Rabobank Moergestel BES mffi ZIEN IS r ■IB W GEZELLIGHEID ONDER DE KURK iiEa Uiten... thuis volop genieten van onze zomerse lovalifeUsdrankjes. 3 £9 HBS kj Slijterij ’In den Korenmaaier v» JU I f 1 I Kingston Rum Four Roses Hooghoudt Bessen Vat'69 Yago\ Sangria WAT ANDERS DAN TOEKIJKEN Jeugdcircus II Grigio bestaat 35 jaar h Hoses Ratraika Retsina F -RP 1 I I ÏÏXÏXL GIRO 330070 FT’ Rabobank F HP Hoe verzekerd bent u van een prettige vakantie? Een héél prettige vakantie toegewenst voor iedereen! t-Fv'-'i u Lekker lezen over het circus Bovendien ontvangt u bij elke reisverzekering een waardebon voor een gratis vergroting van uw leukste vakantie-foto bij Chris van den Bijgaart Fotografie. Van 13 tot en met 28 juli Glitter, zaagsel en nostalgie in circus piste NL& i r Schoolstraat 18, 5066 EE MOERGESTEL, Tel. 013 - 513 1350 Verhuur tapinstallaties, tafels, stoelen, enz. Ofl fles 70 cl. L Mi PAGINA 5 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 JUL11996 het 0 liter fles 70 cl. J 8 W' magnum 150 cl. regelen. reisver- fles 75 cl. fles 70 cl. Jamaica Rum Dark or Light, the sunny taste voor een prima mix Kentucky Straight Bourbon Party with us the 4th of July tijdelijk 4 gulden retour /Z a Puur getrokken bessen ji In de zomer reist het circus door het land. Met de wagens voor de dieren, de mensenen de grote tent. Tijdens de va kantie ga je misschien ook wel naar zo’n gro te circustent in de stad of naar het jeugdcir- cus in Haaren. Met de Rabobank sta je er niet alleen voor. Finest Scotch Whisky Het oordeel van de proevers destijds was unaniem. De inhoud van het negenenzestigste vat kreeg de hoogste waardering. Zo'n 50 miljoen mensen zijn blind of ernstig slechtziend. Vaak is dat mede een armoede probleem. In negen van de tien gevallen leven zij in Azië en Afrika. In Zuidoost Azië wordt zelfs elke minuut een kind blind door een tekort aan vita mine A in de voeding. Een staaroperatie kost in India f70,- U kunt helpen. Een volledige staaroperatie (vooronder zoek. opname, operatie, maaltijden en nacontrole) kost slechts 70,-. Met uw bijdrage geeft ZIEN iemand uitzicht op een nieuwe toekomst. Een clown in de lucht. Hermann Moers Tonio is een beroemde circusartiest, die de spannendste kunststukjes uithaalt op een koord hoog in de lucht. Maar als op een dag een mus zich doodvliegt durft hij niet meer. Hij is ten einde raad. Zijn vriend, de clown, heeft een idee: als je niet over je angst heen kunt komen, moet je ermee leren leven. Dat doet Tonio ook. Hij wordt Pauro, de trapeze clown. Pauro klimt in de touwladder, fietst over een strak gespannen koord en maakt de gekste sprongen. Toch kunnen de mensen zien, dat hij doodsbang is. Hij wordt al gauw beroem der dan Tonio, want die werd door de mensen alleen bewonderd. Pauro wordt door de men sen eveneens bewonderd, maar daarbij houden ze ook nog eens van hem. Circus. Peter Spier Dit boek volgt het circus van opbouwen tot af breken en geeft een goed beeld van de bedrij vigheid, de voorbereidingen voor een voorstel ling en natuurlijk de voorstelling zelf. Je ziet de artiesten, de circusschool, de optredens. Het hoogtepunt in het boek is de voorstelling zelf met de jongleurs, de acrobaten, de koorddan sers, de clowns en al die anderen. Een prachtig prentenboek met korte teksten en tekeningen waar veel vaart in zit. Het allernieuwste prentenboek over circus is: De circustrein. Nannie Kuiper Pepijn oefent met zijn hondje een circusnum mer. Als het hondje Floris op een dag in een Lekker nagenieten van de Spaanse zon fles 75 cl. Haaren - Van zaterdag 13 juli tot en met zon dag 28 juli is het Brabantse Haaren weer in de ban van het circus. Traditiegetrouw geeft het Nationaal Jeugdcircus II Grigio dan een reeks van 20 voorstellingen. De shows wor den gegeven in het circusgebouw aan de Bossebaan in Haaren en beginnen elke mid dag om twee uur. rijdende circustrein springt beleeft Pepijn een avontuur waarvan hij nooit durfde dromen. Prentenboek met vrolijke, gekleurde illustra ties. Er zijn nog veel meer boeken over het circus in de bibliotheek. In de periode van 9 juli tot en met 26 juli staan de boeken over circus bij ons in de schijnwerpers. Behalve prentenboeken voor kleuters zijn er ook leesboeken voor kinde ren van de onderbouw en middenbouw te vinden. Tot ziens in de bibliotheek. U proeft al het goede van Griekenland in deze wijn Er zijn veel kinderboeken over dit onderwerp. Dus als je van circus houdt, is hier alvast een voorproefje. Een prachtig prentenboek is: Het mooiste circus ter wereld. John Prater Harry woont in het circus. Zijn ouder zijn tra pezewerkers, zijn zusje jongleert met ballen en alles wat ze maar in haar handen krijgt, zijn oma is de sterkste vrouw van de wereld en zijn opa is een meester op de één-wiel fiets. Harry kan niets van dit alles, want hij is nog veel te klein. Hij zorgt voor het hondje Wellington en op een avond....kan hij alles! ’Hoera voor Har ry de Clown’ roept iedereen. Hoe dat zo komt? Gauw zelf lezen en natuurlijk kijken naar de prachtige platen. Heel leuk is ook: Vijf vette circusvarkens. Ulf Nilsson en Eva Eriksson Meneer Toby, de tweeling Tip en Top, Wervel wind en Isabelle zijn vijf beroemde varkens, die met een circus door Amerika trekken. De mensen komen naar hun kunsten kijken en ze zijn heel populair. Na elke voorstelling eten ze een grote emmer vol rozijnen en dat wordt hun ondergang. Ze kunnen geen nummer meer goed doen, worden misselijk en vallen van hun fiets of van hun koord. De circusdirecteur be sluit de varkens te verkopen aan een boer. Dat zien de vijf helemaal niet zitten en ze nemen het heft zelf in handen. Ze komen terug als de vijf vette circusvarkens en vormen samen met de vijf biggen de grootste attractie van het cir- - cus. Natuurlijk is niet alles rozegeur en maneschijn in een circus. De circusartiesten zijn ook wel eens bang. Daarover gaat: V i De vakantie komt er weer aan. Nog even en het is weer tijd voor zon, zee, strand, steden en culturen. Of u er drie weken op uit trekt of een lang weekend, u gaat ervan uit dat u onbezorgd kunt genieten. Toch is dat niet altijd het geval. Op zo’n moment is het prettig dat u goed verzekerd bent. De Rabobank kan veel voor u U kunt er niet alleen terecht voor uw zekering, maar ook voor uw buitenlands geld, Travellers cheques, passen/cards en Interhelp Protectieplan. Loop eens binnen bij de Rabobank. Wij dragen graag bij aan een prettige vakantie. We weten niet of het deze week makkelijk of moeilijk is. Weet u wie dit dametje op klompen is? De twee kleuters van vorige week waren Sjef op ‘t Hoog (Vinkenberg) en Hanneke Ketelaars (vroeger ook Vinkenberg). We kunnen weer foto's gebruiken voor deze rubriek. Doe ze in een envelop (met daarin 'n aan uzelf geadresseerde en ge frankeerde envelop) en stop die in de bus op ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43. U krijgt uw foto's dan zo snel mogelijk terug! MS Ml l&J Spruitenbosstraat 6.2012 LK Haarlem. Telefoon 023 - 534 36 08

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 5