II /fa DONKERS Autoschade GGDs Zonnebloem loterij ’Linda, Roos en Jessica’ DONKERS Donkers Autoschade zorgt voor kwaliteit Audacia-Jeugd pasfoto’s GOEP VOORBEHOED OP VAKANTIE OCH, LAOf MEN MAR SCHUIVE 0-6/3-2 Schoolstraat 60 MOERGESTEL Tel. 013-513 3537 Spreekuur wethouders LUM i. hl *i l i. H8 i i NOU.PINA, KEKT MAR UIT TW AL DIE PLAASSE... |K van de maand PAGINA 9 S.V. Roef! a.s. Zondag in 'Den Boogaard’ 561 O O Nederhorst. XW A A ADVERTENTIE Honk-, Soft-, Peanutbal Uitslagen: Roef! SB Sen. I - Feyenoord Bullfighters - Roef! HB Sen. II gemert - Roef! HB Jun PSV - Roef! SB Jun Bullfighters - Roef! SB Sen. II Programma: 7 juli 11.00: Braves - Roef! SB Sen. I 7 juli 14.30: HBS 2 - Roef! HB Sen. I 6 juli 18.30: Geldrop 2 - Roef! HB Sen. II 6 juli 14.00: Roef! HB Jun. - Ducks 6 juli 11.00: Roef! HB Asp. - Meppers 6 juli 11.00: Roef! HB Pup. heren - All-In 6 juli 17.00: Roef! SB Sen. II - Cheetah’s 6 juli 14.00: Nuenen - Roef! SB Jun. 6 juli 11.00: Roef. Peanuts - Starlights 22-3 7-12 11-7 3-6 F Linda Dekker, Roos de Jager, Jessica Harm sen. Als personages kent heel Nederland ze uit de populairste en best bekeken soap-serie. AUTOSCHADE Gemeenteraadsvergadering Donderdag 4 juli om 19.30 uur is er weer een gementeraadsvergadering. Op de agenda o.a. de vaststelling straatnaam- geving van het plan ’Aan de Dreef’ en een voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanpassen van de riolering van het speelterrein van de Bienekebolders. beschikbare budget is uitgeput. Aanvraagformulieren zijn vanaf 5 juli te ver krijgen op het gemeentekantoor. Uw,/ onqj 1 CB2a In verband met de vakantie gaan de spreek uren van beide wethouders niet door in de maanden juli en augustus 1996. Vanaf maandag 2 september a.s. vindt het spreekuur van wethouder L. Loosveld weer normaal doorgang. Hij is dan weer wekelijks op maandagavond van 19.00 uur tot 20.00 uur bereikbaar op het gemeentehuis. Als u wethouder A. van Gils tijdens de va kantieperiode wilt spreken, kunt u dat op het gemeentehuis kenbaar maken. Hij zal vervol gens zo spoedig mogelijk telefonisch contact met u opnemen. Zijn officiële spreekuur be gint weer op donderdag 5 september 1996. Van af dat moment is hij iedere week weer op don derdagavond van 18.30 uur tot 19.30 uur in het gemeentehuis aanwezig. Voor een bezoek aan de wethouders dient u de hoofdingang aan de Raadhuisstraat te gebrui ken. Op maandag 5 augustus a.s. komt ook het maandelijkse spreekuur voor woningzoeken den te vervallen. Het eerstvolgende spreekuur voor woningzoe kenden vindt weer plaats op maandagavond 2 september 1996. Elke eerste maandag van de maand kunt u voor nadere informatie op dit gebied van 19.00 uur tot 20.00 uur op het ge meentehuis terecht. Hiertoe is dan tegelijker tijd de ingang van de gemeentesecretarie aan de Kloosterlaan opengesteld. die een affiche hebben opgehangen om de aan dacht op onze actie te vestigen. Tevens bedan ken we de inwoners van Moergestel die door het kopen van een of meer loten de Zonne bloem hebben ondersteund. Ook onze mede werkers en andere bereidwillige helpers willen we bedanken voor de vrije tijd die ze beschik baar hebben gesteld voor deze loterij. Zo spoe dig mogelijk na de trekking op 25 november aanstaande zullen de trekkingslijsten worden gepubliceerd. Overigens krijgen alle prijswin naars automatisch bericht van het Nationaal Bureau van de Zonnebloem in Breda. Een teken voor huishoudelijk chemisch afval Chemisch afval is voortaan gemakkelijker te onderscheiden. Op huishoudelijke produkten die na gebruik bij het chemisch afval horen, staat in het ver volg het teken dat u bij dit artikeltje ziet. Het is een minicontainer met daar een groot kruis doorheen, een produkt met dat teken moet in de blauwe box voor klein chemisch afval. Het gaat om het apart houden van produkten of produktresten, die schadelijk zijn voor het milieu. Een lege verpakking, ook al staat het teken voor chemisch afval erop, hoeft u niet apart te houden en in de blauwe milieubox te doen. ’Geen nieuws’,zult uzeggen! Inderdaad, het ia slgemeen bekend dat Donkers Autoscha de er niet met de pet naar gooit. Het was dan ook niet echt een verrassing toen dit Moergestelse schadebedrijf als een der eer sten in Nederland het Erkenningscertificaat Norm Kwaliteitszorg Schadeherstelbran- che in ontvangst mocht nemen. Een hele mond vol, maar niets minder dan een offi ciële erkenning van de zorg voor kwaliteit bij Donkers Autoschade, verkregen op grond van een evaluatie en regelmatige door KIWA uitgevoerde vontroles. Dat dit KZS-systeem een initiatief is van FOCWA in samenwerking met de grote au- toverzekerings- en leasemaatschappijen vergroot uiteraard de waarde van deze ver- tificatie. Donkers Autoschade, door meer zorg ’n hele zorg minder! Tijdelijke stimuleringsregeling duurzaam verbouwen De gemeente wil mensen die van plan zijn om hun woning te verbouwen stimuleren om daar bij zoveel mogelijk milieuvriendelijke materi alen te gebruiken. Vanaf 5 juli a.s. kan in dit kader op grond van de ’tijdelijke stimuleringsregeling duurzaam verbouwen’ subsidie worden aangevraagd. Subsidie-aanvragen moeten worden ingediend bij de gemeente. Uitbetaling vindt plaats door het Samenwerkingsverband Midden-Brabant (SMB). Subsidie wordt onder andere verstrekt voor: - aanbrengen van muur- en dakisolatie; - het plaatsen van dubbel glas of hoogrendements- beglazing; - het plaatsen van bepaalde soorten verwarmingsinstallaties; - het aanbrengen van waterbesparende voorzieningen. Uiteraard gelden er een aantal voorwaarden om voor subsidie in aanmerking te komen. In ie der geval moet de woning: - zijn gebouwd voor l januari 1996; - na de ver bouwing volledig zijn geïsoleerd en overal zijn voorzien van dubbele beglazing of hoogrende- mentsbeglazing; - voorzien zijn van een verbe terd rendement (VR) verwarmingsinstallatie. Verder geldt dat de subsidie minimaal l .000,- bedraagt en maximaal 5.000,- (per woning). Er is sprake van een tijdelijke stimuleringsre geling met een beperkt budget. Daarom geldt: ’Wie het eerst komt wie het eerst maalt’. De tijdelijke subsidieregeling loopt totdat het Klein chemisch afval (KCA) Het kca wordt 4 maal per jaar via de daarvoor bestemde blauwe milieubox aan huis opge haald. Daarnaast bestaat de mogelijkheid om elke maandag van 10.30 - 11.00 uur uw kca in te leveren bij de chemocar, die dan voor de brandweerkazerne aan de Kloosterdreef staat. Het aanleveren van klein chemisch afval bij de chemocar is uitsluitend bestemd voor particu lieren. Bedrijven die chemisch afval hebben, kunnen tegen betaling van de kosten terecht bij de Milieudienst Tilburg aan de Ceramstraat 6. De hoogte van de kosten is niet alleen afhankelijk van het gewicht, maar ook van het soort afval dat u aanlevert. De maximale hoeveelheid mag 50 kg op jaarbasis bedragen. Veilig vrijen, ook op vakantie Veel mensen verheugen zich op de vakantie. Een nieuwe omgeving, niets moet alles kan, nieuwe vrienden en romantiek. Je normale da gelijkse leven en zorgen lijken heel ver weg. Of je op een nuchtere Nederlander valt of op een spannende Spaanse, erop uit bent of juist niet. Het kan iedereen overkomen: een vakantielief- de. Het is zaak dat je op één punt het hoofd koel houdt: zorg dat jij en je geliefde geen sou venir overhouden waar je spijt van krijgt. In veel vakantielanden komen aids en soa (sexueel overdraagbare aandoeningen) vaker voor dan in Nederland. Daarom is het in geval van oppervlakkige contacten van groot belang dat je veilig vrijt. Je kunt immers aan de bui tenkant niet zien of iemand besmet is met een soa of met het aids-virus. De kans op het op lopen van aids en andere geslachtsziekten door sexueel contact kan sterk worden verkleind door het gebruik van een condoom. In het bui tenland zijn condooms soms moeilijk verkrijg baar, bovendien kan de taal een probleem zijn bij het kopen er van. Ook zijn buitenlandse condooms vaak onbetrouwbaar. Wees voorbe reid op onverwachte gebeurtenissen en neem condooms mee als je op vakantie gaat. Bewaar ze koel en donker (niet in de koelkast). Het is heel belangrijk een condoom op de juis te manier te gebruiken. Voor iemand die geen ervaring met een condoom heeft, is het mis schien even wennen. Probeer het een keer al leen. De gebruiksaanwijzing is doorgaans vol doende duidelijk. Als je een condoom goed gebruikt, kan het ook een goed voorbehoed middel zijn. Maar de pil beschermt niét tegen het aids-virus en andere soa. Gebruik daarom pil èn condoom. Als je onveilig hebt gevreeën en je denkt dat je een soa hebt, ga dan naar de huisarts of neem contact op met de GGD. Tot slot: prettige vakantie en vrij veilig of vrij niet! Voor meer informatie kunt u terecht bij de GGD. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 JULI 1996 land nu kennismaken met de verrassende zangkwaliteiten van dit illustere gezelschap. Jochem Fluitsma Eric van Tijn schreven en produceerden ’Ademnood’, Henk Temming schreef en produceerde ’Ik ga voor goud’, ge zongen door Katja Schuurman en ’Eén dag al leen’ gezongen door Babette van Veen. Jeroen Englebert schreef en produceerde ’Zo lang ik dromen kan’, gezongen door Guusje De Zonnebloemafdeling Moergestel heeft suc cesvol de Nationale loterij kunnen afsluiten. Afgelopen week hebben een aantal van onze medewerkers huis aan huis 1650 zonne- bloemloten verkocht. Een gedeelte is voor het Nationaal Bureau van de Zonnebloem en een gedeelte is voor onze plaatselijke afdeling. Hiermee kunnen we weer enkele activiteiten organiseren voor langdurig zieken, gehandi capten en eenzame mensen. De Zonnebloem wil graag iedereen bedanken die zich heeft in gezet om deze loterij tot een succes te maken. We bedanken met name bedrijven en winkels ’Goede Tijden, Slechte Tijden’, die dit seizoen zijn zesde jaargang is ingegaan en dagelijks 2 miljoen kijkers trekt. Babette van Veen, Guusje Nederhorst en Katja Schuurman als zangeressen kan heel Neder- Zoals elk seizoen het geval is moeten ook dit jaar weer verschillende junioren en pupillen een pasfoto inleveren. Voor de pupillen is de regel die overgaan van de E-pupillen overgaan naar de D-pupillen. Bij de junioren is de regel zij die overgaan van de C-junioren naar de B-junioren. Deze voetballers die een pasfoto moeten inle veren hebben al in het clubblad gestaan of in Moergestel Nieuws maar helaas zijn alle foto’s nog niet binnen. Ook ik heb binnenkort va kantie en wil dan alles afgewerkt hebben. Daarom krijgen jullie nog een kas om een pas foto in te leveren en wel voor 10 juli. Is je foto niet binnen kun je het nieuwe seizoen niet voetballen. Foto inleveren bij Nico Oerlemans. Opgeven voor sv Audacia Ben jij al zes jaar of ouder en jij wilt aan gezon de sport doen, bij Audacia zijn nieuwe spelers altijd welkom, ook meisjes zijn welkom, sv Audacia wil aandacht besteden aan het meis jesvoetbal. Dus wil je lid worden geef je dan op voor Audacia bij Nico Oerlemans, tel. 5131283. Zwembad de Leye gesloten! In verband met renovatie van zwembad de Leye is het zwembad gesloten van zondag 7 juli tot en met zondag 18 augustus 1996. Kortom, Linda, Roos Jessica zijn een wel kome aanvulling op het Nederlandstalig Hit- gebeuren. Kermiszondag 7 juli in Partycentrum Den Boogaard.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 9