film nu HALVE PRIJS film of GRATIS Op zaterdag 25 mei kregen wij het H. Vormsel I tl Eu H ft Rootven 26, Moergestel, Tel. 013 - 513 1421 4/^4* Xó4^ FOTOGRAFIE LU&O&UXi NOUWENS VERHUIZINGEN Helder zicht en frisse lucht bij Donkers Autoschade 2.576,24; 3.312,32; f 3.680,34. Reizen met Deeltaxi De Deeltaxi mag u maximaal een kwartier voor of na de afgesproken tijd ophalen. Zorg dus dat u tijdig klaar staat. Bovendien mag de Deeltaxi maximaal een half uur omrijden. Zorg dat u uw Deeltaxi-pas en gepast geld (50 cent per strip) bij de hand hebt. Deeltaxi rijdt op maandag tot en met donder dag van 07.00 uur tot 01.00 uur en van vrijdag tot en met zondag en op feestdagen van 07.00 uur tot 02.00 uur. Forfaitair bedrag Als u recht hebt op collectief aanvullend ver voer bestaat een keuzemogelijkheid. U kunt gebruik maken van de Deeltaxi of u kiest voor een forfaitair bedrag van 851,50. Van dit be drag kunt u dan zelf vervoerskosten betalen. Gebruik maken van beide voorzienings- mogelijkheden kan niet. Om in aanmerking te komen voor het for faitair bedrag gelden de volgende netto-inko- mensgrenzen (per maand): -alleenstaande... - één-oudergezin - echtpaar Informatie Nadere informatie over de Deeltaxi en het for faitair bedrag kunt u verkrijgen tijdens het wekelijkse wvg-spreekuur op donderdag van 09.00 uur tot 11.00 uur in het gemeentehuis of telefonisch bij het bureau WVG, gemeente Oisterwijk (tel. 5291206 of 5291209). Bijen. Deze middag wordt gehouden in de Bij enhal aan de Nemelaerweg in Oisterwijk. Kin deren vanaf 9 jaar zijn welkom. De kosten be dragen 3,- per kind. U kent dat wel. Een klein steentje tikt tegen uw voorruit en, in het gunstigste geval, zit u opgescheept met een kleine, maar in het oog springende bescahdiging. Afgezien van het visuele ongemak loopt u vervolgens het risico dat de hele ruit het plotseling begeeft. Omdat vervangen een kostbare ingreep betekent, kan een ruitreparatie overwogen worden. Mits deze vakkundig wordt uitgevoerd, en dus bij Donkers Autoschade, is de reparatie onzicht baar en wordt bovendien door vrijwel elke ver zekeringsmaatschappij vergoed. Naast deze nieuwe service kunt u bij Donkers Autoschade nu ook terecht voor frisse lucht. Zonder tocht of hinderlijk windgeruis genie ten van meer lichtinval en rijplezier. Met de huidige Nederlandse zomers is een inbouw- zonnedak, met of zonder zonwering, niet lan ger een luxe, maar een nuttige investering in comfort. Als u de inbouw laat verrichten door Donkers Autoschade, bent u verzekerd van onovertrof fen kwaliteit, bedieningsgemak en een vorm geving die past bij uw auto. Dat Donkers Autoschade alleen gebruik maakt van topmerken zoals Farmont en Hol- landia, is even vanzelfsprekend als de perfek- te en snelle inbouw, onder volledige garantie, door dit Moergestelse schadebedrijf. Bij de klantenservice kunt u informeren hoe veel strippen u voor een bepaalde reis nodig heeft, en hoeveel strippen u nog over hebt. Wordt een eventuele klacht niet naar tevreden heid opgelost, dan kunt u contact opnemen met de afd. Sociale Zaken van de gemeente Oisterwijk, tel. 5291311, toestel 206 of 209. Hoe werkt de Deeltaxi? Om gebruik te kunnen maken van de Deel taxi heeft u een pas nodig. Die kunt u bij de gemeente aanvragen. Bel daarvoor met de afd. Sociale Zaken voor een aanvraagformulier (5291311, toestel 206 of209) of wendt u tot de wvg-medewerkers tijdens het spreekuur op donderdag tussen 9.00 uur en 11.00 uur in het gemeentehuis te Moergestel. Als u van de ge meente van de Deeltaxi gebruik mag maken, dan krijgt u een pas toegestuurd. Geldbedrag Naast de Deeltaxipas krijgt u per jaar 300,- voor vervoer waarin u niet met de Deeltaxi kunt voorzien. Dit bedrag wordt in kwartaal termijnen aan het einde van elk kwartaal uit betaald. Aanvragen van een rit Bel de Deeltaxi tenminste 2 uur voordat u met de Deeltaxi weg wilt. De telefooncentrale is bereikbaar van 07.00 uur tot 23.00 uur. Om een rit voor 09.00 uur te bestellen, moet u dus de avond van tevoren bellen. Wilt u een rit aanvragen dan moet u bellen met nummer 5499999. Als u al weet wanneer u terug wilt, kunt u meteen de retourrit aanvragen. Deeltaxi ten behoeve van gehandicapten Deeltaxi in 1996 Het gemeentebestuur van Moergestel vindt het belangrijk dat mensen die slecht ter been zijn toch de deur uit kunnen. Zij is ook ver plicht om daarvoor in het kader van de Wet voorzieningen gehandicapten een regeling te treffen. Daarom is er de Deeltaxi. Voor wie? Mensen met een aantoonbare beperking als gevolg van ziekte of gebrek (handicap) die geen gebruik kunnen maken van het openbaai vervoer, of voor mensen die het apenbaar ver voer niet kunnen bereiken. Dit alles ook niet met de hulp van een begeleider. Als u geen gebruik meer kunt maken van de bus, dar komt u ook in aanmerking voor de Deeltaxi (collectief aanvullend vervoer). Wat doet Deeltaxi? De Deeltaxi is bedoeld om u in staat te stellen deel te nemen aan het sociaal en maatschap pelijk verkeer. Denk aan familiebezoek, win kelen, bezoek aan de schouwburg, het kaart- avondje. Dus niet voor vervoer naar arts oi specialist. Waar rijdt de Deeltaxi? Als het begin of het einde van de rit maar in Moergestel is, dan rijdt de Deeltaxi u door heel Nederland. Wat is Deeltaxi? Een Deeltaxi is een normale taxi. Een perso nenauto of een personenbus of rolstoelbus. Het verschil met ander taxi’s is dat u niet de hele auto huurt, maar een zitplaats. Bent u om medische redenen niet in staat om alleen te reizen, dan kunt u een begeleider meenemen. De gemeente moet hiervoor van te voren toe stemming geven. De begeleider kan dan gra tis mee. Neemt u zonder medische redenen een begeleider mee, dan kan die voor dezelfde prijs als u moet betalen, meereizen. Wat kost het? De Deeltaxi werkt net als de bus met zones en strippen. Afhankelijk van het aantal zones be taalt u een aantal strippen. U start per rit altijd met 3 strippen. Reist u van 1 tot 3 zones dan betaalt u per zone 1 strip; van 4 tot 10 zones betaalt u per zone 3 strip pen en vanaf 11 zones betaalt u per zone 5 strippen. Hoeveel strippen? Als u reist, dan wordt dat door de Deeltaxi geregistreerd. Per jaar mag u namelijk niet meer dan 770 strippen gebruiken. Voor iedere strip die u gebruikt, betaalt u twee kwartjes eigen bijdrage. Op 1 januari worden ieder jaar de strippen opnieuw verstrekt. Het gemeentebestuur heeft bepaald, dat u voor 1996 770 strippen krijgt. U kunt daarmee de reizen maken die u wenst. Als u bijvoorbeeld met ingang van 1 juli in aanmerking komt voor Deeltaxi, dan heeft u recht op een gedeel te van dat aantal strippen. De overgebleven strippen van vorig jaar komen te vervallen. In bijzondere gevallen kunt u bij de gemeente een aanvraag indienen om meer strippen. Deeltaxi-klantenservice Heeft u vragen of bent u (on)tevreden over de Deeltaxi dan kunt u bellen met de Deeltaxi- klantenservice. Dat kan op werkdagen van half 9 tot half 5 op telefoon 5499954. Van 21 juni t/m 14 juli a.s. zal in het heem- centrum ’In De Drye Swaentjes’ te Oisterwijk een tentoonstelling worden gehouden van werken van Irena Ruminska en haar dochter Joanne Grygowski. Irane komt met olieverf schilderijen en haar dochter met sieraden. In het Bezoekerscentrum Oisterwijk zijn ook de komende week weer allerlei aktivitei- ten. Wel dient u van tevoren telefonisch te re serveren als u aan een van de aktiviteiten deel neemt: tel. 5219209. Op zaterdag 22 juni om 15.00 uur is er weer een interessante middag voor volwassenen. U kunt dan van alles te weten komen over bijen en meer specifiek over de bijendans. De kos ten bedragen 2,- p.p. Op woensdag 26 juni organiseert het Bezoe kerscentrum een kindermiddag. De middag begintom 14.30 uur en het thema is dit keer ’F) PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 JUN11996 i INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE RIJKSVERHUIZERS Langendijk 2, 5044 VD Tilburg Telefoon 013 - 4670526 - 4674796 S. •‘M

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 9