wij Easy Money. Rabobank Moergestel Jij hebt een studiebeurs, daarom hebben o KORFBAL^ BaaMO Rabobank Wandelavond vierdaagse 1996 al weer voorbij PV Over Berg en Dal ’Moergestel-Nieuws’ en de vakantie... 4 S.V Roef! 1-0/2-3 geen uitslag 7-7 10-9 18-5 19-11 17-7 16-7 zijn, die nader zullen worden bekeken. Om elk jaar deze wandelavonden tot een suc ces te laten komen is er veel hulp nodig, en die hebben we weer gekregen van een 10-tal vrijwilligers zoals posten, brigadiers, in schrijvers en medaille-uitdelers. Zonder hun hulp is dit grootste sportevenement met Moergestelse mensen niet te organiseren. De Stichting is hen daarom erg erkentelijk en hoopt ook in 1997 weer op hun hulp te kunnen rekenen. Ook zijn wij onze sponsors of andere hulpver leners erg dankbaar, dus hartelijk dank: Huize Stanislaus voor het gebruik van de tuin en de opslag van de materialen en de koffie niet te vergeten, groentehal Crisje voor de lekkere ap pels, slager van Zon voor de worst, bakkerij van lersel voor de heerlijke krentenbollen, King voor de traditionele pepermuntjes, en Lipto- nice voor de verfrissing op vrijdagavond. Ver der nog hartelijk dank aan bloemisterij Wil lems, Den Boogaard voor hun gastvrijheid, de mensen van de E.H.B.O., de Rabobank, de mensen van MTV en ’Moergestel-Nieuws’, en de Harmonie. We zijn jullie zeer erkentelijk dat ondanks de moeilijke bezetting onze wande laars toch door de Harmonie zijn afgehaald. S(t)aporkest d’Ambiejans en de Gemeente voor de dranghekken en de vlaggen, verder nog be dankt: van Raak, kadoboetiek Carola en C. van de Bijgaart en Theo Rommen. Ook de mensen die we vergeten zijn, maar ook voor hun hulp in welke vorm dan ook is de Stichting zeer dankbaar. De vorm van inhalen is door de Stichting weer positief ervaren, wat inhoudt dat we voor 1997 deze formule weer gebruiken, we zullen wel i.o.m. de Harmonie de plaats en het tijdstip van afhalen nader bepalen. De wandelavondvierdaagse voor 1997 is voorlopig gepland van dinsdag 3 juni tot en met vrijdag 6 juni 1997, wij moeten nog toe stemming aan de gemeente vragen. Wij wensen ieder een prettige vakantie en een fijne zomer. In 1997 hoort U weer van ons. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moerge stel Terugkijkend op de wandelavondvierdaagse 1996 mogen we weer zeggen dat ook deze weer geslaagd genoemd mag worden. Het weer was duidelijk beter dan in 1995 maar misschien was het voor sommige wandelaars wel Weer te warm. Dit jaar hebben weer bijna 600 wandelaars aan de wandelingen deelgenomen', dit is on geveer vergelijkbaar met 1994 en 1995, de 5 km wandelaars waren met een aantal van 464 ver in de meerderheid. Het aantal van 25 voor de 15 km, hebben we dit jaar niet ge haald, we hadden er maar 12 en 108 voor de 10 km is ook een hele groep, al mag het voor de organisatie best een beetje anders ver deeld zijn. De enquête onder de wandelaars met de vraag om de afstanden te wijzigen heeft het volgende beeld opgeleverd: van de 587 uitgedeelde for mulieren zijn er 301 (51.3%) ingeleverd. Van deze 301 formulieren zeggen er 213 (70.8%) ja tegen een mogelijke wijziging, en 88 nee. Om dat er veel suggesties gekomen zijn van de nee- stemmers, vindt de Stichting dat ze daar toch iets mee moet doen. Deze groep stelt dat de 5 km lang genoeg is voor de jongste wandelaars (basisschool). En als deze zou vervallen er ook een grote groep wandelaars weg zou blijven. Hieruit heeft de Stichting de conclusie getrok ken dat de 5 km gehandhaafd moet blijven. Omdat het verschil van 10 naar 9 minimaal is, blijft ook deze afstand gehandhaafd. Toch kun nen we zeggen dat deze enquête niet voor niets is geweest, omdat er een aantal suggesties bij Zondag 9 juni jl. zijn onze duiven gelost in Creil op een afstand van ca. 320 km. In onze vereniging zijn 91 duiven ingemand, terwijl er in het Samenspel Oisterwijk 444 duiven in concours waren. Gelost om 12.10 uur bereikt de eerste duif in Moergestel zijn hok om 16.03.07. In Het Samenspel is dit de 13e prijs. Het concours duurt tot 16.13.14. Verenigingsuitslag: H. Schepens 1,2, 3,4,5,6,7,8,10,11,12,13, 14,16,18,20,22,23 (34 mee) L. van Boxtel 9 (10 mee) L. Heefer 15 (5 mee) Th. Colsen 17 (7 mee) L. van den Branden R 19 (7 mee) A. Westgeest 21 (11 mee) Zondag 16 juni stond Etampes op het vlucht- programma. Dit is een afstand van ca. 407 km. In Het Samenspel zijn voor deze vlucht 383 duiven ingemand, waarvan er 72 afkomstig waren van liefhebbers uit Moergestel. Gelost om 06.30 uur wordt in Moergestel de eerste prijs behaald door een duif van A. Westgeest, die zijn duif klokt om 12.38.05. In Het Samen spel is dit goed voor de tweede prijs. Het con cours duurt tot 13.10.06. Verenigingsuitslag: A. Westgeest 1,16,17 (9 me) H. Schepens 2,3,4, 5,6,7,8,9,10,11,12,13, 14,17, 18,19,20,21 (34 mee) L. van Boxtel 15,23 (10 mee) L. Kennes 22 (14 mee). Honk-, Soft-, Peanutbal Uitslagen: Roefl SB Sen. I - Nuenen Starlights - Roef! HB Sen. I Roef! HB Sen. II - HBS Roef! HB Jun. - Orioles Roef! Pup. C Heren - Red Sox HBS - Roef! Pup. C Dames Roef! SB Sen. II - Condors Roef! SB Jun. - Knuppelaars... Programma 29 en 30 juni: 29 juni 10.00-16.00 uur: Bondspeanutdag 30 juni 11.00: Roef! SB Sen. I - Feyenoord 30 juni 14.30: DVS - Roef! HB Sen. I 30 juni 10.30: Bullfighters - Roef! HB Sen. II 29 juni 15.00: Gemert - Roef! HB Jun. 29 juni 14.00: All In - Roef! HB Asp. 29 juni 13.00: Knuppelaars - Roef! HB Pup. C Heren 29 juni 10.30: Red Sox - Roef! HB Pup. C Da mes 29 juni 12.00: PSV - Roef! SB Jun. 30 juni 12.00: Bullfighters - Roef! SB Sen. II Voet je thuis in je sport f Korfbal S.V. Roef! gaat op reis! Het korfbalseizoen is weer voorbij. De vakan tie staat weer voor de deur. Daarom gaan we het seizoen op een leuke manier, in vakan- tiesfeer, afsluiten door een korfbalmix-leken- toernooi. Alle vakantiegangers (Roef!-leden) worden om 8.30 uur verwacht voor een ontbijt in het restaurant in de ontvangsthal van het Moergestelse Schiphol. Om 9.30 uur valt het startsignaal waardoor de eerste vliegmaatschappijen kunnen starten. Er worden dus verschillende wedstrijden gespeeld door de ouders, broertjes, zusjes, vrienden en vriendinnen. Het wordt vast een gezellige, sportieve vlucht. Om 13.00 uur zal de finale zijn tussen de beste vliegmaatschappijen. Wie zal dat zijn? Kom gezellig even kijken op de velden van Roef! op zondag 30 juni a.s. Wat vroegtijdig maken we aan u bekend dat ’Moergestel-Nieuws’ niet zal verschijnen in de weken waarin de bouwvak-vakantie valt, om precies te zij n de weken 30,31 en 32 (de woens dagen 24 en 31 juli en 7 augustus). met Johan van Oosterhoud Imitators 120 Ook ’s winters zijn ze er. Ze komen uit Rus land en Scandinavië. Wie zijn dat? Wel, de Spreeuwen. Ik onderbrak eens mijn winterse wandeling, genietend van een groepje Spreeu wen, dat bezig was afval te konsumeren. Wat is een Spreeuw in z’n winterkleding toch mooi. Zijn verenkleed is zwart met een groene en purperen weerschijn. De veren zijn wit gespik keld, vooral bij de vrouwtjes. De Spreeuw is echt een mooie vogel. Spreeuwen, die ’s zomers in ons land wonen, trekken in het najaar naar het zuiden. Russi sche en Scandinavische Spreeuwen echter trek ken o.a. naar Nederland om hier de winter door te brengen. Die zijn mooier dan de zomerse beestjes. Tijdens de trek vliegen ze in grote zwermen. De trektocht wordt in bomen onderbroken om te rusten. Steeds komen dan groepen bij elkaar. Zo’n enorme groep gedraagt zich luidruchtig. Wie heeft dan eigenlijk de leiding en wie bepaalt waar de vlucht wordt onderbroken? Wisten we dat maar! Geen en kele Spreeuw vliegt op eigen houtje verder en er wordt soms gewacht op achterblijvers. Hoe weten de Spreeuwen dat? Vraagtekens en nog eens vraagtekens. In de afgelopen winter ging Hoogeveen dagen lang gebukt onder een Spreeuwenplaag. Vele duizenden hielden de omwonenden uit hun slaap en de vogels bevuilden de grond in erge mate. Pogingen om ze te verdrijven mislukten. De Spreeuw zingt met z’n gehele lichaam. Hij slaat daarbij met zijn vleugels en kleppert met zijn scherpe snavel. Bovendien is de Spreeuw en perfekte imitator. Hij doet veel vogelgelui den na. Een snelle vlieger is hij ook nog, ca. 74 km per uur. Deze gevleugelde vriend is een holenbroeder en bouwt het nest graag onder pannen en daklijsten, in muurgaten en vogel kastjes. Ook gangen van oeverzwaluwen wor den ingepikt. Gevechten ontstaat wanneer een nest van een andere holenbroeder wordt ge kraakt. De Spreeuw is een van de brutaalste onder de vogels. In de vrije natuur is de Spreeuw zelden te vin den. Het liefst verblijft hij daar, waar mensen zijn. Dat is dus in de steden en op het platte land. De praatzieke en beweeglijke Spreeuw vangt veel insekten en is bovendien een alles- eter. In boomgaarden is hij schadelijk en hij is ook een liefhebber van vlierbessen. Nooit zoekt de Spreeuw alleen voedsel. Altijd in groepjes. In de afgelopen winter heb ik vaak troepjes van zo’n vijftien vogels gezien, die op afval afkwa men. Een mooi nest wordt niet gemaakt. Het is wat rommelig en bestaat uit veertjes, takjes, stuk jes touw, plastic en lapjes. De voeding voor de jongen laat te wensen over. Hij stopt ze vol met alles wat hij kan vinden en niet altijd geschikt is voor de pas geboren Spreeuwtjes. Je zou kun nen zeggen, dat hij een rauwdauw is. In de loop van deze eeuw is zijn broedgebied in het noorden en westen van Europa belang rijk toegekomen. Ornithologen vermoeden, dat de verzachting van het klimaat hiervoor de oorzaak zou kun nen zijn. PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 JUN11996 je als rekeninghouder ook nog eens elk jaar de nieuwe editie van Je studiebeurs is niet direct een vetpot. Daarom hebben we het Easy Money kortingsboek. En dat betekent tot 50% korting op bij de Rabobank de Studentenrekening. En die is gratis. Dus met CD's, bioscopen, kleding, restaurants, eetcafés, reizen en nog veel gratis Europas, dag en nacht gratis pinnen en direct een rekening afschrift zodra je studiebeurs binnen is. En wat dacht je van rood naar de Rabobank bij je in de buurt. 4 meer. Wil je meer uit je beurs halen, dan ga je dus even snel t staan tot maximaal ƒ2.000 tegen een gunstige rente? Dan krijg Twee weken geleden zagen we 3 broers Geerts in deze rubriek. V.l.n.r.: Frans (Nijmegen), Sjef en Jan (beide Past, van den Boogaardstraat),

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 5