630 630 Ei-sa lade 130 2,70 6,95 2,70 5,45 Slagerij J, van Zon-Reyrmk 11,90 Hamlappen Roomschnitzels Een hoge rente... en ik kan altijd bij mijn geld!" Rabobank Moergestel 06-0502 4,1 %r Gevulde stokbroden Kanten klaar stoofvlees Babi Pangang y Speklappen kilo Varkenslappen Gekookte ham 1 kg Gehakt 1 kg Verse worst Rauwe ham Audacia Jeugd Wie heeft er zin... Judoka’s Moergestel opgelet! Grote jaarlijkse tweedehandsmarkt in Oisterwijk UIT EIGEN KEUKEN Groot peanuttoernooi ‘Den Haag, wij zijn ‘t zat’ RaboTeleSparen: gemakkelijk sparen per telefoon 500 gram 500 gram 100 gram samen voor Van uw speciaalslagerij uit eigen keuken: Zo makkelijk is RaboTeleSparen: 500 gram 100 gram ROOTVEN 74 - MOERGESTEL - TELEFOON 013-513 1769 IEDERE WOENSDAG 100 gram De kievit: Resultaten: Bel voor meer info! Een grote keus uit vleeswaren, salades en kant-en-klaar maaltijden! 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1996 PAGINA 5 *Rentewijzigingen voorbehouden. Bovenstaande uit zich dan ook in een enorme Sparen per telefoon Een hoge rente Uw spaargeld altijd binnen handbereik Lage telefoonkosten (geen duur 06-nummer!) Tot 2S.000,- is uw spaargeld vrij opneem baar Altijd en overal inzicht in uw actuele spaarsaldo MAANDAG B.B.L. eenzijdig ingericht? Of wat is het bezwaar om grasland enerzijds af te wisselen met percelen bouwland anderzijds? Het gevaar bestaat dat de kievit gaat verdwij nen als ons landschap monotoon wordt en dan zeggen wij op onze beurt: ‘Den Haag wij zijn ‘t zat’ Namens werkgroep weidevogels: Cor en Jan van de Wiel. Sparen is prachtig maar ik wil wel altijd bij m’n geld kunnen. Als Tele- spaarder kan ik dat. Ik bel gewoon de Rabofoon en binnen enkele minuten heb ik geld naar mijn Betaalrekening over geboekt en kan ik weer volop pinnen. van uw TeleSpaar- rekening naar uw Betaalrekening - of omgekeerd. toename van gevonden nesten en uitgekomen broedsels. Bevindingen: Het streven was om dit jaar het aantal nesten van vorig jaar, namelijk 75 stuks, te overtref fen. Er zijn door betrokkenen goede afspraken ge maakt, zodat we elkaar niet voor de voeten lie pen, en de rust in het veld niet onnodig zou den verstoren. Heel veel last hadden we in het gebied van de Reusel, leeg geroofde nesten, aanvankelijk dachten we aan mensenwerk, maar na grondi ge inspectie bleek dat dit het werk was van een andere rover, namelijk de vos. Je kunt er lang en breed over discussiëren, maar onze conclusie is niet anders dan dat een surplus aan vossen momenteel een verstoring van het ecosysteem veroorzaakt. De scholekster is duidelijk in opmars en een verrijking voor ons landschap. De populatie is stellig groter dan het gevonden aantal nesten doet vermoeden. Dit is te wijten aan de relatief late broedtijd. Dan is deze vogel moeilijk te traceren door opkomend gewas. Opmerkelijk is de toename van het aantal grut to’s in het gebied aan de Heizenschedijk - Biest-Houtakker. Reden tot optimisme is er want deze soort be treft nog niet. Deze vogel doet het uitermate goed in Brabant. In bepaalde gebieden kunnen we melding ma ken van dichte tot zeer dichte weide- vogelpopulatie, waarbij 10 nesten op nog geen 3 ha waargenomen werden. Er zijn door betrokkenen dit seizoen 165 nes ten van weidevogels gevonden. Voor de goede orde: seizoen duurde van april tot en met half juni. 83 Procent is uitgekomen. Veruit het merendeel van de kievit en de schol ekster geven de voorkeur aan bouwland 95%, terwijl de grutto duidelijk voor weiland kiest. Slotopmerking: Er begint duidelijk structuur te komen in de nazorg van weidevogels en de toename van boeren die hier hun medewerking aan verle nen verheugt ons. De cijfers liegen er niet om en bewijzen eens te meer dat intensieve landbouw en een gezonde populatie weidevogels goed samen gaat. De laatste handtekening is er een van bezorgd heid: Waarom worden landbouwgronden bij op hopen door grote maatschappijen, lees hier Wilt u meer weten over deze gemakkelijke manier van sparen per telefoon? Bel dan gratis: (maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 23.00 uur en ’s zaterdags van 09.00 tot 17.00 uur) Programma junioren en pupillen zaterdag 24 augustus: Audacia BItournooi bij Grevenbroch, aanwe zig 7.45 uur; Audacia F1pupillendag bij Taxandria, aanwe zig 9.45 uur; Audacia F2: pupillendag bij Taxandria, aanwe zig 10.15 uur. Zondag 25 augustus: Vriendenweekend sv Audacia voor junioren, pupillen en meisjes. ...om op een ontspannen manier sportief bezig te zijn?? Op vrijdagmorgen van 9.00 uur tot 10.00 uur spelen we badminton in de Vonder. Schroom niet en kom direkt een keer meedoen!! Voor inlichtingen: Angela Huyben, tel. 5131862 of Jacqueline Burgers, tel. 5131850 of Franky van Boxtel, tel. 5133103 of Petra de Laat, tel. 5134565. De vakantie is weer voorbij. De trainingen be ginnen weer op woensdag 21 augustus en don derdag 22 augustus in D’n Donk. De trainin gen zijn op woensdag van 18.00 uur tot 20.00 uur en op donderdag van 18.30 uur tot 20.30 uur. Audacia Al: dorpentournooi bij Taxandria, aanwezig 9.30 uur; Voor Bl-B/C comb, en de Cl is het 4 tegen 4, aanwezig: 12.30 uur. Voor alle pupillen Dl, D2, D3, El, E2, E3, E4, F1F2, F3, F4 en de meisjes is het ook 4 tegen 4, om 9.00 uur aanwezig zijn, einde voetbal: 12.00 uur. Daarna is er voor de pupillen nog volop gelegenheid om zich te vermaken. PS. er kunnen nog pupillen zijn die geen boek je hebben ontvangen van het Vriendenweek end maar ook zij worden zondagmorgen op het voetbalveld verwacht. Melden bij Nico Oerle- mans. De grote tweedehandsmarkt, die elk jaar rond eind augustus in Oisterwijk plaatsvindt, beleeft dit jaar alweer zijn twaalfde editie. De afdeling Handbal van de plaatselijke sportvereniging Taxandria heeft de organisatie van deze markt in handen. En dit doet men klaarblijkelijk met veel succes, want deze tweedehandsmarkt is inmiddels uitgegroeid tot een van de grootste van Zuid-Nederland, en trekt elk jaar weer een paar duizend bezoekers. De tweedehandsmarkt wordt gehouden aan staande zondag 25 augustus van 10 uur ‘s mor gens tot 5 uur ‘s middags, en is te vinden op het handbalveld bij sportcentrum De Leye aan de Baerdijk. Dit handbalveld ligt direct langs het fietspad door Oisterwijk. In de nabijheid van de markt zijn parkeerplaatsen en de orga nisatie zorgt voor regeling van het verkeer. Nog beter is het, de auto thuis te laten; met de fiets en het openbaar vervoer is de markt ook goed te bereiken. Geldig van donderdag 22 t/m woensdag 28 augustus 1996 Het distriktspeanuttoernooi van j.l. 29 juni was in het water gevallen. Voor ongeveer 200 kin deren was dit een grote teleurstelling. Geluk kig hebben we een nieuwe datum kunnen prik ken: zaterdag 24 augustus. Het toernooi wordt weer op het Roef!-terrein gehouden naast de nieuwe sporthal. We hopen dat het weer deze keer geen spelbreker wordt. Het wordt vast weer een schitterend toernooi met al die kleine honk- en softballertjes. Tus sen de wedstrijden door zijn er allerlei leuke spelletjes en natuurlijk het luchtkussen (met prijsjes van de Rabobank). Het is een schitterend gezicht om deze kinde ren van 5 tot 10 jaar te zien spelen met hun leren handschoen en echte honkbalpakken. Het toernooi wordt om 10.00 uur geopend en om ongeveer 16.00 uur afgesloten met een bal lonnenwedstrijd (aangeboden door Ligtvoet en Nimco). Iedereen is van harte welkom. Overal in de wijde omgeving van Moergestel zie je borden met deze en andere teksten. Wij, ik spreek namens de werkgroep weidevo gels, willen de boeren weleens in een ander daglicht plaatsen. Het is namelijk zo dat er een stijgende mede werking te melden is als ‘t gaat om nestbescher- ming van de diverse soorten weidevogels. Rente nu: Ondanks dat uw spaargeld 24 uur per dag en 7 dagen per week bereikbaar is, krijgt u vanaf 500,- spaargeld tóch een hoge rente. En uw persoonlijke toegangscode zorgt ervoor dat als enige saldo- informatie kunt opvragen en geld overmaken

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 5