IN ONZE KOLLEKTIE SLAAPKAMERS IS UW BEDJE ALTIJD GESPREID AUTOMOBIELBEDRIJF GGD's GEBROEDERS JANSSEN AANNEMERSBEDRIJF B.V. JAN MICHIELS P» COMPLETE WONINGINRICHTER Zon wijs Natuurtheater Oisterwijk PV Over Berg en Dal Fotogroep Fomo zoekt nieuwe leden a Als woorden moeten worden omgezet in daden,,.! ZONNEVERSTAND VOORKOMT ZONNEBRAND DONKERS rdijnen’ Volkswagen Groep Onze showroom staat er klaar 'n Kopje koffie? Graag tot uw dienst! Gratis parkeren aan de deur! bungalow- en villabouw fabrieksbouw woningbouw renovatie en nieuwbouw machinaal houtbewerking verkoop woningen vrijblijvend prijsopgave gratis adviezen Ook voor verkoop en onderhoud van Ford en Toyota en alle auto-accessoires het goede adres Oisterwijkseweg 32 5066 XD Moergestel Tel. 013-513 3604 in g° - voor. Wij bieden u een enorm assortiment slaapkamers. Natuurlijk van de beste materialen en de hoogste kwaliteit. Komt u maar eens een kijkje nemen bij... Een zonovergoten dag: de meeste mensen ge nieten er wel van. Sommigen willen zo bruin mogelijk worden, anderen genieten van de warmte. De zon heeft ook een schaduwzijde. Een zonnesteek, een verbrande huis of een al lergische reactie kan de pret (naderhand) be hoorlijk drukken. Te veel zon verhoogt boven dien het risico op huidkanker en doet de huid sterker verouderen. Hieronder staan tips om plezierig en verstandig te zonnen. - Gebruik een zonnebrandcrème met een hoge beschermingsfactor. Hoe hoger het getal des te beter de bescherming. Ga niet langer in de zon dan u zonder crème zou doen. - Smeer elke 2 uur opnieuw, vaker wanneer u sport (in verband met zweten) en telkens weer na het zwemmen. - Laat de huid geleidelijk aan de zon wennen, Dit jaar bestaat het Oisterwijkse Natuurthea ter 60 jaar. Er zijn in de loop der jaren heel wat voorstelling geweest. Duizenden artiesten speelden in dit voor Brabant zo unieke theater. In dit jubileumjaar nu eens een voorstelling waar geen acteurs en zangers worden belicht maar het theater zelf. Het natuurlijk decor van prachtige bomen en struiken, het oude stenen amfitheater waarop zeldzame plantjes groeien, de prachtige beelden, het uitdagende speelvlak, de schitterende akoestiek, de vogels en eek hoorns in het bos, de rust midden in de na tuur, het natuurtheater zelf is al een bezoek waard. Zeker als dit natuur-cultuur-monu- ment ’s avonds laat met passende muziek (o.a. van Vivaldi, Chopin, Warlock, Satie, Massenet) wordt belicht. Ongeveer 40 minuten kunt u onderuit zakken en in alle rust genieten van natuur, licht en muziek. De belichting is in handen van Erik de Laat, de muziekkeuze is van Leo Wolfs. De toegang is gratis. Natuurtheater Oisterwijk, Gemullehoeken- weg 147, Oisterwijk, donderdag 29 augustus en vrijdag 6 september, aanvang 22.00 uur, voor meer informatie: tel. 013-5283225. begin met 10 a 20 minuten op de eerste dag en bouw de zonnetijd langzaam op. Ga echter niet urenlang ’bakken’ ook al is de huid aan de zon gewend. - Vermijd zoveel mogelijk het heetste deel van de dag: van 11.00 uur tot 15.00 uur. - Roodharige en blonde types met blauwe ogen en een lichte huis moten het nog voorzichtiger aan doen dan donkere types. Een donkere huid geeft iets meer natuurlijke bescherming. - Pas nog meer op met de zon in de bergen (hoe hoger u komt, hoe meer zonnestraling er is) en aan of op het water (water, strand en duinen weerkaatsen het zonlicht). - Gebruik geen make-up of alcoholische pro- dukten (parfum en dergelijke); het doet de zon als het ware inbranden. - Bedenk dat een zonnebankkuur voor uw va kantie wel een bruine kleur geeft maar niet extra beschermt tegen natuurlijke zonnestra len; de kans op verbranden blijft even groot. - Doe kinderen bijtijds kleren aan en zet ze een zonnehoedje op. Een kinderhuid is nog min der gewend aan de zon dan die van volwas senen. Bovendien is het voor het voorkomen van huidkanker beter de huid van jongs af aan te beschermen. Voor meer informatie kunt u terecht bij de GGD. Zaterdag 17 augustus stond de tweede natour- vlucht op het programma. Een vlucht vanuit Strombeek op een afstand van ca 93 km. In onze vereniging zijn in totaal 70 oude en 88 jonge duiven ingemand. In Het Samenspel Oisterwijk waren dat resp. 472 en 667 duiven. Gelost om 10.15 uur bij een variabele wind en een aangename temperatuur van ca. 24 graden Celsius bereikt de eerste duif in Moergestel haar thuishaven om 11.49.50 uur, goed voor 1288 mtrs/min. Dit is een oude duif en de eer ste jonge duif wordt geklokt om 11.52.04 uur (1259,330 mtrs/min). Beide duiven zijn eigendom van Henk Sche- pens. In Het Samenspel behaalt hij hiermee prijs 4 en prijs 18. Verenigingsuitslag oud: Henk Schepens 1,2, 3,4, 5, 7,8,9,10,11,12, 13,15,16,18(32 mee) L. van Boxtel 6 (12 mee) Th. Colsen 14,17 (10 mee) Verenigingsuitslag jong: Henk Schepens 1,2, 3,4,6,7,8,11,14,19,21 (21 mee) L. van Boxtel 5,18,22 (12 mee) A. van Hulten 9,17,20 (10 mee) L. Heeffer 10 (6 mee) A. Westgeest 12,13,16 (4 mee) L. van de Branden,R 15 (8 mee) Fotografeert U ook zo graag? Komt u met sta pels foto’s of dia’s van de vakantie terug? Vind u het leuk om ook op andere momenten in het jaar foto’s te maken. En wilt u die behalve aan familie, vrienden en kennissen ook weleens aan andere tonen. Vaak verdwijnen foto’s na een tijdje in de kast en worden dan min of meer vergeten. Dat is jammer van al uw werk. Mis schien hebt u al wel eens overwogen om lid te worden van een fotoclub, daar hebt u de gele genheid om meer te doen met uw foto’s. Ze worden door de clubleden onderling bespro ken. Er worden adviezen gegeven over hoe een fotografisch onderwerp nog verder uitgediept en verbeterd kan worden. Bovendien is het leuk om met gelijkgestemden eens op een foto- uitstapje te gaan. Nieuwe ontwikkelingen ko men aan de orde. Een fotoclub nodigt ook re gelmatig een fotograaf uit om zijn of haar werk te komen bespreken. Er zijn contacten met andere fotoclubs om tot onderlinge uitwisse ling te komen. En er wordt door de leden deel genomen aan diverse fotowedstrijden die door de fotobond worden georganiseerd. Kortom binnen een fotoclub zijn er volop mogelijkhe den om uw fotohobby verder te verdiepen en uw foto’s of dia’s te verbeteren. Wie eens ken nis wil maken met een fotoclub is van harte welkom bij fotogroep Fomo. Zij komen elke veertien dagen op donderdagavond bij elkaar in de Kunstkring, Stationsstraat 3 te Oister wijk. Donderdag 29 augustus om 20.00 uur is de start van een nieuw seizoen. Een goed mo ment om kennis te komen maken. Wie meer informatie wil kan contact opnemen met Ton van Elsdingen, tel. 013-5133266. Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 0411-621217 Telefoon 013-5131234 WUIF'M 3® H&:. PAGINA 3 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1996 (l officieel sub-dealer voor Moergestel, Oisterwijk e.o. Schoolstraat 60, Moergestel Telefoon 013-5131110 van de maand hb-- I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 3