Geert van de Pas en Luus van de Wiel vijftig jaar getrouwd CURSUSSEN FRANS Faux-débutants, gevorderden, conversatie, grammatica Aphrodite /ik INTERIEUR FBOUW Moergestelse ponyruiter Nederlands Kampioen van de N.K.B. Dagelijks tel. inl.: 013-513 2942 AvdW A Voetbal, oorlog en gezondheid bepalen levensloop Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Gerardusplein 7 - 5056 KZ Berkel-Enschot Tel/Fax 013-5333940 - Mobiel 06-52717512 WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1996 - 21e Jaargang - Nr. 923 Aan de Reuselhof 23 treffen we nog een echtpaar aan, dat als echte ’Gestel- sen’ hun gouden bruiloft kunnen vieren. Niet alleen is het straks een nieuwe gemeente, maar ook voor'een huwelijk, dat deze mijlpaal haalt en waarvan beide echtelieden uit Moergestel zijn en daar nog steeds wonen, zal het halen daarvan steeds zeldzamer worden. MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J OPEN DAG: dinsdag 24 september van 10.30 tot 20.30 uur van Rijckevorsellaan 30 Moergestel voetbalwereld bestonden. Het waren inder daad gouden bergen en dus geen brood op de plank. De voorwaarden om bij Nevelo te voetballen werden noodgedwongen aan vaard en Geert kon weer aan de slag bij de looierij. Er volgde diensttijd, terugkeer looierij, instruc tie (door Geert) bij nieuwe inlichtingen en her halingsoefeningen, mobilisatie, oorlog en ca pitulatie (alleen hierover is een heel boek te schrijven). Als een van de laatsten kon hij op basis van een werkgarantie van bakker Jan van Hulten uit het leger naar Moergestel terugke ren. Inderdaad heeft hij toen met de korf op de fiets in Moergestel af en toe rondgereden. De Heidemij gaf echter meer zekerheid, tenmin ste Geert kon daar steeds op terugvallen. In de praktijk waren het steeds wisselende werk zaamheden in de open lucht (nu zou men dat uitzendwerk noemen). De bevrijding kwam, Geert had zich gemeld voor de zeemilitie, werkte voor de geallieerden en begon een baan tje bij de Jonge Hertog. Onenigheid over va kantiedagen (niet in overeenstemming met Luus) maakte daar een einde aan en uiteinde lijk werd een baan bij wollenstoffenfabriek Swagemakers-Bogaers in Tilburg een rustpunt voor de verdere toekomst. In 1969 kwamen er gezondheidsproblemen en in 1970 werd hij voor werk afgekeurd. Hij kwam door termij nen net niet in een goede regeling terecht. Niet temin zijn zij nu nog dankbaar dat ondanks het faillissement van de fabriek nog voor een alleszins aanvaardbare afvloeiingsregeling is gezorgd. Luus Luus zag het levenlicht als jongste in een ge- INTERIEUR AFBOUW 013 533 39 40 RENOVATIE TIMMERWERKEN ONDERHOUD geweest. Na de reeds genoemde perikelen bij Nevelo, stond hij mede aan de wieg van Auda- cia in 1948, eerst als aktief voetballer en later als trainer en jeugdtrainer. Hij heeft er nu nog steeds pijn van en racune over het feit dat hij niet als ’veertig-jarige’ zijn voetbalcarrière heeft kunnen afmaken. Door wat hij nu nog als ’misverstand’ kwalificeert kwam het einde op negenendertig-jarige leeftijd. In 1974 nam hij afscheid van Audacia en werd lid van ver dienste. Mede door de gezondheid is hij steeds meer afstand gaan nemen van de sport, alleen tennis op TV kan hem nog boeien. Tekenen, schilderen en knutselen kan nog wel eens ter hand worden genomen. Luus is een verwoed leester van boeken, ziet graag films op TV en doet graag mee met kaar ten en bingo. Gezondheid Geert is al vroeg (1969) aan de sukkel gegaan met zijn gezondheid. Zoals hij het zelf noemt is dat erosie van de ingewanden. Tot op de dag van vandaag heeft dat geleid tot vele onderzoe ken en ziekenhuis-opnamen. Daarbij heeft hij ook veel ellende meegemaakt bij andere men sen en kan hij daardoor zijn eigen toestand erg goed relativeren. Iedere nieuwe dag wordt met dankbaarhid en optimisme aanvaard. De uit stekende gezondheidstoestand van Luus is er mede de oorzaak van om nog te genieten van het leven, zoals het zich iedere dag voordoet. Viering Op vrijdag 27 september wordt het gouden feest gevierd met een eucharistie-viering in de kapel, een diner met familie in Den Boogaard, een receptie van 18.30 tot 20.00 uur en feest avond voor genodigden in Den Boogaard. ’Moergestel-Nieuws’ wil Geert en Luus al vast van harte feliciteren en wenst jullie nog vele jaren toe. De elfjarige Moergestelse amazone Wenda Welten is op zondag 8 september bij de Ne derlandse kampioenschappen van de N.K.B. te Wanroy voor ponyruiters, kampioen ge worden in haar klasse. Er wordt gestreden om de titels bij het springen en dressuur. Met een score van 6'7.7% wist zij bij de indivi duele dressuur in de klasse Ml de concurren tie juist voor te blijven. Wenda is lid van de ponyclub ’t Wit Paardje te Haghorst. Onder deskundige begeleiding van instructeur Sjef op ’t Hoog, eigenaar van pen sion en dressuurstal ’t Wit Paardje te Haghorst, en vele uurtjes trainen heeft zij met haar pony tot deze prestatie kunnen komen. Op haar pony, Blue Boy, die zij nu een jaar in tensief berijdt heeft ze in de voorselecties een aantal klinkende uitslagen gereden. Na ver schillende wedstrijden in de regio wist ze deze competitie als eerste te eindigen zodat ze titel Kringkampioen het eerste succes was dit sei zoen. Hierdoor slaagde ze erin om afgevaardigd te worden naar de Gewestelijke Kampioen schappen te Goirle op 25 augustus. Ook op deze wedstrijd legde ze beslag op de eerste plaats en mocht ze zich ook Gewestelijk Kampioen noe men. Het derde grote succes was dus het Ne derlands Kampioenschap. Maar weinige heb ben in een seizoen deze titels binnen kunnen halen. JfHuïdverzorgingsinstituut jl zin van 6 kinderen (3 jongen, 3 meisjes) in de Schoolstraat (in het gedeelte dat toen nog Vin- kenberg heette) en ging als driejarige mee met het gezin naar de Kerkstraat. Zij ging naar school bij de nonnen aan de Kloosterlaan. Daarna leerde zij naaldvakken bij Marietje Hollanders (nu het huis van weduwe Larmit) en verdiende daar ook mee. Door het overlij den van moeder kwamen de overgebleven ge zinsleden ’in de kost’ bij broer Jan. Er moest gewerkt worden en Luus kwam terecht bij van Bommel Schoenfabriek. Na het huwelijk en het krijgen van kinderen heeft Luus nog bij tijd en wijlen ’thuiswerk’ gedaan, maar de be lasting nam bij wijze van spreken meer af dan er verdiend werd. Huisvrouw is dus voorna melijk de levensbestemming geworden. Huwelijk Geert was bevriend met de broer van Luus, Marinus en van het een kwam het ander. In een gezamenlijk uitstapje van de jeugd uit Moergestel in de bus naar de dierentuin in Antwerpen kwam het echt aan. Militaire dienst zag Luus even niet zitten en maakte het uit. Het kwam echter weer op zijn pootjes terecht en na zeven jaar verkering kwam pas op 26 sep tember 1946 de mogelijkheid om te trouwen. De eerste twee jaar werd bij Geert thuis inge woond en toen werd een huis aan de Tilburg- seweg betrokken. Na drieëntwintig jaar werd door afbraak van de woning aan de Tilburgse- weg een woning aan de Huysackerstraat ver kregen en weer drieëntwintig jaar daarna zit het echtpaar sinds kort in een aanleunwoning bij de Reuselhof. In 1947 werd dochter Cor geboren en in 1948 zoon Kees. Beiden zijn ge trouwd, wonen buiten Moergestel en hebben respectievelijk 2 en 3 kinderen. Er zijn nog geen achterkleinkinderen. Hobby’s Geert is altijd een vooraanstaand voetballer u Schoolstraat 5 MOERGESTEL In de vooraankondiging van het interview, dat ’Moergestel-Nieuws’ met hen zou hebben was Luus zeer terughoudend (van haar hoefde het allemaal niet), maar Geert wilde wel. Vooral gebeurtenissen uit de oorlog (wat er in het boek staat van Smits klopt niet en details uit het voetballeven die zeer doen, lagen voor op de tong). Geschiedsschrijvers, die zich voor die onderdelen interesseren moeten nog maar eens gaan praten met Geert en Luus. Vooralsnog beperken wij ons nog tot de grote lijnen van het echtpaar, dat op 27 september het jubileum viert. Geert Geert zag op 5 augustus 1917 als derde uit het gezin van vijf kinderen (3 jongens en 2 meis jes) het levenslicht aan het Kerkpad (afgebro ken, nu St. Jansplein). Toen Geert 10 jaar was verhuisde het gezin naar het Rootven 46. Hij doorliep de lagere school aan de nu afgebro ken school hoek Postelstraat-Schoolstraat en juist in die tijd werden er twee jaren aan de school toegevoegd om de tijd waarop men mocht gaan werken (14 jaar) vol te maken. Het was bepaald niet zo dat er geen andere ambi ties waren. Geert had aanleg voor schilder- en tekenkunst. Ondanks pogingen daartoe was de economische realiteit van die dagen een sta in de weg om een opleiding in die richting te vol gen. Het werd dus werken geblazen, wat in die crisistijd niet eenvoudig was. Het werd de looierij in Oisterwijk, edoch de aanwezige voetbaltalenten werden niet aangewend in Oisterwijk (Nevelo had nau we banden met de looierij). Na een jaar volg de ontslag en Geert liet zich verleiden door ’gouden bergen’, die toen ook reeds in de Ook het achttal van de ponyclub, waar Wenda deel van uitmaakt, behaalde in Goirle een eer ste plaats en dus het Gewestelijk Kampi oenschap en in Wanroy een zeer verdienstelij ke derde plaats. -- 1 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties toten met zondagavond. I -I Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.)

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1