Wolf’s Uw Rabobank verhuist naar Raadhuisstraat 9 neb KORFBAL^ REIZEN b.v. Rabobank Moergestel De nieuwe wintergidsen zijn uit! Individueel en toch geregeld ANVR Kinderen opgelet! Rowwen Hèze in Den Boogaard Internationaal blaaskapellenfestival in Oirschot 52 Hl M Schoolstraat 11,013-5132020, fax. 5132629 De verhuizing naar ons nieuwe kantoor komt in zicht. Ook de verplaatsing van de geldautomaat gebeurt op deze dag. Vanaf maandag 9 september bent u van harte welkom in het nieuwe bankgebouw aan het plein. In verband met de verhuizing is ons kantoor op vrijdag 6 september de gehele dag gesloten. Een andere wijziging is de verruiming van de openingstijden. Voortaan kunt u ook op zaterdag voor bankzaken en reizen op ons nieuwe kantoor terecht. Beoefen je een leuke hobby, kom dan gezellig op de hobbybeurs staan, en laat andere men sen zien dat er in de winter meer gedaan wordt dan alleen TV kijken. Wil je meer weten, bel dan Lia, 5132268 of Wim 5131442. Zo kan uw Rabobank ook in de toekomst, naast service en kwaliteit, invulling blijven geven aan uw persoonlijke wensen. Kringoogstdankfeest Voor alle N.C.B. leden en huisgenoten: a.s. zon dag 1 september om 10.30 uur kringoogstdank feest. Waar: voor de kerk in Spoordonk. Thema: ’een eeuw kruis en ploeg’. Afscheid van pastor W. van Sprang. Collecte is bestemd voor het ’maïsmolenpro- ject’ in Zambia. Alle kinderen wordt gevraagd bloemen mee te brengen voor een bloemenhulde aan de H. Maria. Parkeren: zie aanwijzigingen. Na de dienst is er koffie onder het genot van volksdansen. Tot zondag 1 september. Boerenbondmuseum Gemert Bent U al geweest? Er zijn entreebewijzen (gratis) af te halen bij een van onze bestuursleden of secretaresse. Het is de moeite waard! Nederlands Kampioenschap Hand- melken In het weekend van 20/21 en 22 september a.s. wordt in Best voor de 18de keer het Nederlands Kampioenschap Handmelken gehouden. De N.C.B./K.VO. en K.PJ. afdelingen worden uit genodigd om aan deze wedstrijden deel te ne men op zaterdagavond 21 september. Er moet gemolken worden in ploegen van vijf perso nen. Het lijdend voorwerp zal een kunstkoe zijn. De kosten van deelname zijn 25,- per ploeg. Het doel wat hiermede gediend wordt is een ontwikkelingsproject in de derde wereld. U kunt zich opgeven bij H. Walravens, secr. afd. Best, tel. 0499372010. Ontspannings/gezinsavond N.C.B. afd. Moergestel Noteer reeds op de kalender: donderdag 17 oktober a.s.ontspannings/gezinsavond voor al onze leden. We hebben weer een spetterend programma in elkaar gezet. Bezinning, dans en cabaret. Dit mag U niet missen. Meer infor matie volgt! Zondag 8 september In 1990 was de band nog het best bewaarde geheim van Limburg. Terwijl in het zuiden al menige uitverkochte zaal op z’n kop gezet werd, had in de rest van het land slechts een enkeling van de groep gehoord. De hit ’Bestel Mar’ bracht daar in 1991 verandering in. En sinds Rowwen Hèze overtuigend op Pinkpop ’92 optrad voor 55.000 bezoekers, is de uitzon derlijk krachtige en feestelijke muziek ook in de rest van Nederland een begrip. Tex Mex, polka’s, Ierse Folk, gezongen met een Limburgs accent, gespeeld door accordeon, electrische gitaar, bas, drums en (soms) trompet. Zo onderscheidt zich de muziek van Rowwen Hèze direct van alle andere groepen. Rowwen Hèze komt uit het dorp America en vond zijn oorsprong in de traditie om tijdens carnaval je eigen lokale hits te maken, op te nemen en live te spelen. Het werd al snel een succes in eigen omgeving, en dit bracht de en thousiast geworden KRO dj Hubert van Hoof ertoe ze de bijnaam Los Limbos te geven. Ui teraard een verwijzing naar zowel Limburg als Los Lobos. De groeiende respons en de sterke songs van de hand van Jack Poels vielen op en leidden tot de eerste (mini) CD ’Blieve Loepe’ (release fe bruari 1990). De titel ’Limburg’ (citaat: ’...’t is een kwastie van geduld, rustig wachten op de Tijdens het weekend van 31 augustus en 1 sep tember vindt er in Oirschot weer een Interna tionaal Blaaskapellenfestival plaats. Het internationale aan het festival komt dit jaar voor rekening van Moravanka afkomstig uit Tsjechië. Moravanka, onder leiding van Jan Slabak, is een van de beste muziekkapellen van Europa. Hun muziek varieert van de typische snelle Tsjechische muziek, tot bigband-mu- ziek. Deze kapel staat in ieder geval garant voor een avond van gezelligheid en fantastische muziek. De avond wordt geopend door de organise rende kapel, die Original Stuhlstadter Musi- kanten, die met dit festival een vervolg geeft aan het vorig jaar genomen initiatief om een grote tent op de Markt te plaatsen. Op zondag 1 september is er een doorlopend programma met kapellen uit de regio. Naast de muziek in de tent zal er ook muziek zijn van Radio 10 Gold, en de Lokale Omroep Oirschot zal uitzenden vanuit een stand in het dorp. Het totale programma is als volgt: Zaterdag 31 augustus: 20.00 uur: Opening van het festival door Die Original Stuhlstadter Musikanten; 21.30 uur: Moravanka uit Tsjechië o.l.v. Jan Slabak; Zondag 1 september: 12.30 - 14.00 uur: De Rogstekers uit Nijnsel; 14.00 -15.30 uur: De Rosdoncker Muzikanten uit Nuenen; 15.30 -17.00 uur: De Klokkendorper Blaaska pel uit Aarle-Rixtel; 17.00 - 18.30 uur: De Geldropse Jagers. De All-stars uit Eindhoven zullen de stille momenten tussen de kapellen opvullen en daarnaast de gezelligheid op straat wat verho gen met hun muziek. dag, dat heel Holland Limburgs lult’) geeft naast vindingrijk ook het gevoel voor humor van de groep al aan. Tezamen met de Tèx Mex, polka’s en Ierse Folk (a la The Pogues), boven al toch feestmuziek, geeft dit de succesformule van Rowwen Hèze. Live staat de groep als een huis. Met veel en thousiasme en spelplezier en een stevige sound komt Rowwen Hèze op de nietsvermoedende luisteraar als een stoomtrein over. Liefhebbers zijn er, jong en oud, van folkliefhebber tot pun ker. Vooraan staat dan ook vaak een heftig po- goënde massa, terwijl verder, voor zover moge lijk, uit volle borst wordt meegezongen. Weke lijks speelt Rowwen Hèze inmiddels in zalen, tenten en sporthallen door het hele land en in Vlaanderen en Belgisch Limburg. Het is feest muziek met een warm kloppend hart, en met uitstraling die al snel ver buiten Limburg deu ren doet opengaan en mensen enthousiast maakt. Telkens weer bewijst de groep dat gren zen verlegd kunnen worden en dat popmuziek met een dialekt geen beperking hoeft te zijn als de zeggingskracht er is, eerlijk en overtui gend. Zondag 8 september, aanvang 20.00 uur, Rowwen Hèze in Den Boogaard. De voorver koop is al begonnen. Vanaf woensdag 4 september a.s. wordt er weer elke woensdagmiddag van 3 uur tot half vier door een van onze vrijwilligers enthousiast voorgelezen in de bibliotheek. Tijdens het voorlezen laten zij de kinderen kennis maken met veel (nieuwe) kinderboeken. Er wordt voorgelezen uit prentenboeken en verhalen bundels die afgestemd zijn op kinderen van 3 tot en met 6 jaar. Door te luisteren naar de verhalen en ook door kijken wordt de fantasie en de taalontwikke ling van de kinderen gestimuleerd. Met het wekelijkse voorleeshalfuurtje willen wij de kinderen een leerzaam maar vooral een gezellig bezoek aan de bibliotheek bieden. Tot ziens bij het voorlezen! De bibliotheek zoekt mensen die het voorleesteam willen versterken Voor het voorleeshalfuurtje zijn wij nog op zoek naar enkele enthousiaste voorlezers, die op vrijwillige basis eenmaal per 6 weken be reid zijn om op woensdagmiddag voor te le zen. Heeft u interesse of wilt u meer informatie dan kunt u kontakt opnemen met Jolanda Jansen of Mariëtte Denissen van de bibliotheek Moer gestel, tel. 013-5132243. Voel je thuis in je sportf Helaas, de vakantie is weer voorbij, maar dat betekent wel dat het nieuwe korfbalseizoen vol sport en plezier weer kan beginnen. We hopen jullie allemaal weer op de korfbalvelden tegen te komen en wensen jullie veel succes met de start van de nieuwe competitie. Programma zaterdag 31 augustus: Asp. 1: Vessem - Roef!13.30; vertrek 12.30 Asp. 2: Klimroos - Roef! 13.00; vertrek 12.00 Pup. 1Klimroos - Roef! 11.00; vertrek 10.00 Kantooradres: Raadhuisstraat 9 5066 AP Moergestel telefoon (013) 513 63 73 fax (013)513 6065 I MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1996 PAGINA 5 L RF/SADWES8URO Noordbrabantse Christelijke Boerenbond O'

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 5