Accommodatie buitenschoolse opvang bij Roozendries I Amusementsorkest ’Herfst’ tien jaar jong! r O i 1ÉW wZ' Aphrodite Open Dag sportcomplex Stokeind Wereldwinkel op de markt Leiding gezocht!! Vier Moergestelnaren bij eerste tien op CDA-lijst E3S AvdW De Kindergroep. Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Raadsvergadering 5 september 1996 WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1996 - 21e Jaargang - Nr. 922 Hermano de goochelende clown Op zaterdag 14 september 1996, geeft Herma no de goochelende clown een leuke voorstel ling. Het begint om 14.00 uur tot ongeveer 16.00 uur in de zaal van Partyboerderi j ’t Draai- boompje. Alle kinderen van de basisscholen in Moerge stel zijn van harte welkom (groep 1 tot en met 8). Een entreekaartje kost 2,50 per persoon in clusief een consumptie. Leden van de buurtvereniging de Oistelvoir- tjes kunnen gratis een entreekaartje (inclusief consumptie) afhalen bij Elly van den Meijden- berg, de Voorbeemt 5 op vrijdag 13 september van 15.00 uur tot 17.00 uur en op zaterdag 14 september van 11.00 uur tot 13.00 uur. Vertel het aan je vriendjes en vriendinnetjes en kom op zaterdag 14 september om 14.00 uur naar 't Draaiboompje. Op 21 september a.s. wordt het nieuwe sport complex Stokeind officieel geopend. Vanaf 13.00 uur bent u van harte welkom op de open dag. Tijdens deze open dag zullen verschillen de verenigingen hun sport demonstreren. Te vens bevindt zich buiten het sportcomplex een groot springkussen en zal om 15.00 uur een ballonnenwedstrijd worden georganiseerd. Kaarten voor deze ballonnenwedstrijd zijn te verkrijgen bij scholen, bibliotheek en sporthal. Een uitgebreid overzicht van deze dag treft u volgende week aan in dit blad. Zonder noemenswaardige op- of aanmerkingen werkte de raad zich vlot door de agenda heen in haar vergadering van afgelopen donderdag. De geloofs brieven van Marion Jansen werden akkoord bevonden, zodat zij in de vol gende vergadering beëdigd kan worden. Voor de laatste drie vergaderingen die nog resten als zelfstandige gemeente is de raad dan weer voltallig. De eigen autonomie tot 1 januari 1997 wordt aangewend om nog enkele zaken voor het nageslacht te regelen. Zoals u enkele weken gelden in het Brabants Dagblad hebt kunnen lezen heeft de gemeente Moergestel een subsidie beschikbaar gesteld voor het opzetten van een wereldwinkel. Een groepje enthousiaste mensen is hierna aan de slag gegaan om dit te realiseren. Omdat het bijna onmogelijk is om in het centrum van Moergestel met een beperkt budget een win kelpand te betrekken, is besloten om te begin nen met een kraam op de weekmarkt op vrij dagmiddag en op het St. Jansplein op zaterdag ochtend. In een wereldwinkel worden produkten uit ontwikkelingslanden verkocht. Maar achter deze verkoop zit een verhaal. Door de verkoop van deze produkten willen we nl. de armste groepen in de derde wereld steunen. Door mid del van het verstrekken van informatie over het land waar ze vandaan komen wordt meer dui delijkheid over de omstandigheden van deze mensen verschaft. De produkten die verkocht worden, worden ingekocht bij S.O.S. Wereldhandel (Stichting Ontwikkelingssamenwerking) in Culemborg en bij andere ’zuivere’ importeurs. De impor teurs betrekken hun produkten bij coöperaties en producenten die zich uit hun onderdrukte positie willen bevrijden. Met name de z.g. tussenhandelaren in ’ontwikkelingslanden’ vormen voor producenten een belemmering om een menswaardig bestaan op te bouwen. Alle importeurs die leveren aan de Wereldwin kel betalen een eerlijke prijs voor de produk ten. Zij financieren doorgaans voor, d.w.z. dat zij voor de te leveren produkten vooraf beta len, om de aanschaf van materiaal en gereed- k Huidverzorgingsinstituut a.s. Vrijdag Omroep Brabant De waardering voor ’Herfst’ is ook bij Omroep Brabant niet onopgemerkt gebleven, a.s. Vrij dag 13 september zijn ze live te beluisteren tij dens het programma ’Hartelijk Brabant’ tus sen 16.00 en 17.00 uur. Zeker een tip om eens te luisteren. Feest Natuurlijk gaat, of liever gezegd ging, ’Herfst’ het 10-jarig bestaan zelf ook vieren. Dinsdag (gisteren) hebben ze er samen met hun part ners een leuke dag van gemaakt die begon met een excursie bij de Trappisten waarna de Kem pen werd ingetrokken. Hun vaste ’fan’ Sjaak Akkermans zorgde voor het vervoer en de dag werd afgesloten met een gezellig diner in ,’t Draaiboompje’. ’Herfst’: 10 jaar jong en nog steeds met veel plezier muziek maken. We gunnen het hen nog vele jaren. Proficiat! schap mogelijk te maken. De producenten kunnen van de opbrengst in hun eerste levens behoeften voorzien. Daarnaast wordt, indien mogelijk bij coöperaties geld gereserveerd voor investeringen, medische zorg en onderwijs. De produkten die u in de kraam van de We reldwinkel op de markt zult tegenkomen zijn o.a. de Max Havelaar Koffie, die afkomstig is uit Mexico, Guatemala, Nicaragua en Tanza nia. De kwaliteit loopt uiteen van goudmerk tot roodmerk en er zijn verschillende soorten maalgraden. De thee komt uit Tanzania en Sri Lanka. Deze is zowel los als in zakjes verkrijg baar. De kunstnijverheid en sieraden komen ui verschillende derde-wereldlanden. Verder kunt u bij ons terecht voor kringloop papier, Novibkalenders en Unicefkaarten. We zullen op zaterdag 14 september om 9.00 uur onze kraam openen op het St.Jansplein. We hopen u daar dan te begroeten zodat u kennis kunt maken met de wereldwinkel in Moerge stel. Buitenschoolse opvang De regering heeft de verantwoordelijkheid voor kinderopvang neergelegd bij de lokale overheden en daarvoor financiële middelen be schikbaar gesteld. Voor Moergestel ontbreekt nog de mogelijkheid voor buitenschoolse op vang voor kinderen van 4 tot 12 jaar. De lokale situatie noopt tot nieuwbouw. De raad noteer de een krediet van 250.000,- voor een aan bouw bij de Roozendries. Ruimer beleid gemeentelijk groen Het is ondoenlijk hier een uiteenzetting te ge ven van alle mogelijkheden en onmogelijkhe den om in het bezit te komen of gebruik te maken van gemeentelijk groen grenzend aan de eigen woningen. Eenieder, die hiervan ge bruik maakt (huurt of om niet) en degenen, die daarvan alsnog gebruik willen maken, kun nen het beste naar het gemeentehuis gaan om na te gaan wat in hun situatie mogelijk is. De voorkeur van de gemeente gaat uit naar ver koop. Voetpad Industrieweg Met de opbrengst van het reeds verkochte en nog te verkopen groen wordt een voetpad aan gelegd langs de Industrieweg, teneinde voor de schooljeugd een veilige toegang tot de sport hal te verkrijgen. 4 S 7U Schoolstraat J De bevers zijn op zoek naar een nieuwe leid(st)er. De bevers zijn kinderen van 5,6 en 7 jaar oud die elke zaterdag van 10.30 uur tot 12.00 uur komen spelen in huize Hotsjitonia. Voor het spelen met de bevers is creativiteit, affiniteit met kleine kinderen, fantasie en veel energie en plezier nodig. Daarnaast moet je ook de zaterdagochtend en de vrijdagavond tot 20.30 uur voor je bevers vrij kunnen maken. Als je interesse hebt in de bevers en je bent 18 jaar of ouder, dan zien we je graag op vrij dagavond om 19.00 uur in D’n Donk. Indien je graag eerder meer informatie hebt over de bevers, kun je natuurlijk altijd even bellen: Suzanne, tel. 5132339 of Sandra, tel. 5132360. Gezien de samenstelling van ons team gaat onze voorkeur uit naar een jongen. Maar laat dit de dames niet afschrikken om ook eens een kijkje te komen nemen. Je bent van harte welkom. Danny, Sandra en Suzanne. Toon van Gils lijsttrekker In een algemene leden vergadering op 4 sep tember 1996 heeft het interimbestuur van de nieuwe CDA-afdeling Oisterwijk (Oisterwijk, Moergestel en Heukelom) de lijst voorgelegd, waarmee de verkiezingen op 27 november wordt ingegaan. Unaniem werd de lijst aan vaard. Naast het reeds vaststaande feit, dat Toon van Gils lijsttrekker zou zijn, prijkt Ad Mut- sers op de vierde, Ger van Hest op de zesde en Riky Bergman op de negende plaats. Voorwaar een goede mogelijkheid om Moer gestel ruim vertegenwoordigd te krijgen in de nieuwe raad. a.s. Vrijdag te horen op Omroep Brabant Op dit moment vieren ze het 10-jarig bestaan: de vier muzikanten van het amusementsorkest ’Herfst’. Muzikanten in de meest letterlijke zin van het woord, want ze doen het louter en alleen voor hun plezier, nu al 10 jaar lang. De groep bestaat uit Koos van Velthoven (accordeon), Gust van Haaren (drums/ zanger), Wim Jansen (orgel en keyboard) en Toon van Opstal uit Berkel-Enschot (gitarist/zanger). De basis van ’Herfst’ vinden we terug in (hoe kan het bijna anders) ’Den Boo gaard’ in het jaar 1986. Koos vanVelt hoven speelde er tij dens een feestje op zijn accordeon. Gust van Haaren (die vroeger al jarenlang had gemusiceerd) stond er nog achter de bar. Sjef Meeuwis zwengelde de zaak aan of het niet iets voor Gust was om als drummer met Koos mee te doen. Uitein delijk blijkt Nico Koenen (toendertijd ober en wonend in de Eysenbrand) Gust over de streep te heb ben getrokken. Gust op zijn beurt zocht kontakt met Wim Jansen die spontaan zijn medewerking wilde geven. ’Herfst’ was geboren! Een naam die trouwens bedacht is door (ook ’Boogaard’-medewerker) toen Toon Klomp, ’n Tijdje later heeft dan Toon van Opstal uit Berkel-Enschot het viertal kompleet gemaakt. Jaren ’40/’50 ’Herfst’ maakt wel muziek voor heel speciale doelgroepen: bejaarden, gehandicapten en op 40- en 50-jarige bruiloften. Reden is gelegen in het feit dat het orkest enkel muziek speelt uit de 40-er en 50-er jaren. ’De oudste muziek spe len we het liefst’, vertrouwen Wim en Gust ons toe. Zo hebben ze al heel wat bejaarden- en ver zorgingshuizen bezocht en het daar aanwezige publiek weten ze telkens weer heerlijk te ver maken. Ook tijdens de doorkomst van de Tour de France bijvoorbeeld waren ze langs het par cours te vinden en speelden ze er voor de be woners van ’De Herdgang’. DE*Si f H r Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. p i iuiu vuilui yii lyon ionu n Schoolstraat 5 I Hf i MOERGESTEL O'j Tel. 013-513 1474 J Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) fj

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1