I Eerste winst voor Jo Nouwens in 25 jaar Aphrodite INDOOR TENNIS IN MOERGESTEL Dré Hoefnagels en Gerard Kuijpers terug van indrukwekkende reis 'Moergestel-Nieuws' en de vakantie...! rik 1 1 Zo is er maar één! «V N.C.B. jubileumjaar Frans van de Sande nieuwe koning Gilde St. Sebastiaan en Barbara H -- R Woensdag 14 augustus ziet u ons dan weer terug. Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Volgende week woensdag verschijnt de laatste ’Moergestel-Nieuws’ vóór de vakantie. Gedurende de bouwvakvakantie, de woensdagen 24 en 31 juli en 7 augustus, verschijnt deze krant niet! leumcommissie besloten om de kaartjes nog maals beschikbaar te stellen. In verband met de vakantie kunt U de vrij- kaartjes ophalen bij een van onze Moergestelse bestuursleden of de secretaresse. Een prettig vakantie toegewenst namens het bestuur van de N.C.B. Moergestel. Dinsdag 2 juli keerden Dré Hoefnagels en Gerard Kuijpers terug van hun pelgrims tocht naar het Spaanse Santiago de Compos- tella. Vol met herinneringen en indrukken die nauwelijks in woorden zijn om te zetten, zoals ze het zelf zeggen. Terwijl ze het ene vertellen denken ze al weer aan het andere. Met de voorbereiding van deze fietstocht zijn ze uiteraard niet over één nacht ijs gegaan. Zo heeft Dré de afgelopen zes jaar Spaans gestu deerd. Naar achteraf bleek geen verkeerde keu ze, want het bleek in veel gevallen nodig te zijn. Daarnaast kregen ze van de abt van de abdij van Koningshoeven een aanbevelingsbrief mee die vele deuren voor hen opende. ’n Reis met niet louter hoogtepunten, maar zeker ook momenten van ’waar zijn we mee bezig?’, zoals de passage door de Franse Ar dennen en de grensovergang door de Pyre- neëen. Op 1630 meter hoogte kregen ze alles mee wat Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Wil zijn gesloten van 27 juni t/m 15 juli L van het enorme wierookvat dat door de kathe draal wordt geslingerd. Beelden die we meer dere malen op tv zagen. Dré en Gerard hebben het met eigen ogen driemaal gezien en meege- iTiiicik t 5900 Km. in 80 dagen: het lijkt bijna niet-te doen en toch hebben Dré en Gerard het ge daan, al bekennen ze wel dat toen ze eenmaal de terugreis aanvaardden hun neus enkel richting Moergestel stond. In onwaarschijn lijk korte tijd waren ze dan ook terug: 150 km. per dag fietsen was de laatste week geen uit zondering. Tot zlot willen ze beiden iedereen bedanken die hen heeft meegeholpen of met hen heeft mee geleefd de afgelopen drie maanden. ’Moergestel-Nieuws’ wil hen graag feliciteren met deze prachtige prestatie! In het najaar publiceren we het reisverslag in ’n aantal afleveringen in deze krant. En dan Santiago de Compostella. ’Er ging veel door ons heen toen we op het plein voor de ka thedraal aankwamen. Dit was uiteindelijk toch ons doel’. Santiago, ’n stad met een Universi- teit met maar liefst 40.000 studenten. Zowat alle talen worden er gesproken. ’Je moet er zelf maar eens gaan kijken’, zeggen ze. Santiago de Compostella: bij de meesten van ons bekend '7 T Is Waterskiën Op de volgende dinsdagen kun je mee gaan waterskiën bij Aqua Best: dinsdag 16 juli en dinsdag 30 juli. Er wordt op die avonden ge- waterskied door KPJ-Moergestel van 21.00 uur tot 22.00 uur. Er wordt rekening met je gehou den als je nog nooit hebt gewaterskied, de snel heid van de kabelbaan wordt daar op afgesteld. Een pak kun je daar huren voor ongeveer 5,- (legitimatie meenemen!). Wil je mee? Bel dan even naar Judith Ketel aars: 5131262. Kosten voor leden: 10,- per persoon per avond en niet-leden 25,- per per soon per avond. 5900 km. in tachtig dagen... er maar aan weersomstandigheden te beden ken is: onderkoelde regen, grove hagelstenen en wervelwinden. Maar toch een enerverend gebeuren, zoals ze beiden zeggen. ’Ellende wordt snel vergeten’. Het daaropvolgende stuk door de vallei van de Aragon maakte alles weer goed. Onvergetelijk ook beleefden ze Hemel vaartsdag in Lourdes. De stad Burgos heeft ogenschijnlijk nog het meest indruk gemaakt op de beide fietsers. ’De mooiste stad die we ooit gezien hebben!’ klinkt het gelijktijdig uit hun monden. p 0 In het kader van het 100-jarig bestaan van de N.C.B. hebben alle leden vorig jaar twee vrij- kaartjes gekregen voor de tentoonstelling in het Boerenbondmuseum te Gemert over 100 jaar N.C.B. De kaartjes waren samen met een bestelkaart voor het jubileumboek gevoegd bij de kalen der en de jubileumbrochure. Dé tentoonstelling te Gemert is eind april opengesteld. Inmiddels is gebleken dat veel leden hun kaartjes kwijt zijn of dat ze de kaart jes destijds niet hebben opgemerkt en dus on bewust hebben weggegooid. Om problemen te voorkomen en om alle leden nogmaals in de gelegenheid te stellen samen met hun partner de tentoonstelling te bezoeken, heeft de jubi- WOENSDAG10 JUL11996 - 21e Jaargang - Nr. 916 Met onderbreking van een jaar wordt in Moer gestel elk jaar tijdens de kermis het traditione le Koningschieten gehouden door een van de drie gildes. Dit jaar was het gilde St. Sebasti aan en Barbara een de beurt. Op het schietter- rein nabij hun clubhuis café ’t Stokske wist af gelopen maandag Frans van de Sande de hou ten vogel naar beneden te halen. Hij mag zich, als opvolger van Sjaak Akkermans, de komen de vier jaar koning noemen van het Gilde. Vol gende week hopen we Frans op de foto te zien in deze krant. Huidverzorgingsinstituutye-^A ij I Aphrodite Gerard Kuijpers en Dre' Hoefnagels op het plein vóór de kathedraal in Santiago de Com- pestalla. Slechts een kapotte oand leverde de tocht op. 'In mijn banden', zei Dré bij terug keer, 'zit nog steeds Moergestelse lucht'. Traditiegetrouw, dit jaar werd het 25-jarig jubileum gevierd, gaan de zonen en schoonzonen van Jan Nouwens op kermiszondag vissen om een naar hem genoemde wisselbeker. Plaats van han deling: de Beizemanse put bij Noud Vriens. Al 24 jaar deed Jo Nouwens zijn uiterste best om de beker bij hem thuis op de kast te krijgen. Tot zondag bleek die moeite tevergeefs, maar uitgere kend in de 25e editie wist hij de buit letterlijk en figuurlijk binnen te halen. Maar, zo bleek later, het kunststuk was niet zo moeilijk, want Jo wist de onderlinge strijd te winnen door het vangen van slechts één paling van 45 cm lengte. Waren de senioren al toe aan het vijfde lustrum, de jeugd mag volgend jaar het eerste lustrum vieren. Zij visten dit jaar namelijk voor de vierde keer om de Mien Nouwens AOW-beker, zo naar haar genoemd omdat ze die bij het bereiken van haar 65-jarige leeftijd beschikbaar stelde. De winnaar hiervan werd, toeval of niet, het petekind van Jo: Mark Janssen. Jo haalde dus op zondag een dubbelslag binnen! Proficiat! Na afloop van de wedstrijden werden de respectievelijke bekers overhandigd in Café ’De Klao- re’. Of meteen daarna iedereen huiswaarts keerde lijkt ons zeer onwaarschijnlijk... w S 1 I fiTW fel este F* I F IflWP* M* neb Noordbrabantse Christelijk Boerenbond Aanmelding of informatie over baanhuur, tennislessen of diverse competities: Mare de Groot, Tilburg: (013)467 82 31 bij geen gehoon (06) 52 79 36 66 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. L 4 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Ij

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1