar de opening: ’Een feest voor U’. Op zondag 6 oktober a.s. wordt er een publieks- presentatie gehouden in Uw omgeving. Mid dels een fietstocht of autotocht kunt U een aan tal bedrijven bezoeken in Uw omgeving. Als U mee wilt doen kunt U de routes ophalen bij de Rabobank of de Boerenbondwinkel. Op iedere willekeurige plaats kunt U in deze fietsroute/autoroute instappen. U bepaalt zelf de afstand die U wilt rijden en de bedrij ven die U wilt bezoeken. U bent welkom op de bedrijven die op de kaart zijn aangegeven, waar U het een en ander mag verwachten. Het belangrijkste blijft natuurlijk een indruk geven hoe een boer of tuinder werkt. Volgende week zullen wij U nader be richten over de publiekspresentatie in Moerge stel en omgeving. Dus vergeet niet: Zondag 6 oktober a.s. pu bliekspresentatie! Namens het bestuur van de N.C.B. Moergestel. Een stukje geschiedenis De Noordbrabantse Christelijke Boeren bond bestaat dit jaar 100 jaar. Reden genoeg om feest te vieren. De N.C.B. is een van de grootste agrarische standsorganisaties van Nederland. Met zo’n 240 plaatselijke afdelingen, waaronder de af deling Moergestel, bundelt ’de Boerenbond’ de belangen van meer dan 250 agrariërs en hun gezinnen in Brabant, Zeeland en het zuiden van Gelderland. Op 17 augustus 1896 werd de centrale Noord brabantse Christelijke Boerenbond opgericht. Mede naar het voorbeeld van andere dorpen, heeft men op 29 januari 1901 besloten tot het oprichten van de Boerenbond afdeling Moer gestel. Het eeuwfeest van onze eigen afdeling ligt dus in het jaar 2001!! Wat doet de N.C.B.? In de honderd jaar van haar bestaan heeft de N.C.B. een omvangrijk pakket van activiteiten ontwikkeld. Allereerst behartigt de vereniging de belangen van haar leden. Daarbij gaat het niet alleen om het reilen en zeilen van de agra rische onderneming, maar evengoed om het wel en wee van het gezin. Verder stelt de N.C.B. zich ten doel een bijdrage te leveren aan de persoons- en beroepsvorming van de leden en is er medeverantwoordelijkheid voor de ker kelijke en burgerlijke samenleving waarvan de leden deel uitmaken. De N.C.B. staat met beide benen midden in de maatschappij. En de C in de naam wordt nog altijd van harte uitgedragen; de N.C.B. gaat in haar denken en werken uit van de haar tegenstander had, nog niet in score, maar het overwicht was zo duidelijk en het panieke rig uitverdedigen van Vorstenbosch zo angstig, dat een grote score niet kon uitblijven. En die kwam dan ook. Eerst was het Max van Alp- hen, die met de rug naar de goal met een fraaie onthaal wist te scoren in de 14e minuut. 7 Mi nuten later bracht Gregor Janssen met een vrije trap via de muur 2-0 op de borden en Max was 10 minuten later weer succesvol in een scher mutseling voor het doel: 3-0. Rob van der He ijden liet nog een lastig schot los wat niet te houden was voor de keeper: 4-0 en uit een prachtige aanval kon Gregor een voorzet een voudig verzilveren tot een 5-0 voorsprong bij rust. Na rust was Frans Tèkath zelf aan de beurt om de score op te voeren. Eerst rondde hij een fraaie aanval op zijn eigen wijze zeer koelbloe dig af en daarna kreeg hij nog een bal van Cor- né Zoontjens op een presenteerblaadje: 7-0. Attentie Maandag 30 september a.s. ledenvergade ring. Had tot voor kort de loopgroep Physique het monopolie m.b.t.’het uitdragen van Moerge- stels naam in de loopatletiek, sinds dit jaar wordt hen voor een keer concurrentie aange daan door de lopers van de schaatsclub de Vennen”. De laatsten hebben namelijk besloten dit jaar ook deel te nemen aan de Hart van Brabant- loop die op zaterdag 28 september een groot aantal lopers in estafettevorm door hét schone Midden-Brabant zal voeren. Dat het bestuur van de Vennen beschikt over sluw strategisch inzicht blijkt uit het feit dat zij juist dit jaar uitkozen om in deze wed strijd te debuteren. Hen moet ter ore zijn ge komen dat loopgroep Physique, na jaren van buitengewone prestaties neergezet te hebben, dit jaar zou kiezen voor een meer recreatieve inzet. Een hoge klassering staat dit jaar niet voorop, echter wel een ontspannen poging om in een recreatieve, vriendschappelijke sfeer een zo hoog mogelijke klassering te behalen. Werd er dus in andere jaren alle moeite gedaan om zo hoog mogelijk te eindigen, dit jaar spelen gezond en gezellig strijd leveren voorop. Dit wil echter niet zeggen dat het deelnemers veld van Physique tweederangs zou zijn. Inte gendeel, in de stardijst staan debutanten ver meld met gevestigde namen zoals Cees van Opstal, Jan Denissen, Koos Guijt, Theo Ratel band, Bouke van Spreeuwel, Huib Brouwers en Ank van Gils. Daarnaast lopen een groot aantal oude getrouwen mee in de Physique- gelederen. Indien “de Vennen in staat blijkt te zijn, mede dankzij het overlopen van een bijna gehele Moergestels familie, de klassering van Physi que te benaderen of te overtreffen, dan hebben ze dus toch alleszins een prima prestatie gele verd en kunnen ze met trots aan hun debuut terugdenken. Het hele festijn start al vroeg in de morgen om 7.30 uur bij de KUB, alwaar de eerste loopsters van Physique en “de Vennen elkaar diep in de ogen zullen kijken. Daarna verplaatst het schouwtoneel zich door geheel Midden-Bra bant. Rond 15.30 wordt er gelopen in Moergestel. De lopers komen uit Oisterwijk, geven het estafet- tehesje door in Moergestel en spoeden zich daarna via de Kerkeindse Heide naar het Longaterrein, alwaar de laatste herstart zal plaatsvinden. De finish vindt plaats in het cen trum van Tilburg. Daar waar twee Moerge stelse verenigingen in hun eigen dorp strijden, worden vanzelfsprekend vele supporters ver wacht. Jumbo supermarkt is wederom bereid gevon den te zorgen voor de versterking van de in wendige mens van de Physiquelopers, terwijl sportschool Physique hen dit jaar weer in een modieus verantwoord en herkenbaar tenue steekt. Zoals u misschien al weet zal harmonie Prin ses Juliana op 1 de&mber a.s. in Etten-Leur haar plaats in de afdeling uitmuntendheid moeten verdedigen. Als voorbereiding daarop zal komende zondag in Udenhout in het nieuwe multifunctionele centrum ’t Plein een concert gegeven worden waaraan ook Harmonie Gregorius uit Haaren en Music Sacrum uit Eindhoven zullen deel nemen. Ook deze twee harmonie-orkesten moeten binnenkort ’op concours’. Dat wordt dus een concert op het puntje van de stoel waar bij eenieder zijn beste muzikale beentje voor moet zetten. U allen bent van harte welkom om dit concert mee te maken. De aanvang is 12.00 uur. Aan alle leden en huisgenoten Een eeuw N.C.B. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de N.C.B. heeft U thuis ontvangen een pro grammaboekje en een uitnodiging voor het feestweekend van 4 en 5 oktober. Heeft u de aanmeldingskaart voor de feestavond al terug gestuurd? Met betrekking tot de publiekspresentatie op 6 oktober a.s.; zie publicatie elders in dit blad. Nieuwe voorzitter N.C.B. Kring Mid den Brabant U heeft het waarschijnlijk al ergens gehoord of gelezen, tot nieuwe voorzitter van de Kring Midden Brabant N.C.B. is gekozen de heer Pie ter Vlemminx uit Oirschot, Polsdonken 1Per 16 oktober a.s. op de jaarvergadering volgt hij de heer Antoon Vermeer op. Pieter Vlemminx heeft samen met zijn broer een maatschap en heeft een bedrijf met melkkoeien, fokzeugen, vleesvarkens en vleesvee (rose). Pieter is 41 jaar, getrouwd en vader van 4 kinderen. Binnen de NCB is hij voorzitter van de vakgroep varkens houderij; heeft zitting in het Kringbestuur en is lid van het Dagelijks bestuur. Van harte feliciteren wij hem met deze verkie zing en wensen hem veel succes. Gezinavond N.C.B. Moergestel Heeft U al in uw agenda genoteerd: donder dag 17 oktober a.s. gezinsavond N.C.B. Moer gestel. Aanvang: 20.15 uur. We hebben een pro gramma voor jong en oud! Een persoonlijke uitnodiging valt binnenkort in de bus. Jaarvergadering N.C.B. kring Midden Brabant Op woensdag 16 oktober a.s. Ook hiervoor ont- vant u ter zijner tijd een uitnodiging. Score brengt Audacia bovenaan - Audacia - Vorstenbossche Boys7-0 Na twee wedstrijden stond Audacia mede bo venaan in de rangschikking, samen met drie ploegen die ook vier punten hadden behaald. Door de enorme score van zondag staat Auda cia nu bovenaan de ranglijst in de kranten. Na het eerste gewin, kattegespin te kunnen betite len, staat nu de forse overwinning in het teken van te behoren tot kanshebbers voor prijzen in de competitie. In voorgaande jaren is er wel meer optimisme geweest dat later in teleurstel ling is geëindigd. Maar nuhet elftal staat er en lijkt alles aan te kunnen, doch alle tegen standers zijn nog niet gezien en de ervaring leert dat verrassingen en tegenslagen nog voor de boeg liggen. In de eerste 10 minuten van de wedstrijd was het al duidelijk dat Audacia een ’makkie’ aan MA Moergestel Schaatsclub „De Vennen." neb Noordbrabantse Christelijke Boerenbond PAGINA 10 MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1996

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 10