Opening en Open Dag sportcentrum Stokeind KORFBAL^ UW HULP O MM Steken-loterij Praktijk fysiotherapie Thuiszorg 1 Midden-Brabant Grote kraaminfomarkt in Berkel-Enschot PV Over Berg en Dal Optreden ’Janse Bagge Bend’ en ’WC Experience’ 1/3 zaal: 3/3 zaal: Free Liver BC Moergestel S.V Roef! Aanmeldstrook: Omgaan met dementie Naam: Adres: Woonplaats: De Stekencommissie. Telefoon: Wel/geen lid Inleveren: Schoolstraat 22 te Moergestel. publiek publiek publiek vloerbedekking verwijderen 2/3 zaal: Audacia pupillen Roef handbal St. Welzijn Ouderen Roef korfbal BC Moergestel (3 banen) Bots Roef handbal 10.30; vertrek 9.30 14.00; vertrek 13.00 2-11 .2-12 7-2 12-0 8-18 3-2 .7-21 12-16 .4-3 .0-4 1-7 10-1 .2-2 KNVB Roef handbal Voor inlichtingen kunt u gerust bellen, tel. 5131360. Nou wij hopen dat het allemaal duidelijk is en dat u snel overgaat tot aanschaf van: De Kans Van Je Leven!! Als Pierewaaiers hopen wij natuurlijk dat de verkoop-adressen het motto voor de komende carnaval, vaak zullen uitroepen: D’r is gin hou- we aonü Handbal Uitslagen: MJB: GHV 2 - Roef! 2 GJD - Avanti MJC: Roef! - Avanti MJB: Roef! 1 - Havedo HDA: White Demons - Roef. JJC: Blauw Wit - Roef! DJA: Roefl@ - Havedo HES: Roef - GHV Programma (LET OP: Gewijzigd!): 20 sept. 18.30: GJD Elshout - Roef vertrek 17.45 21 sept. 14.00: JJC - Roef - Were Di 21 sept. MJB: HVM 2 - Roef Tijdstip nog niet bekend. I.v.m. de opening van de nieuwe sporthal wor den jullie op de volgende tijden verwacht: GJD - MJC - JJC12.40 uur MHB 1 +2 - DJA - HJA16.35 uur HES20.00 uur Handbal is altijd raak! 16.00-17.00 17.00-18.00 18.00-19.20 19.30- 20.30 20.30- 22.00 Iedereen 15 minuten voor aanvang gereed staan. ZUIVER OMDAT T MOET Al ver voor het begin van de vakanties heb ben wij bekend gemaakt dat er een ’Steken- loterij’ is georganiseerd door c.v. ’De Piere waaiers’. Nu we weer voorzichtig beginnen met de eerste voorbereidingen voor het nieu we camavals-seizoen, willen wij deze loterij nog eens extra onder uw aandacht brengen. De Pierewaaiers houden nl. graag iedereen te vriend en willen dus ook iedereen volop de kans geven om die loten te kopen. Er worden er per slot van rekening maar 1.000 verkocht. Allicht dat er straks enkele gezinnen in Moergestel zijn die te laat komen en dus geen lot hebben. Dan zullen zij op 9-11-1996 alleen maar be nieuwd zijn naar de nieuwe Prins van de Pie rewaaiers en zullen ze geen belangstelling heb ben voor de trekking van de loterij. De trekking wordt nl. door de nieuwe Prins gedaan, direct na zijn installatie. Zorg dat u in ieder geval een lot koopt, dan wordt die avond nog spannender dan normaal. Wij hebben u gewaarschuwd. Want let op, als u het prijzenpakket nog eens goed bekijkt, nou dan moet u wel een lot gaan kopen! Eerste prijs: twee personen met het vliegtuig naar Parijs v.v., een verblijf van twee dagen in Euro-Disney Paris, inclusief een overnachting voor twee personen. Tweede prijs: 250,- Derde en vierde prijs: 100,-. Vijfde tot en met 1 le prijs: 50,- ieder!! In totaal dus 11 prijzen!! Er zijn dus prijzen genoeg te verdienen. Wij weten in ieder geval zeker dat er nergens een loterij wordt georganiseerd waar uw winst kansen groter zijn dan bij de Steken-loterij! Hoe u aan die loten kunt komen? Simpel. Ieder lid van de hofhouding der Piere waaiers verkoopt ze. En allicht dat u daar ie mand van kent. Het zijn inmiddels toch alle maal bekende Moergestelnaren. En anders kunt u natuurlijk terecht bij de vol gende verkoopadressen: Boerenbond, Kados- hop Broers, Groentehal Crisje, Slijterij In de Korenmaaier, Drogisterij Kemps Welvaren, Jumbo Supermarkt, Bloemisterij Wim Wil lems, Supermarkt de Spar, café de Brouwer, café de Klaore en café 't Stokske. Binnenkort starten er weer enkele nieuwe groepen te weten: 1. Bekken-bodem oefengroep: Kleine groep voor vrouwen die last hebben van ongewild urineverlies (meestal bij inspanning, niezen, lachen, sporten etc.), vaak t.g.v. zwak ke bekken-bodemspieren. We leren in deze groep de bekken-bodemspie ren te voelen en te versterken. U kunt ook aan deze groep deelnemen op advies van uw huis arts. 2. Groep voor mensen met spanningsklachten, hetgeen zich kan uiten in: hoofdpijn, maag pijn, rugpijn, angst, benauwdheid, gejaagdheid en het gevoel op de tenen te lopen. Er wordt gewerkt met ademhalings- en ont spanningsoefening, houding en beweging, groepsgesprekken, mede om meer inzicht te krijgen in de achtergrond van de klachten. 8 Bijeenkomsten van P/2 uur, o.l.v. een maat schappelijk werkster en een psycho-somatisch werkend fysiotherapeute. 3. Bij voldoende deelname is er ook een moge lijkheid deel te nemen aan een groep die zich alleen richt op ontspannings- en ademhalings oefeningen. Informatie over bovenstaande groepen bij: J.I. Harding- van Noort, praktijk fysiothera pie, tel. 013-5133120. open dag plaats. Iedereen is van harte welkom om een kijkje te nemen. Tijdens de open dag wordt er getennist door 55 4- ers uit de regio en daarnaast zullen de vol gende sporten worden gedemonstreerd: hand bal en korfbal door sv Roef, badminton door BC Moergestel, Meer bewegen voor Ouderen, quad rugby door Bots, volleybal door Free Li ver en zaalvoetbal door plaatselijke en regio nale coryfeëen. Buiten het sportcentrum wordt een groot springkussen opgesteld, waarop de jeugd zich kan vermaken. Daarnaast zal om 15.00 uur een ballonnenwedstrijd worden georganiseerd. Te vens is er voor de jeugd een grimeur aanwezig. Voor zover Sportcentrum Stokeind al niet een begrip is in Moergestel en omstreken, zal dit na 21 september a.s. zeer zeker het geval zijn. Wij hopen u tijdens de open dag te mogen begroeten en u de prachtige accommodatie te mogen tonen. Burgemeester en Wethouders van Moergestel Afdeling: Moergestel en Oisterwijk Omgaan met dementie Het verzorgen van een dementerende is vaak een zware opgave. Naarmate het proces vor dert, ziet men dierbare personen zienderogen veranderen en achteruitgaan. Soms kan men het gevoel hebben dat het te veel wordt. De gebondenheid aan huis, de zware persoonlijke belasting en het ontbreken van social support, kunnen leiden tot kwaadheid, machteloosheid, neerslachtigheid en eenzaamheid. Vragen en onzekerheden met betrekking tot de verzor ging en de prognose houden je bezig. Voor mensen die dit herkennen, organiseert de Thuiszorg Midden-Brabant afdeling Moerge stel en Oisterwijk, een gespreksgroep voor di rect betrokkenen van dementerende ouderen. Het doel van de gespreksgroep is het onder steunen van direct betrokkenen in het omgaan van de dementerende en het verwerken van dementie. Onder direct betrokkenen wordt verstaan: partner, familieleden en bekenden van de dementerende ouder. Start: maandag 21 oktober (daarna: 28 okto ber, 4,11,18, 25 november). Van: 19.30 uur tot 21.30 uur. Plaats: Gebouw Thuiszorg Midden-Brabant te Oisterwijk, Burg. Verwielstraat 67. Cursus leiding: mevr. Toonen (wijkverpleeg kundige) en mevr. Verhoeven (vrijwilligster) Kosten: 50,- voor leden en 80,- voor niet- leden. De CZ-groep geeft voor cursussen een gedeel telijke vergoeding indien u een aanvullende verzekering heeft afgesloten. Wij adviseren u contact op te nemen met uw verzekering. Voor meer informatie en opgave kunt u con tact opnemen met Marianne van de Meijden- berg, tel. 013-5133790. Aanmelding is eveneens mogelijk door onder staande strook bij haar (Schoolstraat 22 te Moergestel) in te leveren. Op zaterdag 21 september 1996 is er voor de tweede keer in zalenaccommodatie De Drui ventros aan de Bosscheweg 11 te Berkel-En schot van 10.00 uur tot 16.00 uur een kraamin fomarkt. Deze wordt verzorgd door Zorgservi- ce Brabant, Buro voor particuliere zieken- en kraamverpleging. Zorgservice Brabant is ge vestigd in Oisterwijk, Oirschot, Prinsenbeek en Veghel. Het werkgebied van Zorgservice Brabant bestrijkt geheel Noord-Brabant. Naar aanleiding van het grote succes van vorig jaar, toen wij maar liefst 1300 bezoekers moch ten ontvangen is besloten dit evenement dit jaar weer te organiseren. Tijdens deze infomarkt wordt informatie ge geven over alles wat te maken heeft met zwan gerschap, bevallen en baby’s zoals babyvoe ding, kraamhulp, literatuur, de inrichting van de babykamer, luiers en nog vele andere zaken. Een vijftigtal instellingen en bedrijven nemen deel aan deze kraaminfomarkt, die zich door z’n opzet en compleetheid onderscheidt van andere infomarkten. Meer dan honderd men sen staan klaar om uitleg, demonstraties en in formatie te geven. St. Elisabeth ziekenhuis, Maria ziekenhuis, kraamhotel De Meiboom en de verloskundi gen Kring Tilburg en Omstreken zijn aanwe zig om voorlichting te geven over de begelei ding en totale zorg voor moeder en kind voor, tijdens en de eerste weken na de bevalling. Verdere informatie wordt verschaft door o.a.: ’Moeders voor Moeders’, ’Stichting Selene’, ’Stichting VBOK’, ’Vereniging Borstvoeding Natuurlijk’, ’Bedrijfsgerichte kinderopvang’ en ’Thuiszorg Midden-Brabant’. Verschillende bedrijven hebben voor de bezoe kers een presentje beschikbaar en op de info markt zijn voor de kinderen schminckers aan wezig, staat er een grabbelton en loopt er on der ander een levensgrote ’Beer’ rond. De kraaminfomarkt is geopend van 10.00 uur tot 16.00 uur en is voor iedereen die geïnte resseerd is gratis toegankelijk. Dus ook de kinderen, de aanstaande vaders en grootou ders zullen wij enthousiast ontvangen. Een droom is in vervulling gegaan. Deze uitspraak is zeker van toepassing voor het Moergestelse sportleven. Voor binnensport werd gebruik gemaakt van sportzaal De Vonder. De afmetingen van deze zaal waren te klein voor officiële competitiewedstrijden. Voorts voldeed De Vonder niet meer aan de eisen, wélke in deze tijd aan een overdekte sportaccommodatie gesteld mo gen worden. Niet vreemd dus dat in Moergestel al enige tijd de wens leefde om te kunnen beschikken over een volwaardige overdekte sporthal. In de af gelopen jaren werden diverse mogelijkheden op haalbaarheid onderzocht. Geen van de plan nen kon de toets der kritiek doorstaan. Dit was wel het geval met het aanbod dat aannemers bedrijf Gebr. Janssen in 1994 deed aan het ge meentebestuur. De plannen voor een sport- en tennishal werden verder uitgewerkt en begin dit jaar werd gestart met de bouw. Thans kunnen wij met gepaste trots melden dat het overdekte Sportcentrum Stokeind ge reed is. Vanaf begin september wordt er driftig gesport in de fantastische sportaccommodatie. Op zaterdag 21 september a.s. om 11.00 uur is de officiële opening van Sportcentrum Stokeind. De openingshandeling wordt in het bijzijn van een aantal genodigende ver richt door wnd. burgemeester mr. J.J.M. Dos- ker. Na de officiële ingebruikstelling van Sportcen trum Stokeind vindt er vanaf 13.00 uur een Zaterdag 7 september zijn onze duiven gelost in Peronne. Dit is een afstand voor onze dui ven van ca 239 km. In onze vereniging zijn voor deze vlucht 49 oude en 61 jonge duiven inge mand. De deelname in Het Samenspel Oister wijk e.o. bedroeg 272 oude en 529 jonge dui ven. Gelost bij een matige nooden wind om 09.30 uur wordt de eerste prijs bij de oude duiven behaalt door Henk Schepens om 12.58.49 (69 km/uur) en in Het Samenspel is dit goed voor de derde prijs. Bij de jonge duiven behaalt Henk eveneens de eerste prijs om 12.52.35 (71 km/uur) en in Het Samenspel is dit eveneens goed voor de eerste prijs. Verenigingsuitslag oud: H. Schepens 1,2, 3, 5,6,7,9,10,11,12,13 (24 mee) Th. Colsen 4,8 (7 mee) Verenigingsuitslag jong: H. Schepens 1,23,4,6,7,8,10,11,14,15 24 mee) Th. Colsen 5 (5 mee) L. van Boxtel 9 (6 mee) L. Kennes 12,13,16 (16 mee) Zaterdag 21 september a.s. in Hercu les: Zoals bij de meeste mensen inmiddels bekend zal zijn, heeft de stichting ’Plezant’ ook dit jaar weer enkele topbands vastgelegd die het pu bliek zullen aanspreken. Op zaterdag 21 september a.s. zullen in sport hal Hercules in Diessen zowel ’Janse Bagge Bend’ als ’WC Experience’ hun opwachting maken. Daarnaast zal de welbekende disco theek ’Radio Fantasy’ de pauzes opvullen. De avond zal beginnen met een optreden van ’WC Experience’. Deze ludieke Brabantse band is afkomstig uit Raamsdonkveer. Bij de meeste jongeren is ze allang bekend om hun neigende Nederlands-talige teksten op beken de internationale nummers. Als het publiek goed is opgewarmd zal de ’Jan se Bagge Bend’ (JBB) het roer overnemen. Deze nog immer wereldberoemde Limbo- rock-band heeft ook vijftien jaar na haar op richting bepaald niet over populariteit te kla gen. Live staat JBB als een huis. Het is een feest band bij uitstek. Met veel enthousiasme en speelplezier en in hoog tempo volgen de num mers elkaar op. Wie kent niet ’De Sjlaag om de Koppelberg’, ’Proemevlaai’ en ’Sollicitere’? Het is als een stoomtrein die over het publiek heenwalst. De voorverkoop voor deze concerten is inmid dels al in volle gang. De toegangskaarten a 15 gulden zijn onder andere te verkrijgen bij: Diessen: café ’De Zwaan’; Hilvarenbeek: ’Doors’-popcorner’; Moergestel: café/cafetaria ”t Centrum’. Ook is het mogelijk om zaterdag a.s. aan de kassa toegangskaarten te kopen. Ze kosten dan ƒ17,50. Voel je thuis in je sportJ Uitslagen: Recr.: Roef! - Klimroos Pup. F: Roef! - Vriendschap Pup. D: Roef! - Boskant Asp. B: Roef! - Vriendschap Asp. C: Roef. - BIO Programma 212 september: Pup. F: Stormvogels - Roef 10.00; vertrek 9.00 Pup. D: Rosoio - Roef 10.00; vertrrek 9.00 Asp. C: WO - Roef Asp. B: Winty - Roef. Open Dag sportcomplex Stokeind 21 september 1996 Tijd: 12.00-13.00 13.00-13.50 14.00-14.30 14.40-15.10 15.20-15.50 PAGINA 10 GIRO 388.000 nicr^otting l’OSTBl S 2020.1400 DA lil SSI M. 06 899 88 38 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1996

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 10