TOE 00. Oed REIZEN ÖH REIZEN OV I A L THUIS Markant Brabant op zondag 25 augustus 1996 Brief van Theo Raaymakers Rabobank Moergestel afd. Reizen Rabobank Moergestel afd. Reizen GREMLINS? MET OAD! BATMAN? MET OAD! WARNER BROS. MOVIE WORLD. WARNER BROS. MOVIE WORLD. p.p.v.0. Schaatsseizoen 1996/1997 Trainingsgroep op de 400 meter baan (voor gevorderde jeugd en senioren): Voor de leden die (nog) niet aan wedstrijden willen deelnemen, maar toch beter willen le ren schaatsen wordt op zaterdag, onder des kundige leiding van een trainer van Schaats- L 1 Toer Mee fietstocht Markant Brabant Drie start- en finishplaatsen Toer Mee door Markant Brabant ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1996 I 1 I Schaatsclub „De Vennen.” Een onvergetelijke dag bij Warner Bros. Movie World met de Never Ending Story Wildwaterbaan, Lethal Weapon Achtbaan en meer! OVIRAl THUIS Entreekaarten bij: fietsen mt solidariteit Een spannende filtn-dag bij Warner Bros. Movie World met Batman, de Police Academy Stuntshow, Never Ending Story Wildwaterbaan, Gremlins, Lethal Weapon Achtbaan ennog véél meer! Entreekaarten bij: 38,- De zomervakantie is weer ongeveer voorbij. Het bestuur van Schaatsclub ‘De Vennen’ is alweer druk bezig met de voorbereidingen van het nieuwe schaatsseizoen 1996/1997. Hieron der volgen de belangrijkste activiteiten uit het nieuwe programma: Schaatslessen voor de jeugd: In zes verschillende niveaugroepen krijgen de kinderen op speelse wijze de grondbeginselen van het schaatsen bijgebracht en wordt de al gemene schaatsvaardigheid verbeterd. Het les seizoen wordt afgesloten met een schaatstest, waarbij de schaats/tjertjes een heuse schaats- diploma kunnen verdienen. De schaatslessen worden gegeven in Tilburg (op zaterdag van 13.00 uur tot 13.45 uur, samen met Ijsclub Til burg) en in Eindhoven (op zaterdag van 16.20 uur tot 17.15 uur, alleen voor leden van ‘De Vennen’). De kosten voor een heel seizoen (eind september 1996 tot medio maart 1997) zijn in Tilburg 45,- en in Eindhoven 40,-. Omdat het aantal deelnemertjes in Eindhoven geringer is dan in Tilburg, kunnen de schaat- sertjes in Eindhoven beschikken over een gro tere ijsoppervlakte dan in Tilburg. Vooral voor de gevorderde jeugdschaatsert jes is dit belang rijk omdat zij beginnen met het oefenen van het bochten schaatsen. Voor gevorderde schaats/t)ertjes is de schaatsles in Eindhoven een ideale voorbereiding op een eventuele toe komstige overstap naar de Trainingsgroep of zelfs de Wedstrijdgroep. Schaatslessen op noren voor senio ren: Op de 400 meter buitenbaan in Eindhoven wordt, door schaatsdocenten die in dienst zijn bij Ijsbaan Eindhoven, les gegeven in zes ver schillende niveaugroepen. In deze schaatsles sen leert u op een plezierige wijze beter schaat sen, waarbij getracht wordt zo veel mogelijk op uw persoonlijke mogelijkheden aan te slui ten. De kosten bedragen 147,- per seizoen. Lesdagen en tijden: - maandag van 17.45 uur tot 18.30 uur (zes ni veaugroepen); - dinsdag van 22.30 uur tot 23.15 uur (niet voor beginners); - woensdag van 17.30 uur tot 18.10 uur (zes niveaugroepen); - woensdag van 18.20 uur tot 19.00 uur (zes niveaugroepen); - woensdag van 22.30 uur tot 23.15 uur (niet voor beginners). Trimschaatsen voor gevorderde schaats(t)ers op noren (senioren): Tijdens het seizoen 1996/1997 organiseert Ijs baan Eindhoven op zaterdag van 16.30 uur tot 17.15 uur weer trimschaatsen op de 400 meter buitenbaan. Tijdens dit trimschaatsen wordt d.m.v. allerlei oefenvormen de conditie verbe terd, waarbij het technische gedeelte zeker niet vergeten wordt. De kosten bedragen 154,- per seizoen. Wedstrijdtraining op de 400 meter baan (voor jeugd en eventueel ook senioren): Leden die in het bezit zijn van een licentie voor deelname aan de Gewestelijke Wedstrijden op de ijsbaan in Eindhoven, kunnen deelnemen aan de wedstrijdtrainingen op dinsdag van 18.00 uur tot 19.45 uur. De kosten van een wed- strijdlicentie en een trainingsabonnement zijn leeftijdsafh ankelijk. lengt vanwege het oude weer, maar dat doen ze eigenlijk elk jaar!Als het onderwijzend per soneel ook maar een klein kansje ziet, dan wordt er gestaakt of er wordt vakantie ver lengd, van veel werken houden ze in elk geval niet hier!! Maar goed, we zijn dus op school aan het tweede deel van het jaar begonnen; bin nenkort moeten we het tweede schoolrapport van het jaar voorbereiden; daarna gaan de les sen nog door tot ongeveer begin december; de grote vakantie is dan een aantal maanden, tot begin februari, en dat is heel erg lang; tegen de tijd dat de kinderen weer naar school komen zijn ze heel wat vergeten van wat ze geleerd haddenMaar, heel langzaamaan gaat het onderwijs wel vooruit; er zijn ook allerlei her vormingen in het onderwijs geïntroduceerd door deze regering, en daar zitten in elk geval goede ideeën bij; het is ook niet gemakkelijk om dingen in de praktijk te brengen hier; er zijn bijvoorbeeld problemen met ouders die het niet zo belangrijk vinden dat hun kinde ren naar school gaan; ze hebben liever dat hun kinderen gaan werken, want ze kunnen het geld best gebruiken... Er is ook, zoals gezegd, het probleem van het onderwijzend personeel; die hebben een hele grote en invloedrijke vak bond, en kunnen zo het hele land plat leggen; het is goed natuurlijk dat ze georganiseerd zijn, maar er moet wel ergens een grens liggen. Voor mijzelf is het gewoon zo dat het onderwijs het belangrijkste is om het land vooruit te bren gen; samen met gezondheidszorg is het onder wijs voor mij de enige echt blijvende en in vloedrijke manier van ontwikkelingssamen werking doen; de rest is vaak alleen tijdelijke en niet echt een oplossing; daarom vind ik het zo belangrijk dat kinderen naar school gaan, en dat ze de kans krijgen om verder te stude ren wanneer ze dat willen en er de capaciteit voor hebben; ik wil niet zeggen dat iedereen naar de universiteit moet, maar ze moeten wel de kans krijgen om een goede beroepsopleiding te kiezen; ik ben daarom ook blij dat ik een aantal jongeren bij families in de stad heb kun nen plaatsen en dat die op deze manier de kans krijgen om te studeren; die families zijn ook erg goed voor hen en tot nu toe zijn de resulta ten erg positief; ze leren op deze manier meer verantwoordelijk te zijn voor hun studies en om mee te beslissen in de dingen die gaan ge beuren. Het is onze bedoeling om zo een beetje de talenten van het individu naar voren te la ten komen, en hen zelf meer keuze te laten heb ben in hun toekomst. Ik zou heel graag aan nog meer jongeren deze kans willen geven, hen plaatsen bij families in de stad, en hen zo de middelen te geven om te werken aan een bete re toekomst. Het is echt heel goed om te zien hoe de meesten van hen in een vrij korte tijd zo veel in positieve zin zijn veranderd; ze zijn helemaal opgebloeid; dat zie ik bijvoorbeeld aan Victor Hugo; altijd al een goed persoon geweest, maar ook altijd moeilijk; nu is hij een van de meest verantwoordelijke personen die we hebben bij families; hij heeft een baantje voor halve dagen, eigenlijk voor een paar uur per dag, hij werkt heel erg had aan zijn studies, hij heeft een hele goede relatie met de familie waar hij woont, hij is veel opener maar ook veel rustiger geworden, hij vertelt altijd waar hij heen gaat en hoe laat hij thuis zal komen, etc; hij is geen heilige geworden, gelukkig, maar hij laat wel heel duidelijk zien dat hij wat wil in het leven; voor mijzelf is het zo belangrijk om te proberen te vermijden dat er iemand verloren loopt; we hebben niets te maken met nummers, maar met individuele personen die allemaal hun eigen plannen en dromen en ide alen en rechten hebben, en die moeten we res pecteren. Daarom ben ik ook erg blij dat we steun ontvangen om deze jongeren te helpen om met hun idealen en talenten te werken. We ontvangen die steun ook van jullie, mensen van Moergestel, en zijn daar erg dankbaar voor. Maar, zoals ik al schreef, ik zou zo graag nog De werkgroep Missie-, Ontwikkelings- en Vre deswerk (MOV-groep) te Moergestel slaat dit jaar de vleugels uit en organiseert op zondag 25 augustus 1996 vanuit drie startplaatsen in Markant Brabant de sponsorfietstocht ‘Toer Mee’. De fietstocht Toer Mee is in de gemeente Moer gestel en omgeving inmiddels een begrip ge worden. Dit evenement vindt namelijk al voor de zestiende keer jaarlijks plaats op de laatste zondag van augustus. De opbrengst van deze sponsortocht is bestemd voor de ontwik kelingswerkers Pater Theo Raaijmakers en Zuster Laura Berkers. Beide ontwikkelingswerkers zijn werkzaam in Zuid-Amerika. Pater Raaijmakers zet zich in de plaats Cochabamba in Bolivia in voor een opvangcentrum voor straatkinderen. Zusters Berkers wijdt haar beste krachten aan een pro ject voor moeder en kind in Santa Rita in Bra zilië. De fietstocht is veertig kilometer lang en laat u kennismaken met het gebied Markant Bra bant. Markant Brabant is een prachtig deel van onze provincie met bossen, heide, vennen en de karakteristieke dorpskernen Oirschot, Oisterwijk en Moergestel. Een geliefd gebied voor velen om er te wonen en te recreëren. Om het waardevolle karakter van dit gebied te be houden hebben deze drie gemeenten in samen werking met de provincie een aantal vriende lijke maatregelen getroffen. Onderdeel daarvan vormen ruime parkeergelegenheden aan de randen van het gebied en een net van fiets- en wandelroutes langs de mooiste plekjes van Markant Brabant. Op zondag 25 augustus 1996 worden de fiets paden in Markant Brabant officieel openge steld voor het publiek. Samen met Toer Mee wordt daaraan een feestelijk tintje gegeven. Onderweg krijgt u enige versnaperingen en attracties aangeboden. Deelnemers aan de fietstocht hebben de keuze uit drie startplaatsen, te weten Den Boogaard te Moergestel, het Bezoekerscentrum te Oister wijk, of de Markt te Oirschot. Verder kan men zelf de vertrektijd bepalen tussen 11.00 uur en 13.30 uur. De organisatoren verwachten ieder een voor 17.30 uur bij het eindpunt, waar men ook gestart is. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- per persoon. Gezinnen krijgen een korting en betalen slechts 12,50. Een hogere bijdrage voor het goede doel van de ontwikkelingswerkers is ui teraard zeer welkom. Het is daarom aan te be velen zich te laten sponsoren door de mensen, die om welke reden dan ook niet in de gele genheid zijn mee te fietsen. Informatie en startkaarten Voor nadere inlichtingen en aankoop van start kaarten kan men vooraf terecht bij de gemeen tehuizen en de VW-kantoren in Moergestel, Oisterwijk en Oirschot. Voorts zijn er op zon dag 25 augustus 1996 tussen 11.00 uur en 13.30 uur ook startbewijzen te verkrijgen op de drie plaatsen van vertrek. Geniet van Markant Brabant en Toer Mee met de sponsorfietstocht op zondag 25 augustus 1996. Het goede doel en de natuur hebben toch immers ook bij u een streepje voor! Beste mensen van Moergestel, Even een kort berichtje vanuit een koud en druk Bolivia. Ja, we zitten hier midden in de winter, en dat hebben we gemerkt!Het is vaak heel koud hier, en op de bergen rondom de stad ligt de sneeuw. Het is hier natuurlijk niet koud zoals dar bij jullie in Europa, maar wij zijn erg gewend aan de hitte, en dan is het al heel koud als het een paar graden vriest; er zijn dan ook op verschillende plaatsen in het land doden gevallen vanwege de kou! Maar het ergste is nu wel voorbij, en de wintervakantie van de scholen zit er ook weer op; ze hebben die va kantie (van twee weken) wel met een week ver- PAGINA 7 club ‘De Vennen’, van 16.30 uur tot 17.45 uur noren-training/les gegeven op de 400 meter baan te Eindhoven. Aan deze noren-training/ les kan zowel deelgenomen worden door ge vorderde jeugdleden (als voorbereiding op een eventuele toekomstige overstap naar het wed- strijdschaatsen) als door senioren die behoefte hebben aan instructie. De kosten van deze ac tiviteit bedragen voor jeugdleden 100,- en voor senioren 130,- per seizoen. Recreatief schaatsen op de 400 meter baan te Eindhoven: Tijdens de gewone openingstijden van de ijs baan in Eindhoven kan er natuurlijk ook weer recreatief geschaatst worden. Vele leden maken onderling afspraken om op een vaste avond naar de ijsbaan te gaan. Bij de leden van ‘De Vennen’ is vooral de vrijdagavond van 17.15 uur tot 18.45 uur erg populair. Dan is de ijs baan namelijk alleen geopend voor schaats(t)ers op noren, zodat de drukte veel minder is dan tijdens de gewone openingstij den. Voor de leden die regelmatig recreatief gaan schaatsen heeft Ijsbaan Eindhoven voor het nieuwe seizoen een bijzonder aantrekkelijk aanbod. Voor 62,- kan namelijk een recrea- tie-abonnement gekocht worden. Met dit abonnement heeft men toegang tot de ijsbaan tijdens alle uren voor recreatief schaatsen (zo vaak ken wanneer men wil). Bovendien geeft dit abonnement tijdens het schaatsseizoen recht op toegang tot zwembad ‘De Tongelreep’. Vervoer naar de ijsbanen: Evenals voorgaande jaren zal het vervoer naar trainingen en lessen weer door de schaatsclub gecoördineerd worden, zodat de reiskosten be perkt kunnen worden en de ouders van de jeugdleden niet elke week met hun zoon/doch- ter naar de ijsbaan hoeven. Ook voor de leden die recreatief gaan schaatsen zal het vervoer naar de ijsbaan gecoördineerd worden. Overige activiteiten: - een spannende speurtocht voor de jeugd aan het begin van het nieuwe seizoen; - survival-kamp in de Ardennen voor de oude re jeugdleden; - deelname aan het Kleine Banen Toernooi voor gevorderde jeugdschaatsertjes op Noorse schaatsen; - bij natuurijs: landijsbaan voor de jeugd aan de Bosstraat; spelletjes en wedstrijdjes voor de jeugd op het Brandven; toertochten voor het gehele gezin op het Kolkven; - deelname aan toertochten elders in het land (bijv, de Molentocht); - trainingskamp voor de leden met een wed- strijdlicentie; - clubkampioenschappen voor senioren en oudere jeugdleden op de 400 meter baan te Eindhoven; - een uitstapje naar de ijsbaan in Lommel, al- waar de jongere jeugdleden hun clubkam pioenschappen zullen verrijden; - trimfietsen en droogtraining tijdens de zo mermaanden; - via het secretariaat zal men weer kaartjes voor het E.K. 1997(10,11 en 12 januari) te Heeren- veen kunnen bestellen. Alle genoemde bedragen zijn exclusief de ba siscontributie ad. 10,- voor jeugdleden (ge boren na 1 oktober 1978) en 15,- voor senior leden. Voor nadere informatie kunt u contact opne men met John Schepens, D’n Duyp 9, Moer gestel, tel. 013-5132027. Aanmeldingen voor de diverse lessen en trai ningen dient echter snel te gebeuren, omdat de kans anders erg groot is dat deze lessen en trainingen al volgeboekt zijn. aan meer jongeren een betere kans geven. Daarom doe ik ook een beroep op jullie alle maal om met de komende Toermee misschien nog een klein beetje meer te doen dan normaal. Ik weet dat er al veel mensen zijn die hard wer ken aan de voorbereiding, aan de organisatie op de dag zelf, veel mensen die sponsor zijn, vele anderen die fietsen en die stad en land af lopen om sponsors te hebben. Maar misschien kunnen we nog meer mensen aanmoedigen om te sponsoren of te fietsen!Niet voor mij, maar misschien voor een of andere Victor Hugo, of Juan Carlos, of Beto, of Angel, of Edgar, of wie dan ook van deze jongeren hier, die ook recht heeft op een goeie toekomst. Jullie kunnen het doen!! Ik wens iedereen heel erg veel sukses met alle voorbereidingen en ook voor de dag van de Toermee zelf!Heel veel dank ook voor al het werk dat jullie mensen van Moergestel altijd al doen voor onze jeugd, voor alle steun die jullie ons geven!! Een speciaal woord van dank ook voor de mensen van de M.O.V.-groep, die zich zo geweldig inzetten!! Goed weer op 25 augustus! Veel groeten en de allerbeste wen sen! Theo.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 7