Rabobank Rabobank Moergestel NIEUW!!! Mobil BOVAG OPEL U bent van harte welkom aan de Industrieweg 5 Het MoBIL tankstation voor Moergestel en omgeving Officieel service-bedrijf - A.P.K. Erkend keuringsbedrijf Schadeherstel - Autoleasing - Tankstation Goedkoop tanken met onze lokale Credit-Card? MoBIL sparen DAG EN NACHT: 7 DAGEN PER WEEK! Geslaagd: Unieke ’Steken’-loterij 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 19 JUN11996 PAGINA 7 Je gratis Diplomap ligt voor je klaar! Je bent geslaagd. Gefeliciteerd! Waarschijnlijk staat een gratis Diplomap aan je neus voorbij. En die is nou je hoofd nu alleen maar naar vakantie en een beetje net zo handig als je straks gaat studeren of solliciteren. de beest uithangen op feesten van je klasgenoten. Een bezoek aan de Rabobank is dan wel het cijferlijst. laatste waar je aan denkt. Sorry, maar dan gaat er wel Prettige vakantie! Vraag inlichtingen tijdens kantooruren! met uw Bank- of Giropas, uw Travel-, M.T.C.- of Routex-kaart (bewaar uw tankbon en op vertoon hiervan worden tijdens kantooruren uw spaarpunten op uw MoBIL spaarpas bijgeschreven). Anouk Zeegers is op de Hogeschool Eindho ven afgestudeerd als fysiotherapeute. De Steken-commissie van C.V De Pierewaaiers. het onverhoopt toch te hard mocht gaan. Men sen die hinder hebben van het lawaai kunnen het feestvarken tijdig waarschuwen waarop ze elkaar een hoop ergernis besparen. Tenslotte wonen de meesten in dichtbevolkte wijken en moeten nog jarenlang met dezelfde wijkbewo ners verder. En dan ook nog dit. De organisator van een feest heeft niet alleen de verantwoordelijk heid over wat er tijdens een feest, in zijn huis of tuin, gebeurt. Is het geen morele verplich ting om in ieder geval je best te doen, dat bijv, vertrekkende feestgangers veilig thuis komen? Niets is zo frustrerend als de dag erop te moe ten horen dat bijvoorbeeld een groep feestgan gers onderweg vernielingen heeft gepleegd of, nog erger, iemand na het feest is verongelukt. Met wat goede afspraken over en weer kan veel onheil worden voorkomen en kunnen wij onze tijd ook beter besteden dan alleen maar de ge volgen van uit de hand gelopen feestjes op te knappen. Wij doen daar namelijk kopietjes in van je diploma en Examenfeesten Overal hangen de vlaggen met boekentassen weer buiten. Diploma’s moeten binnenkort weer worden afgehaald. Met een beetje geluk, een mooie zomeravond en het te houden feest kan niet meer stuk. Althans niet voor het feest- carken en de genodigden. Direct omwonen den denken er wel eens anders over. Nu is het echter een goed gebruik dat we hiermee reke ning houden. De geslaagden stellen een brief op waarin men de buurt in kennis stelt van het op handen zijnde feestje. Bij voorkeur wordt deze brief achteloos in de brievenbus gemikt en gaat men er maar van uit dat men die avond carte-blanche krijgt. Vervolgens be gint het feest. In eerste instantie klinkt de muziek gedempt. Naarmate het feest vordert gaat het volume omhoog. Bezoekers lopen luidruchtig af en aan. Zonder het te weten wordt het tolerantievermogen van de buurt bewoners getest. Namelijk de eerste kleintjes worden wakker en vallen niet meer in slaap. De man die ondanks het weekend toch om 07.00 uur moet werken, kan ook al niet in slaap komen. Na het een tijdje te hebben aange hoord belt men de politie. Deze belt aan en ieder is verwonderd. Uitspraken als ’het gaat toch niet zo hard’ en ’de buren weten er toch van’ klinken veelvuldig als excuus. Deson danks volgt de sommatie de volumeknop te temperen. Het bezoek van de agenten geeft meteen een domper op de feestvreugde. Het bovenstaande geeft globaal weer hoe het wel eens in zijn werk gaat tijdens exa- menfeestjes. Ondanks de goede bedoelin gen een hoop ergernis bij buurtbewoners en feestgangers. Om zoiets te voorkomen, een tip. Waarom zou den we op de. brief die we onder de buurtbe woners verspreiden, geen telefoonnummer van het feestvarken zetten? Nodig in deze brief de omwonenenden uit om meteen te bellen als Vorig jaar bestond c.v. de Pierewaaiers 33 jaar, hetgeen gevierd werd met een fantastisch ju bileum feest. Vele oude hofhoudings-leden gaven acte de presence en vele goede herinneringen werden uit de kast gehaald. Oude tijden herleefden. Om nu aan de oude glorie goed te kunnen laten zien dat de Pierewaaiers in de loop der tijden niet stil hebben gezeten was besloten om de geheel vernieuwde en zeer jeugdige raad van elf van nieuwe steken te voorzien. In het afgelopen carnavalsseizoen hebben de raadsleden er dan mee lopen pronken, wat di rect weer zeer stemming verhogend werkte op het publiek. Kortom, het werd een carnaval om nog lang over na te praten. Een klein de tail werd bij dit alles echter over het hoofd ge zien: de kosten voor de aanschaf van de nieu we steken. Deze drukte ernstig zwaar op de begroting. Temeer daar ook het grootste ge deelte van Openbaar Carnaval al voor reke ning komt van de Pierewaaiers en voor een dergelijke uitgave geen beroep gedaan kan worden op gemeente-subsidie of andere gulle bijdragen. Uit de leden-vergadering kwamen enkele fa natieke Pierewaaiers naar voren die de zwa re taak op zich namen om dit gat te gaan dichten. Na vele vergaderingen, discussies en ideeën, kwam dan toch eindelijk het lu mineuze idee naar voren. In het grootste geheim werd een beroep ge daan op de spontane medewerking van het ex- jeugd-raadslid: Hedwig Wassing. En direct na ontvangst van de Pierewaaiers- brief reageerde hij zeer spontaan en bood de gevraagde hulp en de oplossing voor het pro bleem. Hij bood namens K.L.M. twee retour tickets Parijs/Orly aan. Bij het afhalen hier van gaf hij ook nog de benodigde namen door van zeer goede relaties waar op de juiste wijze misbruik van gemaakt zou mogen worden. Eerst werd Euro-Disney-Parijs benaderd en direct bij het horen van de naam van Hedwig Wassing kwamen er spontaan vier entree-be- wijzen over de brug. Dit houdt in dat er twee personen, twee dagen entree hebben tot Euro- Disney Parijs. Het laatste struikel-blok vormde nu nog slechts Holland International. Deze zouden voor een overnachting benaderd worden. En ja hoor, ook daar kregen we de gevraagde medewerking, al was het niet geheel zonder slag of stoot, maar toch. Op het moment dat de Rabobank hiervan in kennis werd ge steld, werd spontaan de knip geopend en betaalden zij, hetgeen de Pierewaaiers nog zo nodig te kort kwamen. Hier mag dus ge rust worden gesproken van een spel zonder grenzen. De hoofdprijs van de loterij was kompleet. Op dat moment liet de gemeenteraad zich ook niet onbetuigd en regelde in no time een ver gunning voor het organiseren van een loterij. In de volgende vergadering werden de kop pen weer bij elkaar gestoken en werd al snel beslist dat het dit keer en grandioze loterij moest worden die zijn weerga niet kende in Moergestel. Bij de Euro-Disney-reis voor twee personen werden dan ook nog eens de volgende prij zen toegevoegd: - 2e prijs: 250,-; - 3e en 4e prijs: 100,-; - 5e t/m 11e prijs: 50,- ieder!! Een werkelijk grandioze prijzenpot dus. De trekking van de loterij zal plaatsvinden tijdens het prinsenbal, d.d. 9-11-1996, door de ’nieu we’ Stadsprins van Moergestel, in de zalen van café rest, de Brouwer. En dan te bedenken dat een lot slechts 5,- per stuk gaat kosten. Om iedereen een eerlij ke kans te geven werden de volgende voorver koopadressen benaderd, waar de loten ver krijgbaar zullen zijn vanaf 24 juni a.s.: café rest, de Brouwer; Slijterij In den Korenmaai er; de Boerenbond; Kadoshop Broers; drogis terij Kemps; groentehal Crisje; supermarkt Jumbo; supermarkt Spar; bloemisterij W Wil lems; café de Klaore; café rest, 't Stokske. U zult begrijpen dat de belangstelling voor de loten groot zal zijn en wij moeten u er vooral op wijzen dat er slechts duizend lo ten worden verkocht. Je hebt dus kans van 1 op 100 dat je in de prij zen valt en minimaal het tienvoudige van de prijs van 1 lot ontvangt!! Er is geen loterij in heel Nederland te vinden die dit kan waar maken. Dit is bijna geen gokken meer voor het goede doel, maar gewoon heel erg goedkoop een kans creëren op een droomreis naar Euro-Disney- Parijs. Als u nu een lot koopt wordt de carnaval straks gevierd onder het motto ’D’r is gin houwen aonü’ X Geslaagd? CXJ co CD co CD cn lo U- CD LO I LO CD -i— CD LO X CCS l_l_ CO CD CD LID AUTO

Weekblad Moergestels Nieuws | 1996 | | pagina 6