Wolf's Reizen nu ook in Moergestel zie blz. 7 Feest in de Duyvekotstraat o INDOOR TENNIS IN MOERGESTEL INTERIEUR FBOUW h - Vrijmarkt Harmonie TOEö Bedevaart Kevelaer Markant Brabant op zondag 25 augustus 1996 Hb 013 533 39 40 f Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Gerardusplein 7 - 5056 KZ Berkel-Enschot Tel/Fax 013-5333940 - Mobiel 06-52717512 Zondag 8 september a.s. Voor de vakantie is de inschrijving gestart voo de vrijmarkt van harmonie Prinses Juliana. De vrijmarkt vindt dit jaar plaats op zondag september van 10.00 uur tot 16.00 uur. Naast de kramen van de harmonie zijn er kra men te huur voor particulieren. Van deze kramen zijn er nog enkele te huur Voor inschrijving en eventuele verdere infor matie kunt U bellen met: 5132308 of 5134002 INTERIEUR AFBOUW RENOVATIE TIMMERWERKEN ONDERHOUD 3 71 Schoolstraat 5 il Huidverzorgingsinstituut Voor zover ons bekend is dit het eerste gouden paar in het Klein-Bungalow park. Op nummer 8 van de Duyvekotstraat staat het landhuis met de naam “Con trabajo”. Deze naam is ontstaan in Tilburg tijdens de bouwperiode. Dit huis zou volgens collega’s gebouwd zijn “Méé pént”. Omdat Henri indertijd een Spaans cursus volg de heeft hij dit maar vertaald in het Spaans. Henri Verreyen werd op,14 december 1924 ge boren in Klundert (de Noord-Westhoek) als zoon van een kleine boer. Hij wilde zoals hij dat zelf zegt “geen boer worden op een water hoef met 7 gemeten manenschijn” oftewel keuterboer ondanks de argrarische opleiding die hij gevolgd had. Hij had als jongeman van 16 jaar bewust de oorlog meegemaakt en in het verzet gezeten. Tijdens de bevrijding is hij als twintig-jarige de Mark overgestoken tussen Oudenbosch en Roosendaal en kwam daar in aanraking met de Amerikanen. Hij ging voor hen werken als tolk. Het Engels had hij zich tijdens het verzet en de oorlogsjaren eigen gemaakt. Na de bevrijding in 1944 ging hij voor het Nederlandse leger naar de St.Annakazerne in Laeken bij Brussel een militaire opleiding vol gen en trok verder met het veldleger via Noord Limburg en de achterhoek naar Münster in Duitsland om de mensen aldaar te bevrijden. Hij moest zich daarna op een dag melden bij de staf van Prins Bernhard en kreeg een retour tje Wales (Engeland) met een betaald verblijf Donderdag 12 september heeft weer de jaar lijkse bedevaart Oirschot-Kevelaer plaats. Kos ten bus volwassenen 20,-, kinderen tot 12 jaar: 10,-. Opstappen om 7.30 uur St. Jan splein. Opgeven voor 5 september bij Kees Copal, Pr Christinastraat 2. De werkgroep Missie-, Ontwikkelings- en Vre deswerk (MOV-groep) te Moergestel slaat dit jaar de vleugels uit en organiseert op zondag 25 augustus 1996 vanuit drie startplaatsen in Markant Brabant de sponsorfietstocht ‘Toer Mee’. Toer Mee fietstocht De fietstocht Toer Mee is in de gemeente Moer gestel en omgeving inmiddels een begrip ge worden. Dit evenement vindt namelijk al voor de zestiende keer jaarlijks plaats op de laatste zondag van augustus. De opbrengst van deze sponsortocht is bestemd voor de ontwik kelingswerkers Pater Theo Raaijmakers en Zuster Laura Berkers. Beide ontwikkelingswerkers zijn werkzaam in Zuid-Amerika. Pater Raaijmakers zet zich in de plaats Cochabamba in Bolivia in voor een opvangcentrum voor straatkinderen. Zusters Berkers wijdt haar beste krachten aan een pro ject voor moeder en kind in Santa Rita in Bra zilië. Markant Brabant De fietstocht is veertig kilometer lang en laat u kennismaken met het gebied Markant Bra bant. Markant Brabant is een prachtig deel van onze provincie met bossen, heide, vennen en de karakteristieke dorpskernen Oirschot, Oisterwijk en Moergestel. Een geliefd gebied voor velen om er te wonen en te recreëren. Om het waardevolle karakter van dit gebied te be houden hebben deze drie gemeenten in samen werking met de provincie een aantal vriende lijke maatregelen getroffen. Onderdeel daarvan vormen ruime parkeergelegenheden aan de randen van het gebied en een net van fiets- en wandelroutes langs de mooiste plekjes van Markant Brabant. Op zondag 25 augustus 1996 worden de fiets paden in Markant Brabant officieel openge steld voor het publiek. Samen met Toer Mee wordt daaraan een feestelijk tintje gegeven. Onderweg krijgt u enige versnaperingen en attracties aangeboden. Drie start- en finishplaatsen Deelnemers aan de fietstocht hebben de keuze uit drie startplaatsen, te weten Den Boogaard te Moergestel, het Bezoekerscentrum te Oister wijk, of de Markt te Oirschot. Verder kan men zelf de vertrektijd bepalen tussen 11.00 uur en 13.30 uur. De organisatoren verwachten ieder een voor 17.30 uur bij het eindpunt, waar men ook gestart is. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- per persoon. Gezinnen krijgen een korting en betalen slechts 12,50. Een hogere bijdrage voor het goede doel van de ontwikkelingswerkers is ui teraard zeer welkom. Het is daarom aan te be velen zich te laten sponsoren door de mensen, die om welke reden dan ook niet in de gele genheid zijn mee te fietsen. Informatie en startkaarten Voor nadere inlichtingen en aankoop van start kaarten kan men vooraf terecht bij de gemeen tehuizen en de VW-kantoren in Moergestel, Oisterwijk en Oirschot. Voorts zijn er op zon dag 25 augustus 1996 tussen 11.00 uur en 13.30 uur ook startbewijzen te verkrijgen op de drie plaatsen van vertrek. Toer Mee door Markant Brabant Geniet van Markant Brabant en Tber Mee met de sponsorfietstocht op zondag 25 augustus 1996. Het goede doel en de natuur hebben toch immers ook bij u een streepje voor! van een half jaar om zich militair bij te scho len. Hij is nog steeds trots op zijn “groene baret” en maakt de reünies van het Korps Comman dotroepen nog op gezette tijden mee. Hierna werd hij gelegerd in Assen waar hij als kaderlid de Indië-gangers de nodige militaire instructie gaf. Assen ligt kort bij Hooghalen, bij ons allen bekend van de TT-races. Daar liep indertijd een “struise” boerendochter rond die Geesje Boer heette. Zij ontmoetten elkaar en volgens haar was Henri “het mooiste soldaatje van de hele club”. Omdat Henri gestrikt werd voor uitzending naar Indië werd er vooraf getrouwd in Beilen en het duurde een kleine drie jaren voordat zij elkaar weer zagen. Zij trokken voorlopig bij de familie Boer in want tot 1 januari 1949 was hij officieel nog militair. Op die datum begon zijn loopbaan bij de Rijkspolitie in Dalen (Drente bij Coevorden). Prins Bernhard zorgde toentertijd persoonlijk voor een huis hen medegedeeld in een per soonlijk schrijven wat nog steeds trouw be waard blijft. Na een tijdje kende hij Dalen wel Komende zaterdag, 24 augustus, herdenken Henri Verreyen en Geesje Verrey- en-Boer de dag dat zij 50 jaar geleden elkaar het ja-woord gaven. De eigen lijke datum is 9 augustus j.l. gepasseerd en hieraan had ook het Gemeen tebestuur van Moergestel gedacht want zij stuurden een prachtig bloemstuk. Het feest zal gevierd worden in Café Restaurant “Kleyn Speyck” te Oisterwijk nadat er ‘s-morgens eerst een eucharistie-viering heeft plaats gehad in onze parochiekerk. Het Heuvels gemengd koor zal deze viering opluisteren met de Krönungsmesse. Tussen 15.00 en 17.00 uur is er een receptie en daarna zal het feest worden voorgezet tot in de late uurtjes. en kwam te werken bij de Verkeersschool van de Rijkspolitie Bilthoven. Een vacature bij de Verkeersgroep Tilburg deed hen in Brabant belanden en dit duurde een zestien-tal jaren. Hierna werd hij rijexaminator bij het CBR. In 1987 ging hij in de VUT en is nu dan gepensi oneerd. Vanaf 1969 wonen zijn tegenover de Hertog Janschool en zouden dit stekje voor geen goud willen verlaten zolang dit niet echt nodig is. Geesje Verreyen-Boer werd geboren op 22 juni 1926 in Hooghalen als boerendochter met nog 2 broers. Het betekende dus huishoudschool en verder thuis zo hard mogelijk werken. Het harde boerenwerk kon haar echter ook niet bekoren. Zij ontmoette Henri enzo is het gekomen. Toen zij Drenthe moest verlaten om haar man te volgen deed zij dat met pijn in het hart maar ze is langzamerhand een bijna “rasechte’ Bra bantse geworden en zou Moergestel voor geen geld van de wereld willen ruilen met haar geboortegrond. Zij kregen in de loop van de tijd 5 kinderen (1 meisje en 4 jongens). Deze zorgden voor een 10-tal kleinkinderen waarvan zij intens kun nen genieten. Aan hobby’s ontbreekt het hen niet. De hele dag zijn zij in de weer. Is het niet met tuinieren danwel met zingen. Hij is lid van het Heuvels koor en zij is steeds te beluisteren als lid van “Cantate Domino”. Geesjes grootste hobby’s zijn echter toch nog volksdansen en gymnas tiek. Een spelletje Petanque bij de “Roozen- dries” doet hij graag en samen willen zij zich ‘s-avonds nog wel eens aan Scrabble wagen maar dan ligt het woordenboek op tafel. Zaterdag hebben de kinderen een prachtige dag voor hen bereid die hun vermoedelijk nog lang zal heugen. Wij wensen hen dan ook nog vele gelukkige en gezonde jaren toe in ons dorp. A WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1996 - 21 e Jaargang - Nr. 919 Wordt wekelijks gratis h u is-aan-h u is bezorgd in Moergestel, Biest-Hou takker en Hag ho rst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. 3^ 1 MOERGESTEL ^—4 Tel. 013-513 1474 t Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) jy Aanmelding of informatie over baanhuur, tennislessen of diverse competitie Mare de Groot, Tilburg: (013) 467 82 bij geen gehoor. (06) 52 79 36 uil i i iuiu vui lsji y 111yoiI 10u ll f Aphrodite /w

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1