MlfKr Markant Brabant officieel geopend I Aphrodite Vrijmarkt 1996 OMROEP^BRABANT Zondag competitiestart Audacia op gerenoveerd veld Jan Roosen, de voorzitter van S.V. Roef! overleden Huidverzorgingsinstituut Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Hadden op zondag 25 augustus j.l. de deelnemers aan de “Toer-Mee”-fiets- - - v v 4 4 4 WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1996 - 21e Jaargang - Nr. 921 ^43? p Huidverzorgingsinstiti tocht de fietsroute van Markant Brabant alvast geopend, afgelopen donder dag kreeg dit door de aanwezigheid van de nodige “BoBo’s” een officieel tintje. Op zondag 8 september is het weer zover. Traditiegetrouw organiseert Harmonie Prinses Juliana dan haar jaarlijkse markt. De 23e vrijmarkt zal plaatsvinden op het St. Jansplein. ’Irst unne toer dorsen’ Historische documentaires bij Om roep Brabant over boerenleven in Bra bant .Ms mb In het privatiseringscontract met de gemeente neemt de gemeente nog de renovatie van de velden voor l, cugviupvil UV11UV1' - - - - - -- Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond. ringen van een Westbrabantse boerenmeid. Op 13-jarige leeftijd, in 1934, trekt Jo Hectors in bij een haar nauwelijks bekende boerenfami lie. Mevrouw Hectors vertelt voer de armoede en de heimwee, maar ook over de gezelligheid en het harde werken. Samen met programmama ker Joop Lauwers bezocht ze één van de boer derijen waar ze vroeger heeft gewerkt. (Omroep Brabant, zondag 8 september, 12.05 uur). 3 Schoolstraat 5 1 34 MOERGESTEL O'J Tel. 013-513 1474 ïi Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Ij Per huifkar van het Heukeloms Hoefke ging het gezelschap vanaf de “Brabantse Bourgon diër” richting Spoordonk alwaar gedeputeer de van Harten bij de watermolen een plaquette onthulde door een vlag te verwijderen. Hierna genoot men in Café-Restaurant “De Gasterije” van een kopje koffie met een Oirschotse Muts. Wederom per huifkar teruggekeerd in Oister- wijk ging hier het samenzijn weer verder. Een en ander werd vakkundig door “ceremonie meester” Wil Pellis aan elkaar gepraat. De bijna voltallige Gemeentebesturen van Moergestel, Oisterwijk, en Oirschot waren aanwezig toen Gedeputeerde van Harten, na de onthulling van een “standbeeld”, het gezelschap in vogelvlucht uitlegde welke problemen het nu gereed zijnde bereikbaar heidsplan heeft gekend. De kosten waren dan ook niet mis. Ruim 15 miljoen gulden is er aan gespendeerd. Wij mogen echter wel zeggen dat men beslist eer van het werk heeft; het is een verschrikke lijk mooi gebied waarin wegen, fietspaden, par keerplaatsen, snelheidszónes, verkeersrem- mende kunstwerken, fietsverhuurpunten, re creatieve rustpunten en wandelwegen zijn aangelegd of verbeterd. De opzet en de uitvoe ring van het plan is begonnen eind jaren tach tig. Ondanks de geroemde medewerking van de Provincie Noord-Brabant en het Ministerie van Verkeer en Waterstaat zijn er toch nogal wat strubbelingen geweest op het knelpunt van te verstrekken subsidies. In 1991 werd het pro ject zelfs stopgezet. Maar nu kort voor de Bra bantse Fietsdag op 15 september a.s. is het ge heel dan toch klaar en dat is vooral te danken aan de samenwerking tussen de gemeentes Oisterwijk, Oirschot en Moergestel en de reeds eerder genoemde overheidsinstanties. Met dit bereikbaarheidsplan is het de bedoeling het gebied goed te ontsluiten, het gemotoriseerde verkeer te beperken en snelheidsbeperkingen op te leggen ten gunste van de fietser of wan delaar. Het is er per fiets of te voet aangenaam vertoeven. Hierdoor zullen de autokilometers af- en de fiets- en wandelkilometers zeer zeker toenemen. Mogelijk zal men dit in de loop van de tijd ook merken aan een daling van het aantal ongeval len. Als afsluiting wilde de heer van Harten alle medewerkers in zijn geheel maar toch een vijftal mensen in het bijzonder bedanken die jarenlang bij de realisatie hiervan waren be trokken. Dit waren de Wethouders Hora, van Gils en v.d.Wal en de ambtenaren Kol en Pellis. Zij kregen van de Provincie Noord- Brabant, een Brabantse Poffer ingegoten in een presse-papier, aangeboden. Hij verzocht en kreeg hierbij de medewerking van de voortreffelijke mimespeler Kees van Wan- rooy uit Breda. Hierna kreeg burgemeester Speetjens van Oirschot het woord. Hij had al een tijd gele den met de gedachte gespeeld een standbeeld op te richten op het “drielandenpunt” nabij de Antoniushoeve dus daar waar de drie gemeen- ten-grenzen bij elkaar komen. Hij was echter blij dat men in de mime-speler zijn’gebeden had verhoord omdat men niet in aanmerking kwam voor een kunst-werk volgens de een- procentsregeling. Ook hij noemde met name de instanties en medewerkers voor hun goede medewerking en samenwerking. Hij hoopte dit gezelschap binnen niet al te lange tijd weer bij elkaar te zien als het nieuwe project Oirschot, Boxtel en Liempde klaar zou zijn wat natuur lijk prachtig op Markant Brabant aansluit. Hij beloofde de Provincie Noord-Brabant dat de O.O.M.-Gemeentebesturen het project uiterst zorgvuldig zullen beheren. Hierna kwam Jan van Biljouw aan het woord. Hij memoreerde dat het gehele project uitein delijk is begonnen in de Brabantse Bourgon diër. Zoals een goede kok een menu klaarmaakt zo ook is hier figuurlijk gesproken gewerkt. De ingrediënten moesten goed zijn en soms moest er wel eens gebruik worden gemaakt van “ho ning- en/of azijn-maatregelen”. Het “zoete” komt meestal vooraf terwijl het geheel wordt afgesloten met een “bittertje” memorerende aan het gekrakeel van een recente weg-afslui- ting in dit gebied. De Toer-Mee deelnemers hadden volgens Wil Pellis hun instemming reeds betuigd en Om 10.00 uur openen we de deuren en kunt U op koopjesjacht. De entree bedraagt 3,-. Kin deren tot 10 jaar mogen gratis naar binnen. De markt sluit om 16.00 uur. Mede dankzij Uw hulp zijn we dit jaar weer in staat geweest een rijke verzameling aan 2e hands bruikbare spullen te vergaren. Van boe ken tot speelgoed en van antiek tot kleinmeu belen enzovoorts. Al deze bruikbare spullen worden gedurende het jaar ingezameld en op geslagen bij de familie Antonis aan de Oirschotseweg. Op dit adres kunt U overigens ook door het jaar heen op zaterdagmorgen 2e hands spullen afgeven en kopen. De vrijmarkt bestaat uit ongeveer 60 kramen. De ene helft van de kramen is ingeruimd door de leden van de harmonie. De andere helft is, na het grote succes van vorig jaar, weer ver huurd aan particulieren. Tevens is een aantal winkels en het terras van Den Boogaard geopend. Vorig jaar werd de muzikale omlijsting ver zorgd door een aantal solisten uit de harmo nie. Dit jaar zal rond de klok van 12 uur het oplei- dingsorkest van de harmonie onder leiding van dirigent Jan Hermans een concert geven. Al met al zal het weer een gezellig dag worden. Graag tot aanstaande zondag. Voor informatie of kraamhuur kunt U bellen met 5132308 of 5134002. Sportvereniging Roef! heeft zijn voorzit ter, Jan Roosen, afgelopen zaterdag door overlijden prijs moeten geven. Het was reeds lang bekend dat het niet goed met hem ging. Hij was het zich ook terdege bewust en dat stak hij niet onder stoelen of banken. Open, zoals hij altijd was, heeft hij nog geen week voor zijn ver scheiden van alle leden van Roef! via een voorwoord afscheid genomen en hen be dankt. Binnen de vereniging werd er gesproken van ’onze’ Jan. Jan was er 2 jaren de secretaris en daarna 516 jaar de zeer bekwame voorzitter. Die pe sporen heeft hij in die periode achter gelaten. In de besluitvorming was hij zeer daadkrachtig en tegelijk ook erg mild, po sitief en altijd optimistisch. Het was een royale, blije man die graag aanwezig was bij de hoogtepunten die er binnen Roef! voor konden komen. De jeugd had bij hem de hoogste priori teit, ’dat was de toekomst’. Jammer genoeg heeft jij één hoogtepunt uit die carrière niet meer mee kunnen maken: de officiële opening van de nieu we sporthal. Het belangrijkste voor hem in al die be stuurlijk jaren, én zeer tastbaar voor Roef! bereikbaar, was wel het gereedkomen van dit gebouw. Het zijn juist de impulsen van Roef! ge weest, daarin voorgegaan door Jan, die uit eindelijk geleid hebben tot de totstandko ming ervan. Dat Roef! zijn ’thuis’wedstrijden eindelijk echt ’thuis’ kan spelen is mede het gevolg van zijn inzet, zijn energie en zijn diplo matie. Roef, heeft hem daar op speciale wijze toch nog voor kunnen bedanken. Op zijn vurige wens om in ieder geval de sporthal gereed te zien heeft de vereniging voor hun voorzitter nog kunnen regelen dat Jan met zijn vrouw op maandag 26 augustus jl. er een bezoek heeft kunnen brengen. Van iedere afdeling binnen Roef, was er ’n vertegenwoordiger, maar ook van de gemeente in de personen van de wet houder L. Loosveld en de ambtenaar van sportzaken V Theeuwes. Jos Janssen ver zorgde de ontvangst. De aanwezigen hebben op deze wijze toch nog hun dank aan hem kunnen overbren gen. Het zal moeilijk worden voor Roef om een even bekwame opvolger te vinden. als “toetje” kregen de aanwezigen een pre sentatie gemaakt door M.T.V. voorgescho teld welke straks nog wel eens te zien zal zijn in de V.VV.-kantoren in de omgeving of in Nederland om Markant Brabant te promo ten. Nogmaals een prachtig project waar ze ker onze kinderen ook nog trots op zullen zijn. Hb Omroep Brabant zendt vanaf zondag 8 septem ber een aantal historische documentaires uit over het boerenleven in Brabant. In die serie wordt een beeld gegeven van de veranderin gen van de Brabantse boerenbevolking over de laatste zestig jaren. Voor de serie is een groot aantal boeren en boerinnen geïnterviewd, die hun persoonlijke indrukken geven van de vele veranderingen op het platteland. De serie documentaires heeft de titel: ’Irst un- nen toer dorsen’ gekregen. Aanleiding voor de produktie is het 100-jarig bestaan van de N.C.B., de Noordbrabantse Christelijke Boe renbond. De serie kan gezien worden als een aanvulling op de geschiedschrijving ’Voor een betere toekomst’, het jubileumboek van de N.C.B., geschreven door de historicus drs. Ton Duffhues. De zeven programma’s in totaal geven aan de hand van herinneringen van personen uit di verse delen van Brabant een goede indruk van het dagelijks leven op de boerderij. De serie is tot 20 oktober iedere zondag te horen bij Om roep Brabant, na twaalf uur. De produktie van de serie was in handen van programmamaker Joop Lauwers van de stich ting Document uit Tilburg. In de eerste aflevering gaat het óm de herinne- haar rekening. Een ingrijpende face-lift van de kantine heeft 'Audacia inmiddels zelf ter hand geno men, waarvan u hier het resultaat ziet. Audacia prijst zich gelukkig om haar gasten waardig te kun nen ontvangen. Aanstaande zondag 8 september start Audacia haar competitie op een gerenoveerd veld en tegen een nieuwe tegenstander. Door het vervallen van afdelingsvoetbal is Audacia nu ingedeeld in een nieuwe klasse, 5E. Voor het merendeel zijn het nieuwe tegenstanders, zo ook de eerste gasten in de thuiswedstrijd tegen Heeswijk, om 14.30 uur aan de Molenstraat. Verloren zonen Naast het gerenoveerde veld (volgend seizoen volgt veld 3) heeft ook de selectie van Audacia een ander gezicht dan afgelopen jaar. Na een afwezigheid van slechts één jaar zijn Corné Zoontjens en Frans Tekath op het vertrouwde honk teruggekeerd en hoopt Jan Habraken na vele turbulen te voetbaljaren (uitblinker in zaalvoetbal) zijn carrière af te bouwen bij de club waar hij eens begon. Ook nu weer is Audacia vol goede moed om een stapje hoger te gaan voetballen waar te maken. Moergestel-Nieuws zal haar nauwlettend volgen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1