4^ DIGITALE DIAPRINTS I FOTOGRAFIE I 1 l Kledinginzameling voor mensen in nood Zo is er maar éénl De diamant: symbool van eeuwige liefde Betty’s Poppenbeurs F se RING Wat bepaalt de kwaliteit en waarde van een diamant? Rootven 26, Moergestel, Tel. 013 - 513 1421 Geloof in eigen kracht Sik Kodak '°r e ó'é't0'e ièu-n°èQ 1 V A- L MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1996 Model 252 - 0.05 crt. W.V.P Hb 251 Alléén van kleinbeeld kleurendia foto’s! 1 x 0.03 crt. 3 x 0.03 crt. 5 x 0.03 crt. 7 x 0.03 crt. 1 x 0.05 crt. 3 x 0.05 crt. 5 x 0.05 crt. 7 x 0.05 crt. Die inzamelactie zal zijn in de week van 16 tot 21 september. Men kan de kleding brengen bij de twee vas te adressen: mevr, van Esch, Schoolstraat 46 en mevr, van Oort, Stokske 1, tel. 5131389. Bij deze twee adressen kunt u ook het hele jaar door uw kleding brengen. De waarde van een diamant wordt bepaald door een combinatie van 4 verschillende kwaliteitsnormen. Ze worden de 4 C’s genoemd. Het karaatgewicht (Carat Weight) Zuiverheid (Clarity) Kleur (Colour) Slijpsel en slijpvorm (Cut) Mignon Sieraden V.O.F. Dorpsstraat 24, 5061 HL Oisterwijk Tel./Fax (013) 521 65 70 -Is I E R A 0 E N Omdat er op veel plaatsen in de wereld meer nodig is dan alleen kleding, verkoopt Mensen in Nood de ingezamelde kleding die niet di- rekt in aanmerking komt voor verzending. Dat geld besteedt Mensen in Nood aan andere noodhulpverlening, bijvoorbeeld kindervoe ding. Met uw overtollige kleding, maar ook voor meer informatie, kunt u altijd terecht bij het Kledingmagazijn van Mensen in Nood: J. Catsstraat 21,5216 JT ’s-Hertogenbosch, tel. 073 6142208 (fax: 612 2475). Even opletten, op vrijdag 13 september is D’n Tob niet geopend in verband met het komende touwtrekweekend. Alle leden hebben als het goed is hierover een nieuwsbrief thuisgestuurd gekregen. Mocht dat niet het geval zijn, bel dan even naar Monique van Daelen, tel. 5132900. Touwtrekweekend KPJ Moergestel Op zaterdag 14 en zondag 15 september a.s. organiseert KPJ Moergestel weer voor de 13e maal het touwtrekweekend. Op zaterdagavond start de KPJ dit weekend traditioneel in de feesttent aan de Heuvelstraat 16 in Moergestel. Zaterdag is er een spetterend optreden van ’Pa- Mensen in Nood zamelt nu al zo’n dertig jaar kleding in. Voor slachtoffers van (natuur-)ram- pen, van hongersnood en van oorlogen, onge acht de herkomst, religie of politieke overtui ging van deze mensen. Mensen in Nood verstuurt zelf de kleding naar de noodgebieden, waar lokale hulpverleners de distributie ter plaatse regelen. De kleding komt dus goed terecht. Het inzamelen gebeurt tegen de laagste kosten onder alle inzamelaars, onder meer omdat vele vrijwilligers uit uw omgeving zich er keer op keer voor inzetten. We geloven daarbij in eigen kracht. Kracht van de mensen ter plekke om weer een leefbaar be staan op te bouwen, van de lokale hulpverle ners, die zorgen dat de juiste kleding op de juis te plaats komt. De kracht ook van onze vrijwil ligers, die ook deze keer weer hun inzet tonen om de kledingactie zo goed mogelijk te laten verlopen. En we geloven ook in uw. kracht, om te helpen zo veel mogelijk goede en nog draag bare kleding, schoeisel, huishoudtextiel en de kens naar de plaatsen van inzameling te bren gen. PAGINA 7 schoonheid en romantiek van een eenvoudige solitair alles wat het hart voelt, maar wat woor den niet kunnen uitdrukken. De traditie van de diamanten verlovingsring dateert uit 1477, toen Maria van Bourgondië een diamanten ring van aartshertig Maxmiliaan van Oosten rijk kreeg. De gewoonte om de ring aan de der de vinger van de linkerhand te dragen stamt uit de tijd van de oude Egyptenaren. Zij waren ervan overtuigd dat de ’vena amoris’ (liefdes ader) rechtstreeks van het hart naar het topje van de derde vinger aan de linkerhand liep. Voor een groeiend aantal jonggehuwden is het geven van den diamanten Alliance-ring het symbool om hun liefde te bevestigen. De rond om met diamant bezette ring blijkt te zeggen ’mijn liefde eindigt aan het eind van deze cir kel’. Deze gewoonte is momenteel sterker dan ooit tevoren. Meer recentelijk heeft het 25-ja- rig huwelijk de creativiteit van ontwerpers geïnspireerd, om op deze manier het huwelijk briljant te symboliseren. f655,- f 1105,- f 1555,- f 2005,- Nieuwe boeken voor peuters en kleuters Voor de allerjongsten kinderen heeft de bibli otheek een flinke collectie prentenboeken in huis. In de afgelopen maanden werd de pren- tenboekenkast aangevuld met een aantal nieu we boeken. Deze boeken zullen zeker in de smaak vallen bij peuters en kleuters. Dick Bruna: - Nijntje en de bal; - Slaap je, Nijntje. Boekjes geschikt voor de allerkleinsten in de leeftijd van 1 tot 3 jaar. Davis, Lee: - Bertje Beer op schattenjacht. Een knuffelbeer gaat samen met twee vrien den op zoek naar een schat. Prentenboek met grote kleurenfoto’s en in de tekst kleine foto- afbeeldingen van verschillende woorden. Van af ca 4 jaar. Geelen, Harrie: - Jan en het gras. Jan weet helemaal niks. Maar daar weet hij wel alles van. Vanaf ca 5 jaar. Kuiper, Nannie: - De circustrein. Pepijn oefent met zijn hondje een circusnum mer. Als Floris op een dag in een rijdende cir custrein springt, beleeft hij een avontuur waar van hij nooit durfde dromen. Prentenboek met vrolijk gekleurde, zeer gedetailleerde illustra ties. Vanaf ca 4 jaar. Pressler, Mirjam: - Het ding. Nadat Jolie iets heeft gestolen in een winkel, gaat ze zich steeds schuldiger voelen en lost samen met mama het probleem op. Prenten boek met grote, gedetailleerde waterverfschil deringen in kleur. Vanaf ca 5 jaar. Rudolph, Annet: - Hort-sik! een speelboek- je. Instructief prentenboekje met tekeningen in vrolijke kleuren aan de hand waarvan peuters en kleuters zelf een aanhanger achter een ver voermiddel kunnen zoeken. Sluyzer, Betty: - In het ziekenhuis. Lizzie valt uit het klimrek. Ze moet naar het ziekenhuis. Kaj is verdrietig en geeft haar een knuffel. Tot de 15e eeuw droegen alleen koningen dia manten als symbool van macht, moed en ono verwinnelijkheid. In de loop der eeuwen ver kreeg de diamant zijn unieke status als het lief desgeschenk bij uitstek. Er werd zelfs beweerd dat Cupido’s pijlen een diamanten punt had den, waarvan de magische kracht ongeëve naard was. Vanaf het allereerste begin werden diamanten geassocieerd met liefdesverhalen en legenden. Het woord ’diamant’ komt van het Grieke ’adamas’. Dit betekent onoverwinne lijk, wat de eeuwigheid van de liefde sugge reert. De Grieken geloofden ook dat het vuur in een diamant de weerspiegeling van de eeu wig brandende vlam der liefde was. Voor miljoenen mensen wereldwijd verwoor den het vuur, het mysterie, de betovering, de ter Moeskroen’ en zondag starten om 12.00 uur de touwtrekwedstrijden. De zondag wordt dan afgesloten met een optreden van niemand min der dan ’One Two Trio’ bekend van de hit ’Juf frouw loos’. Het hele weekend wordt muzikaal bijgestaan door ’Fantasy FM drive-in show’. Het is de laatste week dat ploegen bestaande uit 8 trekkers/treksters -I- 1 coach die nog mee willen doen met het touwtrektournooi zich op kunnen geven bij onderstaande adressen. Ge zien het aantal teams dat zich elk jaar massaal opgeeft voor het touwtrektournooi, is het be langrijk dat je je zo vlug mogelijk opgeeft, want VOL VOL!! Ook voor informatie over dit evenement kunt U terecht bij onderstaande adressen. Dennis Smetsers, Kollenburgsebaan Ha, 5062 TH Oisterwijk, tel. 0411-673189 of bij Jos op ’t Hoog, Burg. Poortstraat 14,5066 GG Moerge- stel, tel. 013-5132817. Afgelopen zondag waanden wij ons even in de Efteling maar niets was minder waar. Voor de eerste keer in de “Roozendries”, wat zich hiervoor schitterend leent, stelde men de door vele cursisten gemaakte poppen ten toon. Van heksen tot oma’s en ieder kunstwerk was het aanschouwen meer dan waard of het nou groot of klein in uitvoering was. Voor de “Roozendries” was gekozen omdat de ’inloop- drempel’ wat lager zou zijn dan in de eigen stu dio en dat bleek te kloppen. De aanloop was groot en het kopje koffie smaakte voortreffe lijk. Johanna de Brouwer en Joke Meeuwis lieten als cursisten zien dat het niet moeilijk is om kopjes, handjes en voetjes te maken en een ei gen vorm te geven. Zij volgen op donderdag morgen een cursus en spreken dan ook over een fijne en gezellige vrijetijdsbesteding waar ook nog wat afgelachen wordt. Komt er techniek om de hoek kijken dan wordt Piet Nagel ingeschakeld om met ijzer draad en hout basisrompen in elkaar te knut selen. Ook Anita Schellekens helpt als as sistente en cursiste driftig mee en is Betty’s rechterhand op beurzen en tentoonstellin gen. De speciale statische en karikaturale stijl van Betty ziet men ook terug in het werk van de cursisten alhoewel die zeker hun belangrijke eigen stilistische inbreng heb ben. Wij dachten dat dit eigenlijk alleen maar een hobby voor dames was. Niets is minder waar want de mannelijke cursist Rens Schalks zei wel spottend dat hij een zekere ’handicap’ moet overwinnen tussen al die vrouwen maar dat het toch erg fijn is om te doen. We leerden het kunstje ook na het zien van de mooie en dui delijke video-presentatie van Chris de Veer. Men neme wat oude materialen, reststofjes, piepschuim, zilverpapier, karton en klei en be gint met modelleren van een karikatuur en vanzelf groeit langzamerhand de te maken pop. Dan volgt het aankleden en schilderen van de pop en klaar is Kees. Zo is Betty zelf ook begon nen. Met aanvullende cursussen en nu het ge ven van cursussen heeft zij zich een geheel ei gen stijl aangeleerd die wijd en zijd bekend is want de bezoekers kwamen heus niet allemaal uit Moergestel. Ook waren er bezoekers die net nog het laatste duwtje in de rug nodig hadden om er aan te beginnen. Een leuke hobby waar men beslist wel gevoel voor moet hebben maar minder moeilijk is dan men denkt. Dit bleek dan ook uit een aantal nieuwe aanmeldingen van cursisten. De bezoekers en de ’Nageltjes’ kunnen te rugzien op een druk bezochte beurs of ten toonstelling waar het aangenaam vertoeven was. f 499,- f 799,- f 1099,- f 1399,- een voorkeursbehandeling voor uw Model 251 - 0.03 crt. W.V.P '■‘*4 ‘J

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 7