Met pijn in het hart, doch erg dankbaar, neemt juffrouw Riet van Roosmalen afscheid van Moergestel I INDOOR TENNIS IN MOERGESTEL Aphrodite TV RADIO P.Terwindt en P. Blessing HUISARTSEN géén praktijk van8t/m 28 juli. Waarneming: E. VAN DELFT Oisterwijkseweg 67, Moergestel Telefoon 513 1424 Laat op tijd uw medicijnen vullen! Demo motorraces in Moergestel Vrijmarkt Harmonie Moergestel Koningschieten bij Gilde St. Sebastiaan en Barbara Donderdag 4 juli van 16.00-18.00 uur afscheidsreceptie in de aula van de Graaf van Ursel AvdW De start was in de Hertog Jan en haar colle ga Nel Dirkx had een groep in Boszicht. Een derde groep die noodzakelijk was vond on der leiding van Annette van Hooydonk een Donderdag 4 juli 20.30 u.: Elke zondagmorgen van 11.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en hetTV-kanaal Op zondag 7 juli zullen op het circuit Akker- pad-Servennenstraat - Molenakkerstraat - Donkhorst te Moergestel, in 1973 en 1974 door de Nederlandse Motorsport Bond ge bruikt als wegrace-circuit, Demo wedstrijden voor klassieke wegrace-motoren worden ge houden in de klassen 50, 125,250,350 en 500 cc. Aan deze wedstrijden zal worden deelgenomen door o.a. Mike van der Kruijs Oisterwijk (50cc van Veen Kreidler 1964), Frans Rooth Oister wijk (125cc Villa 1972 en 500cc Honda 1965), Jan op ’t Hoog Moergestel (250cc Suzuki T20 1968 en 350cc Yamaha TR3 1972) en Kees van der Kruijs Oisterwijk (Yamaha TD3 1972). Verder zullen in diverse klassen een aantal ex- coureurs aan deze Demo-wedstrijden deelne men met de merken Kreidler, Aer-Macchi, Yamaha, Suzuki, BSA, BMW, Honda etc. Trainingen vanaf 10.30 uur en 2 Demo-wed- strijden per klasse van 13.15 uur tot ongeveer 16.30 uur. Toegang voor dit evenement is gratis. Inschrijving gestart De tweede zondag in september is nog ver weg. Toch is harmonie ’Prinses Juliana’ alweer druk bezig met de organisatie van de vrijmarkt. De vrijmarkt, die tot vorig jaar nog ’vlooien markt’ werd genoemd, kent een rijke geschie denis en wordt inmiddels voor de 24e maal georganiseerd. De markt, die dus vorig jaar in een ’nieuw jas je’ voor de eerste maal werd georganiseerd, werd een groot succes voor zowel particulieren als de harmonie. De vrijmarkt vindt plaats op het St. Jansplein op de tweede zondag in september ofwel 8 sep tember. Een aantal kramen wordt verhuurd aan parti culieren voor het aanbieden van hun tweede hands spullen. De inschrijving hiervoor is gestart. Voor in schrijving en eventuele verdere informatie kunt u contact opnemen met: 013-5132308 of met 013-5134002. Riet kwam in 1985 terecht op de Graaf van Ursel en de leidsters van het Heideveldje gingen naar de Boszicht. Liselotte Bakx, die als stagiaire bij mij begon nen was ging met mij mee naar ’de Graaf’. Zo vormden zij de huidige groepen 1 en 2 van de basisschool. Een spannende tijd: zoeken en je verdiepen in eikaars werkwijze; voorop stellen dat het jonge kind ook echt kind kan zijn. Deze situatie heeft nu elf jaar geduurd: fijne colle ga’s, fijne school, fijne tijd. Bergeijk Het was in deze elf jaar dat zij Bergeijk heeft leren kennen. Zij heeft steeds geprobeerd zin aan haar leven te geven en was op zoek naar meer dan de buitenkant. Via haar broer die daar met zijn gezin regel matig weekends kwam, kwam zij ook in con tact met de ’Hooge Berktgemeenschap’, een naam ontleend an een buurtschap in Berge ijk. Daar trof zij mensen die vanuit eenzelfde ver langen met elkaar optrokken: die vanuit het evangelie willen bouwen aan een meer bewoon bare wereld door zich in vriendschap en trouw aan elkaar te verbinden. De gemeenschap be staat uit mensen met heel verschillende ach tergronden: gezinnen met kinderen, ongehuw- den, leken, priesters en religieuzen, ouderen en jongeren. Het is een beweging van de katho lieke kerk, maar ook mensen van andere chris telijke kerken leven hier. Afscheid ’Na een tijd van meeleven wist ik dat dit een plek was waar ik me thuis kon voelen’. On danks het feit dat zij haar werk in Moergestel zal missen, kan zij nog iets heel nieuws begin nen. Een nieuw begin.... en dat op deze leeftijd wordt niet iedereen gegeven. Wéér een reden om dankbaar te zijn! Het afscheid op school vind ik een hele stap, maar het afscheid nemen van Moergestel kost me ook wat... ’het is zo vertrouwd!!’, ’zo vele mensen die je kent, zo velen die jou ken nen’. Natuurlijk komt zij nog wel eens kijken, maar het zal anders zijn. Riet, het ga je goed. Kermismaandag 8 juli heeft volgens traditie het 4-jaarlijkse koningschieten plaats nabij Gildehuis ’t Stokske. Een 10-tal Gildebroeders en 1 Gildezuster bin den dan de strijd aan om de op een 12 km hoge paal geplaatste houten vogel naar beneden te halen, zal dit de huidige koning Sjaak Akker- mans zijn of een andere gelukkige? Volgens oud gebruik (het Gilde is opgericht in 1433) wordt begonnen met een Gildemis om 10.00 uur. Om 11.30 uur wordt in optocht ver gezeld door de 2 Moergestelse Gilden St. Ca tharina en St. Joris vertrokken naar de Ko- ningsboom, onderweg worden Burgemeester Dosker en Pastoor van de Broek als vertegen woordigers van de Burgerlijke en Kerkelijke overheid in de optocht genodigd. Bij de Koningsboom aangekomen wordt om ±12.30 uur het Koningschieten aangevangen. Als de nieuwe Koning bekend is wordt hij door de Hoofdman geïnstalleerd. Waarna ex voor iedereen gelegenheid is hem te feliciteren en vervolgens in optocht te vertrekken naar Gildehuis ’t Stokske en het nakaarten kan be ginnen. Wij zijn gesloten van 27 juni t/m 15 juli Huidverzorgingsinstituut n zo’n 26 jaar van haar arbeidzaam leven in Moergestel heeft doorgebracht. Doorgebracht is in deze situatie eigenlijk geen goede uitdrukking, het is voor haar veeleer een intense beleving geweest, zoals voor haar alles in het leven een zinvolle invulling moet krij gen vanuit haar evangelische overtuiging om te werken aan een meer bewoonbare wereld. Haar lijflijke aanwezigheid is niet meer in Moergestel; zij heeft gekozen voor een leefge meenschap in Bergeijk, maar daarover later meer. Geschiedenis Er moest een nieuwe kleuterschool gebouwd worden in Moergestel en er was een vacature voor een hoofdleidster. Zij werkte toen in Wad- dinxveen en haar wens voor een terugkeer naar haar geboorteland Brabant deed haar doen sol liciteren en zij werd aangenomen. ’Juffrouw Riet’: afscheid na 26 jaar... Op een voor haar geldende leeftijd (60 jaar mogen we best vermelden) neemt juffrouw Riet van Roosmalen afscheid van Moergestel. Met de nadruk op Moergestel, omdat de totale leefgemeenschap van ons dorp haar zo vertrouwd is geworden. Het is niet steeds dezelfde lokatie en/of school geweest waar zij lokatie in de toenmalige brandweerkazerne. Aan de nieuwe school ’het Heideveldje’ (hui dige bibliotheek) werd gebouwd en het kleu teronderwijs kreeg een nieuwe lokatie. Na zeven jaar (overigens in uitstekende ver houdingen) had Riet nog even het gevoel iets anders te moeten doen; ook elders moeten wel- eens nieuwe scholen worden opgericht en dat was het geval in het Gelders Baak. Daar was echter zoals zij het zelf uitdrukt de tijd stil blij ven staan. Zij vertrok uit Moergestel in janua ri en één telefoontje was voldoende om haar in augustus weer te doen terugkeren als hoofd leidster aan de Maria kleuterschool aan de Kloosterlaan. De periode die daarop volgde staat nog diep in haar geheugen: er was een bijzondere col legialiteit en een fijne samenwerking met alle ouders. Ze stonden er samen voor! Dankbaar is zij daarvoor. Er ging veel veran deren. Kleuterschool en lagere school wer den samengevoegd tot één basisschool en Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! WOENSDAG 3 JUL11996 - 21e Jaargang - Nr. 915 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Wandelavondvierdaagse; Film De Bieneke- bolders; Muziekdag Graaf van Ursel; Sport: judo; Yvonne de Laat: peuterspeelzaal; Ko ningsbeker De Rietvoorn; Open Dag volks tuinen; 'Wè zut zén?’; Afscheid koks De Reuselhof; Uit het archief van MTV. De band van deze uitzending is ook te leen in de bibliotheek. I Aanmelding of informatie over baanhuur, tennislessen of diverse competities: Mare de Groot, Tilburg: (013) 467 82 31 bij geen gehoon (06) 52 79 36 66 1 E3 7U Schoolstraat 5 1X MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.)

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 1