Wolf’s O NU IN MOERGESTEL tif ÈN REIZEN b.v. INDOOR TENNIS IN MOERGESTEL p Aphrodite Nieuw technisch jeugdbeleid bij SV Audacia ANVR Beste K.VO.-leden, Bedevaart Frater Andreas te Tilburg Oproep is groot succes Frühshoppen bij sv Audacia Sponsor-aktie voor boek over geschiedenis van Moergestel verloopt moeizaam Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1996 - 21e Jaargang - Nr. 918 SCHOOLSTRAAT 11 013-5132020 FAX 5132629 Het team trainers/coaches: Staand v.l.n.r.: Ad Bakkers, Gerard Antonis, Jack Linkels, Mark Derksen, Ton van Hou- tert, Stephan van de Heuvel en de sponsoren van de Idedingspakken: Peter en Babette van Amersfoort van Ambersport uit Haaren. Gehurkt v.l.n.r.: Frans Oerlemans, Willy Te- kath, Ton Bouwmans, Piet Rommen en Noud Persoons. Nu de vakantie voorbij is hebben wij nog een aktiviteit op het programma staan, nl. onze jaarlijkse fietsdag. Wilt u zich zo spoedig mo gelijk opgeven of als u dit gedaan heeft en niet kunt afmelden dit in verband met de afspra ken voor het eten. Let u volgende week ook op ons berichtje. Wij hopen dat aan onze laatste programma-onderdeel veel leden deelnemen. Op zondag 18 augustus a.s. wordt de jaarlijkse bedevaart naar frater Andreas gehouden. De bijeenkomst is op het fraterhuis aan de Gasthuisring 56 te Tilburg, waar frater Andreas begraven ligt. ‘s Middags om twee uur is de samenkomst in het fraterhuis en om half drie begint de Eu charistieviering. Daarna is er koffie en thee voor de bezoekers en is er ook materiaal verkrijgbaar over het le ven van frater Andreas en zijn verering. De leden van de bedevaart zijn van harte wel kom, maar ook alle andere belangstellenden. De toegang is vrij. Frater Andreas overleed op 3 augustus 1917 te Tilburg en wordt door velen vereerd en als hel per in allerlei noden aangeroepen. Op het plein voor het fraterhuis is ruime gele genheid tot parkeren. De loopafstand van het station NS en het busstation tot het fraterhuis is ongeveer 10 minuten. bijv, dorpsgebeurtenissen, feestelijkheden en in de agrarische wereld foto’s van concoursen, cursussen enz. zijn zeer interessant, evenals natuurlijk gezinsfoto’s’. ‘De mensen beginnen zich te realiseren, zo gaat Ad verder, ‘dat bijna alle foto’s van voor, maar ook na de oorlog waardevol zijn om oud-Moer- gestel straks in beelden te laten herleven. Ik dank allen voor hun bijdrage en ik hoop na tuurlijk dat zich nog meer mensen zullen mel den’. Met de oanlngs aangekondigde publicatie ‘Het Brabants Leven Van Weleer’ van Van Geyt Pro ductions heeft Ad met zijn foto-collectie geen verbinding. Hij mikt met zijn boek op 1998, gezien de noodzakelijke voorbereidingstijd. Ad Wolfs, Telefoon 513 3156. De oproep die Ad Wolfs enige maanden gele den in dit blad plaatste, hem te bellen als men over oude foto’s beschikte, is een groot succes. ‘Er hebben zoveel mensen gebeld dat ik nog geen kans gezien heb met iedereen contact op te nemen’, zegt Ad, ‘maar binnenkort kom ik bij de mensen die foto’s hebben aangeboden, maar waar ik nog niet geweest ben, beslist even langs’. ‘Een goede verzamelaar is nooit tevreden, dus blijf ik graag een beroep doen op de mensen hun albums en dozen met foto’s nog eens na te lopen. Alle foto’s die iets te maken hebben met Competitie-indeling Audacia 1 seizoen ’96/’97 Er bestaat geen afdelings-voetbal meer en gaat er gespeeld worden onder de vlag van de lan delijke KNVB. Audacia is hierbij ingedeeld in de klasse 5 E. Naast enkele oude bekenden zijn het in meerderheid nieuwe gezichten, waarvan veelal de ligging van de velden nog moet wor den opgezocht. De indeling is als volgt: Audacia, SCMH (Milheeze), TGG (Den Bosch), Vorstenbosche Boys, WHV (Den Bosch), Heeswijk, SCI (St Michielsgestel), Nijnsel, DVG (Liempde), Essche Boys, FC Drunen, Irene (Gemonde). Zonnebloem ontspanningsmiddag Op woensdag 25 september aanstaande wordt er een regionale ontspanningsmiddag georga niseerd in gemeenschapshuis ‘Den Herd’ in Bladel. De ontspanningsmiddag is ‘Een reis om de wereld’ en niemand minder dan Marco Bak ker presenteert deze show. Samen met Justine Pelmelay, een aantal dansers en de musicus Frank Wilson wordt het een middagvullend programma. Als u Marco Bakker graag ziet optreden mag u dit zeker niet missen. De kosten bedragen 17,- inclusief vervoer, koffie en één consumptie. U kunt zich opgeven voor deze middag tot 25 augustus bij: A. Hoppenbrouwers 5132248, A. van de Hout 5133144, L. de Laat 5133251 of J. van Beers 5132368. Zoals reeds vele jaren gebruikelijk, organiseert sv Audacia ook dit jaar weer het supergezellige ‘Vriendenweekend’ op het sportcomplex aan de Molenstraat. Een van de bekendste activi teiten daarin is het traditionele Frühshoppen en wel op zondagmiddag 25 augustus a.s.v an 12.00- 14.30 uur. Dit jaar heeft de organisatie beslag weten te leggen op de ‘Klokkendorper Blaaskapel’ uit Aarle-Rixtel, o.l.v. Jos de Vos. De heerlijke muziek, die als vele luisteraars heeft kunnen winnen, is de reden dat de Klok kendorper Blaaskapel een voortreffelijke be kendheid geniet. De kapel is in 1962 aanvan kelijk ontstaan als carnavalskapel, maar al snel kwamen de muzikale aspiraties op een ander niveau te liggen. Het repertoire werd uitge breid met Egerlander muziek. Vooral de karak teristieke muziek uit Tsjechië/Slowakije, Oos tenrijk en Duitsland aangevuld met diverse soorten dans- en amusementsmuziek maken de kapel tot een vrolijk en levenslustig geheel. De kwaliteit en eenheid van de leden vormen de basisingrediënten van de heerlijke muziek en de daaraan verbonden sfeer en gezelligheid tijdens de voortreffelijk verzorgde optredens. De kapel bestaat uit 14 muzikanten waaronder 3 vocalisten. Wij nodigen heel Moergestel en omstreken uit bij dit optreden aanwezig te zijn. Toegang geheel gratis! Zondag 25 augustus 12.00 - 14.30 uur. Sportcomplex sv Audacia, Molenstraat Moergestel. jaren volgehouden worden. Dit zal mede mo gelijk worden doordat vier sponsors zich be reid hebben verklaard het jeugdplan voor een periode van drie jaar te ondersteunen. Het be treft de volgende bedrijven: Aannemersbedrijf Gebr. Janssen, Kruyssen- van Velthoven, van Velthoven electro en Pega Best. Op deze spon sors komen we nog nader terug. Daarnaast heeft Ambersport uit Haaren de trainingspak ken geleverd als ondersteuning. Kern van het plan is het gebruikmaken van trainers/coaches die aan bepaalde kwalificaties voldoen en die zoveel mogelijk uit de grote Audacia-familie stammen. Deze (gediplomeer de) trainers/coaches moeten zowel voetbaltech- nisch als pedagogisch vaardig zijn. Deze men sen worden intensief begeleid door de jeugd commissie. Audacia beseft zich ter dege dat een dergelijk beleid niet van vandaag op morgen uitgevoerd kan worden. Niettemin is de bezetting van alle trainers/coaches voor het seizoen ’96/’97 nage noeg rond. Maar daarmee is Audacia er nog niet: dit plan moet in ieder geval de volgende Sinds de start van het afgelopen voetbalseizoen ’95/’96 heeft de jeugdafdeling van voetbalvere niging Audacia extra aandacht gegeven aan het maken van voetbaltechnisch beleid. De grote animator van dit plan is de technisch jeugd- coördinator van de jeugdcommissie van Au dacia. Dit plan is door het bestuur van Auda cia goedgekeurd en zal met ingang van het nieuwe seizoen ’96/’97 gaan draaien. Dit is mede mogelijk doordat een viertal bedrijven het jeugdplan sponsoren. Doel van het plan is om betere voetballers op te leiden. Óp termijn moet dit ertoe lei den dat jaarlijks voldoende jeugdspelers doorstromen naar de seniorenselectie van Audacia, die in staat zijn Audacia naar een hoger niveau te tillen. De beste voetballers per jeugdcategorie komen steeds in een se- lectieteam. Wanneer op 1 januari 1997 Moergestel zijn zelf standigheid verliest, komt er een einde aan een periode van 200 jaar bestaan van de gemeente. Het leek het gemeentebestuur een goede zaak om bij die gelegenheid een boek over de ge schiedenis van Moergestel te laten verschijnen. Het is de bedoeling het boek eind 1996 te laten verschijnen. Om dat te kunnen realiseren is geld nodig. De gemeenteraad heeft reeds een bedrag van 27.000,- beschikbaar gesteld. Dat is tocht nog niet voldoende om alle kosten te kunnen beta len. De gemeenten heeft daarom ook op het bedrijfsleven een beroep gedaan om dit unieke boekwerk mede te financieren. Alle bedrijven hebben inmiddels van waarnemend burge meester Dosker een vriendelijke brief gekre gen, waarin wordt gevraagd een geldelijke bij drage te geven. Een bedrag van ruim 6.000,- is thans binnen. Als het boek gratis op ieder adres in Moergestel bezorgd mag worden zal er meer geld moeten komen. Daartoe zal de sponsor-aktie binnenkort opnieuw onder de aandacht worden gebracht. Lukt het niet de volledige kosten op voorhand te dekken dan zal toch de uitgifteprijs zo laag worden gehou den dat het aanschaffen van het boek in prin cipe voor niemand een bezwaar hoeft te zijn. Het boek dat op dit moment door de gemeente Moergestel wordt voorbereid mag niet worden verward met de aanbieding die u onlangs via u brievenbus heeft ontvangen over het boek ‘Het Brabants leven van weleer’ van Van Geyt pro ductions. Met dit boek heeft het gemeentebe stuur geen enkele bemoeienis. ^3 Jk I HEISADVIESBUHO Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. i Aanmelding of informatie over baan huur, tennislessen of diverse competities: Mare de Groot, Tilburg: (013)467 82 31 bij geen gehoon (06) 52 79 36 66 p I luiuwcuiyiuyjuijuiu R 71 Schoolstraat 5 U j MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 m Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Ij

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1